Ar yra „Bitcoin“ sąmokslas? Pasak kai kurių „Bitcoiners“, galingos jėgos kontroliuoja BTC plėtrą pasauliniu mastu. Kriptomarketas nereglamentuojamas. Todėl rinkos manipuliacijos tikrai įvyksta. Šios manipuliacijos paskatino sukurti plataus masto sąmokslo teorijas, orientuotas į BTC. Daugelis „Bitcoin“ sąmokslo teoretikų dabar teigia turintys patikimų įrodymų (bent jau dalimis) savo teiginiams pagrįsti.
Satoshi Nakamoto, „Bitcoin“ kūrėjas, lieka anoniminiu asmeniu kriptoparke. Jo (ar jos) anonimiškumas pakurstė ir sąmokslo teoretikų, ir bitcoinininkų liepsną. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, lengva suprasti, kaip gali susimąstyti fantazija. Skirkime šiek tiek laiko, kad ištirtume septynis geriausius Bitcoin sąmokslus.
BTC signalizuoja pabaigos laiką
Ši teorija sukasi apie Biblijos knygą Apreiškimai, 13 skyrius. Šioje Biblijos eilutėje aptariamas pasaulio pabaiga, paaiškinant „Žvėries ženklą“. Istorijoje visi žmonės, norėdami išgyventi, privalo turėti Žvėries ženklą. Šie ženklai yra būtini norint nusipirkti maisto ir gyventi šioje negrynųjų pinigų distopinėje visuomenėje.
Nors „Bitcoin“ reiškia perėjimą prie visuomenės, kurioje nėra grynųjų, mažai tikėtina, kad tai velnio pėstininkas. Paprasta „Google“ paieška gali atskleisti daugybę dalykų atvejų kai religiniai fanatikai priešinosi mokslo ir matematikos pažangai per visą istoriją. Pavyzdžiui, garsus fizikas Galilėjus buvo nuteistas erezijos 1633 m., teigdamas, kad Žemė nebuvo nejudantis visatos centras.
„Bilderberg Bitcoin“
Šis “Bitcoin” sąmokslas teigia, kad Bilderbergo grupė, Federalinis rezervas, o „Mastercard“ sumanė perimti BTC rinką pasitelkdama dukterines įmones. „Bilderberg“ grupė yra privati organizacija, kurią sudaro daugybė įtakingiausių žmonių pasaulyje. Teorija yra ta, kad „Bilderberg“ grupė per dukterinę įmonę, „AXA Strategic Ventures“, investavo į 55 mln „Blockstream“.
„Bilderberg Lodge“ per „Vigilantcitizen“
„Blockstream“ yra vienas iš pagrindinių „Bitcoin“ pagrindinės kūrimo komandos finansuotojų, o „Bilderberg“ grupėje yra vieni turtingiausių pasaulio žmonių. Ši didelių investicijų į BTC plėtrą strategija suteiktų didelę kontrolę triadai, jei teorija pasirodytų teisinga. Tai taip pat pasirodys kaip reikšmingas Satoshis pradinės decentralizuotos valiutos vizijos pakeitimas.
NSA
NSA „Bitcoin“ sąmokslas teigia, kad Nacionalinio saugumo agentūra išrado SHA-256 algoritmas. SHA-256 yra matematinis protokolas, kuriame veikia BTC darbo įrodymo sistema. Teorija pasirodė po 2013 m. Atskleidimo, kad NSA yra šnipinėjimas, arba bent jau turi galimybių šnipinėti visą mobilaus interneto veiklą per įmontuotą užpakalinę duris. Tikintieji šia teorija teigia, kad įmanoma, kad NSA SHA-256 protokole įdiegė panašų užpakalinės algoritmą.
NSA pastatas per elektros erdves
Ši teorija nepasitvirtina, jei manote, kad SHA-256 yra atviras algoritmas, kurį geriausi pasaulio kriptografai nagrinėjo daugiau nei penkiolika metų neatradę trūkumų. Taip pat Nacionalinis standartų ir technologijos institutas vis dar išvardija SHA-256 kaip saugų protokolą.
Kinija išrado Bitcoin
Šis „Bitcoin“ sąmokslas sukasi apie Kinijos vyriausybės veiksmus. Teorija teigia, kad Kinija yra pirminė kriptovaliutos kūrėja. Nors ši idėja atrodo toli gražu neegzistuojanti, Kinijoje yra daugiausia pasaulyje BTC kalnakasių. Juose taip pat yra didžiausias pasaulyje BTC kasybos platformų gamintojas „Bitmain“.
