Kažkada buvo sakoma, kad nebylus žmogus nesimoko iš savo klaidų, protingas – iš savo klaidų, o genijus – iš kitų žmonių klaidų. Šis senas posakis visuomet teisingas kripto rinkoje. Niekas nėra tobulas, o jūsų klaidos Bitcoin gali kainuoti daug laiko. BTC blokų grandinėje nėra grąžinimų ar grąžinimų.

Visi daro klaidų. Kalbant apie kriptovaliutą, jų pasekmės gali būti labai įvairios. Daugeliu atvejų „Bitcoin“ klaida yra pakankamai maža, kad atsigautų, tačiau tai ne visada būna. Kai ruošiatės mokytis, net ir nedidelė klaidos klaida gali kainuoti milijonus dolerių, kai susiduriate su BTC. Čia yra septynios didžiausios kada nors padarytos „Bitcoin“ klaidos.

Mt. Goxo incidentai

Dabar liūdnai pagarsėjęs Mt. Gox istorija atspindi darbo su pasiekusių kūrėjų komanda svarbą jūsų projekte. Iš pradžių, Markas Karpelesas matė didelę sėkmę dirbant vieninteliu kūrėju, kuris išaugo į didžiausią BTC biržą pasaulyje. Deja, jo laimė greitai pasikeitė, kai hakeris sugebėjo įsiskverbti biržos audito sistemą ir sumažino BTC kainą iki centų. Taigi BTC kaina krisdavo mėnesius po šio įvykio.

Mt. Goxas yra viena didžiausių kada nors padarytų „Bitcoin“ klaidų

Mt. Goxas yra viena didžiausių kada nors padarytų „Bitcoin“ klaidų

Tais pačiais metais Mt. Goxas, bet tik po to, kai paaiškėjo, kad kitas paslaptingas įsilaužėlis pranešė, kad BTC uždirbo 340 milijonų dolerių. Šešėlis įsibrovėlis daugelį metų nepastebimai šifravo kriptografiją iš platformos. Dar blogiau, kad Mt. „Gox“ sistema įsilaužimą interpretavo kaip indėlius. Tai paskatino sistemą pradėti kredituoti asmenis nemokama kriptografija. Viena piniginė gavo 40 000 papildomų BTC. Galų gale iš viso per incidentus buvo prarasta 850 000 BTC, dėl kurių biržos bankrotas.

Mt. Goksas iš kapo

Pasirodo, kad Mt. Goxas nepadarė kankinimo rinkoje, o 2014 m. Goksas vėl smogė. Šis įvykis buvo kur kas nekaltesnis, tačiau vis tiek sukėlė didelių nuostolių vienam asmeniui. Nuostoliai atsirado, kai nežinomas kriptografijos investuotojas netyčia į biržos piniginę atsiuntė 800 BTC. Nuoširdžiai Reddit po asmens paaiškina:

„Sujaukė didelį laiką. Aš išsiunčiau šį adresą 800 bitkoinų:

113MmkyjjH6zS9VMvbwrhBNoMe6upzdvNC. “

Kaip paaiškėjo, adresas jau buvo saugomas investuotojo piniginėje, nes jie Mt. „Gox BTC“ praeityje. „Reddit“ bendruomenė padėjo asmeniui ir padėjo jam susekti paslaptingą kreipimąsi į dabar jau neveikiantį Mt. Goxas, bet jis niekada negalėjo gauti savo kriptografijos. Visa tai dar labiau pakurstė šią liūdnai pagarsėjusį mainą supančią nesėkmės aurą.

Siųskite man per savo asmeninius raktus tikrai greitai

Ką darytumėte, jei kas nors atsiųstų jums el. Laišką, kuriame teigiama, kad esate jūsų draugas, ir paprašys jūsų privačių raktų? Tikriausiai būtų gera mintis patikrinti asmens tapatybę prieš išsiunčiant prašomą informaciją. Deja, ne visi turi tą patį sveiko proto lygį, kai sprendžia savo kriptografijos apsaugą.

Įmonė Kanados bitkoinai pernai prarado 149 BTC, kai neįvardytas asmuo išsiuntė paprastą užklausą dėl prieigos prie serverio. Kai jis susisiekė su bendrovės duomenų centru, įsilaužėlis teigė esąs Kanados „Bitcoin“ generalinis direktorius Jamesas Grantas. Tuo metu įmonės duomenys buvo perkelti į naują tiekėją – Rogerso duomenų centrą. Viskas, ko reikėjo, buvo vienas el. Laiškas, o naujoji duomenų įmonė persiuntė informaciją.

