Kas yra Wanchainas?

„Wanchain“ kuria naują skaitmeninio turto finansinę rinką, įgyvendindama kelių grandinių pervedimus per skirtingus blokus. Atsižvelgiant į tai, kad ekosistemoje šiuo metu yra įvairių monetų, žetonų ir blokinių grandinių, šiuo metu nėra veiksmingo, decentralizuoto būdo keistis verte tarp jų. Kaip nepriklausomas „blockchain“, „Wanchain“ sujungia nepriklausomų tinklų sąskaitas, kad suteiktų pagrindą mainytis šiuo turtu.

Platforma vis dėlto nėra skirtas tik valiutos pervedimams. Naudodamiesi pažangiomis sutartimis, privatumo apsaugos protokolais ir vietiniu „Wancoin“ (WAN) ženklu, be kita ko, galite naudoti „Wanchain“ ir sukurti daugybę finansinių programų..

Šiame „Wanchain“ vadove apibūdinsime:

Kaip veikia Wanchainas?

Nors „Ethereum“ šakutė, „Wanchain“ yra visiškai atskiras „blockchain“ ir jo „Wancoin“ (WAN) nėra ERC20 prieigos raktas. Platformoje yra daugybė dalių, tačiau viso to grandinė yra kryžminio ryšio protokolas.

Kryžminio ryšio protokolas

Kryžminio ryšio protokolas suteikia galimybę perduoti duomenis tarp „Wanchain“ ir kitų grandinių. Protokole yra trys funkciniai moduliai:

  • Registracijos modulis: registruojama grandinė, iš kurios kyla sandoris, taip pat perduodamas turtas
  • Kelių grandinių operacijų duomenų perdavimo modulis: Inicijuoja kelių grandinių operacijų užklausą „Wanchain“, pripažįsta, ar patvirtinimo mazgas grąžina sėkmę, ar ne, ir palengvina teisinį sandorį nuo patvirtinimo mazgo iki pradinės grandinės.
  • Operacijos būsenos užklausos modulis: Stebi operacijos būseną

Iš esmės, grandinės komunikacijos protokolas naudoja pažangias sutartis, kad galėtumėte iškeisti turtą į „Wanchain“ ir atvirkščiai.

„Wanchain“ sandorių tarp grandinių pavyzdys

„Wanchain“ sandorių tarp grandinių pavyzdys

Patvirtinimo mazgo konsensuso algoritmas

„Wanchain“ vadovausis „Ethereum“ pereidamas prie „Proof-of-Stake“ (PoS) sutarimo algoritmo. Platforma greičiausiai taip pat įgyvendins tokius sprendimus kaip „Plasma“ ir „Raiden Network“. Remiantis PoS, yra trijų tipų patikros mazgai, palaikantys bendrą tinklą ir padalijantys operacijų mokesčius:

  • Kuponai: tarp grandinės sudaryti sandoriai
  • Patvirtintojai: bendrieji patikros mazgai
  • Sandėlininkai: užrakinti paskyros valdymo mazgai

Kuponai iš užmokesčio už operaciją gauti užstatą. Už tai jie pateikia sandorio tarp pradinės sąskaitos ir „Wanchain“ užrakintos sąskaitos įrodymą. Jei šis įrodymas yra klaidingas, užstatas imamas iš sąskaitos, o vaučeris nebegalės patvirtinti operacijų.

Patvirtintojai įrašykite sandorių duomenis į „Wanchain“ blokų grandinę mainais į operacijos mokesčio dalį.

Sandėlininkai turi likti internete ir išlaikyti savo pagrindines akcijas (daugiau apie tai žemiau), kad gautumėte savo mokesčio dalį.

Wanchaino mazgų tipai

Wanchaino mazgo architektūra

Jei neturite pakankamai WAN, kad galėtumėte paleisti patvirtinimo mazgą, vis tiek galite naudoti a bendras mazgas. Kaip bendras mazgas, jūs tiesiogiai nepatvirtinate operacijų. Vietoj to jūs patikite savo dalį patvirtinimo mazgui, kuris savo ruožtu jums paskirsto dalį operacijos mokesčių.

Užrakintos sąskaitos generavimo schema

Wanchainas naudoja Užrakintos sąskaitos generavimo schema saugoti lėšas ir raktus, kai dalyvauja kelios šalys. Remiantis „Shamir“ slapta dalijimosi schema, jis faktiškai suskirsto raktą į akcijas ir išdalina jį visiems dalyviams.

