Didėjantis „blockchain“ ir kriptovaliutos populiarumas suteikia daug galimybių verslo pasauliui. Ne visi gali sukurti penkis svarbiausius kriptovaliutų projektus ar mainų platformą. Tačiau vis dar yra visokių kitokių „blockchain“ ir jį supančios pramonės naudos verslui. Socialinė žiniasklaida, išmaniosios sutartys ir decentralizuotos programos suteikia galimybę kurti visiškai naujus verslo modelius. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime, kaip šios naujovės pakeis būsimą ekonomiką, ir pažvelgsime į kai kurias įmones, kurios jau atsiranda šiose srityse.

Socialinės žiniasklaidos platformos

Nors daugelis žmonių, naudojančių kriptovaliutą, gali matyti skelbimų draudimus tokiose svetainėse kaip „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ kaip kriptovaliutų rinkos nesėkmę, tai taip pat galima vertinti kaip ilgalaikę rinkos galimybę. Kaip žino kiekvienas, susipažinęs su ICO ir kriptovaliutų projektais, jau yra visokių besikuriančių socialinės žiniasklaidos platformų, kurioms naudingas augantis kriptografijos populiarumas. Štai keli pavyzdžiai.

Telegrama, kuris buvo paleistas tik 2013 m. rugpjūčio 14 d., jau sukaupė 200 milijonų aktyvių vartotojų per mėnesį ir tapo pagrindine sėkmingų šifravimo projektų platforma. Nors „Telegram“, be abejo, nėra orientuota vien į kriptovaliutą, daugelis jos vartotojų šią programą naudoja kaip bendravimo formą tarp savęs ir kriptografinių projektų komandų..

Steemit yra platformos, kuri sukasi apie kriptovaliutą, pavyzdys. Pripažindamas turinio kūrėjus ir kuratorius, „Steemit“ ir toliau pritraukia daugiau turinio kūrėjų ir vartotojų naudotis savo platforma. Daugiau informacijos apie šį projektą rasite šiame išsamiame vadove.

Labai tikėtina, kad daugiau socialinės žiniasklaidos bendrovių sukurs visiškai naujas platformas, pagrįstas „blockchain“ technologijomis ir kriptovaliuta. Kai kurie iš šių naujų verslų gali labai gerai konkuruoti ir netgi viršyti populiariausių šiandienos socialinės žiniasklaidos platformų populiarumą.

Išmaniosios sutartys

Pažangios sutartys, ko gero, yra labiausiai toli siekianti „blockchain“ ir „crypto“ projektų nauda. Jie keičia žaidimus tiek juos kuriančioms projekto komandoms, tiek jas naudojančioms įmonėms. Išmaniosios sutartys iš esmės pašalina trečiųjų šalių tarpininkų poreikį tvirtinant / nepatvirtinant svarbius viešuosius dokumentus.

Pavyzdžiui, tradicinė sutartis turi atitikti teisės eksperto patvirtinimo procesą ir paprastai siunčiama pirmyn ir atgal tarp dviejų pasirašiusių šalių, kol bus pasiektas sutarimas. Tačiau išmaniosios sutartys naudoja kodą, kad greitai patikrintų sutarčių teisėtumą. Yra daugybė šifravimo projektų, kurie naudojasi pažangiomis sutartimis kaip oficialių dokumentų kūrimo būdais įvairiose pramonės šakose (teisinės, sveikatos priežiūros, nekilnojamojo turto, finansų, pasaulinė prekyba).

Komandos, kurios gali geriausiai plėtoti ir parduoti šią technologiją, gali tai parduoti kaip B2B paslaugą. Vertė yra didžiulė, nes įmonės gali naudoti pažangias sutartis, kad sutaupytų pinigų už teisinius mokesčius ir pašalintų nuolatinių derybų dėl pirmyn ir atgal poreikį. Tokie projektai kaip Propy nekilnojamojo turto ar IBM / „Maersk“ pasaulinė prekyba yra geri pavyzdžiai, kaip galima įdiegti pažangias sutarčių technologijas, siekiant išspręsti konkrečias realaus verslo problemas.

Decentralizuotos programos (DApps)

Mobiliųjų programų augimas pakeitė žmonių visame pasaulyje kasdieninį bendravimą. Tačiau dabartinėje programų rinkoje yra viena didelė problema: galios centralizavimas. Iš esmės „Apple“ ir „Google“ nustato, kurias programas galima naudoti pasauliui. Daugelį programų net cenzūruoja nacionalinės vyriausybės visame pasaulyje. Tačiau decentralizuotos programos neturi vienos institucijos, kontroliuojančios, kurie vartotojai gali prie jų prisijungti. Ši decentralizacija yra viena iš didžiulių „blockchain“ verslo pranašumų platesnei ekonomikai.

Veifundas yra vienas iš „dapp“ pavyzdžių, kuris naudoja pažangias sutartis ir sukuria tvirtą sutelktinio finansavimo kampanijos platformą. Šis projektas yra lyginamas su naujos kartos „Kickstarter“, suteikiančiu daugiau laisvės tiek investuotojams, tiek įmonėms. KYC-grandinė yra „dapp“ pavyzdys, kuris užkerta kelią sukčiavimui ir užbaigia tapatybės patikrinimo patikrinimus naudojant paskirstytos knygos technologiją.

„Dapps“ gali pakeisti ir patobulinti daugelį dabartinių programų mobiliesiems. Bendrovės, kurios sėkmingai jas vysto, gali turėti reikšmingos įtakos P2P dalijimosi ekonomikos ateičiai.

Verslumas kriptografijos epochoje

Taip, yra daugybė projektų, kuriuose nagrinėjamos panašios idėjos, ir ne kiekviena įmonė gali būti sėkminga, tačiau „blockchain“ verslo nauda ir kriptovaliutos poveikis yra tas, kad tai yra nuolat besikeičianti erdvė be vieno aiškaus nugalėtojo.

Kadangi ši technologija vis dar tobulinama, kiekvieną dieną atsiranda naujų rinkos galimybių. Šios galimybės yra visiems, pradedant „dapp“ kūrimo įmonėmis ir baigiant pramoninio lygio ASIC lustų gamintojai. Be to, įmonės, kurios skiria laiko suprasti, kaip „blockchain“ / „kriptovaliutos“ technologijos gali būti naudingos potencialiems klientams, gali tapti svarbiausiais artimiausios ateities technologijų gigantais.