Teta yra a decentralizuota vaizdo pristatymo tinklas su savo blokine grandine, skirta paskata dalytis pralaidumu.
Šiuo metu vaizdo pristatymo tinklai kenčia nuo blogo pasiekiamumo mažiau išsivysčiusiose šalyse, dėl brangių įrenginių ir centralizuoto makiažo. Tai gali būti piktnaudžiavimas ir paslaugų iškirpimas. Be to, Teta mano, kad dabartinė infrastruktūra nėra pasirengusi spartėjantiems poreikiams, su kuriais susidurs dėl 4K, 8K, virtualios realybės ir kitų pokyčių, tokių kaip šviesos lauko technologijos.
„Theta“ kuria „peer-to-peer“ (P2P) tinklų tinklą, kurio tikslas – išspręsti šias aktualias problemas, tuo pačiu naudojant blokų grandinę, kuri tarnautų kaip skatinamasis sluoksnis, kad pristatymo tinklas būtų nuolat aukštas..
Šiame vadove aptarsime:
- Kaip veikia Theta?
- „Theta“ žetono paskirtis
- „Theta“ komanda ir gairės
- „Theta Token“ prekybos istorija
- Kur įsigyti Theta
- Kaip laikyti Theta
- Išvada
- Papildomi „Theta Token“ šaltiniai
Kaip veikia Theta?
Teta susideda iš dviejų dalių. Pirmasis yra jo vaizdo pristatymo tinklas. Tai sudaroma iš mazgų, kurie prisijungia prie tinklo ir prisideda prie jų pralaidumo. Šis tinklas yra faktinis decentralizuotas vaizdo pristatymas. Antroji dalis yra „Theta“ blokinė grandinė. Tai skatinimo tikslais, siekiant suteikti dalyviams priežastį prisijungti prie pristatymo tinklo.
„Theta“ tinklas
Šiuo metu turinio pristatymo tinklai (CDN) teikia vaizdo įrašų turinį ir srautą. Paprastai jie susideda iš labai didelių centralizuotų duomenų centrų, išsibarsčiusių visame pasaulyje. Pagrindinė jų problema yra ta, kad jie nėra pakankamai arti daugelio žiūrovų, o tai lemia žemesnės kokybės srautą. „Theta“ atsakymas į tai yra sukurti vartotojų, kurie dalijasi savo pralaidumu, P2P tinklo tinklą. Rezultatas turėtų būti pasaulinis tinklas, kuris pakeistų arba papildytų esamą CDN infrastruktūrą.
Parodymas, kaip vartotojai dalyvauja „Theta“ tinkle
Vartotojai gali skolinti savo įrenginius kaip talpyklos mazgus, kurie perduoda vaizdo srautus bet kuriam pasaulio žiūrovui. Talpyklos mazgas yra tas, kuriame saugomi vaizdo įrašo duomenys. Todėl, kadangi „Theta“ tinkle bus daug daugiau talpyklos ir perdavimo taškų nei dabartinėje sistemoje, srauto kokybė bus pagerinta. Taip yra todėl, kad vaizdo duomenų paketams nereikės keliauti tiek toli. Talpyklos mazgai bus apdovanoti „Theta“ žetonais ir bus skatinami siūlyti savo atsarginius pralaidumo išteklius, stiprinant „Theta“ tinklą..
Teta Baltas popierius teigia, kad jo sprendimas galėtų sumažinti pristatymo išlaidas 80 procentų, palyginti su esama infrastruktūra. Panašu, kad taip yra dėl sutaupytų lėšų nereikalaujant išlaikyti didžiulių duomenų centrų, kurie šiuo metu valdo CDN. Nors tai yra didelis reikalavimas, mes turėsime palaukti ir sužinoti, ar jie galės tai įvykdyti.
Pagerintas atsparumas
Be to, kad pagerėjo transliacijos kokybė, kurią tai turėtų pasiūlyti, „Theta“ taip pat tikisi, kad tai pagerins infrastruktūros atsparumą. Šiuo metu visa srautinio perdavimo pramonė yra priklausoma nuo nedaugelio duomenų centrų. Tai kelia riziką, kad jei keli nukris ar bus pajungti į laisvę, pasaulinis srautas labai pablogės. Išplatindamas talpyklą ir persiuntimą tūkstančiams ir potencialiai dešimtims tūkstančių mazgų, „Theta“ tinklas turėtų būti daug tvirtesnis nei dabartinė sistema.
