Kriptovaliutų įstatymai ir toliau plėtojami atsižvelgiant į rinkos plėtrą. Per pastaruosius metus kriptovaliutų sektorius patyrė gausybę naujų teisės aktų. Dabar vyriausybės siekia susigrumti su Laukiniai vakarai kripto atmosferą taikant įvairius naujus reglamentus.

Kriptovaliutų reguliavimas

Per 2017 m. Šifravimo rinkos mitingą daugelis vyriausybių nusprendė, kad atėjo laikas išnagrinėti Bitcoin reguliavimą. Bitcoin ištisus metus pasiekė aukščiausią lygį, o šifravimo rinka viršijo 800 milijardų dolerių prekybos apimtį. Kaip ir galima tikėtis, šis naujo „Bitcoin“ kapitalo antplūdis atkreipė vyriausybės pareigūnų dėmesį, iš kurių kai kurie matė, kad „Bitcoin“ kelia grėsmę dabartinei finansų sistemai..

Nepaisant baimės, daugelis iš šių vyriausybių pritaikė šią technologiją, o šiandien vis daugiau yra tinkamų blokų grandinėms šalių, kuriose kriptografijos įmonės ir prekybininkai gali užsiimti verslu. Niekada nebuvo geresnis laikas patekti į „blockchain“ sektorių.

Regioniniai Bitcoin įstatymai

Kriptovaliutų įstatymų pasaulis daugiausia yra regioninis. Vietos valdžia palieka nuspręsti, ką jaučia kriptos, tokios kaip Bitcoin, Ethereum ir Litecoin. Šis požiūris sukūrė scenarijų, kai jūsų „Bitcoins“ yra teisėta mokėjimo priemonė kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Japonijoje, tačiau uždrausta kitose šalyse, pavyzdžiui, kaimyninėje Kinijoje. Čia apžvelgiami keli galiojantys reglamentai ir naudojamos strategijos.

JAV kriptovaliutų įstatymas

Jungtinės Valstijos į kriptografinę erdvę kreipėsi daugiausiai laisvai. 2018 m. Birželio mėn. JAV atstovas Warrenas Davidsonas (R-OH) viešai kalbėjo dėl poreikio daugiau reguliuoti pramonę. Jis paaiškino, kad be „reguliavimo tikrumo“ rinka negali pasiekti optimalios plėtros. Be to, jis skyrė šiek tiek laiko, kad išsakytų, kaip reguliavimo sistema turėtų būti pakankamai lanksti, kad neužgniaužtų sektoriaus augimo.

JAV atstovas Warrenas Davidsonas per C-SPAN

JAV atstovas Warrenas Davidsonas per C-SPAN

Nepaisant didėjančio asmenų skaičiaus abiejose kriptografinio praėjimo pusėse, JAV reguliavimo institucijos vis dar vertina savo galimybes. Toliau diskusijas apsunkina tai, kad daugiau valstybių šildo kriptovaliutų koncepciją. Praėjusį lapkritį Ohajo tapo Pirmas valstybė priima mokesčių mokėjimus Bitcoin. Kaip tik šį mėnesį Vajomingas praėjo teisės aktus oficialiai pripažinti kriptovaliutą pinigais.

Vietos valdžia vis labiau priima Bitcoin, kartu su noru būti lyderiu blokų grandinėje, todėl JAV įstatymų leidėjai atsiduria ypač jautrioje padėtyje. Dabartiniu metu SEC pradėjo kovoti su ICO, kurie, jų teigimu, iš tikrųjų yra vertybiniai popieriai. SEC išleido net ICO vadovas padėti įmonėms nustatyti, ar jos organizuoja ICO, ar STO. Pastaroji galimybė reikalauja griežto saugumo įstatymų laikymosi.

Dabartiniai ES teisės aktai

Anapus Atlanto ES ir toliau matoma daugybė naujų šifravimo įstatymų. Panašiai kaip ir visame pasaulyje, ES reglamentai yra regioniniai. Vienas iš nedaugelio ES mastu taikomų kriptovaliutų įstatymų yra tas, kad nė viena valstybė narė negali išleisti savo kriptovaliutos. Dabar ES įgyvendina platų Bitcoin įstatymų spektrą.

