Pristatydamas pirmąjį pasaulyje tobulėjantį „blockchain“, „Tezos“ yra išmanioji sutartų platforma, panaši į „Ethereum“. Nors nusistovėjusios virtualios valiutos, tokios kaip „Bitcoin“, laikėsi savo ginklų, „Tezos“ kriptovaliutos ateitį laiko atnaujinamu keliu į sėkmę.
Kriptovaliutų technologijos žengia tokiu tempu, kad atrodo gana sunku suspėti su naujausiais įvykiais. Kodėl gi ne atnaujinti savo „blockchain“ naudojant naujausias technologijas, kai jos tampa prieinamos? Atsiradus naujovėms, „Tezos“ prognozuoja, kad jų blokų grandinė išliks pažangiausiose pozicijose.
Kaip tai veikia?
Tai „peer-to-peer“, paskirstytas ir be leidimų tinklas, kurio tikslas yra padaryti keletą pastebimų patobulinimų, palyginti su gerai žinomais kaimynais. Visų pirma, komanda parduoda save pagrindinėms idėjoms savęs pakeitimas ir grandinės valdymas. Pažvelkime į keletą pagrindinių funkcijų:
Valdymas grandinėje
Pagrindinis bruožas yra visų suinteresuotųjų šalių įtraukimas į platformos vedimą ir valdymą. Suinteresuotosios šalys gali balsuoti dėl „Tezos“ protokolo pakeitimų ir net pačios balsavimo tvarkos pakeitimų. Paprasčiausiu atveju suinteresuotosios šalys patvirtins ar vetuos kodo ar protokolo pakeitimus.
Kodo evoliucija
Tipiškas „blockchain“ funkcionavimui naudoja šiuos 3 protokolus:
- Tinklo protokolas – atranda blokus ir transliuoja transakcijas
- Operacijų protokolas – nusprendžia, dėl ko sandoris galioja
- Sutarimo protokolas – nustato, kaip pasiekiamas sutarimas unikalioje grandinėje
Tačiau Tezos atveju jie naudoja a bendras tinklo apvalkalas kuris yra suderinamas su skirtingais sandorio ir sutarimo protokolais, reikalingais „blockchain“. Kitaip tariant, jis buvo pastatytas atsižvelgiant į modulinę madą. „Blockchain“ pradedamas naudojant pradinį protokolą, kuris bus demokratiškai nukreiptas projektui subrendus.
Šaltinio kodas įdiegtas OCaml – greita, lanksčia, funkcionalia programavimo kalba, kuri turėtų tikti tokiam ambicingam projektui ir jo techniniams reikalavimams.
Skystas akcijų paketas
Remiantis jų oficialiu „Medium“ kanalu paskelbtu pranešimu, sutarimas pasiekiamas taikant alternatyvų deleguoto akcijų paketo įrodymo (dPOS) metodą. Siūlomas šio metodo pavadinimas yra skystas akcijų paketo įrodymas:
Tezos sutarimo metodas
Tipiška „dPOS“ kriptovaliuta, pvz., EOS, daugiausia dėmesio skiriama vartotojų didinimui saugumo ir decentralizavimo kaina. Tačiau atrodo, kad „Tezos“ nori užpildyti spragą tarp saugumo ir decentralizacijos vis tiek galėdami pasinaudoti dPOS teikiamais pranašumais.
Kepimo
Gana linksmai „Tezos“ kepimo procesą vadina „kepimu“. Pagal šį „blockchain“ modelį kepėjai įneša indėlius ir yra apdovanojami už blokų pasirašymą ir paskelbimą. Bet koks blogas kepėjų elgesys baigsis prarastu užstatu. Pagal naujausius duomenis, jau yra daugiau nei 450 kepėjų, prisidedančių prie tinklo saugumo.
Kadangi viena pagrindinių filosofijų sukasi apie virtualią demokratiją, kiekvienas žetonų savininkas gali perduoti savo kepimo ir balsavimo teises kitiems tinklo nariams.
Komanda
Projektas yra Arthuro Breitmano vizija. Prancūzijoje gimęs Breitmanas turi didelę patirtį dirbdamas tokiose didelėse įmonėse kaip Morganas Stanly ir Goldmanas Sachsas. Kartu su žmona Kathleen jie dabar valdo kriptovaliutų projektą iš San Francisko biuro:
„Tezos“ vyro ir žmonos įkūrėjai
Arthuras Breitmanas yra informatikas ir matematikas, turintis darbo finansų sektoriuje patirties. Jis nuo pat pradžių atidžiai stebėjo istorinį Bitcoin kilimą ir priėmimą ir pažymėjo, kad tai „nesugebėjimas vystytis“, o vietoj to veda prie kietų šakių. Jo siūlomas sprendimas yra „Tezos“ projektas, egzistuojantis šiandien.
