Kas yra siacoinas?

„Siacoin“ arba, trumpai tariant, „Sia“, teikia decentralizuotą debesies saugojimo galimybę, kuri konkuruoja su centralizuotais senais konkurentais, tokiais kaip „DropBox“, „Amazon“, „Apple“ ir „Microsoft“. Naudodamiesi „Sia“, kiekvienas gali per platformą priglobti arba pasiekti šifruotą saugyklą, o visas sutartis, saugojimo įrodymus ir operacijas galima patikrinti naudojant „blockchain“ viešąją knygą.

Pamenate tą seną „Apple“ rinkodaros kampaniją, kai „iPhone“ buvo dar kūdikystės stadijoje, o programų parduotuvių pamišimas įsibėgėjo? „Tam yra programa.“ Na, „blockchain“ pasaulis pasivažinėjo savo populiarumu, o kadangi gausu naudojimo atvejų ir įvaikinimo, panaši mantra gali skambėti: tam yra kripta.

Iš tiesų atrodo, kad kūrėjų komandos stumia kriptografiją į bet kurią esamą pramonę, kuriai gali reikėti naudoti „blockchain“. Keletą iš jų, tuos projektus, jau aptarėme su faktinėmis, veikiančiomis paslaugomis. Šį vadovą išsamiau aptarsime vieną iš tų. Šiame „Siacoin“ vadove apžvelgsime:

Kaip veikia siacoinas?

Iš esmės, Sia atima debesies saugyklą iš monolitinių paslaugų teikėjų rankų ir grąžina ją į asmenų rankas. Tokiu būdu sukuriama „peer-to-peer“ saugojimo ekosistema, leidžianti visiems išsinuomoti arba pasinaudoti laisva vieta standžiajame diske.

sia sandoriai

Sia sandoriai

Visos tinklo paslaugos gauna „Siacoin“ (SC) mokėjimus. Visi sandoriai Sia ekosistemoje užtikrinami pateikiant sutartis ir saugojimo įrodymus.

Sandėliavimo ekosistema

„Sia“ platformą sudaro tiekėjai (pagrindiniai kompiuteriai), tiek klientai (vartotojai). Naudodamiesi platforma, vartotojai užsako saugojimo vietą iš kompiuterių, o kompiuteriams kompensuojama už jų paslaugas „Siacoin“.

Ekosistema suteikia lanksčias saugojimo galimybes ir daugiausia priklauso nuo laisvosios rinkos. Teikėjai gali nustatyti savo kainas, reklamuoti savo patikimumo lygį ir nustatyti baudų standartus, jei iškils problemų saugykloje (pvz., Pamestose bylose). Be to, jie gali nuspręsti atsisakyti kliento saugyklos vietos, jei jiems nepatogu dėl kliento duomenų pobūdžio (pvz., Neskelbtinos, neteisėtos ar etiškai abejotinos medžiagos)..

sia debesis

Sia yra laisvosios rinkos ekosistema.

Klientai taip pat turi tam tikrą apsaugą, kad apsaugotų savo interesus. Jie turi galimybę padalinti savo duomenų kopijas keliems paslaugų teikėjams, kad būtų užtikrintas failų saugumas ir priėmimas. Pavyzdžiui, jei paslaugų teikėjas prarastų kliento failą arba paprasčiausiai atsisakytų jį išleisti, klientas vis tiek galėtų nuskaityti savo failus iš kito tiekėjo saugyklos. Abi šalys taip pat gali susitarti dėl sutartinių netesybų, kurias teikėjas patirs, jei nepateiks saugojimo įrodymų.

Klientai taip pat turi galimybę apdovanoti paslaugų teikėjus su skatinamaisiais veiksniais ir saugojimo mokesčiais. Šiais mokėjimais klientai skatina paslaugų teikėjus būti atidesniems savo poreikiams, o tai reiškia greitesnį dokumentų įkėlimą, patobulintą prašymų tvarkymą ir kt..

Failų sutartys

Kai klientas ir paslaugų teikėjas nori vykdyti verslą, jie sutinka parengti projektą bylos sutartis. Nors tiekėjo kietajame diske saugomi visi duomenys, „Sia blockchain“ saugo šių susitarimų sutartis.

Šiose sutartyse apibrėžiamos saugojimo sutarties sąlygos ir užtikrinama, kad abi šalys atitinkamai vykdytų savo verslą. Kadangi sutartis saugoma „blockchain“ viešojoje knygoje, pradinis susitarimas yra patikrinamas ir nekintamas, kai jis pateikiamas tinklui..

