Net pats griežčiausias Bitcoin evangelistas stengiasi atsakyti į šį klausimą. Gerai, galbūt ne dauguma mirti sunkiai. Tačiau pirmojoje pasaulyje kriptovaliutoje yra daug „tikinčiųjų“, kurie nepriimtų jų atlyginimų Bitcoin. Kodėl gi ne?

Na, skaičiuoti mokesčius (jau nekalbant apie atgalinius mokesčius) apie Bitcoin yra beveik košmaras. Jis uždraustas daugybėje vietų ir nėra visuotinai priimtas.

Net kriptovaliutų įtraukimo į svetainę įkūrėjas ir generalinis direktorius Monetų tvarkaraštis, Alex Buelau sako: „Bitcoin niekur nepriimamas, viskas, ką norite nusipirkti, raštinės reikmenys, įranga, kompiuteriai, vynas, tu negali atsiskaityti kriptografija “.

Ir tada yra nepastovumas.

Puiku kai kuriomis dienomis, kitos katastrofiškos. Bet ei, tu turi kažkur susijaudinti, tiesa?

Bet nebent jūs gyvenate šalyje, kur norint eiti į kampinę parduotuvę reikia ne piniginės, o lagamino, pilno grynųjų, naudojant Bitcoin kaip stabilią alternatyvą fiat valiutai, iš tiesų gali būti labai rizikinga..

Taigi ar priimtumėte savo atlyginimus Bitcoin? O jei taip, ką reikia žinoti?

Kodėl reikia priimti savo atlyginimus Bitcoin

Jei jums nereikia akimirksniu gauti savo pajamų, gerai žinant, kad rinka gali pakilti arba sumažėti – apie tai praneša akimirką ir, pavyzdžiui, būdamas ankstyvas taikytojas, galbūt norėsite priimti savo atlyginimus Bitcoin.

„2013 m. Aš priėmiau atlyginimus„ Bitcoin “ir tai buvo didžiausias dalykas, kurį aš kada nors padariau! Danas Nainanas–Tarė tiesiu veidu ir viskas. Žinoma, prieš penkerius metus sumokėti kelis šimtus dolerių vertės Bitcoin, palyginti su dabartine jo verte, nėra juokinga. Susidūręs su tokia statistika, kiekvienas galėtų mokėti savo darbo užmokestį Bitcoin.

“Tai galų gale pasirodys kaip geriausiai apmokama laida, kurią aš kada nors padariau”, – patikina jis. Iš tikrųjų. Net ir išaugus beveik 20 000 USD ir iškart po to staigiai krentant, Danas vis tiek uždirbo nemažą pelną.

Bet tai nereiškia, kad norėsite.

Nepaisant to, kad „Bitcoin“ vertė yra mažiau nuspėjama nei anglų vasara, Chrisas Castiglione’as sako: „Aš esu Kolumbijos universiteto profesorius, kuriame dėstau apie„ blockchain “. Aš taip pat dėstau kursą, vadinamą Vieną mėnesį Bitcoin & Ethereum. „Aš 100% priimčiau savo atlyginimus Bitcoin. Esu tvirtai įsitikinęs, kad kriptovaliutos bus ateities valiuta “.

O jo kainų svyravimas? „Jei kas nors susirūpinęs dėl kriptografijos nepastovumo, tada jis gali pasigirti žinodamas, kad gaudamas turi galimybę konvertuoti tiesiai į USD“, – atsako jis..

Kitas „Bitcoin“ advokatas yra internetinės reklamos platformos generalinis direktorius Matvey Dyadkov Bitmedia.io, kurie priima mokėjimus tik skaitmenine valiuta. Jis sako:

„Kriptovaliuta tampa vis dažnesnė, todėl leisti žmonėms atsiskaityti kriptovaliuta yra gana protinga idėja. Be to, tai palengvina tarptautinius mokėjimus. Pabandykite siųsti pinigus pavedimu arba „PayPal“ į kitą šalį. 80% atvejų patirsite sunkumų “.

Ką turėtumėte žinoti apie teisinį aspektą?

bitkoino teisėtumas

Viktorija Griesdoorn, operacijų vadovė Kriptokadai siūlo keletą svarių patarimų. “Jei norėčiau apsvarstyti, ar norėčiau, kad man būtų sumokėta visa ar dalis mano atlyginimų kriptovaliuta, aš apžvelgčiau, ar tai teisėtai įmanoma mano gyvenamojoje vietoje”.

Tai skiriasi ne tik kiekvienoje šalyje, bet net ir valstijose. Nacionalinėje teisės apžvalgoje buvo įvertinta teisinė padėtis JAV ir nustatė, kad federaliniu lygmeniu galima atlyginimus iš dalies mokėti kriptovaliuta. Tačiau tai yra tik tol, kol minimalus atlyginimas ir viršvalandžių kompensacijos mokamos JAV doleriais.

