Svarstyklės yra „Facebook“ išleistas stabilus moneta, paremta banko indėlių ir trumpalaikių vyriausybės vertybinių popierių deriniu. Nebent pastarąją savaitę esate įstrigę Himalajų kalnuose, yra tikimybė, kad girdėjote apie Svarstykles. „Facebook“ išleido Baltas popierius už naująjį „Stablecoin“ birželio 18 d., o žiniasklaida jaudinosi, kokį poveikį kriptovaliuta turės „blockchain“ erdvei, taip pat tradicinei bankų infrastruktūrai.

Mes stengiamės suskirstyti projektą „Svarstyklės“ po vieną, kad galėtumėte geriau suprasti, kaip jis veikia, ir apie galimas jo 2020 m. Paleidimo pasekmes. Šiame vadove aptarsime:

  • Komanda & Progresas

    • Svarstyklių asociacija
    • Gairės
    • Paskutinės mintys
    • Papildomi resursai
    • Kaip veikia Svarstyklės?

      Svarstyklių projekto misija turi būti

      „Paprasta pasaulinė valiuta ir finansinė infrastruktūra, suteikianti milijardams žmonių galimybių“.

      Norėdami pasiekti šį tikslą, „Facebook“ komanda kuria stabilios vertės pasaulinę skaitmeninę valiutą – Svarstykles. Pradedant „Uber“ mokėjimais Niujorke ir baigiant gatvių krepšelių pardavėjais Bankoke, „Facebook“ nori, kad mokėtumėte jų kriptovaliuta.

      Svarstyklių turtas laikomas Svarstyklių rezerve.

      Svarstyklių rezervatas

      Rezervas yra pakankamai lėšų visoms Svarstyklėms palaikyti.

      Norėdami iš pradžių užpildyti Svarstyklių rezervą, „Facebook“ renka lėšas iš narių steigėjų, kurie mainais gaus atskirą žetoną „Investicinis žetonas“. Investiciniai žetonai suteikia jums dalį dividendų pyrago, kurį rezervas uždirba mokėdamas palūkanas iš savo turto. Tačiau norint tapti nariu steigėju reikia surinkti 10 milijonų dolerių ir turėti pakankamai didelę technologinę infrastruktūrą.

      Ką reikia žinoti … Svarstyklių rezervas yra nekilnojamojo turto rezervas, kuris palaikys #Svarstyklės valiuta, užtikrindama mažą nepastovumą ir platų pasaulinį pripažinimą. Sužinokite daugiau https://t.co/VPS7LllcNn # kriptovaliuta

      – Svarstyklės (@Libra_) 2019 m. Birželio 18 d

      Kitas būdas, kurį „Facebook“ naudoja rezervui užpildyti, yra tiesiogiai per vartotojų Svarstykles. Daugiau Svarstyklių pateks į apyvartą tik tada, kai pakeisite savo „fiat“ (t. Y. JAV dolerius) į kai kuriuos. Kai parduodate Svarstykles už „fiat“, monetos bus sunaikintos, o tai sumažins apyvartą.

      Atsargos turtas paskirstomas saugotojams visame pasaulyje. Kaip minėta anksčiau, „Facebook“ investuoja rezervo lėšas į mažos rizikos, mažos palūkanos turtą, iš kurio dividendai finansuos ekosistemos plėtrą, ne pelno siekimą, inžinerinius tyrimus ir narius steigėjus..

      Svarstyklių „Blockchain“

      „Libra Blockchain“ yra naujos kriptovaliutos ir susijusių paslaugų darbinis arklys. „Blockchain“ naudoja specialią programavimo kalbą „Move“, panašią į tai, kaip „Ethereum“ naudoja „Solidity“. Naudodami „Perkelti“ galiausiai galėsite sukurti ir vykdyti išmaniąsias sutartis „Blockchain“. Svarstyklių virtuali mašina „MoveVM“ palengvina tas išmaniąsias sutartis.

      Taip pat, kaip ir „Ethereum“, norint perkelti Svarstykles iš vienos sąskaitos į kitą, reikia sumokėti nedidelį mokestį už dujas.

      Svarstyklių tikrintojo seka

      Sandorio „Blockchain“ tinkle gyvavimo ciklas. | Šaltinis: projekto svetainė

      Kalbant apie sutarimą, „Blockchain“ dirba a Bizantijos gedimų tolerancija (BFT) požiūris, pavadintas „HotStuff“. Todėl nėra kalnakasių (kaip Bitcoin). Vietoj to, „validatorių“ grupė valdo ir prižiūri „Blockchain“. Iš pradžių šiuos tikrintojus sudaro Svarstyklių steigėjai. Kol du trečdaliai tikrintojų išliks sąžiningi, tinklas išliks.