Ar norėtumėte Mastercoin?

Už „Fyfe“ platformą buvo atsiskaitoma kaip už decentralizuotą interneto versiją. Per pastaruosius aštuonerius metus šis projektas buvo plačiai plėtojamas, o šiemet pradėtas antrasis jų ICO etapas. Suinteresuotosios šalys galėtų investuoti į platformą naudodamos BTC arba „Mastercoin“. Pastaroji pasirodė didžiulė klaida. „Mastercoin“ yra mažai žinomas altcoinas, kuris nuo ICO datos prarado didžiulę rinkos vertę.

„Mastercoin“ logotipas

„MaidSafe“ prarado didelę dalį savo lėšų, nes „Mastercoin“ kaina nukrito iki nulio.

„Maidsafe“, kuriančiai „Fyfe“ projektą, pavyko surinkti milijonus, tačiau, kadangi didžioji dalis surinktos kriptografijos buvo „Mastercoin“, įmonės lėšos nuo to laiko sumažėjo. Iki šios dienos niekas negali paaiškinti, kodėl ar kaip „Mastercoin“ įsitraukė į šį ICO, tačiau vienas dalykas yra tikras, kad „Maidsafe“ išmoko brangią pamoką apie nežinomų ir neaiškių altcoinų priėmimą..

Niekada nesiskųskite apie mokesčius

Nuo tada, kai 2016 m. Pradėjo kilti mastelio problemos, kriptografijos bendruomenėje buvo diskutuojama apie „Bitcoin“ mokesčius. Isterijos ir apimties piko metu BTC vartotojai mokėjo didelius mokesčius už pervedimus. Nė vienas iš jų nėra lyginamas su tuo, ką 2013 m. Rugsėjo mėn. Padarė vienas JK gyventojas: netyčia kaip sandorio mokestį įveskite 80 BTC.

Norėdamas įžeisti sužalojimą, asmuo norėjo nusiųsti tik 0,01 BTC nurodytu adresu. Ši klaida yra dažnesnė, nei jūs įsivaizduotumėte. Panašus incidentas įvyko 2013 m. Liepos mėn., Kai kitas BTC investuotojas netyčia įvestis 30 BTC kaip jų sandorio mokestis. Kalbėkite apie įkvėpimą dar kartą patikrinti operaciją prieš paspausdami „Siųsti“.

Trashcoin

Dėl decentralizuoto BTC pobūdžio labai svarbu išlaikyti savo asmeninių raktų kontrolę. Praradę šiuos svarbius kodus, galite prarasti prieigą prie savo BTC visam laikui. Būtent taip atsitiko su Velso gyventoju Jamesu Howellsu, kai jis netyčia išmetė standųjį diską, kuriame buvo privatūs raktai iki 7500 BTC..

JK sąvartyno vaizdas

JK sąvartyno vaizdas

Ponas Howellas iškasė BTC 2009–2013 m. Būtent 2013 m. Jo nešiojamas kompiuteris staiga nustojo veikti ir buvo priverstas jį išmesti. Interviu su Telegrafas, jis paaiškina, kaip pavasarį valydamas netyčia įdėjo kietąjį diską (HD) į šiukšles. Istorija tapo tarptautine antraštės, o Jamesas netgi pasiūlė sąvartynui atlygį, jei jie sugebėjo rasti HD. Atsižvelgiant į tai, kad šių monetų rinkos vertė šiandien siekia 48 975 000 USD, Jamesui būtų buvę daug pigiau įsigyti sąvartyną.

Išmoktos pamokos

Galų gale visų šių įvykių buvo galima išvengti, jei dalyvaujantys asmenys, spręsdami savo kriptografiją, pasirinko laikytis griežtesnio protokolo. Nepakeičiamas ir nekeičiamas „blockchain“ technologijos pobūdis leidžia puikiai atlikti daugumą finansinių užduočių. Tačiau tos pačios stipriosios pusės taip pat gali tapti silpnybėmis, kai jos derinamos su žmogiškomis klaidomis ir nestandartine verslo praktika.