Redaktoriaus pastaba: Šis straipsnis yra „CoinCentral Crypto Lab“, aukščiausio lygio mūsų svetainės skyriaus, švietimo įžvalgų ir rinkos analizės pavyzdys, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas išsamiam esminiam projektų suskirstymui ir techninei rinkos modelių analizei. Mes visada stengsimės suteikti maksimalią vertę mūsų skaitytojams ir aukščiausios kokybės nariams, todėl mėgaukitės šiuo nemokamu pavyzdžiu ir praneškite mums, ką galvojate. Norėdami sužinoti daugiau apie šifravimo laboratoriją, spustelėkite čia.
Pagrindai (daiktavardis)
- Terminas, kurį paprastai meta vidutiniški investuotojai, kad pateisintų savo investicijas į šitko. 2. Nenusakomas atributas, kurį „Redditors“ naudoja apibūdindamas kriptovaliutos projektą, apie kurį nieko nežino.
Pavyzdys:
1 prekybininkas: Ei, ar jūs, vaikinai, matėte „Apollo“?
Prekybininkas 2: Žinoma! To blogo berniuko pagrindai yra vietoje. Galvoju imti paskolą ir eiti į viską.
Prekybininkas 3: Ar tu juokauji? Tie pagrindai yra šūdas. Aš neliesčiau to daikto dešimties pėdų stulpu.
1 prekybininkas: Apolonas yra mano šuo …
Nepaisant visų anekdotų, pagrindinių kriptovaliutos ypatybių tyrimas ir analizė yra pagrindinis dalykas norint sukurti tvirtą portfelį. Techninė ir nuotaikos analizė yra tinkama trumpalaikėms pjesėms, tačiau jei investuojate į projektus ilgam laikui, turite įsitikinti, kad pagrindai yra tvirti..
Bet kokie velniai yra „pagrindai?“ Paklauskite dešimties skirtingų investuotojų ir tikriausiai gausite dešimt skirtingų atsakymų.
Savo esme kriptovaliutos pagrindai yra atributai, kurie atlaiko laiko išbandymą, paprastai neturi įtakos rinkos sąlygos ar bendruomenės nuotaikos. Šiame straipsnyje mes išskaidome keletą svarbiausių pagrindinių savybių, kurias turėtumėte ištirti vertindami savo kitą investiciją.
Mąstyk kaip rizikos kapitalistas
Pirmą kartą istorijoje (bent jau JAV) turite galimybę investuoti į ankstyvosios stadijos startuolius nereikia būti akredituotu investuotoju. Nes kai pagalvoji, tai viskas, kas yra dauguma kriptovaliutų. Jie yra ankstyvosios stadijos, technologijų startuoliai.
Taigi, ieškodamas kitos savo investicijos, kodėl nepamėginsi tų grupių, kurios geriausiai žino startuolių investavimą – rizikos kapitalistų. Šie magnatai kruopščiai tikrina savo investicijas, kad užtikrintų, jog jie pasirenka tuos, kurie turi didžiausią potencialą pasiekti mėnulį, perkeltine prasme, žinoma.
Rizikos kapitalistai valgo, miega ir kvėpuoja. Nors vertinimo proceso metu jie gali teikti pirmenybę skirtingiems atributams, šie pagrindai investuotojams yra pakankamai nuoseklūs tiriant startuolius, kriptovaliutas ar kitaip.
Problema ir taikymo sritis
Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį turėtumėte išsiaiškinti tiriant kriptovaliutą, yra problema, kurią ji sprendžia. Ši informacija atskleidžia keletą svarbių detalių apie jūsų potencialias investicijas.
Problemos pareiškimas
Pirma, tai parodo, kad komanda gali glaustai ir efektyviai bendrauti. Būkite atsargūs dėl ilgų, sudėtingų problemų pareiškimų, iki galo prikimštų rinkodaros žodžių. Šis neaiškumas dažnai rodo blogai veikiančios komandos ženklą.
Nykščio taisyklė: Jei nežinote, kokią problemą projektas išsprendžia per pirmąsias penkias tyrimo minutes, neturėtumėte investuoti.
Projekto misija turėtų būti aiški ir parodyti rinkos supratimą.
Geri pavyzdžiai
- Bitcoin yra novatoriškas mokėjimų tinklas ir naujos rūšies pinigai.
- Ethereum yra decentralizuota platforma programoms, kurios veikia tiksliai taip, kaip užprogramuota, be jokių sukčiavimo, cenzūros ar trečiųjų šalių įsikišimo galimybių.