2018 m. Liepos mėn ES ataskaita patarė reguliavimo institucijoms neuždrausti ar nepaisyti besivystančio šifravimo sektoriaus. Iki tų pačių metų rugsėjo ES finansų ministrai pradėjo diskutuoti bendro požiūrio į erdvę galimybė. Šiuo metu tai mažai tikėtina, nes ne kiekvienas narys turi tą patį entuziazmą dėl skaitmenizuotos ekonomikos.

Šveicarijos kriptovaliutų įstatymai

Šveicarija laikoma kriptovaliutų taisyklių kūrimo lydere. Praėjusiais metais Šveicarijos federalinė mokesčių administracija (SFTA) paskelbė, kad kriptovaliutos bus laikomos turtu. FINMA taip pat paskelbė rinkinį Gairės ICO 2018 m. vasario mėn. Ši šifravimo reguliavimo aplinka paskatino Šveicarijos „blockchain“ sektoriaus augimą. Šis augimas išplito įtraukiant Šveicarijos vertybinių popierių biržą (SIX), kuri neseniai paskelbė planuoja surengti STO 2019 m. antrąjį pusmetį.

Bitcoin vyriausybės nuostatai: kovos su kriptovaliuta įstatymai

Ne visi yra pakilūs dėl Bitcoin. Pernai buvęs Pasaulio banko vyriausiasis ekonomistas Josephas Stiglitzas, numatė kad besivystant rinkai Bitcoin bus užgniaužtas taikant intensyvius reglamentus. Jis nėra vienas su šia vizija ir kai kurios šalys sėkmingai siekia šio tikslo.

„Bitcoin Ban“

Kinija yra vienas iš tokio tipo antikripto elgesio, turinčio įtakos rinkai, pavyzdžių. Kinijos pareigūnai taip efektyviai sulėtino savo kriptografijos sektorių, kad jų centrinis bankas neseniai viešai pasigyrė apie beveik visos Bitcoin prekybos šalyje nužudymą. Nors Kinijos „Bitcoin“ draudimas atrodo per didelis, jie ne vieni bando sutramdyti besiformuojančią kriptografijos rinką, laikydamiesi anti-Bitcoin įstatymų. Tiesą sakant, daugelis šalių praeityje uždraudė Bitcoin.

Puikus pavyzdys yra Taivanas. Šalis uždraudė Bitcoin kelią dar 2015 m. Lapkričio mėn. Po to, kai buvo milijardierius surengtas už Bitcoin išpirką. 2018 m. Vyriausybė pakeitė teisės aktus, kad uždraustų anoniminę šifravimo veiklą. Kitas pavyzdys yra Kolumbija. Kolumbija beveik uždraudė „Bitcoin“ 2017 m. Sausio mėn. Laimei, pareigūnai paaiškino savo poziciją tų pačių metų birželį, kai jis buvo viešai paskelbtas. paskelbė kad įstatymai apribojo Kolumbijos bankus naudotis kriptografija.

Bitcoin įstatymas

Mes niekada negalime pamatyti dienos, kai egzistuoja visuotinis pasaulinis Bitcoin įstatymas. Šiuo metu turite įvairių šalių, turinčių skirtingą „blockchain“ supratimo lygį. Ironiška, bet saugumas ir efektyvumas, įgytas naudojant „blockchain“ technologiją, tikrai sukurs scenarijų, kuriame šalys, kurios slopina „blockchain“ plėtrą, ateityje labai nukentės.

Būtent ši konkurencinė prigimtis kriptovaliutas išlaiko reguliatorių galvoje. Rinka dabar yra aktyvesnė nei bet kada anksčiau, ir kiekvieną dieną vis daugiau šalių siekia tapti kitu šios skaitmeninės ekonominės revoliucijos epicentru. Kripto erdvė dabar yra per aktyvi, kad būtų galima nepaisyti, o kai daugiau regionų eis pro-crypto, kiti turės pasekti tokiu pavyzdžiu, kad išliktų konkurencingi.

„FinTech Revolution“

Tos šalys, kurios yra pirmosios kripto sektoriaus pradininkės, gali tikėtis sulaukti didžiulės finansinės naudos. Jau dabar tokios šalys kaip Japonija ir toliau mato naujojo „blockchain“ investicinio kapitalo srautą, patenkantį į jų ekonomiką. Sunku įsivaizduoti scenarijų, kai kitos vyriausybės to nenori.