Kas yra užklausų tinklas?
„Request Network“ („Request for short“) yra Ethereum pagrįstas, decentralizuotas mokėjimo sistema kurioje kiekvienas gali prašyti mokėjimo ir gauti pinigus saugiu būdu. Tai pašalina poreikį patikimoms trečiosioms šalims pateikti pigesnį ir saugesnį mokėjimo sprendimą, kuris veiktų visomis pasaulio valiutomis.
„Request“ taip pat integruojamas į viso pasaulio įstatymus, kad ir toliau atitiktų kiekvienos šalies prekybos įstatymus. Neperžengiant vien tik mokėjimų, „Request Network“ pasinaudoja „blockchain“ nekintamumu, kad būtų galima pateikti tikslias audito ir apskaitos paslaugas..
Trumpai tariant, „Request Network“ bando konkuruoti su „PayPal“ kaip pirmaujančia pasauline mokėjimo sistema. Bet, tai daug daugiau. Užklausa nori būti įtraukta į visų rūšių mokėjimus (sąskaitas faktūras, daiktų internetą, B2B, vyriausybę ir kt.) Per visą mokėjimo ciklą – nuo pradinio prašymo iki apskaitos vėliau.
Šiame tinklo užklausų vadove aptarsime:
- Kaip veikia užklausos tinklas?
- Prašyti tinklo ekosistemos
- Prašyti tinklo komandos & Progresas
- Prekyba
- Kur nusipirkti REQ
- Kur laikyti REQ
- Išvada
- Papildomos užklausos tinklo ištekliai
Kaip veikia užklausos tinklas?
Mokėjimai
Procesas, susijęs su mokėjimo (užklausos sąskaitos) prašymu ir gavimu, yra gana paprastas:
- Bobas per blokų grandinę transliuoja užklausos sąskaitą faktūrą Alisai.
- Alisa aptinka užklausą ir apmoka ją vienu paspaudimu.
- Bobas gauna savo pinigus.
Paprastas mokėjimo užklausos pavyzdys
Tai yra paprastas tarpusavio atsiskaitymo pavyzdys, tačiau jį galima išplėsti toliau. Užklausų mokėjimai taip pat gali būti naudojami perkant internetu, sąskaitoms faktūroms tarp įmonių ir galiausiai DI mokėjimai tarp mašinų.
„Request Network“ siūlo keletą reikšmingų pranašumų, palyginti su dabartinėmis sistemomis. Nes mokėjimai yra sugeneruotas (vietoj traukimo) nereikia dalintis banko sąskaitos informacija. Be to, „blockchain“ technologijos naudojimas nereikalauja trečiųjų šalių procesorių, kurie labai sumažina operacijų išlaidas.
Auditas & Skaidrumas
Be mokėjimų, užklausų tinklas taip pat sprendžia auditas biudžeto skaidrumas. Įmonės gali stebėti sąskaitas faktūras, kad galėtų tikrinti mokėjimus, taip pat apskaitos tikslais įrašyti operacijas.
Vyriausybės, ne pelno organizacijos ir kitos organizacijos taip pat gali naudoti „Request“, kad padidintų savo biudžeto ir išlaidų skaidrumą.
REQ prieigos raktas
REQ yra ERC20 žetonas kurį išleidžiate naudodamiesi užklausų tinklu. Gali tekti mokėti papildomus REQ mokesčius kuriant ir pažangesnes sąskaitas faktūras. Komanda iš pradžių nurodė savo Baltas popierius kad mokesčiai liktų tarp 0,05% ir 0,5% ir mažėja, kai sistema auga. Tačiau išleidus v2, ši mokesčio struktūra pasikeičia. Išleistas „Request v2“ ims mokesčius, atsižvelgdamas į kiekvienos užklausos duomenų dydį, o ne į pačią sumą. Mokestis prasideda nuo 0,10 USD iki 10 KB duomenų, tada padidėja 0,03 USD už kiekvieną papildomą 10 KB. Komanda ateityje gali pakoreguoti šiuos mokesčius.
Dalis REQ mokesčių yra sudegino kursu, kurį nustato dabartinis tiekimas ir valiutos kursas su kitomis platformos valiutomis.
Nors užklausų tinklas dar nepatvirtintas, jis gali naudoti „Proof-of-Stake“ konsensuso algoritmą. Tai reikštų, kad jūs, kaip REQ turėtojas, gausite dividendus už žetono laikymą. Kūrėjų komanda yra atvira šiam mechanizmui ir greičiausiai jį įgyvendins, jei tinklo mastelio sprendimu pasirinks „Ethereum“ plazmą.
Kiti REQ ženklo tikslai yra tarpininkavimas vykdant valiutų keitimą ir formuojant valdymą balsuojant bendruomenėje.