Pernai Kinija prispaustas kriptotvarkoje uždraudus pradinius monetų pasiūlymus (ICO) ir uždarant visas Kinijos biržas. Tuo pačiu metu Kinija dominavo kasybos sektoriuje, o vyriausybė vis dar tyrinėjo „blockchain“. Šis manevras sukūrė situaciją, kai Kinijos piliečiams buvo apribota prieiga prie šifravimo, o tautos vyriausybė ir toliau didina jų kripto veiklą. Gali būti, kad šalis pripažįsta BTC vertę ateityje, tačiau šios prieštaringos strategijos gali paskatinti jus susimąstyti, kokie yra tikrieji Kinijos motyvai?
AI Satoshi
„Bitcoin“ yra 31 tūkstantis kodavimo eilučių. Profesionalūs programuotojai jums pasakys, kad tai nėra didelė suma. Norint atsižvelgti į BTC protokolo dydį, „Windows“ turi 50 milijonų kodo eilučių. Vis dėlto technologijos kodavimo kokybė ir poveikis privertė nedidelę bitkoinų grupę manyti, kad dirbtinio intelekto (AI) sukurtas BTC.
Bitcointalk diskusijų dėl šios teorijos tikimybės yra daug. Iki šiol nėra jokių rimtų įrodymų, ir sunku įsivaizduoti, kad kažkas galėtų užprogramuoti taip pažengusį intelektą. Nepaisant to, kad trūksta įrodymų, susijusių su šiuo teiginiu, jis gali ir toliau egzistuoti mažos Bitcoiners grupės galvose, kol Satoshi Nakamoto pasirodys, jei jis kada nors tai padarys.
Vieno prekybininko orkestras Mt. Gox Crash
Įrodymus pateikė „BitcoinMarkets“ „Reddit“, atrodo, susieja Mt. Goksas žlugo dėl vieno prekybininko judesių. Mt. „Gox“ buvo didžiausia kriptografijos birža pasaulyje, kol ji žlugo 2014 m. Vasario mėn. Dėl daugybės įsilaužimų. Biržos žlugimas sukėlė visą BTC rinką mėnesiais.
Remiantis šiais naujai rastais įrodymais, 2017 m. Gruodžio 22 d. Patikėtinis perkėlė 6000 BTC, todėl monetos vertė trumpam nukrito nuo 16 000 iki 10 000 USD. Tas pats pardavėjas išmetė dar 6000 BTC sausio 31 d., O dar 6000 BTC – vasario 5 d.
Gali būti, kad šis vienas prekybininkas buvo asmenų grupė, veikianti tuo pačiu BTC adresu. Panašu, kad duomenys rodo bendras pastangas išparduoti rinką. Mt. Panašu, kad Goxo vaiduoklis niekada ilgai neišeina iš kriptografinės erdvės. Ši naujausia reinkarnacija yra tik dalis ilgos liūdnai pagarsėjusios Mt. „Gox“ incidentai, įskaitant rinkos kritimą ir buvimą 80 gavėjų, atsitiktinai išsiuntė BTC.
Vyriausybės perka visus Bitcoin
Šią paskutinę sąmokslo teoriją nereikia daug įsivaizduoti. Pasak šios teorijos tikinčiųjų, vyriausybės visame pasaulyje slapta perka visą BTC pasaulyje.
Nors gali būti sunku tiksliai įrodyti, kiek valdo BTC vyriausybės, įvyko kripto konfiskavimo tendencija. Šie konfiskavimai paskatino rimtai padidinti finansavimą dalyvaujančioms šalims. Yra sąrašas šalių, įskaitant JAV, kurios oficialiai nelaiko BTC, bet uždirbo milijonus parduodamos konfiskuotas monetas.
Bitcoin sąmokslo galimybės
BTC jau seniai dalyvauja plataus masto sąmokslo teorijose. Paslaptinga šios kriptovaliutos kilmė tikrai sukels teoretikų vaizduotę ateinantiems metams. Turėtumėte tikėtis pamatyti dar daugiau „Bitcoin“ sąmokslų, nes „blockchain“ technologijos poveikis toliau plinta visame pasaulyje. Kol kas protinga šias sąvokas priimti su druska.