„Nimiq“ yra atvirojo kodo decentralizuotas „peer-to-peer“ mokėjimų protokolas, skirtas pasauliniam internetui. Siūlydamas naršykle pagrįstą prieigą, „Nimiq“ siekia sumažinti kliūtis patekti į rinką, taigi padidinti blokų grandinės priėmimą naujų vartotojų bendruomenėms, kurias gali atbaidyti bitino ir kitų kriptovaliutų naudojimo trintis..

Šiame vadove aptarsime:

Kas yra Nimiq?

„Nimiq“ turi vieną viziją: pritraukti „blockchain“ priėmimą į pagrindinę sritį. Tai siekiama to pasiekti sukūrus mokėjimo protokolą, kurį žymiai lengviau naudoti naujiems rinkos dalyviams nei esamoms platformoms.

„Nimiq“ buvo parašyta „Javascript ES6“, todėl ji veikia visiškai žiniatinklio naršyklėje, nereikia sinchronizuoti su mazgu. Vartotojai gali saugoti ir keistis NIM žetonais naudodami tik savo naršyklę ar mobilųjį įrenginį. Visa platforma sukurta patogumui naudoti. Tiek daug, kad net ir visas kriptografijos kampelis galėjo atsistoti ir paleisti niekada negirdėjęs tokių terminų kaip piniginė, P2P tinklas ar kriptografija.

Vartotojai taip pat gali lengvai išgauti NIM žetonus naudodamiesi tik savo interneto naršykle (daugiau apie tai žemiau). Visa sąranka sukurta tam, kad būtų išvengta jokios specialios programinės įrangos diegimo, vadinasi, ji yra lengva ir gali veikti bet kurioje mašinoje, net mobiliajame įrenginyje.

„Nimiq“ pagrindinis puslapis

„Nimiq“ pagrindinis puslapis

„Nimiq“ taip pat yra atvirojo kodo projektas. Vėlgi, dėl paprasto „Javascript“ naudojimo, net pradedantieji kūrėjai gali įsitraukti.

Kaip veikia „Nimiq“?

Tai nepaprastai paprasta – viskas atliekama per naršyklę. Paprasčiausiai einate į „Nimiq“ pagrindinį puslapį ir per kelias minutes galite susikurti paskyrą, kuri leis jums siųsti ar gauti pirmuosius NIM mokėjimus. Arba galite pradėti naršyklės kasybą, kaip nurodyta toliau.

Programų asortimentas „Nimiq“ platformoje

Programų asortimentas platformoje

Kaip pasisavinti Nimiq

„Nimiq“ yra vienas iš nedaugelio projektų, kuriuos galite išgauti naudodami tik procesorių. Atsižvelgdami į projekto misiją būti paprasčiausiu naudoti, „noob“ kalnakasiai gali net pradėti naudoti naršyklėje pagrįstą kasybą. Tai galima pasirinkti iš pagrindinio projekto puslapio.

Labiau patyrę kalnakasiai gali atsisiųsti „node.js“ klientą ir tapti pagrindine naršykle. Kadangi pagrindinio kalnakasio maišos rodiklis yra didesnis nei naršyklės kalnakasių, nauda stuburo naršyklei yra didesnė. Tačiau projektas palaiko naršyklėmis pagrįstą kasybą kaip savo vizijos dalį, kad išliktų prieinama masėms.

Galite apskaičiuoti NIM gavybos blokinį atlygį pagal formulę:

blockReward = (totalSupply – cirkuliuojantiSupply) >>> k

kur k = 22.

Tai išliks iki 48 682 960 bloko numerio, kai po to bus nustatytas 0,4 NIM bloko atlygis. Yra išplėstas šio blokinio atlygio apskaičiavimo loginis pagrindas išsamiau išdėstyta projekto „Github“. Tai nėra visiškai aišku iš internetinės dokumentacijos, bet mes manytume, kad aukščiau pateikta formulė yra pagrindinis atlygis stuburiniams kalnakasiams, o ne naršyklės kalnakasiams.

Galite susikurti NIM solo arba prisijungti prie vieno iš kasybos baseinų. A dabartinis sąrašas aktyvių kasybos baseinų yra projekto vietoje.

Monetų tiekimas

Iš viso yra 21 mlrd. NIM, iš kurių 12 proc. Arba 2,5 mlrd. Buvo išleista genezės bloku. Likusi dalis yra išgaunama pagal aukščiau pateiktą formulę.

Planas ir komanda

NIM prieigos raktas pradėjo veikti kaip NET prieigos raktas, ERC-20 prieigos raktas. Iš pradžių „Nimiq“ paleido „NET“, norėdama paleisti ICO, kuri sėkmingai surinko 10 mln. USD per 2017 m. Birželį ir liepą. „Nimiq“ pagrindinis tinklas pradėjo veikti 2018 m. Balandžio mėn..

Nuo „Mainnet“ paleidimo komanda sutelkė pastangas sistemos kūrimui, įskaitant „back and front end“ patobulinimus, kartu su rinkodara ir bendruomenės kūrimu. Komanda gruodžio mėnesį oficialiai išjungė „NET“ išmaniąją sutartį ir tuo metu buvo suaktyvinta daugiau nei 80 proc. Turimų NIM žetonų..

