Autonominė sunkvežimių ir „Blockchain“ technologija: tiekimo grandinės priežiūros tobulinimas

Autonominio sunkvežimių parko vizija kai kurioms krovinių kompanijoms jau tampa realybe. „Uber“, „Waymo“, „Tesla“ ir „Embark“ yra visi dirba su šia technologija. Nors autonominis vairavimas yra savaime įdomi technologija, jo pritaikymas sunkvežimių pramonei turi dar didesnį potencialą, kai jis derinamas su „blockchain“ technologija tiekimo grandinės logistikai. Čia yra žvilgsnis į tai, kaip „blockchain“ pagrindu pagaminti sunkvežimiai pakeis pasaulinės tiekimo grandinės ateitį.

Kaip veiks ši nauja sistema?

Nors daugelis pagrindinių „blockchain“ projektų (t. Y. „Bitcoin“, „Ethereum“ ir kiti) yra orientuoti į viešųjų P2P mokėjimo sistemų kūrimą, autonominės sunkvežimių pramonės blokų grandinė veiktų kaip privati ​​B2B logistikos sistema. Tai reiškia, kad ne visi turėtų prieigą prie siuntos informacijos. Vietoj to, tiekimo maršrutu tikslią informaciją ir atnaujinimus žinos tik susijusios šalys. Gamintojai, siuntėjai, vežėjai, tarpininkai ir galutinis klientas yra keletas šalių, kurios galėtų turėti prieigą prie šios informacijos.

Daugelis tiekimo grandinės pramonės ekspertų mano, kad blokų grandinė yra būtina, nes ji gali išspręsti daugelį dabartinių rinkos problemų. Iš esmės vienas iš didžiausių veiksnių, galinčių paskatinti toliau taikyti paskirstytos knygos technologiją, yra sunkvežimių pramonės susiskaidymas.

Šiuo metu labai sunku laiku suderinti siuntėjus ir vežėjus. Išplėstinė knygos technologija gali padėti optimizuoti autonominius sunkvežimių parkus, kuo efektyvesniais būdais suderinant siuntėjus ir vežėjus.

Pavyzdžiui, ką tik iškrautas autonominis sunkvežimis galėtų naudoti „blockchain“, kad surastų naują siuntą paimti tame pačiame geografiniame rajone. Tai, be abejo, padėtų įmonėms sutaupyti laiko ir sumažinti / panaikinti galimybę tuščiams sunkvežimiams nueiti didelius atstumus norint pasiimti naują siuntą..

Be „blockchain“, tai gali užtrukti kelias valandas ar net dienas, kad išrikiuotų kitą siuntą mažesnėms krovinių gabenimo įmonėms. Atsižvelgiant į tai, tai yra tikra problema 90% sunkvežimių kompanijų naudoja šešis ar mažiau vairuotojų. Be to, geografinės padėties nustatymas padėtų laivynus padaryti ekologiškesnius, nes sumažėtų degalų, reikalingų siuntoms paimti ir gabenti, kiekis..

Įmonės, kuriančios šią technologiją

„Blockchain“ transporto aljanse (BiTA) yra organizacija, sukurta skatinti „blockchain“ technologijos integraciją į sunkvežimių ir pasaulinę laivybos pramonę. Kai kurios didžiausios kompanijos pasaulyje yra „BiTA“ narės. Tarp žymių pavadinimų yra „FedEx“, „UPS“, „Uber Freight“, „JD Logistics“, „Salesforce“, SAP ir daugelis kitų. Nagrinėjant įvairius „BiTA“ narių ratus, akivaizdu, kad „blockchain“ poveikis savarankiškiems sunkvežimiams ir apskritai laivybos pramonei padės skatinti įvairų bendradarbiavimą įvairiose pramonės šakose. Bus įdomu pamatyti, kaip įmonės kuria savo „blockchain“ pagrindu veikiančias siuntimo sistemas ir kurios platformos tampa „go-to“ standartais. Kol kas dauguma šių projektų dar tik ankstyvoje stadijoje. Vienas iš svarbiausių „BiTA“ vaidmenų yra sukurti aukštesnius „blockchain“ pagrindu vežamų sunkvežimių pramonės standartus. Nors ši organizacija turi kelis pagrindinius pramonės narius, ji taip pat dar tik pradeda kurti standartus nuo 2018 m. Gegužės mėn. Pavyzdžiui, „FedEx“ tik neseniai paskelbta 2018 m. sausio mėn kad ji siekia sukurti BiTA standartus.