Kaip minėjome aukščiau, sutarties sąlygos yra lanksčios, atsižvelgiant į aplinkybes. Jei klientas nori aukoti patikimumą dėl įperkamumo, tai jo teisė. Jei paslaugų teikėjas nori sumokėti daugiau už masinių duomenų kiekių saugojimą, o klientas sutinka su sutarties sąlygomis, taip ir bus. Platformos vartotojai turi valdyti savo teikėjo pasirinkimą, atsižvelgdami į pagrindinio kompiuterio reputaciją ir saugojimo reikalavimus. Taip pat paslaugų teikėjas turi spręsti, ar jis gali priimti klientą, atsižvelgdamas į to kliento poreikius ir reikalavimus.

sia saugu

„Sia“ blokų grandinė saugo visų tinklo failų sutarčių registrą.

Vis dėlto failų sutartys suteikia tinklui labai reikalingą saugumo sluoksnį. Jie apibrėžia sutarties trukmę, tai, kaip dažnai paslaugų teikėjas turi pateikti saugojimo įrodymą ir sutartą išmokėjimą.

Kai kuriate sutartį kaip klientas, į būsimų mokėjimų sutartį įkeliate „Siacoin“ likutį. Taigi, kai tik įkeliate dokumentą saugoti, dalis pinigų iš šio balanso pervedama pagrindiniam kompiuteriui. Jei neišnaudosite viso savo balanso ir pasibaigs sutarties sąlygos, likusios monetos grįš į jūsų piniginę.

Sandėliavimo įrodymas

„Sia“ įgyvendina saugojimo įrodymą, kad apsaugotų klientus nuo apgaulingų ar kenkėjiškų paslaugų teikėjų. Norėdamas gauti mokėjimą, paslaugų teikėjas privalo pateikti tam tikrą tinklui įrodymų skaičių per sutarties laikotarpyje nurodytus terminus..

Jei paslaugų teikėjas per tą laiką nepateikia saugojimo įrodymo, tinkamas mokėjimas išsiunčiamas į praleistas įrodymo adresas kol nebus pateiktas įrodymas. Tiekėjas už jų aplaidumą gali gauti baudą. Jei paslaugų teikėjas praleidžia per daug saugojimo įgaliojimų įrodymų, sutartis gali būti visiškai nutraukta.

Tačiau kai paslaugų teikėjas sėkmingai pateikia saugojimo įrodymą, sutartyje mokėjimas mokamas galiojančiu įrodymo adresu. Kad paslaugų teikėjas galėtų prieiti prie šių monetų, įskaitant tinklo parašus ir laiko užraktus, turi būti įvykdytos kelios išlaidų sąlygos.

Kodėl Sia?

„Sia“ platforma teikia daug privalumų, palyginti su tradicinėmis debesies saugojimo paslaugomis.

  • Privatumas: Visi „Sia“ tinkle apdoroti duomenys yra užšifruoti. Jei paslaugų teikėjas neturi duomenų privataus rakto, jie negali pasiekti jūsų failų, o tai reiškia, kad jūs visada esate visos medžiagos, kurią įsipareigojote saugoti, nuosavybės teisė / valdymas. Pagal tradicinius modelius įmonės, kurios prižiūri debesies saugyklą, turi visišką prieigą prie bet kokių duomenų, kurių atsisakote savo serveriuose.
  • Įperkamumas: „Siacoin“ vartotojams siūlo lanksčias, rinkos orientuotas kainodaros galimybes. Klientams nėra tinkamo visiems tinkamo varianto. Pvz., 1 TB duomenų saugojimo naudojant „Sia“ kaina gali būti vos 2 USD per mėnesį, palyginti su „Amazon“ paslaugomis, kurių kaina yra 23 USD per mėnesį..
  • Saugumas: Vėlgi, visi duomenys apie „Sia“ yra šifruojami ir apdorojami per decentralizuotą tinklą, apsaugant jūsų medžiagą nuo centralizuotos sistemos pažeidžiamumų. Be to, „Sia“ siūlo nereikalingą saugyklą. Dalydama dokumentus tarp kelių tiekėjų, Sia apsaugo kliento duomenis nuo vieno gedimo taško.

sia kaina

Sia ir kitų populiarių paslaugų teikėjų sąnaudų palyginimas

„Siacoin“ komanda ir varžovai

„Sia“ yra projektas, vykdomas „Nebulous, Inc.“, kuris prasidėjo 2015 m. Skirtingai nuo daugumos kitų altcoinų, Sia neturėjo išankstinės kasyklos ir neturėjo ICO. Vietoj to, bendrovė surinko lėšų iš „First Star Ventures“, „Fenbushi Capital“ ir kitų.

Bostone įsikūrusiai komandai vadovauja įkūrėjai Davidas Vorickas ir Luke’as Champine’as. Pora jauna, vos prieš penkerius metus baigusi Rensselaer politechnikos institutą.

Varzybos

„Blockchain“ pramonėje netrūksta decentralizuotų saugojimo sistemų. Vienas konkurentas, „Filecoin“, turėjo vieną didžiausių ICO, surinkdamas 257 mln. Vis dėlto jie dar neišleido produkto.

