Galvojate patekti į „blockchain“ kūrėjų žaidimą? Be tam tikro supratimo apie programavimą, jums reikės tinkamo „blockchain“ kūrimo įrankių rinkinio. Čia mes apibendrinsime keletą geriausių įrankių, kurie padės naujam „blockchain“ kūrėjui atsistoti ir veikti „Ethereum“.

Pasak a 2018 m. Ataskaita, „blockchain“ kūrėjų paklausa, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 6000 proc. „Blockchain“ kūrėjai dabar gali komanduoti atlyginimai didesni nei 100 000 USD per metus, priklausomai nuo to, kur jie dirba. Nors nuo 2017/2018 m. Piko kriptografijos kaina buvo išlyginta, kūrėjų poreikis nemažėjo. „Gartner“ prognozuoja, kad daugelyje sektorių „blockchain“ pikas nebus pasiektas dar 5–10 metų.

„Gartner blockchain hype“ ciklai

„Gartner blockchain hype“ ciklas

Todėl, jei svarstėte, ar „blockchain“ kūrimas jums tinka, ar ne, dabar yra laikas įsitraukti. Jūs vis tiek turėsite laiko įgyti kelių metų patirtį savo dirže, kol piko aistra pasieks tokius sektorius kaip tiekimo grandinė, žiniasklaida ir pramogos, gamyba ir transportas.

Tikslus įrankių rinkinys, kurio jums reikės, gali priklausyti nuo konkretaus „blockchain“. Todėl pasirinkome „Ethereum“ kaip vieną iš seniausių ir labiausiai nusistovėjusių platformų decentralizuotai programai kurti („dapp“). Taigi visos šios „blockchain“ kūrimo priemonės yra suderinamos su „Ethereum“.

„Blockchain“ kūrimo įrankiai

1. Solidumas

Solidumas yra „Ethereum“ išmaniųjų sutarčių programavimo kalba. Jis buvo sukurtas taip, kad jį būtų galima sumažinti ir lengvai išmokti kūrėjams, kurie jau yra susipažinę su kitomis šiuolaikinėmis programavimo kalbomis. Jame vartojamos sąvokos, panašios į tokias kalbas kaip C, sintaksę galima palyginti su „Javascript“.

Tačiau, kadangi tai dar gana nauja kalba, rasite mažiau išteklių mokytis „Solidity“, palyginti su kitomis labiau įsitvirtinusiomis kalbomis. Solidumas turi savo savo dokumentus arba galite lankyti tokius kursus, kokius siūlo „Blockgeeks“ arba Etakademija.

2. Remiksas

Remiksas yra kompiliatorius ir derinimo įrankis. Kompiliatorius paima išmaniosios sutarties „Solidity“ kodą ir suformatuoja jį taip, kad jį galėtų perskaityti virtuali „Ethereum“ mašina. Tai viena iš geriausių „blockchain“ kūrimo priemonių pradedantiesiems, nes ji leidžia jums derinti kodą einant. Sąsaja sukurta, kad galėtumėte įvesti kodą vienoje ekrano pusėje, o kitoje pusėje žiūrėdami jo diegimą „blockchain“.

Galite jį įdiegti savo kompiuteryje arba naudoti savo naršyklėje. Kai bandymo aplinkoje būsite paleisti su kodu be klaidų, galėsite pereiti naudodami „Truffle“ sistemą, kad jūsų kodas būtų gyvas.

3. Trumas

Trumas yra integruota kūrimo aplinka (IDE) – „Ethereum dapps“ kūrimo ir diegimo sistema. Jis siūlo daugybę funkcijų kūrėjams, įskaitant:

  • Automatizuotas sutarties kodo testavimas
  • Interaktyvi konsolė darbui su jūsų pastatytomis sutartimis
  • Sutarčių sudarymas ir diegimas
  • Įtrauktas išorinis scenarijų bėgikas, kuris dirba su jūsų sutartimis

Trumas yra vienas iš labiausiai naudojamų „blockchain“ kūrimo įrankių, kurį naudoja daugybė žinomų pavadinimų, įskaitant „Shapeshift“ ir „BitGo“.

