Ar jus painioja kriptografija? Ar „blockchain“ užvaldo jūsų smegenis? Tada panikos ne. Čia, CoinCentral, mes gyvename ir kvėpuojame šia medžiaga kiekvieną savaitės dieną. Taigi nemokančiųjų labui mes sukūrėme santrauką, kaip visa tai veikia, taip paprasta, net jūsų močiutė tai gaus. Tai yra „Bitcoin“ vadovas manekenams.

Bitcoin yra a „peer-to-peer“ skaitmeninė valiuta, kur sandoriai registruojami a išplatinta knyga. Neišsigąskite viso termino, nes mes jį suskaidysime po žingsnį.

Žingsnis po žingsnio „Bitcoin for Dummies“ vadovas

„Fiat“ yra valiutų, kurias naudojame kasdien, pavyzdžiui, JAV doleriai, Meksikos pesai ar Japonijos jenos, pavadinimas, kuriuos išleidžia centriniai bankai. Šios valiutos atsirado dėl poreikio sukurti saugomą vertę. Jų vertė kyla iš tikėjimo, kurį turime centriniuose bankuose, kad pagerbtume tą vertę. Taigi, jei Alisa duoda Bobui grynųjų pinigų, tarkime, dolerio kupiūra, tai priklauso nuo JAV vyriausybės, ar ji laikosi tos dolerio kupiūros vertės.

Tarkime, Alisa nori elektroniniu būdu pervesti pinigus į Bobą. Ji turi tai padaryti per banką ar kitą finansų įstaigą. Ji negali jam tiesiog siųsti pinigus elektroniniu paštu. Tai būtų beprotiška, tiesa? Nes kaip el. Pašto priedą galite nukopijuoti pinigus begalę kartų. Alisa galėjo tiesiog nukopijuoti visus savo pinigus ir vėl ir vėl siųsti tas pačias lėšas Charlie, Debbie, Eric ir visoms kitoms abėcėlės raidėms.

bankininkyste

Jie neleidžia mums tiesiog nukopijuoti savo pinigų. Taigi nesąžininga.

Dvigubų išlaidų problema

Skaitmeninių pinigų dubliavimo rizika vadinama „dvigubai išleisti”Problema. Tai išsprendus, Bitcoinas tampa tokiu išradingu išradimu. Kai Alisa perduoda Bobui pinigų pervedimą per banką, bankų apskaitos knygos atnaujina abiejų sąskaitų likučius, kad atspindėtų, jog Alisa dabar turi mažiau pinigų, o Bobas turi daugiau.

Naudojant „Bitcoin“ yra viena skaitmeninė visų kada nors įvykusių „Bitcoin“ operacijų knyga. Tai reiškia, kad Alisa gali nusiųsti bitkoiną Bobui tiesiogiai, niekada nereikalaudama banko ar kitos trečiosios šalies. Kai įvyksta bitkoinų perkėlimas, „Bitcoin“ knyga atnaujinama, kad būtų parodyta, jog Alice skaitmeninėje piniginėje dabar yra mažiau bitkoinų (arba BTC, kaip taip pat žinoma) ir Bobo.

Pastaba: Mes naudojame mažąsias raides „b“ bitkoinui, valiutą, o didžiąsias „B“ – bitkoinui, tinklui.

„Skaitmeninė“ skaitmeninės valiutos dalis reiškia, kad bitkoinų fiziškai nėra. Tai skaitmeninis valiutos atvaizdavimas. Tai šiek tiek panašu į skaičius, rodančius jūsų banko likutį, kol neišleisite pinigų.

Bitcoin

Tai nėra tikra – tai stebuklingi interneto pinigai, pavyzdžiui, jūsų banko likutis. Vaizdas per „Quince Media“ https://quincemedia.com

Taigi, mes žinome „peer-to-peer“ dalį ir skaitmeninės valiutos dalį. Kitas „Bitcoin“ – manekenams – paskirstytoms knygoms.

Kas yra paskirstyta knyga ir kas atnaujina Bitcoin knygą?

Išplatinta knyga yra operacijų, saugomų keliuose kompiuteriuose, žurnalas. Bitcoin’e šie kompiuteriai vadinami mazgais. Visi mazgai kartu atnaujina ir saugo knygą su visomis įvykusiomis operacijomis.

Daugelis „Bitcoin for dummies“ vadovų naudoja „Google Doc“ ir „Microsoft Word“ dokumentų analogiją. Jei daugelis žmonių dirba su „MS Word“ dokumentu, jums reikia vieno asmens, kuris turėtų „pagrindinę“ kopiją, kad galėtų kontroliuoti, kas ką atnaujina. Priešingu atveju jūs gausite daugybę kopijų su visais skirtingais pakeitimais. Šio asmens vaidmuo yra palyginamas su banko vaidmeniu tarpininkaujant pinigų pervedimams.

Su „Google“ dokumentu daugelis žmonių gali dirbti su tuo pačiu dokumentu. „Google“ ją atnaujina realiuoju laiku, todėl nereikia valdytojo vaidmens.

Po paskirstytos knygos gaubtu

Gerai, mes žinome, kad pasakėme „Bitcoin for manekenai“, bet dabar turime šiek tiek išsamiau išsiaiškinti. Naudojant paskirstytą knygą, užkulisiuose yra sudėtingiau nei paprasčiausiai išsaugoti dokumentą debesyje. „Bitcoin“ operacijos grupuojamos blokais. Kiekvienas „Bitcoin“ kalnakasis varžosi su visais kitais varžybose, kad išgautų kitą bloką. Norėdami sėkmingai laimėti lenktynes, jie turi išleisti didžiulę skaičiavimo galią kriptografiniam galvosūkiui išspręsti. „Bitcoin“ tai vadiname „darbo įrodymas.“

kalnakasys

Tai kalnakasis – jie labai sunkiai dirba.

Šios jėgos išlaidos yra žaidimo teorijos principai. Energijos sąnaudos reiškia, kad kalnakasiai turi šiek tiek odos žaidime. Už tai jie gauna keletą naujai nukaldintų bitkoinų, kai jie sėkmingai iškasa kitą bloką.

Kai kalnakasis sėkmingai išgauna bloką, visi kiti tinklo kompiuteriai (mazgai) turi sutikti, kad jis galioja. Nors bloko kasybos procesas yra sudėtingas, jo patikrinimo procesas yra gana lengvas.

Maišymas

Kiekvienas blokas turi savo kriptografinį maišos variantą, kuris yra tarsi savotiškas fiksuoto ilgio aprašymas. Kiekviename naujame bloke yra nuoroda į tiesioginio pirmtako unikalų maišos variantą. Tai sukuria grandinę, kurioje yra žodis „blockchain“ ateina iš.

Jei vis tiek neatsiliekate, tada gerai padaryta. Baigiate „Bitcoin“, skirtą manekenams, tam, kuris žino šiek tiek daugiau nei vidutinis Džo.

Dar vienas pastebimas dalykas yra maišos funkcijos veikimas. Kai kuriate maišos versiją, visada turite pateikti tiksliai tuos pačius įvestis, kad gautumėte tą patį maišos išvestį. Dėl nedidelio įvesties pakeitimo maišos išvestis bus kitokia.

Todėl, jei kas nors bandys pakeisti praeities operaciją, jis turės pakartoti šį pakeitimą kiekviename kitame bloke. Dėl to klastojimo grandinės klastojimas skaičiavimu yra neįmanomas, nebent jūs valdote didžiąją viso tinklo skaičiavimo galios dalį.

Dėl nepakeičiamo pobūdžio mes vadiname Bitcoin operacijomis nekintamas. Mes vadiname scenarijų, kai kažkas įgyja daugumos skaičiavimo galios kontrolę 51% puola nes 51% atstovauja daugumai.

Taigi kasyba ne tik sukuria naujus bitkoinus, bet ir tarnauja kaip būdas, kad visas tinklas pasiektų sutarimą dėl bendros knygos būklės. Kiekvienas žaidėjas turi paskatą veikti tinklo labui. Jie užtikrina sandorių, už kuriuos uždirba bitkoinus, vientisumą.

Kas visa tai atėjo?

Tai yra viena didžiausių paslapčių kriptovaliutų pasaulyje. Niekas nežino, kas sugalvojo Bitcoin. Mes žinome, kad tai buvo kažkas arba keli žmonės, veikę slapyvardžiu Satoshi Nakamoto. Tačiau sunkiai pasiekiamas Satoshi atsisakė kada nors atskleisti savo tapatybę. Kad ir kas jis bebūtų, jis turi daug bitkoinų ir dėl vertės padidėjimo dabar yra labai turtingas žmogus.

Bitcoin yra neabejotinai genijaus darbas, sukuriantis finansinę revoliuciją savaime. Vieno bitkoino vertė 2017 m. Pabaigoje pasiekė 20 tūkst. USD. Tačiau tikrasis genijus yra „blockchain“ išradimas. Bitcoin paremta technologija įrodo savo vertę tiekimo grandinėje, finansuose ir netgi padeda kovoti su klimato kaita.

Nors po gaubtu vyksta daug daugiau, šis „Bitcoin“ vadovas manekenams turėtų suteikti visiems naujokams pakankamai reikiamos informacijos, kad skambėtų taip, lyg jie šiek tiek žinotų apie ką kalba. Ir, žinoma, jei norite sužinoti daugiau, „CoinCentral“ yra daugiau nei pakankamai informatyvių straipsnių iš žvaigždžių kripto rašytojų komandos.

Paveikslėlis sutinkamas su „Pixabay“