Kas yra paslaugų internetas (IOS)?

Paslaugų internetas (IOS) yra a „blockchain“ infrastruktūra tuo siekiama išspręsti bene didžiausią „blockchain“ problemą šiandien – mastelį. Platformos gimtoji žetonas yra IOS prieigos raktas, trumpiau – IOST.

Rinkos problema: Dabartinė „blockchain“ architektūra, atrodo, pasiekė plynaukštę, kurioje dėl papildomo priėmimo atsiranda tik per dideli mokesčiai, lėtas operacijų laikas ir blogas pralaidumas. Nors kai kurie antrojo lygmens mastelio sprendimai yra įgyvendinami, jie iš esmės nėra išbandyti ir vis tiek gali nepasiekti tokio mastelio lygio, kokio reikėtų tokios įmonės lygio įmonei kaip „Amazon“.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

IOS komanda mano, kad dabartiniai bendro sutarimo protokolai ir „blockchain“ architektūra yra būdingos šių mastelio kelyje kliūčių priežastys. Šiame IOS pradedančiųjų vadove apžvelgsime visus „blockchain“ infrastruktūros projekto aspektus, įskaitant:

Kaip veikia paslaugų internetas (IOS)?

Paslaugų internetas (IOS) naudoja penkios pagrindinės naujovės į tradicinę „blockchain“ architektūrą ir sutarimo algoritmus. Pažvelkime į kiekvieną iš jų atskirai. Įspėjimas: tai bus šiek tiek tanki.

1. Efektyvus paskirstytas dalijimas (EDS)

Prieš patekdami į EDS, turite suprasti, kaip veikia skaldymas. „Sharding“ padalija tinklo mazgus į grupes, kurios tada patikrina proporcingą operacijų skaičių. Grupavimas leidžia vienu metu atlikti patikrinimus, padidinant tinklo pralaidumą.

Vis dėlto tai kelia keletą klausimų. Kaip pasirinkti, kurie mazgai yra kokioje skaldoje? Kaip galite išlikti atsparūs kenkėjiškiems mazgams? Koks mazgų lyderio rinkimų procesas? („Bitcoin“ tai daro per kasybą.)

Norėdami atsakyti į šiuos klausimus, IOS naudoja Paskirstytasis atsitiktinis protokolas (DRP). Paprasčiau tariant, šis protokolas įgyvendina kliento ir serverio ryšį su neinteraktyviais „nulinių žinių“ įrodymais (NIZK) ir viešai patikrinamu slaptu dalijimusi (PVSS), kad sukurtų nepamirštamą, vienodai atsitiktinę vertę. Tai galėjo būti ne taip paprasta … IOS Baltas popierius išsamiau išdėsto protokolą.

DRP puikiai veikia, jei tinkle nėra kenkėjiškų ar nepavykusių mazgų. Bet mes žinome, kad dažnai taip nėra. Siekdama užkirsti kelią šių mazgų sukeliamai veiklai, IOS renka lyderius naudodama „Algorand“ ir „Omniledger“. Šie mechanizmai užtikrina, kad lyderių mazgai vykdo DRP protokolą, o jei ne, tada jiems neleidžiama dalyvauti tinkle.

2. „TransEpoch“

IOS perjungia epochas perjungia mazgų partijas ir į jas. Norėdami tai padaryti, jis naudoja „TransEpoch“ – perėjimo iš mazgų į skeveldras protokolą, kuris leidžia likusiems mazgams tęsti darbą, turint naujų mazgų įkrovos juostą ir atsisiųsti istorijos duomenis.

„TransEpoch“ algoritmas palaiko Bizantijos gedimų tolerancijos (BFT) sutarimą dėl kiekvieno šukės. Tai iš esmės reiškia, kad kenkėjiški mazgai neturėtų turėti galimybės perimti skeveldros perėjimo metu.

3. Atomiksas

Naudojant bet kokią skaldymo sistemą, yra tikimybė, kad turėsite atlikti operacijas per šukes. Tai sukelia papildomą sudėtingumo sluoksnį, kuris atveria tinklą dvigubai didesniems išlaidų įsilaužimams ir netikslumams tarp skirtingų fragmentų operacijų knygų.