- Monero yra saugi, privati ir neatsekama skaitmeninė valiuta.
- Wanchainas siekiama sukurti puikią skaitmeninio turto finansinę rinką. Tai yra infrastruktūra, jungianti skirtingus skaitmeninius išteklius.
Blogi pavyzdžiai
- Ūkai yra naujos kartos viešoji blokų grandinė, kurios tikslas – nuolat tobulinti ekosistemą. Koks projektas nuolat negerina jų ekosistemos?
- „SmartCash“ yra bendruomenės valdymas, bendradarbiavimas & į augimą orientuota „blockchain“ valiuta & decentralizuota ekonomika. Taigi, kaip ir kiekvienas kitas „blockchain“.
- Kin yra decentralizuota kasdienio gyvenimo skaitmeninių paslaugų ekosistema. Nepavyko patikslinti?
Nebulos problemos teiginyje nėra aiškiai nurodyta, ką projektas iš tikrųjų daro.
Rinkos dydis
Be to, supratimas apie problemą padeda įvertinti rinkos dydį. Kai kurios komandos savo svetainėje arba savo baltojoje knygoje jums pasakys, kokia yra rinka. Tačiau dažniausiai turėsite atlikti keletą skaičiavimų ir spėjimų.
Rinkos dydis yra esminis veiksnys, lemiantis jūsų investicijų grąžos pelningumą. Pavyzdžiui, toks projektas, kaip „OmiseGo“, skirtas visai finansų sistemai, duos didesnę grąžą (jei pavyks), nei „FunFair“, kuriame daugiausia dėmesio skiriama tik internetiniams lošimams..
Finansinių paslaugų rinka nyksta internetinių lošimų rinkoje.
Rinkos dydžio skirtumas nereiškia, kad turėtumėte investuoti vienas į kitą, tačiau turėtumėte tai nepamiršti analizuodami riziką ir atlygį.
Ar padės „Blockchain“?
Galiausiai, kai žinosite problemą, galėsite greitai padaryti išvadą, ar „blockchain“ diegimas padės. Atminkite, kad „blockchains“ puikiai pašalina tarpininkus, sumažina pasitikėjimo poreikį ir padidina operacijų skaidrumą. Jie nebūtinai yra greitesni už centralizuotas sistemas ir paprastai yra sudėtingesni.
Jei vienas iš ankstesnių požymių neišsprendžia nurodytos problemos, tai gali būti netinkama investicija.
Žinoma, yra šios taisyklės išimčių. „0x“ ir kiti panašūs projektai yra protokolai, kurie pagerina pagrindinę „blockchain“ infrastruktūrą. Jie palengvina kitų projektų galimybes efektyviau panaudoti „blockchain“ technologijas.
Komanda, patarėjai ir partnerystė
Po problemos, kurią išsprendžia kriptovaliuta, kriptografiją kurianti komanda yra kitas svarbiausias pamatinis dalykas, kurį reikia patikrinti. Kai kurie investuotojai netgi teigia, kad komanda iš tikrųjų yra svarbiausias dalykas.
Kriptovaliutą kurianti komanda turėtų turėti patirties ne tik „blockchain“, bet, dar svarbiau, toje pramonėje, į kurią jie įeina. „Blockchain“ technologija yra palyginti nauja, todėl retai galima rasti komandą su „blockchain“ užpildytais atnaujinimais. Vietoje „blockchain“ patirties galite ieškoti praeities darbo, susijusio su kriptografija ar kibernetiniu saugumu.
„VeChain“ yra puikus pavyzdys komanda kad tu nori. „VeChain“ yra „dapp“ platforma ir įmonės „blockchain“ sprendimas tiekimo grandinėms, ypač prabangos prekėms. Sunny Lu, vienas iš įkūrėjų ir generalinis direktorius, anksčiau buvo „Louis Vuitton China“ Kinijos vadovas, o Jie Zhang, vienas iš įkūrėjų ir finansų direktorius, specializavosi IT užtikrinimo srityje „PwC“ ir „Deloitte“..
„VeChain“ komanda turi didelę patirtį dirbant su prabangos prekėmis, tiekimo grandinėmis ir technologinėmis paslaugomis.
Jie aiškiai išmano prabangos prekių pramonę geriau nei dauguma kitų žmonių ir turi „karbonadus“, kad išlaikytų įmonės lygio programinės įrangos sprendimą.
