Ar turėtume pakeisti „blockchain“ kitu? Tai yra klausimas, kurį daugelis technologų užduoda atsižvelgdami į pagrindinių „blockchain“ platformų iššūkius.
„Blockchain“ išgyvena tam tikrus augimo skausmus. Pagrindinės platformos, kurios yra geriausiai žinomos „blockchain“ ekosistemoje, „Bitcoin“ ir „Ethereum“, per pastaruosius metus susidūrė su iššūkiais, kurių mastelis.
Bitcoin & Ethereum iššūkiai
Daugeliui vartotojų „Bitcoin“ operacijų patvirtinimo laikas visada buvo per ilgas (jei laukiate šešių blokų, kaip rekomenduojama). Praėjusiais metais „Bitcoin“ mokesčiai taip pat išaugo populiarėjant tinklui, nes 1 MB bloko riba neleido kalnakasiams įtraukti daug operacijų.
„Ethereum“ patyrė panašių nesėkmių (nors ir ne tiek dramatiškų) dėl sandorių trukmės ir dujų poreikio. Žymiausias ir dažnai cituojamas pavyzdys yra tai, kaip „Cryptokitties“ prekybos kortelė pernai trumpam užvaldė tinklą.
Iki šiol nė vienas tinklas neįdiegė sprendimo, kuris iš esmės išspręstų šias problemas. Be to, daugelis žmonių mano, kad mastelio keitimas yra problema, būdinga „blockchain“ kaip protokolui. Kuo daugiau žmonių įtraukiate į tinklą ir kuo daugiau operacijų turite patikrinti, tuo sunkiau pasiekti sutarimą.
Dėl šių nesėkmių kai kurie ekspertai abejoja, ar „blockchain“ dabartine forma gali iš tikrųjų išspręsti įmonės ir visuomenės lygmens problemas, kurias iš pradžių siekė išspręsti. Viena vertus, kai kurie teigia, kad pati „blockchain“ yra neadekvati technologija ir mes turime pakeisti „blockchain“ kita paskirstytos knygos technologija. Kita vertus, kiti teigia, kad „blockchain“ galima ištaisyti, tačiau jį reikės gerokai pertvarkyti.
Kreipiamasis aciklinis grafikas
„Blockchain“ nėra vienintelė platinamų knygų technologija. Yra ir kitų būdų saugiai saugoti įrašus nenaudojant „blockchain“. Viena iš tokių alternatyvų, galinčių pakeisti „blockchain“, yra nukreiptasis aciklinis grafikas (DAG).
Kas yra DAG?
Nukreiptasis aciklinis grafikas yra tinklo tipas, kai operacijos ir informacija nepatvirtinama visame tinkle. Vietoj to, kai mazgas bendrauja su tinklu, norėdamas pateikti operaciją, jis tuo pačiu metu patvirtina ir kelias kitas operacijas.
Rezultatas yra kryžminis patvirtinimų tinklas, kuriame kiekviena nauja operacija turi bent du pagrindinius sandorius, kurie tai patvirtina. Savo ruožtu šie pagrindiniai sandoriai rodo ankstesnius sandorius. Per kaskadinius patvirtinimus, kurie auga eksponentiškai, visos naujos operacijos galiausiai nurodo tą patį ankstesnių operacijų rinkinį.
Šios architektūros rezultatas yra mastelis kartu su tinklo mazgų skaičiumi. Be to, jį eksploatuoti išlieka pigu, be jokių mažų ar visai nemokamų sandorių mokesčių. Kadangi kiekvienas mazgas, pateikiantis sandorį, pirmiausia turi patikrinti kitas operacijas, tinklas masto pats save ir nėra kalnakasių, kurie mokėtų atlygį.
Šiuo metu DAG trūkumai yra teoriniai, tačiau netrukus gali tapti realūs. Neturint didelio tinklo srauto, DAG architektūros tampa pažeidžiamos atakų. Dėl šios priežasties pirmosiomis dienomis DAG projektams paprastai reikia centrinio koordinatoriaus, kuris užtikrintų, kad nėra nesąžiningų grandinių ir kad visos operacijos gautų vienodą patvirtinimo kiekį. DAG taip pat yra nauja technologija, turinti mažiau bandymų ir įrodančių jos saugumą nei „blockchain“.
Projektai naudojant DAG
- „Byteball“ – „Byteball“ yra kriptovaliuta, kaip ir „Bitcoin“, tačiau sukurta DAG infrastruktūroje, siekiant didesnio mastelio. Tai taip pat apima sutarčių galimybę mokėti sąlyginius mokėjimus.