Sandėlininkai yra atsakingi už tinkamų užrakintų sąskaitų pagrindinių operacijų palaikymo ir tvarkymo operacijas.

Užrakintos sąskaitos rakto pasidalijimo schema

Užrakintos sąskaitos rakto pasidalijimo schema

Šis pagrindinio akcijų paskirstymo metodas turi keletą privalumų. Kadangi „Wanchain“ generuoja užrakintas sąskaitas naudodamasis daugelio šalių skaičiavimais, padidėja decentralizacija. Stabilumas yra didesnis, nes norint sukurti parašą užrakintoje paskyroje, jums nereikia visų raktų. Jei kai kurie tikrintojai yra neprisijungę, operacijas vis tiek galima įvykdyti su minimaliu akcijų skaičiumi.

Galiausiai bet kokia operacija su užrakinta sąskaita atliekama per pradinę grandinę. Tai reiškia, kad bet kuri grandinė gali lengvai integruotis ir bendrauti su „Wanchain“, nereikalaujant naujų operacijų tipų ar patvirtintojų.

Išmaniosios sutarties žetonų operacijos anonimiškumas

„Wanchain“ yra vienas iš pirmųjų įtrauktų „blockchain“ projektų privatumas pagal pažangias sutartis. Platforma naudoja žiediniai parašai ir vienkartinis adresų generavimas suteikti jums anonimiškumą jūsų operacijose.

Žiediniame paraše jūsų, kaip siuntėjo, parašas sumaišomas su kitomis suklastotomis sąskaitomis. Dėl šio mišinio sunku jus atsekti kaip tikrąjį siuntėją. Be to, „Wanchain“ sugeneruoja naują kiekvienos operacijos adresą, todėl aptikti operacijų modelių beveik neįmanoma.

Wanchaino žiedo parašai

Wanchaino žiedo parašo schema

Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) yra gimtoji Wanchain žetonas. Operacijos sunaudoja tam tikrą WAN kiekį, o atlikdami operacijas turite mokėti WAN saugumo indėlius į grandinės patikrinimo mazgus..

Per savo ICO komanda pardavė 107,1 milijoną žetonų, kad surinktų šiek tiek daugiau nei 120 000 ETH. Šie žetonai sudaro 51% tiekimo. Komanda naudoja ICO lėšas tokiu būdu:

  • 60 proc .: tyrimai ir plėtra
  • 10 procentų: bendruomenės plėtra
  • 10 procentų: rinkodara
  • 10 procentų: infrastruktūra
  • 10 procentų: kasdienės operacijos

„Wanchain“ komanda & Progresas

Wanchain fondas yra a ne pelno siekianti organizacija daugiausia veikia ne Singapūre, bet taip pat turi reikšmingą vietą Ostine, Teksase.

Wanchainą įkūrė Jackas Lu, gerbiamas žaidėjas „blockchain“ erdvėje. Prieš savo dabartinį vaidmenį Lu įkūrė „Factom“ ir įkūrė „Wanglu Tech“ – „blockchain“ programų kūrimo bendrovę. „Wanglu Tech“ buvo pagrindinis atvirojo kodo „Wanchain“ projekto dalyvis.

Dustinas Byingtonas anksčiau ėjo „Wanchain“ prezidento pareigas. Byingtonas yra „blockchain“ veteranas, 2014 m. Įkūręs „Bitcoin College“, taip pat įkūręs „Tendermint“ – programinės įrangos mechanizmą, skirtą saugiai ir nuosekliai pakartoti programas visose mašinose. Byingtonas taip pat įkūrė „Satoshi Talent“ – platformą, skirtą „blockchain“ verslininkams susieti su kūrėjais.

2018 m. Gegužės mėn. Byingtonas paliko Wanchain fondą, kad pradėtų „TWO12“. Informacijos apie naują įmonę nėra per daug. Tačiau atrodo, kad jis sukasi aplink saugumo žetonus ir bus Wanchaino ekosistemos dalis.

Wanchaino planas

Wanchaino planas

„Wanchain“ komanda savo pagrindinį tinklą paleido 2018 m. Sausio mėn. 2018 m. Liepą jie išleido „Wanchain 2.0“. Šis leidimas ypač apėmė sąveiką su „Ethereum“. Kitas svarbus „Wanchain“ plano etapas yra 3.0 versija, užtikrinanti sąveiką su „Bitcoin“. Tada po to – 4,0 su integracija į privačius tinklus.

