Užuot perskaičiavę (kalambūras) „Proof of Work“ ir „Statement of Statue“ privalumų ir trūkumų, mes norime išskaidyti, kaip procesoriai, GPU ir ASIC vaidina pagrindinį vaidmenį kasybos procese. Norint analizuoti skirtingų monetų tvarumą ir decentralizavimo lygį, būtina suprasti darbo įrodymo įrangą. Išnagrinėsime kiekvienos aparatūros privalumus ir trūkumus bei tai, kaip jie yra tinkami populiariausioms kriptovaliutoms ir kietosioms šakutėms.
ASIC kasyba
ASIC yra programai būdingas integruotasis grandynas. Kriptovaliutos kontekste tai yra mikroschema, specialiai sukurta kuo greičiau atlikti maišos algoritmą. Pažvelkime į tai, kokia galinga gali būti ši ASICS sistema. „Bitcoin ASIC“ maišos gali apskaičiuoti 100 000 kartų greičiau nei net geriausias procesorius.
ASIC yra pritaikyti vienam maišos algoritmui. Todėl kiekvienai monetai, kurią norite išminuoti, turėtumėte įsigyti skirtingus ASIC. Šiuo metu yra keletas bendrovių, tokių kaip „Bitmain“ ir „Canaan“, kurios kuria ASIC. Dėl savo įprasto pobūdžio ir nišos taikymo galingas ASIC nėra pigus. Norėdami gauti aukščiausios klasės maišos galią, vienas ASIC galėtų jus paleisti 3000 USD.
Tas ASIC gali uždirbti 10 dolerių pelną per pirmą mėnesį. Nors dėl nuolatinių ginklų lenktynių įsigyjant maišymo jėgą, jūsų pelnas mažės kiekvieną kitą mėnesį. Čia apžvelgiama didėjanti Bitcoin maišos norma per pastaruosius metus.
ASIC trūkumai
Trilijonų maišų per sekundę atlikimas turi tam tikrų trūkumų. Dėl intensyvaus maišymo šie ASIC išskiria rimtą šilumą ir reikalauja tinkamo aušinimo. Norint efektyviai atvėsinti mikroschemas, tam reikės gerbėjų ir daug triukšmo. Tiesiog paklausyk.
Su didele galia ateina ir didelė elektra. Šie ASIC kainuos nemažą pinigų sumą sąskaitose už elektrą. Todėl daugiausia kasybos vyksta šalyse, kuriose yra pigi elektros energija. Kai kurie kalnakasiai už tai netgi gali gauti specialius pramonės įkainius.
Dėl sąnaudų ir logistikos problemų, susijusių su ASIC kasyba, tai neišvengiamai lemia tai, kad galingi kasybos ūkiai perima didžiulius maišos procentus. „Bitcoin“ reikia decentralizuoti kasybą, kad būtų išvengta 51% atakos tinkle. Tačiau galite pažvelgti į kai kuriuos didelio masto kasimus vyksta Kinijoje, su pastatais, kuriuose pilna ASIC.
ASIC atsparumas
Kai kurios monetos reklamuojasi kaip atsparios ASIC. Jie naudoja maišos algoritmus, kuriems reikia daugiau atminties,žymiai branginant aparatūros diegimo dydį ir kainą.“
Tam tikri maišos algoritmai yra skirti užkirsti kelią didžiuliam ASIC pranašumui, palyginti su GPU ar procesoriaus gavyba. Tačiau tiesa yra ta, kad ASIC gali būti sukurta bet kuriai monetai. Paprasčiausiai reikia apskaičiuoti, kiek pinigų reikėtų parengti ASIC, ir kiek jūsų pelnas pagerėja taip elgiantis. Taikant „Bitcoin“ SHA-256 algoritmą, ASIC nepaprastai padidintų jūsų maišos normą, o „Bitcoin“ kaina ir sandorių mokesčiai labai naudingi. Kitų monetų su daugiau atminties reikalaujančiais algoritmais ir mažesnėmis kainomis galite nematyti greito ASIC investicijų grąžos.
Maišymo algoritmai
Kaip minėta anksčiau, kiekvienas ASIC yra specialiai sukurtas tam tikram maišos algoritmui. Kai „Litecoin“ išrado Charlie Lee, jis pasirinko kitokį maišos algoritmą, žinomą kaip „Scrypt“. „Litecoin“ kalnakasiams nereikia varžytis su „Bitcoin“ kalnakasiais dėl tų pačių ASIC. Kelerius metus nebuvo ASIC „Litecoin“ kasybos. Galų gale kasyba tapo tokia pelninga, kad žmonės buvo skatinami sukurti ASIC ir „Scrypt“ maišos algoritmui. Vėliau šiame straipsnyje aptarsime atminties kietuosius algoritmus ir jų įtaką ASIC plėtrai.
Kietosios šakės
„Vertcoin“ ir „Bitcoin Gold“ žada persiorientuoti į kitą maišos algoritmą, jei bus sukurti ASIC. Šios monetos nori paskatinti daugiau vartotojų, kad jie galėtų išgauti savo namų patogumą. Tačiau, jei šios monetos taps populiarios ir pelningesnės man, galite pamatyti katės ir pelės žaidimą, kuriame nuolat sunku atsikratyti kuriamų naujų ASIC. Gali būti situacija, kai tam tikru momentu jų bendruomenė nusprendžia, kad jie nesutinka su naujausia šakute, o jūs turite „Bitcoin Gold“ ir „Bitcoin Gold Cash“ tipo situaciją (arba „BG-Cash“)..