- IOTA – IOTA daugiausia dėmesio skiria tinklo, kuriame daiktų internete sudaromos nemokamos operacijos tarp mašinų. Tai DAG architektūra, vadinama „Tangle“, leidžia atlikti šias operacijas, bet taip pat patekti į ugnį.
- „Hashgraph“ – „Hashgraph“ buvo įvardijamas kaip „blockchain“ žudikas. Tai yra atviras DAG kūrimo projektas plačiam naudojimui naudojant „Gossip“, kur kiekvienas mazgas atsitiktinai pasirenka kitą mazgą, su kuriuo dalijasi visa savo informacija. Tačiau ji dar nepaleista.
IOTA yra dešimt didžiausių kriptovaliutų, suteikiančių teisėtumą DAG potencialui pakeisti „blockchain“. Tačiau, kaip matote, vis dar nėra daug DAG projektų, o technologija yra gana nauja ir neišbandyta.
Pakeiskite „Blockchain“
Kitas variantas yra pakeisti „blockchain“ geresne savo versija. Tačiau šioms naujoms versijoms prireiks esminių pakeitimų, kaip šiuo metu veikia „blockchain“. Pažvelkime į kai kurias iš šių galimybių …
Skaldymas
Dalijimas apima visų mazgų tinklo padalijimą į mažesnes grupes. Šios mažesnės grupės patikrintų proporcingą visų operacijų tinkle sumą. Kai kasybos tinklas auga, jūs suskirstote jį į daugiau grupių, ty sandorių pajėgumų skalės su kasybos mazgų skaičiumi.
Čia kartais kyla problemų užsakant reikalus, o norint patvirtinti sandorius, reikia pamatyti kažko patvirtinimą kitoje šukėje. Tai ypač pasakytina, jei bandote suskaidyti išmaniąsias sutartis ar „dapp“ operacijas. Kai tik įvesite per daug „cross-shard“ komunikacijos, pirmiausia prarandate skaldymo privalumus. Be to, niekas neišsprendė valstybės suskaidymo problemos, kuri leistų sudėtingoms sutartims veikti suskaidytame tinkle. Šiuo metu suskaidyti tinklai, tokie kaip „Zilliqa“, negali palaikyti nieko, išskyrus funkcines sutartis.
„Ethereum“ šiuo metu dirba dėl valstybės skaldymo kaip sprendimo dėl mastelio.
Nauji sutarimo mechanizmai
Keletas projektų eksperimentuoja su naujais sutarimo mechanizmais, kad pakeistų „blockchain“ sutarimą, kaip mes šiuo metu žinome (t. Y. „Pow“ ir „PoS“). Šie nauji bendro sutarimo metodai paprastai apima viso tinklo poreikio dalyvauti sutarime sumažinimą atsitiktine tvarka išrenkant mažesnę mazgų grupę operacijoms patikrinti ir patvirtinti..
Tolerantiškas Bizantijos kaltės sutarimas tapo visuotinai pripažintu šio požiūrio standartu. NEO yra turbūt labiausiai žinomas „blockchain“ projektas, įgyvendinantis BFT sutarimą (NEO naudoja dBFT). Neseniai NEO paskelbė, kad jų tinklas pasiekė 1 000 tx / sek.
Šoniniai kanalai & Patikimi mazgai
„Bitcoin“ žaibo tinklo paleidimas kelia dar vieną potencialų „blockchain“ atnaujinimą. Idėja yra naudoti šalutinius kanalus, kad būtų galima išspręsti sandorius tarp šalių, kurios dažnai užsiima verslu. Šios operacijos nereikės atsiskaityti „blockchain“, išskyrus atvejus, kai atidarote arba uždarote kanalą.
Kita galimybė yra valdyti antrą kasybos mazgų pakopą, kuri tarnauja kaip patikimi mazgai. Šie supernodai galėtų greičiau patikrinti daugiau operacijų. Vienas tokios sistemos pavyzdžių yra „Dash“.
Nors ši taktika sumažina bendruosius reikalavimus kalnakasiams, tai iš tikrųjų yra tarpinės priemonės, kuriomis nesprendžiama pagrindinė „blockchain“ mastelio problema..
Kas pakeis „Blockchain“?
„Blockchain“ dar laukia tam tikra plėtra. Tai ankstyvieji šios naujos technologijos metai, ir įmanoma, kad sprendimas, pakeisiantis „blockchain“, dar net nebuvo išrastas. Vis dėlto šie klausimai bus padaryti ar nutraukti per ateinančius metus, jei „blockchain“ norės plačiai priimti.