2017 m. Liepos mėn. Paskelbė Wanchain fondas WanLabs, „blockchain“ greitintuvas. Mažiausiai šeši projektai prisijungė prie akceleratoriaus, tačiau po pirminio pranešimo nebuvo jokių reikšmingų atnaujinimų, o „WanLabs“ svetainė nebėra prieinama.

Varzybos

Kadangi „Wanchain“ yra skirtas visai finansų rinkai, yra nemažai kitų projektų, kuriuos galite laikyti konkurentais. „Ripple“ ir „Stellar“, aktyviai dalyvaujant finansinėse institucijose, gali būti labiausiai panašūs į projektą.

„Ark“ ir jo sutapę „Smart Bridges“ taip pat stengiasi sujungti skirtingų skaitmeninių išteklių blokines grandines. ICON daugiausia dėmesio skiria ir sąveikumui. Kadangi jūs galite kurti decentralizuotas programas naudodami „Wanchain“, „Ethereum“ netgi gali būti laikomas konkurentu.

„Wanchain“ yra unikalus tuo, kad sujungia daugelio kitų didelių projektų funkcionalumą ir sukuria visą finansinę ekosistemą. Tai taip pat vienas iš nedaugelio projektų, kai anoniminėms išmaniosioms sutartims teikti naudojami žiediniai parašai ir vienkartiniai adresai. „Enigma“ yra vienas iš nedaugelio kitų.

Prekyba

WAN kainų diagrama pateikia pavyzdingą 2018 m. Altcoin rinkos vaizdą. Moneta buvo teigiamai trumpai panaudota 2018 m. Balandžio mėn., Kai ji pirmą kartą tapo prieinama prekybai. Šis pakilimas iki visų laikų, šiek tiek mažiau nei 10,00 USD (~ 0,00102 BTC), tęsėsi iki gegužės pradžios. Tačiau nuo tada kaina toliau mažėjo ir šiuo metu yra apie 0,45 USD (~ 0,000106 BTC).

WAN kaina patyrė trumpą 40 proc. Prieaugį, sutampantį su „Wanchain 2.0“ išleidimu. Tačiau atitolinus šį pelną (ir vėlesnius nuostolius) paaiškėja, kad tai tik blizgesys diagramoje.

Panašu, kad kiti mažesnio kapitalo altcoins, WAN kaina, atrodo, yra visos rinkos malonė. „Wanchain“ ekosistemos augimas, be abejo, turėtų padėti kainoms ir užbaigti gairių gaires.

Kur nusipirkti WAN

„Binance“ palaiko WAN kaip prekybos porą su „Bitcoin“ ir „Ethereum“. Taip pat galite įsigyti WAN „Bitrue“ su „XRP“.

Jei kyla sunkumų pradedant, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip ir kur pirkti Bitcoin.

Kur laikyti WAN

Savo WAN turėtumėte laikyti pateiktame „Wanchain“ piniginė. Tai galima „Windows“, „Mac“ ir „Linux“ operacinėse sistemose. Nors dabar jis turi tik WAN ir ETH, jis netrukus palaikys kelias papildomas valiutas.

Be to, galite (ir turėtumėte) naudoti „Wanchain“ piniginę kartu su „Trezor“ arba „Ledger“ aparatinės įrangos piniginėmis.

Išvada

„Wanchain“ siekia decentralizuoti finansų pramonę, sudarydama privačias, kelių grandinių išmaniąsias sutartis. Naudodamiesi šia technologija, įmonės gali sukurti „blockchain“ programas:

  • Skolinimasis ir skolinimas
  • Mokėjimai ir atsiskaitymai
  • Sandoriai ir mainai
  • Investicijos ir finansavimas

Be to, sauja kitų finansinių paslaugų.

Nors tai sudėtingas projektas, komanda turi patirties, kuri turėtų suteikti investuotojams pasitikėjimo, kad jie gali jį ištraukti. Kadangi pagrindinis grynasis V2 jau yra gaminamas, „Wanchain“ lenkia daugumą kitų „blockchain“ projektų. Tačiau tik laikas parodys, ar „Wanchain“ taps nauju finansinių programų standartu.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį Stevenas Buchko atnaujino 11.29.18, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi Wanchain ištekliai

Interneto svetainė

Telegrama

Reddit

„Twitter“

Gitubas

Nesantaika