Mes visi girdėjome: ar Bitcoin nėra naudojamas tamsiajame internete? Už nusikaltimą? Ką aš galiu su juo padaryti?

Atsižvelgiant į neseniai įvykusius bitkoinų areštus, gali atrodyti, kad šis stereotipas gali išlikti tuo metu, kai DOJ areštuoja netikrus prekybininkus kriptografija. Elektroniniai nusikaltimai ir toliau trukdo masiškai šifruoti kriptografiją. Nepaisant ankstesnio vaidmens Šilko kelyje ar Tamsajame tinkle, Bitcoin ateitis nusikalstamumo srityje nebuvo tokia aiški.

Galima sakyti, kad Bitcoin areštai yra paslėpta palaima.

Naujausi Bitcoin areštai

2018 m. Spalio mėn. Tailando policija areštuota Prinya Jaravijit, pagrindinis įtariamasis dėl sąmokslo, kuris suomių investuotojui kainavo 24 milijonus dolerių Bitcoin. Tik po mėnesio valdžia areštavo dar aštuonis per atskirą su Bitcoin susijusią aferą Japonija. Tų pačių metų pradžioje agentai, dirbantys pagal DOJ, prisistatė kripto prekybininkais, kad įsiskverbtų į narkotikų kontrabandos žiedą, sulaikydami 35 nusikaltėlius ir konfiskuodami kriptovaliutas. 20 milijonų dolerių.

Ir šie bitkoinų areštai yra stebėtinai fantastiška kriptografijos pramonės plėtra.

Pavyzdžiui, šie areštai įrodo, kad Bitcoin nėra svarbiausia pinigų plovimo ar neteisėtos veiklos priemonė. Tai turbūt vienas blogiausių variantų. Nusikaltėliai, kurie naudojasi „Bitcoin“, mano, kad tai anonimai. Bet tai negalėjo būti toliau nuo tiesos. Nors Bitcoin operacijas gali būti sunku atsekti, jei nežinote pirkimo laiko, jos nėra visiškai atjungtos nuo tinklo.

Bitcoin yra slapyvardis valiuta. Kitaip tariant, jūsų viešajame rakte gali būti rodomas ne jūsų vardas ir adresas, tačiau kiekviena „blockchain“ operacija tarnauja kaip raktas. Pavyzdžiui, kai FTB pagavo Šilko kelio įkūrėją Rossą Ulbrichtą, jie galėjo stebėti daugiau nei 3500 operacijų su „Ulbricht“ nešiojamuoju kompiuteriu..

Dėl to, kad „Bitcoin“ neturi anonimiškumo, bėgant metams jo svarba nusikalstamoje veikloje sumažėjo.

Kuris šifravimas yra populiarus tamsiajame internete?

A apklausa tamsių interneto vartotojų siūlo kitaip. „Recorded Futures“ atrado, kad „Monero“, „Dash“, „Ether“ ir „Litecoin“ yra palankesni už „Bitcoin“. Iš šių keturių kriptų Monero siūlo daugiausiai anonimiškumo.

„Monero“, skirtingai nei „Bitcoin“, naudoja skambučių parašus ir slaptus adresus, kad apsiaustų viešus imtuvo ir siuntėjo raktus. Bet tai dar ne viskas. „Ring Confidential Operations“ gali paslėpti operacijos sumą.

monero logotipas

Monero: Kaip tai privatu?

Tačiau net Monero negali garantuoti visiško privatumo. 2017 m tyrimas atskleidė, kad net šias kriptografines operacijas galima stebėti. Monero didžiavosi, kad naudodamas miksinus – arba padirbtas monetas – uždengė tikrą perėjimą. Tačiau mokslininkai nustatė, kad jie gali lengvai nustatyti šiuos mišinius.

Nepaisant to, Monero vis dar mėgsta kriptografiją nusikaltimų sluoksniuose.

Taigi ar tai reiškia, kad kripta dominuoja nusikalstamame pasaulyje? Ne visai.

Grynieji pinigai vis dar yra pageidaujamas neteisėtos veiklos metodas. Juk popieriniai pinigai yra anonimiški ir juos sunku atsekti. Be to, grynieji pinigai dažniausiai būna prieinami nedidelio masto pinigų plovimo darbams, ypač tose šalyse, kur kriptografija nėra plačiai paplitusi.

Kriptografinio nusikalstamumo raktas

Didžiausia kliūtis, su kuria šiandien susiduria teisėsauga dėl neteisėtų mokėjimų už kriptografiją, yra nežinojimas. Daugelis institucijų vis dar mano, kad šifravimas yra visiškai anonimas, ir tai trukdo jų tyrimams. Pavyzdžiui, paimkite „Police One“ naujausias straipsnis apie kriptovaliutas; jame išvardyti keli naudingi komponentai, į kuriuos reikia atsižvelgti tiriant kriptovaliutas nusikaltimo metu, tačiau neteisingai pabrėžiama, kad kriptografija nėra atsekama.

Pastarieji Bitcoin areštai pagal DOJ ir teismo procesas prieš Rossą Ulbrichtą yra puikūs pavyzdžiai, kaip žinios apie kriptovaliutą gali veikti teisėsaugos naudai. Mes jau matėme, kad atliekant tyrimus naudojami ir kiti kriptografijos bei blokų grandinės naudojimo būdai – nuo teismo ekspertizės iki bendros teisėsaugos strategijos.

Bitcoin nėra kažkokia mistinė, visiškai privati ​​mokėjimo sistema. Kuo greičiau visuomenė supras tikrąją kriptovaliutų vertę ir spektrą; greičiau teisėsauga galės efektyviau kovoti su kriptografiniais nusikaltimais.

Kodėl Bitcoin areštai tinka kriptografijai

Neseniai atlikti Bitcoin areštai įrodo, kad kriptovaliutos ne visada yra geriausia neteisėtos veiklos priemonė. Tiesą sakant, tokioms kriptografijoms kaip „Bitcoin“ jos matomumas „blockchain“ gali reikšti, kad kriptografija yra labiau atsekama nei grynieji. Nors naujesnės kriptovaliutos, tokios kaip „Monero“, siekia išspręsti šią problemą ir suteikti daugiau privatumo, vis dar reikia atlikti daug tyrimų, kol atsiras tikrai anoniminė kriptovaliuta..

Nors nusikalstamas kriptografijos naudojimas gali turėti neigiamos įtakos trumpalaikėms naujos valiutos kainoms ir perspektyvai, gali būti, kad tai ilgainiui sumažės, nes vis daugiau visuomenės vertina Bitcoin saugumą ir atsekamumą.