Kokybės skirtumai
Pagrindinė problema, kurią nustato „Theta“, yra skirtingų mazgų kokybės skirtumas. Be to, niekas netrukdo mazgams nuleisti. Siekdama išspręsti šias problemas, komanda kuria serverį ir klientą, kad mazgai galėtų nustatyti artimiausius jiems tinklo apynių atžvilgiu. Tada mazgai galės užmegzti ryšį su artimiausiais bendraamžiais, o ne atsitiktinai prisijungdami prie bet kurio pasaulio mazgo. Theta tikisi, kad tai leis mazgams daug nuosekliau traukti srautus ir taip varžytis su dabartinių CDN nuoseklumu.
Parodymas, kaip stebėjimo serveris ir klientas palaiko mazgų kokybės nuoseklumą.
„Theta Blockchain“
„Theta“ blokų grandinės tikslas yra tarnauti kaip konsensuso mokėjimų ir atlygių sluoksnis ekosistemoje. Svarbu žinoti, kad „blockchain“ jokie vaizdo failai nėra saugomi. Tai būtų neįmanoma dėl reikalaujamų duomenų.
„Blockchain“ bus visiškai atviro kodo ir komanda tikisi, kad kūrėjai sukurs ir įdiegs savo DAPPS ant „blockchain“.
Kova su masteliu
Kadangi teoriškai prie tinklinio tinklo prisidės dešimtys tūkstančių mazgų, dėl to gaus daugybė mikrofoninių mokėjimų už atlygį. Be to, „blockchain“ turi atsižvelgti į vienodai daug mokėjimų patarimų, pirkinių ir kitų žetonų naudojimo atvejų forma. Dėl to „Theta“ bando sukurti „Stake“ („PoS“) blokų grandinės, pasižyminčios itin dideliu pralaidumu, įrodymą, tačiau neapima decentralizacijos ir jos saugumo. Tai, žinoma, nėra maža problema ir yra kažkas, kas kankino daugelį „blockchain“ projektų.
Komanda padalijo savo blokų grandinę į du lygius. Mažas tvirtinimo komitetas tik iki 20 patvirtinančių mazgų sukuria blokus. Po tuo išsiplėtė globėjų baseinas bėgimas iki tūkstančių yra atsakingas už „blockchain“ patvirtinimą nustatytose vietose ir prisideda prie sutarimo. Theta tiki, kad tai suteiks tą ypač didelį našumą, nepakenkiant decentralizacijai.
Be to, Theta naudoja suvestinė paskalų schema. Tai reiškia, kad globėjo mazgai užuot siuntę savo parašus visiems kitiems mazgams, juos išsiunčia į savo kaimyninius mazgus. Šis procesas tęsiasi, parašų skleidimas panašiai kaip viruso plitimas pandemijos metu. Tai skirta maksimaliai padidinti globėjų mazgų tarpusavio bendravimo efektyvumą. Galutinė dalis yra ne grandinės mikrokreditų sistema, papildanti blokų grandinę. Tai, matyt, atspari dviguboms išlaidoms.
„Theta“ žetono paskirtis
Šiuo metu „Theta“ prieigos raktas egzistuoja kaip ERC20 prieigos raktas ir neturi jokios naudingosios funkcijos. Tačiau kai „Theta“ 2019 m. Kovo 15 d. Pereis į savo gimtąjį maitinimo tinklą, šie žetonai bus pakeisti 1: 1 į naujus „Theta“ žetonus, važiuojant ant naujosios „Theta“ naujos grandinės..
Kai maitinimo tinklas pradės veikti, šie nauji žetonai pirmiausia bus naudojami užtikrinant „Theta“ blokų grandinę. Be to, komanda tikisi, kad žmonės naudos žetoną kaip priemonę mokėti ir apdovanoti turinio kūrėjus, prekiauti virtualiais produktais ir įsigyti aukščiausios kokybės turinį.
Šiuo metu cirkuliuoja 708 000 000 iš viso 1 000 000 000 žetonų. Tai prilygsta 71 proc., O tai reiškia, kad simbolinio tiekimo negalima per daug praskiesti, teigiama žinia investuotojams.
Kartu su „mainnet“ paleidimu „Theta“ išduos „Gamma“ žetonus visiems THETA turėtojams. Už kiekvieną turimą THETA žetoną bus išduodami penki gama žetonai. Šie žetonai turės naudingumo vertę ir bus naudojami mokėti už vaizdo įrašo segmento operacijas ir padengti išmaniosios sutarties operacijas. Panašu, kad „Gamma“ ženklas, o ne „THETA“ ženklas, bus naudojamas kaip priemonė mokėti ir apdovanoti turinio kūrėjus, prekiauti virtualiais produktais ir įsigyti aukščiausios kokybės turinį. Bus pagaminta penki milijardai „Gamma“ žetonų.