      Galų gale, Svarstyklės planuoja pereiti prie „Proof-of-Stake“ (PoS) sutarimo, kai už kiekvieną jums priklausančią monetą gaunate po vieną balsą..

      Kalibra

      Kartu su Svarstyklėmis „Facebook“ įsteigia dar vieną dukterinę įmonę, Kalibra. „Calibra“ yra skaitmeninė „Svarstyklių“ žetono „Facebook Messenger“, „Whatsapp“ ir atskiros programos piniginė. Kol kas nėra daug informacijos apie „Calibra“ piniginę. Tačiau, pasak a neseniai paskelbtas pranešimas,

      „Be tam tikrų atvejų,„ Calibra “be kliento sutikimo nedalins paskyros ar finansinių duomenų su„ Facebook “ar jokia trečiąja šalimi.“

      Turėdami mažiau nei žvaigždžių „Facebook“ įrašus, galime tikėtis, kad „Calibra“ suteiks daugiau skaidrumo apie vartotojų privatumo apsaugą vėliau.

      „Calibra“ sąsaja

      „Calibra“ leidžia jums siųsti ir gauti mokėjimus visame pasaulyje už nedidelį mokestį ir be jokio mokesčio. | Šaltinis: „Facebook Newsroom“

      Mes tikrai žinome, kad „Calibra“ dažniausiai reikės patvirtinti savo klientus (KYC) ir kovoti su pinigų plovimu (AML) ir stebėti finansus. Šis procesas apima vartotojo identifikavimo ir kitos asmeninės informacijos rinkimą. Vis dėlto nesijaudink. Bet kuri JAV įsikūrusi įmonė, tvarkanti pinigus, paprastai turi rinkti šią informaciją.

      Komanda & Progresas

      Kaip žinote, „Facebook“ yra Svarstyklių varomoji jėga. Socialinių tinklų gigantui pavyko į Svarstykles pritraukti ir keletą geriausių technologinių, finansinių ir kriptovaliutų kompanijų.

      Svarstyklių asociacija

      Asociacija „Svarstyklės“ yra decentralizuotas subjektas, įgyvendinantis projektą. Šveicarijoje įsikūrusi asociacija šiuo metu steigėjais yra „Mastercard“, „Paypal“, „Visa“, „Facebook“, „Uber“, „Spotify“, „Coinbase“, „Lyft“ ir Andreessenas Horowitzas..

      Asociacijos „Svarstyklės“ nariai steigėjai

      Asociacija apima keletą sunkių smūgių iš įvairių pramonės šakų. | Šaltinis: projekto svetainė

      Be „blockchain“ tinklo palaikymo, Asociacija priima ekosistemos valdymo sprendimus. Dėl visų valdymo sprendimų balsuoja Asociacijos tarybos nariai. Kiekvienas tvirtintojas gauna po vieną atstovaujamąją vietą Taryboje. Visi pagrindiniai politiniai ir techniniai sprendimai reikalauja dviejų trečdalių daugumos, kaip ir BFT sutarime.

      Kiekvienam Asociacijos nariui priklauso tik vienas balsas arba vienas procentas visų balsų, atsižvelgiant į tai, kas yra didesnė.

      Kitas asociacijos komponentas – Socialinio poveikio patariamoji taryba (SIAB) rekomenduoja socialinį poveikį ir dotacijų investicijas. Penkių – septynių narių taryba taip pat padeda įdarbinti asociacijos tvirtintojus.

      Gairės

      Kartu su leidimo leidimu komanda paleido tinklo testnetą ir padarė kodą atviro kodo. Bendrovė planuoja viešai pradėti prekiauti 2020 m. Pirmąjį pusmetį. Viešajame leidime bus API, bibliotekos ir kitos priemonės, skirtos kūrėjams lengvai kurti „Blockchain“..

      Be to, Asociacija siekia išplėsti savo narystę, įtraukdama apie 100 pasaulio organizacijų iš įvairių pramonės šakų.

      Paskutinės mintys

      Kad ir koks jaudinantis yra popieriaus leidimas, neturėtumėte sulaikyti kvėpavimo. Daugelis aspektų gali pasikeisti ir gali pasikeisti iki 2020 m. Tai daro prielaidą, kad „Facebook“ neatstums paleidimo datos. Jau vyriausybiniai subjektai prašo kad „Facebook“ sulaiko plėtrą tol, kol jie sugeba išsiaiškinti taisykles.

      Kai kurie Svarstykles laiko Bitcoin žudike. Tam tikros grupės jaučiasi taip, lyg tai sunaikintų konkuruojančius stablecoinus. Kiti mano, kad tai pakeis dabartinę bankų sistemą. Vis dėlto beveik visi sutaria, kad „Facebook“ Svarstyklės yra pasirengusios atverti kriptovaliutų pasaulį tokiems žmonėms, kokių dar niekada nematėme..

      Papildomi resursai