„Nimiq“ sukūrė Robinas Linusas ir Philippas von Stypas-Rekowskis. Šiuo metu svetainėje yra dar 18 komandos narių, atliekančių įvairius vaidmenis. 2019 m. Sausio mėn. Didelis vidinis konfliktas paaiškėjo, kai Linas grįžo po šešių mėnesių nebuvimo ir paskelbė įvairių nuoskaudų su projektu viešai „Reddit“.

„Reddit“ įrašas Robinas Linusas

Ištrauka iš Robino Linuso „Reddit“ pašaipos

Savo ruožtu „Nimiq“ komanda (turbūt vadovaujama Stypo-Rekoswky) susprogdino atgal į vidutinį postą, atsakydamas į Lino iškeltus klausimus ir pranešdamas apie savo pasitraukimą iš projekto. Nors „Nimiq“ kaina iškart krito, ilgalaikio poveikio dar nematyti. Išėjimas atrodo dramatiškas. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad Linus jau nebuvo paskutinius šešis mėnesius, galbūt NIM greitai pasveiks.

2019 m. Planas išsamiai aprašomi planuojami didesni ir mažesni pokyčiai. Visų pirma, „Nimiq“ planuoja pradėti mainų funkciją ir perjungti iš „JS“ į „Rust“ kalbomis pagrįstą diegimą visoje platformoje. Projekto metu taip pat bus paleistas internetinių parduotuvių mokėjimo papildinys.

Prekybos istorija

NIM prieigos raktas yra palyginti naujas dėl to, kad jis buvo paleistas tik tada, kai maitinimo tinklas pradėjo veikti 2018 m. Buvo keletas kainų šuolių: vienas rugsėjo pradžioje ir dar du spalio pabaigoje ir pabaigoje. Lapkričio mėn.

Rugsėjo ir spalio mėnesio šuoliai sutampa su tinklaraščių įrašų priminimais bendruomenei apie NIM žetonų aktyvavimą prieš išjungiant „NET smart“ sutartį. Paskutinis lapkričio mėn. Šuolis įvyko prieš išjungiant „NET smart“ sutartį. Už šiuos kainų šuolius nėra nieko kito.

Nuo 2019 m. Sausio mėn. Kaina smarkiai smuko dėl pirmiau išdėstyto vidinio ginčo.

Konkurentai

„Nimiq“ užima gana specifinę nišą kriptografijos rinkose. Kalbant apie tai, kad ji tampa lengvai naudojama, greita kriptovaliuta, tai galima palyginti su „Dash“. Tačiau „Dash“ prasidėjo kaip „Bitcoin“ šakutė, todėl negali pasigirti NIM paprastumu.

Yra ir kitų „Javascript“ pagrindu sukurtų projektų, tokių kaip „Ark“ ar „Lisk“, tačiau jie siekia įgyvendinti platesnius naudojimo atvejus nei paprasčiausiai mokėjimai. Panašu, kad „Nimiq“ yra vienintelė savo nišoje dirbanti su „Javascript“ pagrįstu paprastumu, kad gautų gryną, naršyklėje pagrįstą mokėjimo sprendimą..

Kur nusipirkti NIM

Šiuo metu „TradeSatoshi“ ir „HitBTC“ yra dvi didžiausios NIM žetonų pirkimo biržos. Kadangi „Nimiq“ išleido „Mainnet“, tai nebėra „ERC-20“ ženklas. Tai reiškia, kad kiekvienai biržai reikalinga NIM prekybos porų konfigūracija, todėl šiuo metu žetoną palaiko tik kelios biržos.

Tačiau rašymo metu NIM buvo ką tik pradėta „Changelly“ integracija, leidžianti „fiat“ mainus. Todėl netrukus Changelly gali perimti kaip vieną iš populiariausių žetonų pirkimo mainų.

Kur laikyti NIM

Visada patikima „Ledger Nano S“ piniginė, skirta šaldymui, siūlo NIM integraciją. Jei tokios neturite, „Nimiq“ platforma siūlo nuosavą karštosios saugyklos piniginę „Nimiq Safe“, kur galite siųsti ir gauti NIM žetonus..

Išvada

Nors tai vis dar gana neaiškus altcoinas, „Nimiq“ rodo potencialą. Tai nėra bandymas būti viskuo visiems žmonėms. Ji turi aiškią ir paprastą viziją būti… gerai, aiškia ir paprasta naudoti. Kriptografija vis dar turi kliūčių įsisavinti, ypač daugiau technologiškai fobiškų žmonių pasaulyje, ir „Nimiq“ siekia įveikti šias kliūtis. Šiuo požiūriu jis gali būti patrauklesnis ne kriptografiniam folklorui nei bitkoinas ar ETH.

Tačiau skalbinių skalbimas viešumoje niekada nėra geras žingsnis bet kuriai komandai bet kurioje organizacijoje. Jau nekalbant apie decentralizuotą kriptografinę organizaciją, kuri priklauso nuo ištikimos bendruomenės išlikimo.

„Nimiq“ komanda greitai reagavo į jos įkūrėjų „Reddit“ maištą. Tačiau dabar jie turi atlikti tam tikrą darbą, kad bendruomenė neprarastų vilties dėl projekto vizijos. Jei jie galės tai pasiekti ir grąžins kainą per kelias ateinančias savaites ir mėnesius, „Nimiq“ vis dar laukia šviesios ateities.

Papildomi resursai