Ar tinklo tinklas yra internetinio ryšio ateitis?
Kai svarstome „blockchains“ ir be ryšio stebėjimą, atrodo, kad dabartinė administracija atgauna kontrolę. Tinklo neutralumo įstatymai nustoja galioti kitą mėnesį, o interneto paslaugų teikėjai turės galimybę pasakyti, kaip JAV žmonės naudojasi internetu. Tai kelia pagrindinius klausimus apie internetinio ryšio ateitį ir tai, ar tinklinis tinklas galėtų būti sprendimas.
Kas yra grynojo neutralumo įstatymai?
2015 m. JAV buvo vykdomi tinklo neutralumo įstatymai. Jie buvo sukurti siekiant užtikrinti atvirą ir nemokamą internetą, kuriame vartotojai turėtų vienodą prieigą prie interneto turinio. Tinklo neutralumo įstatymai neleidžia IPT blokuoti turinio, teikti pirmenybę savo turiniui ar per daug mokėti vartotojams.
Tačiau praėjusių metų gruodį FCC panaikino šias „atviro interneto“ taisykles. Baigiantis birželio 11 d., Tinklo neutralumo įstatymai bus pakeisti smarkiai kritikuojamas interneto paslaugų teikėjams suteikiama visa galia.
Naujos taisyklės reikalauja, kad IPT informuotų vartotojus, ar jie blokuos ar sulėtins tam tikrą turinį, ar imsis priemokos už greitesnę prieigą. Daugelis žmonių bijo, kad dėl to interneto kainos pakils aukštyn. Iki šiol AT&T, „Verizon“ ir „Comcast Corp“ pažadėjo neblokuoti ar diskriminuoti turinio pasibaigus taisyklių galiojimo laikui. Tačiau dar nebuvo minėta, ar jie siūlys mokamas „greitas juostas“.
Politinė takoskyra
Tinklo neutralumo įstatymų panaikinimas yra naujausias dabartinės administracijos bandymas panaikinti ankstesnės administracijos veiksmus. Pasilenkus Paryžiaus klimato susitarimams ir 180 dėl Irano branduolinio susitarimo. Tai taip pat skatina gilesnį pleištą tarp respublikonų ir demokratų partijų bei Amerikos žmonių.
„Tinklo neutralumo panaikinimas leistų interneto paslaugų teikėjams uždirbti pelną prieš vartotojams, kuriems jie tarnauja, ir kontroliuoti tai, ką mes matome, darome ir sakome internete“, – perspėjo demokratų pareigas einanti Niujorko generalinė prokurorė Barbara Underwood.
Respublikonai teigia, kad panaikinus tinklo neutralumo įstatymus bus atverta konkurencija ir skatinamos investicijos. „To pasekmė bus geresnė, greitesnė, pigesnė interneto prieiga ir nemokamas bei atviras internetas, kurį mes turime daugelį metų“, – sakė FCC pirmininkas, respublikonas Ajit Pai.
Iki šiol 22 valstijos, vadovaujamos Niujorko, protestuoja prieš įstatymus. Vis dar yra galimybė atmesti gruodžio mėn. Panaikinimą, kuris yra didžiulis interneto paslaugų teikėjų laimėjimas, tačiau tam labai priešinasi interneto firmos, įskaitant „Alphabet Inc.“ ir „Facebook“..
Kur tik slypi jūsų politiniai polinkiai, tikriausiai suprasite, kodėl daugeliui žmonių netenkina priemokos už prieigą prie interneto. Tiesą sakant, demokratai mano, kad šis klausimas turės įtakos lapkričio vidurio rinkimams, ypač turintiems internetą išmanančių tūkstantmečių rinkėjų.
Nedaugeliui privilegijuotų interneto prieigų?
Šiame sparčiojo interneto amžiuje mes įpratome prieiti prie turinio, kada tik norime, kur tik norime, tiesiai iš delnų. Informacija yra nemokama ir galinga. Tokia valdžia, už kurią žmonėms netrukus gali tekti sumokėti daug pinigų.
Kai kurie interneto tiekėjai jau kalbėjo apie „mokamų greitųjų takų“ arba „mokamų prioritetų“ siūlymą. Tai mus nukreipia pavojingu keliu. Elito prieiga prie interneto prieštarauja atvirai ir visiems vienodai ekosistemai ir ryškiai kontrastuoja su utopinėmis daugumos „blockchain“ pradedančiųjų vizijomis.