Ketlina Breitman taip pat turi patirties finansų sektoriuje, anksčiau dirbo tokiose garsiose įmonėse kaip „Bridgewater Associates“ ir „R3“. Pastaroji suteikė jai įžvalgos apie paskirstytos duomenų bazės technologijas.
2014 m. Arthuras paskelbė du dokumentus apie save keičiančią kriptovaliutos viziją. Tie dokumentai nuo to laiko virto dabartiniais „Tezos“ baltraščiai. Kitais metais jis įkūrė įmonę JAV Dinaminiai didžiosios knygos sprendimai (DLS).
Darbuotojai
Nepaisant plačiai paplitusio projekto, mažai žinoma apie likusį kolektyvą. Svetainėje nėra informacijos apie darbuotojus, o kasimasis per „LinkedIn“ suteikė nedaug patarimų. Vis dėlto naujausiame „Twitter“ įraše parodyta, kas, atrodo, yra „Tezos“ įgula Paryžiaus biure priešais žymiausią Eifelio bokštą.
Ačiū iš Paryžiaus, nuotykis prasideda! pic.twitter.com/JETcJoQgox
– „Tezos“ (@ tezos) 2018 m. Birželio 30 d
https://platform.twitter.com/widgets.js
Investuotojai
Žymus rizikos kapitalistas Timas Draperis prisidėjo 1,5 milijono dolerių, kad padėtų sumokėti už veiklos mokesčius mainais į 10% DLS akcijų. Papildomai, „Polychain Capital“ projektui skyrė dalį 10 milijonų dolerių vertės skaitmeninės valiutos fondo. Fondas, kuriame yra tokie partneriai kaip Andreessen Horowitz ir Union Square Ventures, buvo paskelbtas 2016 m. Pabaigoje..
Ginčas
Kaip be abejo žinos nuovokūs „CoinCentral“ skaitytojai, projektas nuo pat pradžių turėjo nemažą dalį klausimų. Dėl šių klausimų atsirado keletas ieškiniai tai paveikė „Breitman“ ir daugelį „Tezos“ ICO investuotojų.
Intelektinė nuosavybė
Iš pradžių „Distributed Ledger Systems“ išsaugojo intelektinės nuosavybės teises į „Tezos“ šaltinio kodą. Pagal ICO susitarimą „Breitman‘s“ įsteigtų oficialų fondą, kuris išpirktų DLS (įskaitant visas svarbias intelektinės nuosavybės teises) dėl bendruomenės..
Tačiau kaip susitarimo dalį „Breitman‘s“ ir Timas Draperis tikėjosi surinkti nemažus 8,5% visų ICO surinktų lėšų ir 10% visų apyvartoje esančių „Tezzies“ lėšų..
Oficialus dokumentas, kuriame išdėstyti tariami skaidrūs DLS ir „Tezos“ fondo santykiai, buvo išimtas iš svetainės, iš pradžių paskelbus per bendrovės „Twitter“ platformą.
Siekiant visiško skaidrumo, atmintinė apie santykius tarp DLS ir „Tezos“ fondo: https://t.co/7K76q0OEND
– „Tezos“ (@ tezos) 2017 m. Gegužės 5 d
https://platform.twitter.com/widgets.js
Vidinės kovos su galia
Kita problema kilo po to, kai „Breitman‘s“ įkūrė pamatą. Kadangi Šveicarijos įstatymai reikalauja, kad valdyboje būtų nepriklausomos partijos, „Breitman‘s“ paprašė ankstesnio jų pažįstamo Johanno Geverso būti naujai sukurto „Tezos“ fondo prezidentu..
Viskas greitai paaštrėjo, nes Johannas faktiškai perėmė „Tezos“ kontrolę, grasindamas fondo srautą ir plėtrą taip, kaip nenorėjo.
KYC / AML
Ir jei visų šių klausimų nepakaktų, kilo papildoma drama. Neseniai paskelbtame birželio viduryje Fondas netikėtai paskelbė „Pažink savo klientą“ / kovos su pinigų plovimu čekius:
2017 m. Liepos mėn. „Tezos“ fondo aukojimo laikotarpiu nebuvo „blockchain“ ekosistemos ar pramonės sutarimo šia tema. Kadangi „blockchain“ ekosistema ir pramonė subrendo per pastaruosius dešimt mėnesių, tai tapo geriausia praktika patikrinti, ar dalyviai atitinka pagrindinius KYC / AML kriterijus.
Tai užklupo daugelį investuotojų, nes ICO jau buvo metiniai. Ir kaip jūs galite įsivaizduoti, bendruomenė į šią raidą reagavo ne itin gerai.
