Kripto rinka ir toliau pritraukia naujų investuotojų. Dėl šio augimo atsirado daugiau teisinių Bitcoin problemų. Kai investuotojai ir toliau ieško „blockchain“ pagrįstų investavimo galimybių, tie sektoriaus atstovai, kurie neveikia sąžiningai, privalo būti atskleisti. Tradiciniai investuotojai tikisi tam tikro lygio apsaugos ir nebijo ieškoti finansinės žalos, kai mano, kad buvo apgauti.

Daugeliu atvejų kripto investuotojams, kurie jaučiasi sukčiavę, trūksta reguliavimo sistemos, kad būtų galima pateikti baudžiamąjį kaltinimą įmonei, atsakingai už neteisėtus veiksmus. Dėl baudžiamosios teisinės pasekmės nebuvimo per pastaruosius dvejus metus išaugo su kriptografija susijusios bylos. Dabar ir teismai, ir investuotojai ruošiasi ilgiems ginčams, bandydami ištaisyti šias situacijas.

Ar Bitcoin saugus ir teisėtas?

Dėl kriptografinių bylų augimo finansų sektoriuje kyla abejonių, ar „Bitcoin“ yra saugus ir teisėtas. Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kur gyvenate. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Japonijoje, vyriausybės mano, kad Bitcoin yra teisėta mokėjimo forma. Parduotuvės priima kriptovaliutą, o jūs galite nesijaudindami pirkti, parduoti ir prekiauti kriptomis.

Kitose šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje, viskas atvirkščiai. Visoms finansinėms institucijoms, įskaitant bankus, skolintojus ir mokėjimo tvarkytojus, draudžiama vykdyti kriptovaliutos operacijas. Kinija nėra vienintelė laikydamasi anti-kriptografinės pozicijos. Per pastaruosius dvejus metus daugelis šalių skubiai priėmė įstatymus, kurie sulėtino kriptografijos pritaikymą savo regione. Čia pateikiamas sąrašas šalių, kurios iki šiol nustatė Bitcoin draudimus.

  • Alžyras
  • Egiptas
  • Marokas
  • Bolivija
  • Kolumbija
  • Ekvadoras
  • Saudo Arabija
  • Iranas
  • Bangladešas
  • Nepalas
  • Pakistanas
  • Kambodža
  • Indonezija

Nors šios šalys yra antikripto spektro galiniame gale, yra daugybė tautų, turinčių dalinius draudimus ar institucinius draudimus, pavyzdžiui, Kanada. Kanados bankinės įstaigos negali dalyvauti kriptovaliutos operacijose ar teikti paslaugas tiems, kurie tai daro, pavyzdžiui, mainų.

„Bitcoin“ teisiniai klausimai

Geros naujienos yra tai, kad kovos su kriptografija šalių sąrašas mažėja, tačiau taip pat svarbu suprasti, kaip sukuriamas teisinis precedentas ir kaip kriptografinės bylos pertvarko visą sektorių. Vien tik vienas atvejis gali pakeisti rinkos plėtrą konkrečioje šalyje.

Žemiau pateikiamas kai kurių šiuo metu vykstančių labiausiai viešai paskelbtų kripto bylų sąrašas. Kiekvienas iš šių atvejų apima asmenis, kurie mano, kad jie buvo kažkokiu būdu suklaidinti. Dabar jie reikalauja finansinės žalos atlyginimo už savo nuostolius. Taigi jų atvejai taip pat gali suteikti tam reikalingo aiškumo vietos finansų reguliavimo institucijoms.

Craigas Wrightas ir milijardo dolerių byla

Ilgametis kripto aktyvistas ir pasiskelbęs „Bitcoin“ kūrėju Craigas Wrightas ir toliau atsiduria kelių milijardų dolerių vertės bitkoinų teisinės problemos krizėje. Ieškinys kilo dėl įtariamos 1,1 milijono bitkoinų vagystės po mirties Deivas Kleimanas. Anot pranešimų, velionio Dave’o Kleimano brolis tvirtina, kad po jo ankstyvos mirties jo brolio bitkoinai buvo neteisėtai perkelti.

Craigas Wrightas per „Twitter“

Craigas Wrightas per „Twitter“

Iš pradžių šis kostiumas siekė 10 milijardų dolerių, tačiau krentant Bitcoin kainai, dabar jis vertas maždaug 1 milijardą dolerių. Wrightas ir Kleimanas buvo Bitcoin kasybos įrenginio, žinomo kaip, partneriai W&K informacijos gynybos tyrimai, LLC. Ironiška, bet šis atvejis gali padėti išaiškinti Bitcoin kūrėją, kaip anksčiau buvo Craigas Wrightas tvirtino būti tikruoju Satoshi Nakamoto. Teismai galėjo reikalauti įrodymų.

„Bitconnect“ sukčiai

Tai nėra konkrečiai „Bitcoin“ teisinė problema, tačiau „Bitconnect“ suktybė gali sumažėti kaip viena didžiausių visų laikų kriptografinių problemų. „Bitconnect“ platforma žadėjo investuotojams didžiulę grąžą, skolindama savo lėšas kitiems bendruomenės nariams. Galų gale visas projektas pasirodė esąs „Ponzi“ schema, sukčiavusi tūkstančius investuotojų tarptautiniu mastu.

Užuot tik prisiėmę nuostolius, daugelis investuotojų pradėjo teikti teismui ieškinius, kuriuose teigiama, kad viskas yra nuo neteisingo pateikimo iki vagystės. 2018 m. Spalio mėn. Ši byla buvo sujungta į vieną išsamią bylą. Pagal ataskaitos, ieškinyje nurodomi 22 teisiniai pažeidimai. Pažymėtina, kad ieškinyje nurodoma įmonė, taip pat daugiau nei 40 skirtingų asmenų, kurie pardavinėjo ar paprašė firmos paslaugų.

„Paragon Coin’s Star Power“

Ką gaunate, kai maišote garsų reperį, grožio karalienę, piktžoles ir „blockchain“? Jei atspėjote teismo procesą, laimite pagrindinį prizą. „Paragon“ monetų projektas į rinką pateko kaip „viskas įskaičiuota“ kanapių „blockchain“ logistikos platforma. „Paragon“ monetų turėtojai tikėjo, kad jie investavo į „blockchain“ pagrindu veikiančią sistemą, kuri stebėjo produktus nuo sėklos iki ambulatorijos.

„Paragon“ platforma atrodė tikras dalykas. Per savo ICO bendrovė surinko net 70 milijonų dolerių. Viskas klostėsi puikiai, kol paaiškėjo, kad Paragonas pradėjo pirkti milijonus asmeninio nekilnojamojo turto. Investuotojai pajuto nepatogumą ir ėmėsi teisinių veiksmų prieš visas susijusias šalis. Įdomu tai, kad pagrindiniai monetos reklamuotojai buvo Žaidimas ir buvusi panelė Ajova, Jessica VerSteeg. Šis atvejis galėtų būti precedentas dėl būsimų ICO skatintojų atsakomybės.

Pasirengimas kanapių revoliucijai su „blockchain“. @JessVerSteeg ir aš jums pasakysiu daugiau apie mūsų būsimą ICO rugpjūčio 15 d @paragoncoin pic.twitter.com/xjGS9qAEF2

– Juodasis Jėzus (@thegame) 2017 m. Rugpjūčio 10 d

„LongFin Corp“: užfiksuoti skaičiai

„Blockchain“ pagrindu veikiančios akcijos 2017 m. Augo įspūdingai. Rinką supantis ažiotažas buvo visų laikų aukščiausias, o investuotojai norėjo visais įmanomais būdais dalyvauti šifravimo rinkoje. Deja, daugelis iš šių naujų investuotojų tapo „LongFin Corp“ sukčių aukomis.

„LongFin“ pateko į rinką kaip mažai žinoma, viešai prekiaujama „FinTech“ įmonė. Per kelis mėnesius nuo atidarymo bendrovė paskelbė apie „blockchain“ pagrindu veikiančios įmonės „Ziddu“ įsigijimą. Tai privertė bendrovės akcijas eiti per stogą. Anot pranešimų, „LongFin Corp“ akcijos buvo įvertintos 6 milijardais JAV dolerių. Bendrovės pareigūnams priklausė didžioji dalis akcijų.

Jie išpardavė savo akcijas didžiausiomis kainomis pagal jūsų tradicinę sukčiavimą akcijomis. 2018 m. Balandžio mėn. Įstojo SEC. Dėl kriptovaliutų naudojimo SEC nusprendė geriausias būdas buvo sekti firmą dėl neteisėto akcijų platinimo.

Nors kilo ši drama, investuotojai surengė bendrovei teismą prieš bendrovę. Ieškinyje teigiama, kad „LongFin“ pateikė melagingą informaciją ir neatskleidė ir (arba) neteisingai pateikė svarbios įmonės informacijos. Pranešama, kad bendrovė melavo apie daugybę svarbių detalių, įskaitant generalinio direktoriaus amžių, kur buvo įmonė ir kas buvo valdyboje.

„Bitcoin“ teisiniai klausimai – teismas atidėtas

Kripto priėmimui plečiantis, daugiau Bitcoin teisinių klausimų keliaus į teismą. Šie atvejai yra nepaprastai svarbūs, nes jie turi galimybę nustatyti visos kriptografinės rinkos ateitį. Kol kas šifravimo bendruomenė atidžiai laukia, kaip šie atvejai vyks per ateinančius mėnesius.