IOS įgyvendino Bizantijos šukių atominį įsipareigojimą („Atomix“) protokolas turėtų šias problemas paversti ne problemomis. Štai kaip tai veikia:

  1. Mazgas a šukėse A nori siųsti lėšas į mazgą b šukėse B.
  2. Jei mazgai įeina A patvirtins operaciją, jie ją prisijungs A „blockchain“.
  3. Tuo pačiu metu klientas užrakins a lėšų į operacijos pranešimą ir išsiųsti jį B.
  4. A siunčia operaciją B „blockchain“ patvirtinimui.
  5. Jei mazgai įeina B patvirtinti sandorį, b gauna lėšų.
  6. Jei bet kuriame proceso taške mazgai atmeta operaciją, lėšos grįžta į a.

4. Patikimumo įrodymas (PoB)

Patikimumo įrodymas išskiria visus IOS mazgus į dvi lygas: tikėtina ir normalus. Pirma, patikimos lygos mazgai greitai apdoroja sandorius. Po to įprasti mazgai patvirtina operacijų pavyzdžius ir pateikia patikrinamumą.

Tikimybė, kad mazgas bus atrinktas į patikimą lygą, remiasi jo patikimumo balu. Šį balą, be kita ko, sudaro simbolinis balansas, apžvalgos ir bendruomenės indėlis.

Įprastinių mazgų tikslas yra užtikrinti, kad patikimi mazgai veiktų sąžiningai. Jei įprastas mazgas pagauna patikimą mazgą, kuris elgiasi nesąžiningai, tas patikimas mazgas praras visus savo žetonus ir jo patikimumo balas grįš į nulį.

5. Mikro valstybės blokas (MSB)

Turint kiekvieną mazgą tinklo parduotuvėje, visa blokų grandinė yra puiki saugumui ir nekintamumui. Tačiau kai prie grandinės prisijungia daugiau operacijų, šis procesas tampa daug laiko ir išteklių reikalaujantis. Vietoj to, IOS apdoroja „blockchain“ saugyklą Mikro būsenos blokai (MSB).

Taikant šią strategiją, kiekvienas skalda saugo tik ankstesnių blokų antraštes, o „blockchain“ būsena yra išsklaidyta keliuose fragmentuose. Dėl MSB generavimo protokolo mazgai turi patvirtinti tik paskutinę blokų grandinės dalį, o ne tikrinti visą dalyką.

„IOS“ žetonas (IOST) ir „Servi“

„IOS“ prieigos raktas (IOST)

„IOS“ prieigos raktas (IOST) yra mainų terpė IOS tinkle ir veiksnys į mazgo patikimumo balą. Be to, jūs gaunate IOST patvirtindamas operacijas ir prisidėdamas prie tokių paslaugų, kaip sumanus sutarties vykdymas, skaičiavimo galios.

Privataus ICO renginio metu komanda nukaldino visą IOST atsargą (21 mln.). Jie atitinkamai paskirstė žetonus:

  • 40%: Žetonų išpardavimas
  • 35%: IOS fondas
  • 12,5%: Bendruomenės kūrimas
  • 10%: Komanda
  • 2,5%: Investuotojai ir patarėjai

IOS žetonas, kurį naudoja IOST

Servi

Nuo sumos Servi yra dar vienas pagrindinis veiksnys apskaičiuojant mazgo patikimumo balą. „Servi“ gaunate, kai teikiate paslaugas bendruomenei, vertinate trečiųjų šalių paslaugas ir (arba) padeda kitais būdais.

Jūs negalite prekiauti ar keistis „Servi“, o patvirtinus bloką, jūsų „Servi“ likutis bus nulis.

IOS komanda & progresas

IOS komanda sudaro daugiau kaip 30 narių, pasiskirstę po Aziją ir Šiaurės Ameriką. Gyvenimo aprašymuose yra „CoinLang“ kūrėjas, „EtherCap“ CTO, „Forbes“ iki 30 metų, Nacionalinė informatikos olimpiados aukso medalininkė ir daugybė kitų vaidmenų. IOS taip pat turi patariamąją tarybą, į kurią įeina tokie vardai kaip Yusen Dai („Jumei“ įkūrėjas), Ryanas Bubinskis („Codecademy“ įkūrėjas) ir Robertas Neivertas (500 startuolių rizikos partneris)..

Įspūdingas skaičius įmonių ir rizikos kapitalo įmonių bendradarbiavo ir investavo į projektą. Sąraše yra „Huobi“, „FBG Capital“ ir „Sequoia Capital“.

IOS žetonas IOST investuotojai ir partneriai

Didžiausią dėmesį skiriant masteliui ir įmonės lygio naudojimui, IOS konkuruoja su decentralizuotų programų (DApp) platformomis, kurios turi tą patį židinį. Akivaizdu, kad didžiausias IOS konkurentas yra „Ethereum“. Tačiau „EOS“ ir „NEO“ paskelbė pranešimus, kad jie taip pat planuoja išspręsti mastelio problemas, kurios kankino kitus „blockchain“ projektus.

„ICON“, „Lisk“ ir „VeChain“ taip pat siekia pateikti „blockchain“ sprendimus įmonės klientams. Galų gale yra daug (ir tikriausiai dar daug) DApp platformų, su kuriomis IOS konkuruoja.

Prekyba

IOST kaina pastebėjo vieną staigų smaigalį netrukus po ICO, tačiau nuo to laiko neturėjo didelio nepastovumo – tai retenybė kriptovaliutų erdvėje. Neaišku, kas galėjo sukelti šį pradinį šuolį į visų laikų aukščiausią lygį ~ 0,13 USD (~ 0,00001 BTC), tačiau investuotojai tiesiog galėjo sužinoti apie projektą.

Pasibaigus sausio mėnesio siurbliui, IOST kaina iškart nukrito iki beveik ICO kainų lygio. Prieš apsisukdamas jis ir toliau lėtai krito didžiąją kovo dalį. Nuo kovo pabaigos kaina nuolat augo ir dabar siekia ~ 0,05 USD (0,000006 BTC).

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/“;

var scripts = document.getElementsByTagName („scenarijus“);

var embedder = scenarijai [scenarijai.length – 1];

(funkcija (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („scenarijus“);

s.type = „text / javascript“;

s.async = tiesa;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / moneta / diagrama? fsym = IOST&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP “;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&“:„? “) +„ App = “+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Šio projekto laukia ilgas planas, todėl sunku pasakyti, kas gali turėti įtakos kainai. Bendrosios rinkos sąlygos greičiausiai turės didžiausią įtaką. Pranešimai apie partnerystę taip pat gali sukelti teigiamų kainų.

Kur nusipirkti IOST

IOST galite įsigyti „Huobi“, „Binance“ ar „OKEx“ su BTC ar ETH. Tačiau moneta turi didžiausią prekybos apimtį kaip prekybos pora su „Bitcoin“ visose trijose biržose.

Jei neturite jokios kriptovaliutos, pirmiausia galite pasiimti šiek tiek Bitcoin tokioje biržoje kaip „Gemini“ ar „GDAX“.

Kur laikyti IOST

Kadangi IOST šiuo metu yra „Ethereum“ tinkle, galite jį laikyti bet kurioje piniginėje su „ERC20“ palaikymu. „MyEtherWallet“ yra puikus internetinis pasirinkimas, o „Ledger Nano S“ yra tvirta aparatinė piniginė, kurią galite naudoti.

Komandai paleidus „Mainnet“, monetas norėsite laikyti oficialioje jų pateiktoje piniginėje. Vis dėlto šis pristatymas planuojamas tik 2019 m. Trečiąjį ketvirtį, todėl komanda dar neišleido tos piniginės.

Išvada

IOS bando sukurti labiau keičiamą „blockchain“ infrastruktūrą. Lengvai įgyvendinant vieną iš sudėtingesnių erdvės projektų, praeis mažiausiai metai, kol galėsime įvertinti jo sėkmę..

Jei komanda gali pasiekti sau iškeltus ambicingus tikslus, galime pamatyti, kad erdvę užkariaus visiškai nauja „blockchain“ infrastruktūra. Tačiau daugeliui kūrėjų, dirbančių kuriant tolimesnių projektų sprendimus, gali būti per vėlu.

Papildomi IOS ištekliai

„Twitter“

Telegrama

Reddit

Vidutinis

Gitubas