Prašyti tinklo ekosistemos
„Request Network“ yra sukurtas kaip sluoksnis ant „Ethereum“ tinklo. Siekdama pritaikyti lankstumą, reikalingą įvairiems naudojimo atvejams, komanda platformai naudoja trijų pakopų architektūrą:
- Pagrindinis sluoksnis
- Išplėtimų sluoksnis
- Programų sluoksnis
Prašyti tinklo trijų pakopų architektūros
Pagrindinis sluoksnis
Esmė yra „Request Network“ pagrindas ir vyksta „Ethereum“ blokų grandinėje. Dėl to jis gali automatiškai aptikti sąskaitas faktūras, pagrįstas ERC20. Kiti sąskaitų tipai taip pat gali būti automatiškai aptikti, tačiau jiems reikia „Oracle“.
Šis sluoksnis valdo pagrindinius mokėjimo tipus. Tai apima pažangias sutartis dėl paprastų sąskaitų faktūrų ir takelių, kai jie bus užpildyti.
Išplėtimų sluoksnis
Plėtinių sluoksnyje vaizde pateikiami mokesčiai, depozitai, avansai ir kitos pažangesnės mokėjimo sąlygos. Jie pridedami kaip pratęsimai į standartines sąskaitas.
Keletas plėtinių pavyzdžių:
- Skiriant 1% visų mokėjimų tam tikrai labdaros organizacijai
- Netradiciniai nuomos mokėjimai (pvz., Kas savaitę, o ne kas mėnesį)
- Dienos atlyginimai vietoj įprastų 2 savaičių atlyginimų
Pratęsus nereikalaujama mokėti vienkartinėmis išmokomis ir padidinti jūsų banko sąskaitos likvidumą. Užklausų tinklas taip pat užtikrina, kad mokate atitinkamus mokesčius, net jei naudojate netradicinį procesą.
Be užklausų komandos, išoriniai kūrėjai gali kurti plėtinių sluoksnį. Kiekvienas plėtinys kainuoja REQ simbolinį mokestį, kuriame dalis bus sudeginta, o likusi dalis bus suteikta plėtinio kūrėjui.
Programų sluoksnis
Programų sluoksnis yra už „blockchain“ ribų. Trečiųjų šalių programos gali prisijungti prie šio sluoksnio, kad galėtų sąveikauti su sąskaitomis faktūromis arba peržiūrėti bet kokią susijusią informaciją. Šiame sluoksnyje taip pat yra reputacijos sistema, skirta sušvelninti sukčiavimo išpuolius ir prijungti tuos, kurie laiku nesumoka priimtų sąskaitų.
„Request Network“ komanda paskyrė 30 milijonų dolerių fondas skatinti programų kūrėjus kurti tinklą. Norėdami pasinaudoti šiuo fondu, turite kreiptis su savo projekto informacija ir gauti komandos patvirtinimą.
Prašyti tinklo komandos & Progresas
Komanda
Anksčiau sukurta dauguma „Request“ vadovų komandos Moneytis, pasaulinė pinigų pervedimo platforma. Nors Moneyčio augimas buvo 20% per mėnesį, komanda pasirinko sukti ir sukurti užklausų tinklą. Darbe su „Moneytis“ jie nustatė, kad dauguma pinigų pervedimų buvo sąskaitos ir norėjo sutelkti savo verslą į su jais susijusias problemas.
Christopheris Lassuytas ir Etienne’as Taturas įkūrė „Request“ ir vadovauja komandai kaip finansų direktorius ir CTO. Tiek Lassuyt, tiek Tatur turi didelę patirtį šiose pareigose, užimdami panašius vaidmenis ankstesnėse savo karjeros įmonėse.
Komanda, atrodo, yra viena skaidriausių pramonėje, kalbant apie plėtros naujinius. Jie kas antrą savaitę skelbia naujienas ir išlieka aktyvūs „Reddit“ ir kituose socialiniuose kanaluose. Oficialiai pradėjus projektą, 2018 m. Kovo mėn. Projektas pasiekė kritinį etapą mainnet. Be to, komanda išleido „Javascript“ biblioteką susidomėjusiems kūrėjams ir išplėtė monetų palaikymą, įtraukdama „Bitcoin“ ir visus ERC20 žetonus..
Kitas projekto planas: papildomą valiutos palaikymą, duomenų šifravimą ir tvarumą, mokėjimų prietaisų skydelį ir sutelktinio finansavimo programą.
Prašyti tinklo programos sąsajos
Partnerystė
Komanda pateko į „Y Combinator“, išskirtinį startuolių greitintuvą, kaip Moneytis, tačiau ir toliau gauna mentorystę ir paramą iš programos. „Y Combinator“ priėmimo procentas yra 1-2%, todėl dalyvavimas programoje daug pasako apie projekto ir komandos patikimumą.
„Request“ taip pat bendradarbiavo su „Kyber“ tinklu, kad padėtų atlikti mokėjimus keliomis valiutomis. Be to, „Quantstamp“ auditavo pažangias platformos sutartis ir ji naudoja „iExec“, kad pritaikytų išmaniąsias audito paslaugas. Vis dėlto labiausiai pastebima projekto partnerystė su apskaitos įmone „PwC France“, siekiant pateikti „blockchain“ sprendimus savo verslo klientams.