GPU kasyba
Nors procesoriai nėra tokie galingi kaip ASIC, GPU yra lankstesni. GPU yra grafikos procesorius. Tai jūsų grafikos plokštės lustas, kuris atlieka pasikartojančius skaičiavimus, dažnai grafikos apdorojimui. Nors aptarsime GPU naudojimą kasyboje, jie dažnai naudojami žaidimų kompiuteriuose,sklandus 3D animacijų ir vaizdo įrašų dekodavimas ir perteikimas.“
Grafikos kortelių trūkumas
Tokios kompanijos kaip AMD ir „Nvidia“ iš pradžių kūrė GPU geresnei grafikai. Tačiau jie neseniai pastebėjo, kad paklausa žmonių, norinčių naudoti savo žetonus Ethereum kasykloje, išaugo. Aukščiausios klasės grafinių procesorių kaina šoktelėjo į viršų ir dabar labai trūksta žaidimų grafikos kortelių. Siekdami apsaugoti žaidėjus, kai kurie mažmenininkai dabar tai daro ribojant kiekius žmonėms leidžiama pirkti ir suteikti nuolaidas tiems, kurie perka kitus komponentus faktinei žaidimų platformai, o ne kasybos įrangai.
„Ethereum“ kasyba su GPU
Kadangi „Ethereum“ nėra ASIC, GPU naudojimas yra kitas geriausias dalykas. Yra keletas priežasčių, kodėl „Ethereum“ nėra ASIC. Visose Ethereum pagrindu pagamintose monetose naudojamas Ethash algoritmas kalnakasybai algoritmas, „sukurtas taip, kad būtų atsparus ASIC dėl atminties kietumo“.
Pagrindimas Ethash „Tai, kad brangiausia algoritmo operacija nėra maišos funkcija, o veikiau skaitymo iš atminties įvesties / išvesties operacija. Kadangi dauguma įprastų asmeninių kompiuterių jau yra optimizuoti įvesties / išvesties operacijoms, turėtų būti vis sunkiau ar brangiau sukurti aparatūrą, kuri žymiai pagreitintų kasybos procesą “.
Kita ASIC vystymosi stokos priežastis yra Ethereum galimybė pereiti nuo darbo įrodymo prie akcijų įrodymo. Daliai įrodyti nereikia jokios specialios aparatūros. Kalnakasiai nori išvengti scenarijaus investuoti milijonus dolerių į ASIC kūrimą ir gamybą tik tam, kad jis taptų bevertis.
Monetos išgaunamos su GPU
Skirtingai nuo ASIC, jūsų GPU gali išgauti skirtingas monetas. Galite išgauti „Ethereum“, „Monero“, „Bitcoin Gold“, „Zcash“, „Electroneum“ ir daugelį kitų su tuo pačiu GPU. Jei jus domina, yra visas subredditas, skirtas labiau prieinamai GPU kasybai čia.
Procesoriaus kasyba
Centrinis procesorius yra jūsų kompiuterio centrinis procesorius. Didžiąją jų dalį gamina „Intel“ ir AMD. Procesoriai iš esmės yra kompiuterio smegenys. „Jis atlieka visas užduotis, kurias paprastai siejame su skaičiavimais“, pavyzdžiui, išsaugo dokumentą, įrašydamas jį į standųjį diską. „Dauguma kitų kompiuterio komponentai ar tikrai palaikote procesoriaus veikimą “.
Kai pirmą kartą buvo išleistas „Bitcoin“, jūs galėtumėte išgauti 100 monetų per dieną naudodamiesi tik savo procesoriumi. Deja, šiandien neįmanoma išgauti Bitcoin su savo procesoriumi dėl anksčiau aptartų ASIC.
Procesoriaus dizainas optimizuojamas greitai perjungiant įvairias užduotis. Be procesoriaus judrumo, jis taip pat turi visuotinumo pranašumą. Jei turite kompiuterį, turite procesorių. Taigi, jei moneta leidžia išgauti procesorių, didelių kasybos ūkių rankose yra mažiau energijos.
Tačiau darbo įrodymui reikalingas maišymas yra pasikartojantis matematinis skaičiavimas. CPU turi mažiau aritmetinės logikos vienetų, grandinės, atliekančios aritmetines operacijas, todėl yra gana lėtos, kai reikia atlikti didelius skaičiavimus.
Monetos išgaunamos su procesoriumi
„Monero“ kasyba vis dar yra gana populiari. Taip yra dėl jo „CryptoNight“ algoritmas, kitas atminties susietas maišos algoritmas, kuris „remiasi atsitiktine prieiga prie lėtos atminties“.
„Monero“ komanda taip pat tobulėja Protingas Kasyba. „„ Smart Mining “aptinka jūsų procesoriaus naudojimą, o jei jūsų procesorius neveikia ir jūs nenaudojate akumuliatoriaus energijos, jis bus pradėtas kasinėti. Kai tik persijungsite į akumuliatoriaus energiją arba jūsų procesoriaus veikla padidės, kasyba bus sustabdyta, kol pamatys, kad saugu pradėti iš naujo. “ Tai leistų visiems, kurie turi kompiuterį, tapti kalnakasiais. Kuo daugiau kalnakasių, tuo daugiau
„Monero“ taip pat gali įgalinti procesoriaus kasybą Coinhive, „JavaScript“ kasyklą, kuris veikia naršyklėje. Tai suteikia žmonėms, besilankantiems interneto svetainėje, galimybę skirti dalį savo procesoriaus galios kasybai.
Be „Monero“, „Electroneum“ ir „Bytecoin“ taip pat leidžia išgauti procesorių.
Išvada
Kriptovaliutų pasaulyje, kur dauguma monetų vis dar grindžiamos darbo įrodymu, svarbu suprasti už jų esančią techninę įrangą. Prieš atlikdami kitą prekybą ar investiciją, apsvarstykite savo monetos ASIC, GPU ir procesoriaus kasybos pasekmes.