„Taigi bet koks darbo užmokestis, viršijantis minimalų atlyginimą, galėtų būti išmokėtas naudojant kitas priemones, įskaitant kriptovaliutą. Tačiau kai kurios valstijos, ypač Merilandas ir Pensilvanija, turi savo įstatus, reglamentuojančius, kad atlyginimai turi būti mokami JAV doleriais. Todėl priklauso nuo to, kur aš gyvenu ir kokie darbo įstatymai man galioja, ar gauti atlyginimus kriptovaliuta yra netgi teisiškai įmanoma “.

Ianas Kane’as, vienas iš įkūrėjų Ternio „blockchain“ paleidimas sako: „Šiuo metu didžiausias iššūkis visiškai kompensuojant kriptografiją yra galiojantys JAV įstatymai. JAV visus žetonus / monetas vertina kaip vertybinius popierius, skirtingai nuo tokios šalies kaip Šveicarija, kur yra 3 kategorijos – naudingumas, valiuta ir saugumas. Aš optimistiškai vertinu, kad JAV įstatymai galų gale pasivys “. Visiems jo darbuotojams atlyginama fiat valiuta, taip pat įmonės TERN žetonai.

Kiek pinigų esate pasirengę prarasti?

„Bitcoin“ būtų gana brangi kriptovaliuta, už kurią reikia mokėti, jei planuojate ją reguliariai konvertuoti į „fiat“ valiutą. Taigi, turite savęs paklausti, kiek pinigų esate pasirengę prarasti, ir kaip greitai jums reikia prieigos prie jūsų darbo užmokesčio?

Griesdoornas dalijasi: „Aš pasvarstyčiau, kiek galėčiau prarasti ir savo atlyginimus. Kriptovaliutos yra gana nauja finansinė priemonė, o rinkoje pastebimas didelis nepastovumas. Taigi kriptovaliutos turėtų būti laikomos didelės rizikos (labiau nei nustatytomis finansinėmis priemonėmis, tokiomis kaip akcijos, obligacijos ir vertybiniai popieriai). “

Ty Smithas yra vienas iš įkūrėjų Crypico, laisvai samdoma platforma, leidžianti vartotojams mokėti ir gauti užmokestį bet kuria kriptovaliuta. Nepaisant to, kad jis tiki kriptovaliuta, jis vis tiek pataria žmonėms elgtis atsargiai.

„Vienas iš didžiausių dalykų, dėl kurio žmonėms sakyčiau, kad jie turėtų būti atsargūs, yra mokesčių apskaičiavimas, kuriami sprendimai, kurie palengvina kriptografinius mokesčius, tačiau dar niekas iki galo nepasiteisino, todėl jums gali prireikti specializuoto buhalterio.“

Paklaustas apie „Bitcoin“ tinkamumą kaip atlyginimo mokėjimą, jis sako: „Kripto nepastovumas vis dar yra per didelis, kad būtų galima sumokėti už nustatytą vertę. Mokėjimas kriptovaliuta yra tikrai rizika, tačiau, jei esate pakankamai tolerantiškas rizikai, tai siūlo galimą neigiamą pusę, kuri, mano nuomone, nusveria neigiamą pusę. Nors šiuo metu nerekomenduočiau to naudoti kaip vienintelio pajamų metodo “.

Nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį

Kiaušiniai viename krepšelyje

Pagrindinė žinančiųjų žinutė – nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį. Kaip ir priimant bet kokius investicinius ar finansinius sprendimus, protingas žingsnis niekada nėra išlaikyti visus savo pajamų šaltinius toje pačioje vietoje. Bankai ima pilvą, įsilaužia į Bitcoin biržas. Net užsikimšus čiužinį grynaisiais vargu ar praverčia, jei užsidega namelis.

„Aš valdau augimą ir turinį Monetos ratas, šifravimo paleidimas, – sako Chance’as Abbottas, – ir nenorėtų gauti „Bitcoin“ kaip mokėjimo. Pakanka didelių sandorių mokesčių, lėto blokavimo laiko ir mokesčių košmaro, atsirandančio dėl kiekvieno sandorio, sukeliančio kapitalo prieaugio mokesčius, noro, kad nenorėčiau mokėti Bitcoin. Kol kas man labiau patinka mokėti „fiat“ ir apsispręsti, kiek norėčiau investuoti į kriptovaliutą. “

Įkūrėjas „OpenWater“ Timas Spellas moka darbuotojams premijas Bitcoin, bet taip pat pataria elgtis atsargiai. „Nors gali pasirodyti idealu, jei darbdavys tau moka su Bitcoin, realybė yra ta, kad gyvenimas vien tik iš Bitcoin būtų didelis nepatogumas. Gali būti diena per toli, kur „Bitcoin“ taps numatytąja atsiskaitymo valiuta, tačiau šiandien darbuotojams gali būti geresnė mintis sumokėti mokesčius tiesiog panaudoti likusį „fiat“ valiutą, kad įsigytumėte „Bitcoin“.