Trumai ir Ganache

Trumas taip pat pateikia Ganache

4. Ganache

Ganache yra dar vienas triufelių paketo įrankis. Tai leidžia jums sukurti savo privatų „Ethereum“ blokų grandinę, kad galėtumėte išbandyti savo „dapp“. Jei „Ethereum“ iš karto įdėsite „dapp“, turėsite sumokėti visas dujų sąnaudas už bandomąsias operacijas. Naudodami „Ganache“ galite atlikti tiek bandymų, kiek jums reikia, nemokėdami jokių dujų sąnaudų.

Tai taip pat leidžia jums manipuliuoti dujų sąnaudomis ir kasybos greičiu bandymo aplinkoje, kad būtų parodyti skirtingi jūsų sumanių sutarčių sandorių scenarijai..

5. Metamaskas

„Metamask“ yra piniginė, veikianti kaip naršyklės plėtinys. Tai veiksmingai veikia kaip tiltas tarp tokių naršyklių kaip „Chrome“ ar „Firefox“ ir „Ethereum“ blokų grandinė. „Metamask“ galite naudoti raktams saugoti „Ether“ ir „ERC20“ žetonams. Jis taip pat tiesiogiai susijęs su „Coinbase“ ir „Shapeshift“, kai perkate ir parduodate ETH ir ERC20 žetonus.

Be to, „Metamask“ sąveikauja su įvairiais „Ethereum“ testų tinklais, todėl kūrėjams tai yra ideali piniginė.

Metamask

„Metamask“ foxy logotipas ir jo palaikomos naršyklės

6. Eteriai.js

Eteriai.js yra „front-back“ biblioteka ir alternatyva „web3.js“, kuri yra labiausiai paplitusi „Ethereum dapps“ biblioteka. Tačiau „Ethers.js“ siūlo daugiau nei „web3.js“ siūlomas funkcijas, įskaitant:

  • Raktų valdymo ir „blockchain“ sąveikos atskyrimas, suteikiant kur kas daugiau lankstumo kūrėjams
  • Vietoj sutarties adreso galite įvesti ENS pavadinimą, kuris yra paprastesnio formato, kuriame mažiau vietos spausdinimo klaidoms
  • Suspaustas tik 77kb dydis
  • Licencijuota MIT

Iš pradžių „Ethers.js“ buvo sukurtas naudoti su Eteriai.io tačiau dabar jis yra išaugęs ir yra kur kas bendresnio pobūdžio.

7. Getas

Getas yra „Ethereum“ mazgo diegimas „Go“ programavimo kalboje. Numatytoji konfigūracija jungiasi prie pagrindinio „Ethereum“ tinklo; nors konfigūruoti privačią blokų grandinę taip pat galima naudoti „Geth“.

„Geth“ galite naudoti norėdami išgauti ETH, perduoti žetonus iš adresų, ištirti „blockchain“ ir kurti bei vykdyti išmaniąsias sutartis..

Kadangi norint naudoti „Geth“ reikia atsisiųsti visą „Ethereum“ blokų grandinę, greičiausiai jums reikės išorinio kietojo disko. Nors „Geth“ yra patogus įrankis, jis nėra ypač patogus naudoti. Todėl lengviausia jį naudoti kartu su Migla.

8. Rūkas

Miglė yra paskutinė iš mūsų „blockchain“ kūrimo įrankių sąrašo. Tai patogi naršyklės sąsaja, bendraujanti su „Geth“. Tai taip pat piniginė. Galima atsisiųsti tik „Mist“ piniginės funkcionalumą, tačiau, žiūrint iš kūrėjo perspektyvos, praleistumėte visas „Geth“ funkcijas. „Ethereum“ komanda sukūrė „Mist“.

Redaktoriaus pastaba: deja, rūkas dabar nebenaudojamas. Bet funkcionalumas vis tiek bus prieinamas kaip atskiri komponentai. Apie tai galite sužinoti daugiau čia.

Paskutinės mintys

Ir tai apibendrina mūsų geriausių „blockchain“ kūrimo įrankių sąrašą. Tai neketina būti išsami. Tačiau kiekvienas, turintis naujų „dapp“ kūrėjų, įsitikins, kad jų gyvenimą palengvino turėdamas vieną ar daugiau iš šių įrankių savo rinkinyje.

Paveikslėlis sutinkamas su „Pixabay“