„Bitcoin“ yra pagrindinis pinigų plovimo būdas. Bent jau tokį pasakojimą pagrindinė žiniasklaida maitino visuomenę. Pinigų plovimas tikriausiai yra toks pat senas, kaip ir pats pinigų išradimas. Pagal apibrėžimą, skalbti grynuosius pinigus reiškia neteisėtai įgytą pelną, tarsi visa tai būtų uždirbta teisėtai, neatsižvelgiant į tai, ar esi narkotikų kontrabandos žiedo lyderis, ar karo vadas, ar tiesiog negali padėti sau savo turtingos tetos piniginė.

Interneto anonimiškumas sukčius paskatino vis sudėtingesniais būdais išvesti savo grobį iš valdžios rankų. Jų garbė, kai kurių sukčių išradingumas yra neįtikėtinas. Kaip kriptovaliutų entuziastas, verta žiūrėti į kamuolį, jei žaisite su technologijomis. Turėdami tai omenyje, pažvelkime į keletą kriptovaliutų nusikaltimų, kurie vyksta, ir sužinokite, ką galite padaryti, kad būtumėte saugūs.

Bitcoin pinigų plovimo sukčiai

Simo keitimas

Skaitmeniniame pasaulyje visuomenė įprato naudoti prietaisus tapatybės valdymui. Paprastai tai reiškia, kad per savo išmanųjį telefoną patvirtinsite savo asmenines sąskaitas, pvz., Bankininkystę ir kriptovaliutų keitimą. „Sim“ mainai yra gana nauja sukčiavimo forma, kai apsimetėliai kreipiasi į jūsų telefono paslaugų teikėją tikėdamiesi perkelti jūsų mobiliojo telefono numerį į kitą neseniai įsigytą SIM kortelę.

Šiais laikais „sim“ sukeitimas yra gana lengvas

Simo sukčiavimo sukčiavimo atvejų daugėja. Viršelio leidimas iš „PublicDomainPictures“.

Pasitikintys gudruoliai, pasitelkdami socialinę inžineriją, padaro pagrindą tokio tipo suktybėms. Jie surenka kuo daugiau asmeninės informacijos apie jus, prieš susisiekdami su įmonės atstovu, pakeliui atsakydami į saugumo klausimus.

Jei kada nors teko asmeniškai spręsti šiuos saugumo klausimus, žinosite, kad į juos atsakyti nėra ypač sunku. Simo mainai yra gana pelningi Bitcoin plovėjams, nes tai leidžia jiems bent jau laikinai perkelti neteisėtas lėšas per teisėtas sąskaitas.

Ką apie tai daryti

Kai naudojate telefoną tapatybei patvirtinti, naudojate vadinamąjį dviejų veiksnių (arba trumpiau – 2FA) autentifikavimą. Deja, daugelis paslaugų, įskaitant bankininkystę, vis dar naudojasi SMS žinute, kad taptų autentiškos. Akivaizdu, kad SMS yra susijusios su aukščiau paminėta rizikos keitimo rizika.

Pažeidžiamose paskyrose labai rekomenduojami saugesni metodai, pvz., Autentifikavimo programos ar aparatūros įrenginiai. Sukčiavimas turėtų fiziškai susikibti už jūsų prietaiso, kad galėtų apsimetinėti jumis. Ne neįmanoma, bet daug saugesnė. Peržiūrėkite mūsų išsamų 2FA straipsnį, kad gautumėte daugiau informacijos.

Ransomware

Išpardavimai paprastai apima įsilaužėlių prieigą prie nieko neįtariančio aukos kompiuterio. Tačiau sunkiais atvejais tai gali paveikti visos miesto infrastruktūros. Kai užpuolikas gauna prieigą prie jūsų kompiuterio, jis užšifruos jūsų duomenis ir pareikalaus išpirkos, kad juos atrakintų. Paprastai reikia mokėti kriptografija. Nors nuovokūs skaitytojai žinos, kad Bitcoinas nėra ypač anonimiškas. Bet tai nesustabdys sukčių, nes ten yra daugybė monetų ir skirtingi būdai, kaip padengti savo takelius.

Ryškus to pavyzdys įvyko 2017 m., Kai „WannaCry cryptoworm“ buvo nukreipta į kompiuterius, kuriuose veikia „Windows“ operacinės sistemos. Ataka paveikė neįtikėtiną 200 000 kompiuterių 150 šalių, kol „Microsoft“ negalėjo užtaisyti problemos.

Šalys, kurias paveikė 2017 m. „WannCry“ išpirkos programa. Šaltinis: Vikipedija

Šalys, kurias paveikė 2017 m. „WannCry“ išpirkos programa. Šaltinis: Vikipedija

Ką apie tai daryti

Svarbiausias būdas apsisaugoti nuo tokio turto prievartavimo yra sveikos interneto higienos praktika. Taip, jūs skaitėte teisingai. Rūpinimasis savo asmenine sveikata apima sunkų darbą. Sportas, sveika mityba, pakankamas miegas ir kt. Tas pats požiūris galioja ir naudojantis žiniatinkliu.

Neskelbkite neskelbtinos informacijos socialinės žiniasklaidos kanaluose, reguliariai kurkite atsargines vertingų duomenų, tokių kaip nuotraukos ir darbo dokumentai, atsargines kopijas į išorinius įrenginius, mokykite save apie naujausias sukčiavimo sukčiavimo atvejus ir atnaujinkite savo sistemą. Gauni nuotrauką.

Nereguliuojama kriptovaliutų birža

„Blockchain“ stebėjimo apranga „CipherTrace“ skaičiuoja, kad nereguliuojamose biržose maždaug 2,5 mlrd. Šie mainai neatitinka „Pažink savo klientą“ ir kovos su pinigų plovimu įstatymų. Pagal vieną „CipherTrace“ tyrimas, nereguliuojami mainai taip pat gavo daugiausiai išplauto Bitcoin.

Be to, be recepto teikiamos paslaugos ir decentralizuoti mainai vartotojams taip pat suteikia galimybę anonimiškai keistis kriptografija. Daugelį šių paslaugų sunku atsekti. Tačiau likvidumas gali būti problema, neleidžianti vykdyti didelių pervedimų. Geriausiu atveju sunku įvertinti šių paslaugų poveikį Bitcoin pinigų plovimui.

Ką apie tai daryti

„Hardcore“ šifravimo entuziastai mėgsta skųstis dėl centralizuotų paslaugų ir korumpuotų valdžios institucijų. Jei kada nors patyrėte aferų ar su kriptografija susijusių nusikaltimų, žinosite, kad reguliuojamos valdžios institucijos turi vieną pagrindinę naudą: turite daugiau galimybių susigrąžinti savo lėšas..

Laikykitės gerbiamų mainų. Yra daug mažesnė tikimybė, kad jūsų paskyra gali būti pagrobta plovimo tikslais.

Valymas

Tai tik keli pavyzdžiai, kaip nusikaltėliai pirmiausia gauna nešvarius pinigus. Bet kaip jie tai valo? Bendras požiūris vadinamas maišymu. Bitcoin maišytuvai, matyt, išvalo nešvarią kriptografiją, permesdami ją tarp kelių piniginės adresų, prieš rekombinuodami visą sumą. Galutinis adresas dažnai patenka į tamsųjį internetą, kurį sunku atsekti. Šis procesas taip pat vadinamas griuvimu, o įvairūs paslaugų teikėjai tai siūlo kaip paslaugą, žinoma, už tam tikrą mokestį.

Svarbu tai pažymėti tyrimus nustatė, kad šis metodas yra gana neveiksmingas pinigų plovimui Bitcoin. Tada nenuostabu, kad atsirado tokių monetų kaip „Monero“, kurios siūlo rimtų privatumo funkcijų ten, kur nepavyksta „Bitcoin“. Kalbant apie kitus metodus, išskyrus maišymą, kas žino. Ekspertai niekada negali atskleisti savo paslapčių.

Bitcoin pinigų plovimas – paskutinės mintys

„Bitcoin“ vis dar yra jauna technologija, kurios rinkos riba yra palyginti maža, palyginti su tradicinėmis valiutomis. Dauguma žmonių, įskaitant nusikaltėlius, pirmiausia uždirba tokiomis valiutomis kaip doleris ar euras. Pagrindinėms žiniasklaidos priemonėms gali trūkti viso klausimo, kai kalbama apie visas Bitcoin pinigų plovimo diskusijas.

Kitaip tariant, svarbu atskirti. Pinigams plauti gali būti naudojamas bet kas: automobiliai, įmonės, turtas, kriptografija ar net turtingos tetos piniginės. Bitcoin yra tik įrankis, mainų priemonė.

Kūdikio išmetimas su vonios vandeniu nėra perspektyvus sprendimas. Jei taip būtų, visuomenė kiekvieną vakarą prie židinio būtų deginusi 100 USD sąskaitas. Beje, kaip pabrėžta pirmiau, akivaizdu, kad vis dar kyla rizika, kai susiduriama su kriptografija. Įsitikinkite, kad esate ne tame skalbinių sąraše.