Pateikite užklausą dėl tinklo partnerių
Vienu metu užklausos komanda pareiškė, kad jie taip pat dirbs su „0x“, „Aragon“ ir „Civic“, tačiau panašu, kad to nebėra.
Konkurentai
Kadangi „Request Network“ yra nukreiptas į visą mokėjimų erdvę, jie turi nemažai konkurentų. Panašiausias „blockchain“ konkurentas yra „OmiseGo“, nors „Request“ komanda turi pareiškė kad jie mano, kad šie du produktai yra vienas kitą papildantys, o ne grobuoniški.
Nors prie sąskaitų faktūrų artėja kitokia strategija, „Request“ klientus gali priimti iš „Populous“ – sąskaitų faktūrų finansavimo sprendimo. Normali mokėjimų funkcija gali pastebėti populiarių kriptografinių kortelių, tokių kaip „TenX“ ir „Monaco“, konkurenciją.
Yra kelios „blockchain“ įmonės, orientuotos į auditą ir apskaitą, tačiau nė viena neapima bendros mokėjimo sistemos, kaip tai daro „Request“.
„Request Network“ taip pat susidurs su tradicinių finansų, pavyzdžiui, begemotais „PayPal“. „Request“ siekiama pasiūlyti pigesnį, saugesnį ir skaidresnį sprendimą, kurio, tikėkimės, pakaks vartotojams perjungti.
Prekyba
REQ pradėjo prekiauti 2017 m. Spalio mėn. Kaina maždaug 0,05 USD arba 0,000009 BTC. Iki 2017 m. Gruodžio mėn. Kaina išliko gana lygi. Tada jis nuolat augo iki 0,30 USD (~ 0,0002 BTC), o metų pabaigoje išaugo į viršų.
Prieš pasiekdama sausį kartu su likusia rinkos dalimi, kaina pasiekė visų laikų aukščiausią lygį ~ 1,15 USD (~ 0,0007 BTC)..
Net ir meškų rinkoje 2018 m. Kovo – balandžio mėn. REQ kaina atitinkamai padidėjo, sutapus su „mainnet“ paleidimu. Tačiau nuo to laiko REQ pamažu nukrito iki dabartinės šiek tiek mažiau nei 0,05 USD (~ 0,000008 BTC) kainos. Ši kaina buvo keturis mėnesius.
Kūrėjų komanda nuosekliai pasiekė savo gairių gaires, todėl gali būti verta atkreipti dėmesį į visus pranešimus. Dabar, kai produktas yra prieinamas, vartotojai bus pagrindinis kainos veiksnys. Paleidus sutelktinio finansavimo programą ir kitas trečiųjų šalių programas, gali būti priimtas reikalingas būdas grąžinti kainą į ankstesnę šlovę..
Kur nusipirkti REQ
Rekomenduojama birža įsigyti REQ yra „Binance“. „Binance“ siūlo REQ kaip a prekybos pora su BTC ir ETH. Jei šiuo metu tai nėra jūsų portfelio dalis, galite pasiimti keletą USD už tokią platformą kaip GDAX (dabar „Coinbase Pro“)..
Jei jus labiau domina decentralizuotos biržos, REQ galima rasti IDEX, nors prekybos apimtis yra palyginti maža.
„CoinMarketCap“ pateikia išsamų biržų, kurios siūlo REQ, sąrašą.
Kur laikyti REQ
REQ yra „ERC20“ žetonas, todėl jį galite laikyti bet kurioje piniginėje su „ERC20“ palaikymu. Populiariausios internetinės parinktys yra „MyEtherWallet“ arba „MetaMask“.
Idealiu atveju turėtumėte naudoti aparatinę piniginę, tokią kaip „Ledger Nano S“, kad išsaugotumėte didžiąją dalį savo lėšų. „Ledger Nano S“ turi visus ERC20 žetonus, įskaitant REQ.
Išvada
„Request Network“ bando pateikti „blockchain“ sprendimus kiekvienam mokėjimų aspektui. „Request“ yra ne tik produktas, bet ir platforma, kuria kūrėjai gali remtis kurdami savo programas ir paslaugas. Švelniai tariant, gairės yra įžūlios, o komandai gali būti sunku viską pasiekti be paprasto, vienkartinio dėmesio.
Tai sakant, komanda turi ilgametę mokėjimų patirtį (vis dėlto dirbdama kartu) ir ją palaiko neabejotinai geriausias startuolių spartintuvas pasaulyje. Be to, jie nuolat pasiekė sau išsikeltus produktų kūrimo etapus.
Jei „Request Network“ gali ir toliau pasiekti vystymosi etapus ir sukurti puikią platformą, jie puikiai išmoka nuversti dabartinius mokėjimo platformos karalius.
Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2018 06 11 atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.