„Siacoin“ taip pat konkuruoja su „Storj“ ir „MaidSafe“. Sia ir Storj naudojasi decentralizuotu saugojimu naudodamiesi panašiomis strategijomis. Tačiau „Sia“ veikia savo blokų grandinėje, o „Storj“ yra „Ethereum“ ERC20. Šiuo metu SC turi didžiausią rinkos ribą iš visų konkurentų.

Prekybos istorija

Daugiausia „Siacoin“ kaina sekė bendrą rinką. Savo istorijoje jis turėjo tris reikšmingus šuolius.

Pirmasis įvyko 2016 m. Viduryje, kai kaina per mažiau nei du mėnesius pakilo 1150%. Žinios apie būsimą 2016 m. Birželio mėn. V1.0 leidimą greičiausiai sukėlė šį augimo šuolį. Po to SC liko 2016 m. Ir 2017 m. Pradžioje.

Kitas prasmingas kainų veiksmas buvo 2017 m. Gegužės / birželio mėn. Šis judėjimas tiesiogiai sekė a įmonės atnaujinimas pripildyta teigiamų naujienų, įskaitant gairių paskelbimą. Birželio viduryje SC kaina pasiekė visų laikų BTC aukščiausią lygį – 0.00000843 BTC.

Naujausias SC kainų šuolis sutapo su 2017 m. Bulių bėgimu, kurio metu visų laikų USD kaina siekė 0,10 USD. Kaip ir dauguma šifruoto turto, „Siacoin“ buvo stipriai nukentėjęs 2018 m. Korekcijoje. Panašu, kad šiuo metu yra šiek tiek palaikoma maždaug 0,002 USD (0,00000062 BTC).

Kai produktas jau yra rinkoje, padidėjęs priėmimas turės tiesioginį poveikį kainai. Keli svarbūs partnerystės pranešimai taip pat galėtų padėti. Tačiau jei praeities rezultatai yra bet koks būsimų rezultatų rodiklis, norint, kad ši moneta judėtų, gali prireikti rinkos pokyčių.

Kur pirkti ir laikyti SC

Siacoiną galite įsigyti BTC arba ETH prekybos porose iš „Binance“ ir „Bittrex“. Pirmojoje vyksta didžioji SC prekybos dalis – maždaug 25 procentai dienos.

Jūs taip pat turite kasybą kaip kitą būdą gauti tam tikrą SC. Jūsų du pagrindiniai SC kasybos baseinų variantai yra Luksoras ir SiaMining.

„Sia“ komanda gali įsigyti dviejų tipų pinigines. Pirmoji „Sia Daemon“ yra komandinės eilutės sąsajos (CLI) piniginė, prieinama „Mac“, „Windows“ ir „Linux“. Jei nesate išmanantis technologijas, turėtumėte vengti šios piniginės. Antroji piniginė yra „Sia UI“. Ši grafinės vartotojo sąsajos (GUI) piniginė yra lengviau naudojama nei „Sia Daemon“.

Siacoino gairės

Siacoin gairės yra viešai prieinama, kad galėtumėte nepamiršti, ką jie šiuo metu dirba. Šiuo metu artimiausiu metu komanda siekia visiškai pertvarkyti savo vartotojo sąsają ir pridėti vaizdo transliacijos palaikymą.

Vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu jie planuoja:

  • Pridėkite paprastą failų bendrinimą (Sia tinkle ir už jo ribų)
  • Palaikykite didesnius failus (>10 TB) ir mažyčiai failai (~ 100 kb)
  • Įgalinti failų atkūrimą naudojant piniginės sėklą
  • Kurkite mobilias pinigines ir lengvus klientus
  • Daug, daug daugiau

Paskutinės mintys

„Siacoin“ yra gaivus projektas erdvėje, kurioje gausu pažadų, garo reikmenų ir dar neįrodytų produktų. „Sia“ komanda iš tikrųjų turi produktą, kurį galite pasiekti šiandien, ir nors dar yra ką tobulinti, kaip siūloma gairėse, paslauga vis dar veikia.

Be to, „Sia“ savo vartotojams siūlo lankstesnę saugojimo galimybę, palyginti su kitais debesies saugyklos teikėjais. Jos bendraamžių ekosistema tiesiogiai atitinka decentralizuotą, išlaisvinantį „blockchain“ technologijos pobūdį. Projekto galutinis „tikslas yra tapti decentralizuoto interneto saugojimo sluoksniu, užtikrinančiu privatumą ir perteklių per decentralizavimą ir visiškai pakeisiančius esamus debesies saugyklos teikėjus“.

Taigi, kai „Sia“ ir „blockchain“ bus subrendę, pamatysime, ar jis gali išstumti tarpininką ir pasiekti ilgalaikį tikslą kaip naują debesies saugojimo pramonės standartą.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį Stevenas Buchko atnaujino 1914 14 14, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi siacoino ištekliai

Interneto svetainė

Baltas popierius

Gairės

Tinklaraštis

Nesantaika

„Gitlab“

„Twitter“