BiTA

Vartotojai

Vartotojams „blockchain“ remiama autonominė tiekimo grandinė greičiausiai duos keletą pagrindinių privalumų. Siuntos turėtų būti greitesnės nuo sandėlio / gamintojo iki galutinio kliento. Žinoma, autonominių sunkvežimių galimybė važiuoti nesustojant laikoma vienu privalumu vartotojams, norintiems gauti siuntas daug greičiau. Be to, „blockchain“ pridės dar vieną laiko optimizavimo lygį, pagerindama sunkvežimių maršrutų efektyvumą ir siuntų / sunkvežimių atitikimo sistemą.

Kitas svarbus poveikis yra didesnis skaidrumas. „Blockchain“ pagrindu gabenami sunkvežimiai leis vartotojams sekti paketus ir logistiką padaryti dar skaidresnę nei dabartinės stebėjimo sistemos, kurias siūlo tokios kompanijos kaip UPS ir „FedEx“.

Įmonės

Kaip minėta anksčiau, mažesnės sunkvežimių kompanijos vaidina didelį vaidmenį dabartiniame pramonės kontekste. Su „blockchain“ didesnės įmonės, turinčios papildomą kapitalą, greičiausiai matys didesnį pranašumą. Galų gale mažos sunkvežimių kompanijos turės prisitaikyti prie technologinių pokyčių, kad išliktų konkurencingos. Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra standartizavimas. Jei šimtai įmonių nori sukurti savo patentuotas „blockchain“ pagrindu veikiančias logistikos sistemas sunkvežimių pramonei, iš tikrųjų bus išspręsta labai nedaug problemų.

sunkvežimis

Vienas didžiausių „blockchain“ privalumų sunkvežimių pramonėje bus galimybė koordinuoti logistiką ir bendrauti su kitomis tiekimo grandinės dalimis bei kitomis įmonėmis. Jei „blockchain“ taps praktišku sprendimu, kuris taip pat padeda mažesnėms įmonėms optimizuoti tiekimo grandines, mažesnės įmonės greičiausiai turės susitarti dėl bendros atitikimo sistemos naudojimo.

Pagalvokite apie šį scenarijų kaip apie kriptovaliutos keitimo sėkmę siekiant likvidumo. Populiariausios biržos išlieka konkurencingos, nes didelė dalis žmonių ir toliau siunčia bei gauna operacijas per biržą. Tai lemia geresnes rungtynes ​​per trumpesnį laiką. Sunkvežimių kompanijoms, ypač mažesnėms, B2B blokų grandinės bendradarbiavimas yra būtinas, nes tai paskatins daugiau siuntų / sunkvežimių atitikmenų. Savo ruožtu tai suteiks galimybę gauti naudos, pavyzdžiui, laiko ir išteklių optimizavimą.

Vilkikai

Nors įmonės ir klientai greičiausiai matys daug naudos iš šių pokyčių, vienas galimas rūpestis yra sunkvežimių darbo vietų perkėlimas dėl automatikos. Remiantis „Goldman Sachs“ ataskaita, vien tik JAV profesionalių vairuotojų pramonė per metus pereinant prie autonominio vairavimo gali prarasti 300 000 darbo vietų per metus. Nors tai greičiausiai sukels papildomų ekonominių problemų, taip pat svarbu suprasti dabartinius sunkvežimių pramonės klausimus. Pavyzdžiui, pramonės užimtumo lygis jau dabar yra labai žemas net ir padidinus pinigines ir išmokų paskatas CDL vairuotojams.

Dėl padidėjusio vairuotojų trūkumo logistikos kompanijos stengiasi išlikti pelningos, nekeldamos siuntų kainų. Nors autonominiai sunkvežimiai „blockchain“ sistemoje pristatys naujų potencialių ekonominių problemų darbuotojams, tai galėtų sumažinti kai kurias iš šių problemų, su kuriomis susidurtų galutiniai vartotojai dėl vairuotojų trūkumo.