Patarėjai
Patyrę patarėjai gali užpildyti visas komandos patirtas spragas. Gerbiamų technologų ir verslininkų parama taip pat suteikia projektui patikimumo lygį.
Ar manote, kad Gavinas Andresenas ar Vitalikas Buterinas sugadins jų reputaciją patardami prastiems projektams? Greičiausiai ne.
Taip, aš esu „wetrust“ patarėjas. Ne, aš neturiu žetonų. Ne, mano susidomėjimas decentralizuotu draudimu NETURI būti aiškinamas ….
– Vitalikas, neduodantis eterio (@VitalikButerin) 2017 m. Spalio 8 d
Partnerystė
Kaip ir patarėjai, projektas su patikimais partneriais turėtų likti jūsų radare. Partnerystė gali būti strateginių investicijų, bendradarbiavimo ar net įsigijimų forma.
Atsargiai: Visada atidžiai stebėkite partnerystę. Daugelis šifravimo projektų yra pagrįstai laisvas su kuo jie įvardijami kaip „partneriai“. Jie gali apimti paslaugų teikėjus, potencialus partnerių ar net melas apie tai, su kuo jie dirba.
Trauka
Komanda gali turėti didžiausią kriptovaliutą pasaulyje, tačiau jei niekas jos nenaudoja, ji yra bevertė. Kadangi daugelis „blockchain“ projektų yra išankstiniai produktai, gali būti sunku atrasti tokį, kuris turi didelę trauką. Jei radote produktą su veikiančiu produktu ir faktine klientų baze, tai puikus ženklas. Tai rodo, kad komanda jau pasiekė daugiau nei 90 procentų kitų startuolių.
Vietoj tikros traukos galite ieškoti projektų, kuriuose bent jau klientai naudojasi beta versija ar produktu testnet.
Kai kurie „blockchain“ projektai skirti įmonių korporacijoms. Tiems, pabandykite rasti įmones, su kuriomis jie jau turi sandorius.
Žetonų ekonomika
Įvertinę produktą, komandą ir rinką, turėtumėte sau užduoti kitą klausimą: „Koks yra žetono tikslas šioje ekosistemoje?“ Geriausia, jei norite, kad prieigos raktas taptų vertingesnis, kai platforma įgis pritaikymą. Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau yra projektų, kuriuose pagrindinė valiuta, atrodo, nereikalinga. * kosulys * bangavimas * kosulys *
Taip pat turėtumėte žinoti apie kitą tokeninę informaciją, pvz .:
- Infliacinis ir defliacinis. Defliacijos valiuta patirs didesnį kainų spaudimą nei infliacinė. Kai moneta yra infliacinė, jos pasiūla nuolat didėja, o tai paprastai kenkia kainai.
- Paskirstymas. Kuo didesnis monetų paskirstymas, tuo geriau. Kai nedaugelis žmonių turi didžiąją dalį monetų, atsiranda galios disbalansas. Nuolat kyla rizika, kad kaina smuks, jei keli iš aukščiausiųjų kada nors nuspręs parduoti.
- Sutarimo mechanizmas. Kai kurie sutarimo mechanizmai siūlo tai, kas iš tikrųjų yra žetonų turėtojų dividendai. NEO suteikia jums dujas, „VeChain“ gamina THOR ir net kai kurie „Delegated Proof-of Stake“ (DPoS) kriptografai, pvz., „Ark“, suteikia jums nuolatinę grąžą, atsižvelgiant į tai, už kurį delegatą balsuojate.
- Žetonas dega. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – projektai, kurie nuolat degina žetonus, padeda sumažinti pasiūlą, o tai savo ruožtu kelia kainą. „Binance“ ir „Factom“ diegia savo simbolinius ekonominius modelius.
#Binansas 4 ketvirčio žetonų įrašymashttps://t.co/2NyGN0osAM pic.twitter.com/nclBSCrn8a
– Binance (@binance) 2018 m. Liepos 17 d
Konkurentai
Nors tai jokiu būdu nėra patikima, vienas iš būdų įvertinti galimą jūsų monetos įvertinimą yra pažvelgti į jos konkurentus. Konkurentai egzistuoja tiek „blockchain“ erdvėje, tiek tradicinėse pramonės šakose.
„Blockchain“ konkurentai
Žvelgdami į „blockchain“, palyginkite panašių veikiančių žetonų rinkos viršutines ribas, kad sužinotumėte, ar jūsų potenciali investicija yra nepakankamai įvertinta.