ICO & Prekybos istorija
Užbaigus ICO, „Tezos“ fondas buvo surinkęs 66 000 Bitcoin ir 361 000 eterio. Vos per 13 dienų – milžiniškas 232 mln investuotojams buvo išsiųstas į projektą. Rekordinė suma tuo metu bet kokiai ICO. Tai yra didžiulė sėkmė, palyginti su tik 2 metais anksčiau. Tada H. Breitmanui nepavyko įtikinti kelių didelių bankų investuoti maždaug 5–10 milijonų dolerių į jo projektą.
baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/“;
var scripts = document.getElementsByTagName („scenarijus“);
var embedder = scenarijai [scenarijai.length – 1];
(funkcija (){
var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);
if (appName == ””) {appName = ”local”;}
var s = document.createElement („scenarijus“);
s.type = „text / javascript“;
s.async = tiesa;
var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / moneta / diagrama? fsym = XTZ&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP “;
s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&“:„? “) +„ App = “+ appName;
embedder.parentNode.appendChild (s);
}) ();
„XTZ“ pristatė 2017 m. Birželio 24 d. Maždaug už kainą 3 USD vienai monetai. Jis pasiekė aukščiausią lygį 10,50 USD maždaug nuo 2017 m. gruodžio vidurio pirkimo siautulyje visoje kriptovaliutų rinkoje. Tačiau nuo to laiko kaina (kartu su likusia rinka) gana smarkiai sumažėjo ir šiuo metu (2018 m. rugpjūčio 17 d.) prekiaujama maždaug 2,65 USD. Dienos apimtys yra gana tvirtos, o prekyba viršija 2 mln. USD ribą kartu su „Bitcoin“ (BTC), „Ether“ (ETH) ir „Tether“ (USDT).
Monetų tiekimas & Tvarumas
Pagal „CoinMarketCap“, iš viso valiutų fonde yra maždaug 763 milijonai „Tezzies“. Gyvasis „blockchain“ („mainnet“) dar nepaleistas. Tačiau „Tezos“ bendruomenė šiuo metu vykdo betanetwork, kuris ilgainiui taps pagrindiniu tinklu. Šio perėjimo data nežinoma.
Kur galite nusipirkti ir laikyti „XTZ“?
„Tezzies“ dar neturi būti įtraukta į jokius svarbiausius biržos sąrašus. Tai greičiausiai trukdys plačiau pritaikyti projektą, kol nebus pridėta papildomų galimybių. Tuo tarpu, jei nebuvote ICO investuotojas, galite pirkti ir parduoti XTZ:
- Vartai.io
- „HitBTC“
ir keletas mažesnių mainų. Šiuo metu nėra oficialios piniginės, tačiau, remiantis kai kuriais socialinės žiniasklaidos įrašais, „Tezzies“ galima laikyti piniginėje per komandinę eilutę. Toks sprendimas, žinoma, tiks tik programuotojams.
„TezBox“ suteikia patogią internetinę piniginę, kurią galite pasiekti iš savo naršyklės. Tai yra bendruomenės valdoma piniginė, tačiau turime pabrėžti, kad interneto piniginės kelia rimtą grėsmę saugumui, todėl tokiu būdu saugant ir atsiimant monetas yra visiškai rizikuojamas vartotojas..
Obsidiano sistemos neseniai paskelbė piniginės programa „Ledger Nano S“, kuri yra sveikintinas saugios saugyklos kūrimas.
„Uždaryme“
Steigėjai Arthuras ir Kathleen Breitman neseniai buvo Niujorke, „Tezos“ pristatymo vakarėlyje. Naomi Brockwell pasivijo juos aptarti „Tezos“ beta tinklą ir kai kuriuos su „Tezos“ fondu susijusius klausimus:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DR_kt3RfnT0]
Atrodo, kad „Tezos“ pasaulyje nėra pilkųjų zonų. Mylėk juos ar nekenti, jie tikrai sulaukia daug dėmesio. Jų ambicijos kyla dėl savarankiškai besivystančių „blockchain“ ir bendruomenės vadovaujamų valdymo teiginių. Kaip ir daugelio šiandien išleidžiamų kriptovaliutų projektų atveju, didžiulė karo skrynia nebūtinai yra sėkmės ženklas. Bet tai nereiškia, kad projektas taip pat pasmerktas žlugti.
Pasibaigus ICO ir turint vienerių metų patirtį, „Tezos“ komanda dabar turi įvykdyti šiuos ambicingus pažadus. Visi ginčai gali būti naudingi, jei jie pavers tą dėmesį naudingu. Mes tiesiog turėsime palaukti, kol sužinosime.
Norėdami gauti daugiau informacijos ir papildomų naujinimų projekto eigoje, galite susisiekti su „Tezos“ šiais kanalais: