Per visą istoriją menas ir technologijos palaikė sudėtingus, bet naudingus santykius. Abi disciplinos išstumia žmogaus vaizduotę į savo ribas. Bendraudami su menu ar technologijomis mes mokomės kažko naujo ir tyrinėjame naują pasaulio matymo būdą. Technologijų ir meno santykiai yra svarbūs žmogaus kultūroje.

Tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius menas ir technologijos užmezgė meilės ir neapykantos santykius, atsiradus internetui. Dabar lengva atlikti „Google“ vaizdų paiešką bet kokiam meno kūriniui, o kopijuoti skaitmeninius failus yra nereikšminga. Nors tai reiškia didesnę prieigą prie meno, tai taip pat reiškia, kad tikrasis menas atpiginamas susidūrus su kopijų potvyniu.

„Blockchain“ technologija gali tai pakeisti. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime būdus, kaip „blockchain“ padeda menui pasikeisti.

Menas keičiasi

Vizualųjį meną sunku apibrėžti būtent todėl, kad jis visada keičiasi. Menininkai nuolat verčia to, kas įmanoma, ribas. Neseniai šios ribos išsiplėtė į skaitmeninio meno sritį – meną, kuris egzistuoja kaip failas kompiuteryje, o ne fiziniame pasaulyje. Šis perėjimas dar labiau neryškina technologijų ir meno skirtumus.

1. Skaitmeniniu būdu sukurtas menas

Vienas skaitmeninio meno judėjimo segmentas orientuotas į meno kūrimą kompiuteryje. Tai gali reikšti kažką eskizuoti skaitmeniniu būdu, fotografuoti esamus vaizdus arba pateikti ką nors GIF forma. Šios meno rūšys gyvenimą pradeda nuo kompiuterio kodo.

skaitmeniniu būdu sukurtas menas

Šis paveikslas buvo sukurtas naudojant kompiuterinį algoritmą

„Blockchain“ technologija palengvina šios rūšies meno kūrimą ir autentiškumą. Daugelis žmonių netgi gali laikyti „blockchain“ žaidimus ar „blockchain“ kolekcinius daiktus kaip skaitmeniniu būdu sukurto meno rūšis. Pavyzdžiui, retas „Pepes“ įgijo kulto statusą kaip pageidaujamas skaitmeninis menas. Juk menas yra tik tiek vertingas, kiek viskas, ką kažkas nori sumokėti.

2. Skaitmeniškai pateiktas menas

Kita skaitmeninio meno pasaulio šaka yra menas, sukurtas realiame pasaulyje, tačiau skirtas pateikti skaitmeniniu būdu. Skaitmeninio meno pasaulyje yra toks posakis: „ekranai yra naujos sienos“. Be to, didėjant didelės raiškos ekranams, ekranai gali vaizduoti meno kūrinius nepaprastai tiksliai ištikimybę originalui.

Bet kaip žinoti, kad jūsų rodomas failas yra originalus ir aukščiausios kokybės? „Blockchain“ technologija gali padėti tai patvirtinti aukštos kokybės vaizdo failų paleidimą.

3. Skaitmeniniu būdu sukurtas ir pateiktas

skaitmeninis menas

Šis GIF aukcione buvo parduotas už 200 USD, kai buvo įtrauktas į daugiau nei 5000 USD.

Menas vis labiau gaminamas ir pristatomas skaitmeniniu būdu, o tai suteikia galimybių „blockchain“ apsaugoti visą meno kūrinio vertės ciklą. Technologijų ir meno takoskyra nebeegzistuoja, nes technologijos tampa neatsiejama meno kūrimo, demonstravimo, pasirašymo ir pardavimo dalimi.

4. Kriptovaliutos meno pirkimai

Kita žydinti pramonė naudoja kriptovaliutą menui įsigyti. Kriptovaliutos yra tinkamos tokio tipo operacijoms, nes jos leidžia palyginti greitai perduoti dideles vertės parduotuves bet kam pasaulyje. Nereikia laukti, kol bankai patvirtins pervedimą, ir jokia operacijos dalis neatliekama mokėjimo procesoriui.

5. „Blockchain“ meno ištakos

„Blockchain“ technologijos taikymas mene nesibaigia vien skaitmeniniu menu. Fiziniams meno kūriniams taip pat naudinga „blockchain“ meno patikrinimas ir decentralizuotos turgavietės.

Viena svarbi programa yra „blockchain“ meno kilmė, padedanti meno pirkėjams nustatyti ankstesnių savininkų istoriją iki pat pradinio menininko. „Blockchain“ naudojimo pranašumas yra tai, kad jo knyga yra nekintama ir skirta tik priedui. Sunku būtų suklastoti, padirbti ar pakeisti meno kūrinio kilmę, kai jis bus įtrauktas į blokų grandinę. Kai „blockchain“ patenka į meno rinką net ir senesniems meno kūriniams, technologijų ir meno takoskyra dar labiau užsidaro, todėl analoginis menas patenka į skaitmeninį amžių.

6. Kas yra meno ribų išplėtimas

Pagrindinis šalutinis skaitmeninio meno augimo ir mažėjančios technologijos ir meno takoskyros reiškinys yra vis platesnis suvokimas, koks galėtų būti menas. „Rare Pepes“ ir „Cryptokitties“ ne tik dabar įgyja meno kūrinių statusą. „Anime Coin“ (ANI) kriptografiją ir net „MS Paint“ piešinius dabar galima parduoti skaitmeninėse prekyvietėse. Jei kažkas nori mokėti už juos, tada jie turi vertę.

meno ribos

Tokio pobūdžio meno meno projektai ir toliau meta iššūkį mūsų išankstinėms nuostatoms apie tai, koks menas turėtų atrodyti.

7. Padaryti meną labiau prieinamą

Naudojant „blockchain“, galima nusipirkti skaitmeninio meno kūrinį tiesiai iš menininko, neturinčio tarpininkų. Todėl istorijoje niekada nebuvo pigiau tapti meno kolekcionieriumi. Šiuo metu internete galite nusipirkti meno kūrinį už mažiau nei 10 USD. Gautas failas nebus originalo pakartotinis spausdinimas. Vietoj to tai būtų originali, patvirtinta kopija, kuri yra riboto paleidimo dalis (arba galbūt unikali pasaulyje).

8. Padaryti meną labiau prieinamą

Tradicinės meno rinkos yra elito sritis. Jie kuruojami ir dažnai patenkina aukštesnės klasės vakariečių skonį. Kai tik suskaitmeninsite meną ir sukursite „blockchain“ meno prekyvietes, visiems tampa lengviau prieiti prie tų turgaviečių. Bet kuris menininkas gali parduoti bet kam kitam pasaulyje be vartų prižiūrėtojo ar galerijos kuratoriaus.

9. Pardavimo decentralizavimo institucija

Ši decentralizuoto meno pardavimo tendencija suteikia menininkams ir savininkams galios, ką daryti su jų menu. Menas perkamas ir parduodamas lygiaverčiu tarifu daug greičiau nei tradicinėse meno rinkose. Galbūt norite nusipirkti kūrinį, kuris bus rodomas savaitei, ir kitą savaitę perparduoti kūrinį. Su decentralizuotomis „blockchain“ meno prekyvietėmis tai įmanoma.

Parduodami galėsite priimti kainos pasiūlymus iš viso pasaulio. Netrukus sumanios sutartys palengvins operaciją, užtikrindamos, kad gausite savo lėšas, failas bus perduotas gavėjui, o originalo nebebus jūsų kompiuteryje..

10. Skaitmeninės galerijos

Meno galerijos jau seniai yra fizinė erdvė, ir nėra tikėtina, kad jos greitai išnyks. Tačiau perėjimas prie technologijų ir meno reiškia, kad galerijos tampa vis labiau skaitmeninės. Naudojant „blockchain“ meną, galima įsteigti meno rinką, kuri yra DAO, visiškai be savininko ir kuria išmaniąsias sutartis, kad palengvintų meno prekybą..

Technologija, menas, & ateitis

„Blockchain“ meno santykiai vis dar vystosi, tačiau tai yra įdomus „blockchain“ pritaikymas realiame pramonėje, kai labai reikalingas patikrinimas ir autentiškumas. Mažėjant technologijų ir meno atotrūkiui, tikėkitės, kad menas taps pigesnis, labiau prieinamas ir eklektiškesnis.