Nors panaikinimas dar nėra baigtas, įsigalios kitą mėnesį, jei interneto kainos JAV išaugs sparčiai ir gyventojai nebeturės vienodos prieigos, tinklinis tinklas gali būti sprendimas.
Kas yra tinklo tinklas?
Dalinio tinklo tinklo iliustracija https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NetworkTopology-Mesh.svg
Tinklo tinklas leidžia mazgams tiesiogiai prisijungti ir bendradarbiauti, norint nukreipti duomenis į klientus ir iš jų. Tai decentralizuota, nes nėra jokios priklausomybės nuo vieno mazgo, o visi mazgai dalyvauja informacijos perdavime.
Kadangi tinkliniai tinklai gali patys sukonfigūruoti, tinklas yra atsparus gedimams ir siūlo pigesnį, efektyvesnį priėjimą prie necenzūruoto interneto, kuris nėra pririštas prie interneto tiekėjo (interneto paslaugų teikėjo) infrastruktūros..
Trumpai tariant? Tinklo tinklas suteikia galimybę patekti į kitų žmonių internetą ir duomenis. Tačiau norint išauginti tinklo tinklo ekosistemą, reikia skatinti žmones.
Kodėl turėtumėte pasidalinti ryšiu su kuo nors kitu? Čia atsiranda decentralizuotas, mobiliojo tinklo tinklo protokolas, naudojant „blockchain“ technologiją ir „tokenization“.
Prijungimo žymėjimas
Bendrovėms patinka „RightMesh“ ir Atviras sodas žymi ryšį naudodami „Android“ telefonus, kad suformuotų tinklo infrastruktūrą. Jie pasiekia „peer-to-peer“ ryšį naudodamiesi WIFI ir „Bluetooth“ funkcijomis, kurios būdingos mobiliesiems telefonams.
Prisijungę klientas ir viešosios interneto prieigos taškas, jie sukuria naują tinklą, prie kurio žmonės gali prisijungti, ir tinklas išauga iš ten. Kiekvienas mazgas turi „Ethereum“ ID ir paskyrą, kuri apdovanoja vartotojus žetonais.
Šiuo decentralizuotu interneto paslaugų teikėjo modeliu siekiama suteikti galimybę patiems žmonėms tapti interneto paslaugų teikėjais. Atimdamas jėgą iš didelių korporacijų ir atiduodamas ją atgal į žmonių rankas, kiekvienas gali dalintis savo internetu ir užsidirbti kriptovaliutą už tai..
Iki šiol „Open Garden“ įgalino pranešimų nukreipimą ne tinkle ir sukūrė pirmąją susirašinėjimo programą, leidžiančią žmonėms bendrauti be interneto ryšio.
Leisti nuolatinį ryšį
Tinklo tinklai taip pat naudojami visame pasaulyje, siekiant užtikrinti nepertraukiamą ryšį. Sunkiai prieinamose vietose su sudėtinga topografija ir didžiulėmis kaimo bendruomenėmis milijardams žmonių vis dar trūksta prieigos prie interneto.
Tinklinis tinklas yra efektyvus ir nebrangus sprendimas, kaip išplatinti ryšių teikiamą naudą, įskaitant socialinę ir ekonominę įtrauktį. Stichinių nelaimių atvejais, kai interneto ryšys neveikia, tinklinis tinklas gali užtikrinti, kad žmonės vis tiek galės bendrauti ir siųsti pranešimus.
Raudonas kablys WIFI, pavyzdžiui, atsirado po to, kai Niujorke užklupo stipri audra ir neleido žmonėms būti internete. Dabar organizacija siekia panaikinti skaitmeninę atskirtį ir sudaryti vienodas ekonomines galimybes Red Hook, Brooklyn, naudojant tinklinius tinklus..
Padedami vietos verslo ir bendruomenės, jie gali suteikti gyventojams nuolatinę galimybę nemokamai naudotis.
Ryšiai ateityje
Nors tinklo neutralumo panaikinimas dar neįsigaliojo, net ir turint prieigą prie pigaus interneto, cenzūros ar paslaugų pertraukimo klausimai dažnai kelia galvą.
Tinklų tinklų kūrimas gali būti reali, perspektyvi alternatyva ne tik paskutinio mylios ryšiui, bet ir kiekvienai dienai, geresnis ryšys be priežiūros ar interneto paslaugų teikėjo problemų.