Nelyginkite kainų. Dėl pasiūlos skirtumo dvi monetos gali suteikti labai skirtingas kainas, o jų vertė vis tiek yra tokia pati (rinkos viršutinė riba).
Atlikime šiek tiek matematikos „Huobi Token“, kriptovaliutai, skirtai „Huobi“ mainams. Šiuo metu monetos rinkos viršutinė riba siekia apie 180 milijonų dolerių. Šis įvertinimas yra žymiai mažesnis nei „KuCoin“ akcijų (290 mln. USD) ir „Binance Coin“ (1,5 mlrd. USD), dviejų kitų mainų žetonų..
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad „Huobi Token“, o gal net „KuCoin“ akcijos yra nuvertintos. Kadangi šių žetonų naudojimas tiesiogiai koreliuoja su prekybos apimtimi, turėtume patikrinti ir tuos skaičius. Štai 24 valandų prekybos mainai kiekvienoje biržoje:
- Huobi: 1,1 mlrd. USD
- „KuCoin“: 37 milijonai dolerių
- Binansas: 2 mlrd. USD
Kaip matote, „Huobi“ prekybos apimtis yra šiek tiek daugiau nei pusė „Binance“, tačiau jos ženklo rinkos viršutinė riba yra kiek daugiau nei dešimtadalis. Be to, „Huobi“ prekybos apimtis yra žymiai didesnė nei „KuCoin“, tačiau jos rinkos viršutinė riba yra mažesnė.
Tokiais rezultatais Huobi žetonas yra vertas tolesnių tyrimų, nes jis gali būti nepakankamai įvertintas.
Niekada neturėtumėte elgtis pagal bet kurį iš šių pagrindų. Vietoj to, naudokite juos kartu, kad nupieštumėte holistinį viso projekto vaizdą.
Už pramonės šakų
Kita strategija, kaip įvertinti savo „blockchain“ investiciją, yra palyginti ją su „blockchain“ atitikmeniu. Pažvelkime, pavyzdžiui, į failų saugojimą.
„Siacoin“ yra didžiausia šiuo metu kriptovaliuta, sprendžianti failų saugojimą, o rinkos viršutinė riba siekia šiek tiek daugiau nei 450 mln. „Dropbox“ atlieka tą pačią funkciją ne „blockchain“ pasaulyje. Nuo 2018 m. Kovo mėn. „Dropbox“ rinkos riba yra 11 mlrd. USD.
Jei „Siacoin“ turėtų sutrikdyti failų saugojimo pramonę ir pakeisti „Dropbox“, galėtumėte teigti, kad jis masiškai neįvertintas dabartine kaina.
Kita
Aukščiau pateiktas pagrindinių atributų sąrašas nėra išsamus, ir savo patirtimi galite pastebėti, kad yra svarbesnių dalykų, kuriais grindžiate savo investicinius sprendimus. Pavyzdžiui, kai kurie prekybininkai remiasi socialinės žiniasklaidos stebėjimu ir bendruomenės dydžiu, kiti mano, kad „GitHub“ veikla yra svarbiausias atributas, į kurį reikia atsižvelgti..
Turite išsiaiškinti, kurie atributai yra vertingiausi tavo prekybos strategiją ir atitinkamai investuokite. Nustatytas pagrindinių kriterijų rinkinys padės išvengti emocijų ir šališkumo jūsų investicijose.
Pasinerkite
Turėtumėte nuolat vertinti projektų, į kuriuos investavote, pagrindus. Komandos nariai ateina ir eina, keičiasi planai ir paleidžia kriptovaliutas arba jas sugadina. Vienintelis būdas išsilaikyti sparčiai besivystančios pramonės srityje yra pasinerti į ją.
Prisijunkite prie savo investicijų grupės „Telegram“. Sekite juos „Twitter“. Kai einate į tualetą, naršykite kriptovaliutų subredditus. Ir, žinoma, gaukite savo dienos CoinCentral straipsnių dozę.
Kuo daugiau tyrinėjate ir patogu skaityti baltąsias knygas, tuo geresnis investuotojas tapsite. Laiko niekas nepakeičia, bet pakankamai greitai neturėsite jokių problemų išpjauti brangakmenius iš nesąmonės.
Redaktoriaus pastaba: „Crypto“ laboratorija orientuota į išsamią, gerai ištirtą ir susijusią informaciją, tokią, kokią matote aukščiau. Norėdami sužinoti daugiau apie šifravimo laboratoriją, spustelėkite čia.