Žinoma, iki kovo 15 d. Investuotojams tereikia rūpintis dabartiniu THETA ERC-20 ženklu.
„Theta“ komanda ir gairės
Theta komanda, patarėjai ir partnerių sąrašas yra įspūdingi. Komandą sudaro 14 narių, taip pat daugybė „blockchain“ ir žiniasklaidos patarėjų. Steve’as Chenas, „Youtube“ įkūrėjas, buvo „Theta“ patarėjas kartu su žymiais „Twitch“, „Verizon“ ir „Plays.tv“ nariais ir buvusiais nariais.
Testnet etape „Theta“ bendradarbiauja su pagrindine „Sliver.tv“, taip pat su pagrindine Korėjos žiniasklaidos kompanija „Samsung VR“ ir „MBN“..
2019 m. Komanda visų pirma siekia paleisti savo blokų grandinę ir pakeisti dabartinius ERC20 žetonus į naujus „Theta“ žetonus. Atrodo, kad reikia sutelkti daugiau turinio partnerių ir išplėsti „Theta“ tinklą.
„Theta Token“ prekybos istorija
Po simbolinio pardavimo 2018 m. Sausio mėn. „Theta“ aktyviai prekiavo nuo 2018 m. Sausio 27 d. Sausio 27 d. Ji pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 0,314425 USD. Nuo to laiko jis mažėjo kartu su likusia kriptovaliutų rinka. THETA per 2018 metus veikė panašiai kaip ir kiti altcoinai.
Turėtume tikėtis, kad THETA pradės atsiriboti nuo likusios rinkos dalies, kai tik kovo mėn. Pradės veikti tinklas ir vartotojai pradės prisijungti prie tinklo. Šiuo metu žetonas pereis nuo spekuliacinės transporto priemonės prie tokios, kurios naudojimo atvejis būtų skatinamasis dalyvavimo tinkle mechanizmas..
Kur įsigyti Theta
Palyginti su rinkos kapitalizacija, „Theta“ yra labai likvidus ženklas, todėl jį lengva įsigyti. Šiuo metu „Theta“ prekiaujama Korėjoje, o „Korea Won“ sudaro didžiausią „Coinbit“, „Bithumb“ ir „Upbit“ apimtį. Tačiau tarp „Binance“ ir „Huobi“ taip pat yra pagrįstas kiekis Bitcoin, Tether ir Ethereum poroms. Investuotojai gali būti tikri pirkdami didelius „Theta“ kiekius, nepatirdami jokio slydimo.
Kaip laikyti Theta
Kol kas dabartinį ERC20 prieigos raktą galima lengvai laikyti bet kurioje piniginėje, palaikančioje šį standartą. Paprastai „MyEtherWallet“ rekomenduojame naudoti kartu su aparatine pinigine, tokia kaip „Ledger“ ar „Trezor“. Tai suteikia jums aukštą saugumo lygį ir paprastą vartotojo sąsają.
Theta sakė, kad jie išleis savo naują piniginę prieš „mainnet“ paleidimą. Vartotojai galės išsaugoti naujus žetonus šioje piniginėje.
Išvada
Theta atsakymas į dabartines turinio pateikimo mastelio problemas tikrai žavi. Unikalus požiūris į P2P tinklo tinklą, kurį skatina ir užtikrina aukšto pralaidumo blokų grandinė, jei pavyks, tikrai gali būti labai trikdantis.
Ar jie gali išlaikyti savo blokų grandinės decentralizaciją ir išlaikyti savo tinklo tinklą pastovios kokybės, tikriausiai yra du didžiausi klausimai dabar.
Pats teta ženklas yra labai prasmingas kaip naudingumo žetonas. Dar svarbiau, kad tai turėtų būti priemonė skatinti juostos plotį dalytis. Tai savo ruožtu padės plėtoti ir plėsti tinklų tinklą.
Kai „Mainnet“ bus paleista per ateinančius mėnesius, „Theta“ 2019-ieji turėtų būti įdomūs metai, ir mes tikrai juos atidžiai stebėsime.
Papildomi „Theta Token“ šaltiniai
Yra keli kiti būdai, kaip atnaujinti „Theta“ pažangą: