Burno įrodymas (PoB) yra palyginti negirdėtas sutarimo metodas, kuriuo siekiama išspręsti energijos vartojimo problemas, nustatytas darbo įrodymo (PoW) sistemose. Iainas Stewartas, degimo įrodymo kūrėjas, teigia, kad tiek darbo, tiek ir akcijų įrodymas sunaudoja realius išteklius, kurie kitu atveju galėtų būti naudojami geresniems tikslams. „Bitcoin“ yra akivaizdžiausias „PoW“ tinklas. Nors žiuri vis dar nežino, koks iš tikrųjų yra jos poveikis aplinkai.

Kaip veikia degimo įrodymas?

Kai monetos sunaikinamos blokų grandinėje, mes jas vadiname deginamomis. Tai yra įprastas būdas paaiškinti sąvoką, nors nieko nėra sunaikinta. Faktinis įgyvendinimas reikalauja apyvartoje esančių monetų išsiuntimo neišleistu adresu, žinomu kaip valgytojo adresas.

Valgytojo adresai neturi privataus rakto, o tai reiškia, kad nors visi gali peržiūrėti visas monetas ir sandorius tuo adresu, niekas negali prieiti prie jo, kad atrakintų lėšas. Svarbu užtikrinti tokio pobūdžio skaidrumą, kad visuomenė galėtų patikrinti, ar monetos iš tikrųjų buvo sudegintos. Yra keli būdai, kaip įdiegti degimo įrodymą, kurį aptarsime kitame skyriuje. Štai valgytojo adreso pavyzdys:

„Bitcoin“ valgytojo adresas, kuriame yra apie 13 bitkoinų, kurių niekada nepavyks atkurti! Burno įrodymas

„Bitcoin“ valgytojo adresas, kuriame yra apie 13 bitkoinų, kurių niekada nepavyksta atkurti!

„Burn Cryptocurrencies“ įrodymas

Sandorio šalis

Žymiausias „PoB“ kriptovaliutos pavyzdys yra „Sandorio šalis“. Tokioje jaunoje pramonėje ji turi gana ilgą istoriją, nes ji buvo paleista 2014 m., Kol „Ethereum“ ir ICO pamišimas. Sandorio šalies žetonai (XCP) sukuriami „Bitcoin“ blokų grandinėje, kai BTC išsiunčiamas neišleidžiamu sandorio šalies adresu:

Sandorio šalies valgytojo adresas, kuriame yra apie 2 100 bitkoinų! Burno įrodymas

Sandorio šalies valgytojo adresas, kuriame yra apie 2100 bitkoinų!

„Slimcoin“

„Slimcoin“ naudoja kitą modelį. Kalnakasiai turi sudeginti dalį savo monetų, kad užsitikrintų teisę išminuoti naujus blokus tinkle. Teoriškai tai reiškia, kad kalnakasiai vis dar stengiasi apsaugoti tinklą, išskyrus tai, kad tai yra monetų sunaikinimas. Idėja yra ta, kad kalnakasiams nereikia didelių aparatūros ir elektros sąnaudų darbui atlikti.

„Factom“

„Factom“ naudoja sudėtingesnį diegimo procesą, vadinamą „burn and mint“. „Factom“ ekosistemoje žetonai nuolat kuriami įgyvendinant projekto pinigų politiką. Kita vertus, žetonai įrašomi, kai duomenys priskiriami „blockchain“. Iš esmės, kuo daugiau „Factom“ tinklas auga, tuo daugiau žetonų yra sudeginama, o galiausiai monetų pasiūla turėtų sumažėti.

Už ir prieš

Sandorio šalies atveju akivaizdus šio metodo pranašumas yra tas, kad kalnakasiai skatinami laikytis ilgalaikės perspektyvos. Kriptovaliuta yra patraukli pramonė, tačiau naujų monetų, šakių ir maišos karų dažnis kelia abejonių dėl daugelio šių tinklų stabilumo. Kai visi nori greitai užsidirbti, yra mažai galimybių sukurti projektus, kurie naudingi vartotojams ateinančiais metais.

Kalbant apie neigiamus dalykus, dar kartą turime atkreipti dėmesį į centralizacijos problemą. Tie, kurie turi daugiau išteklių deginti, gali tai padaryti ir savo ruožtu apdovanojami didesne kasybos galia. Tai neišsprendžia kasybos centralizavimo problemos, kurią šiuo metu matome su „Bitcoin“.

Kol kas neaišku, ar taip bus tinkamai sprendžiama turtingųjų praturtėjimo problema, egzistuojanti daugelyje ekonominių sistemų. Be to, kai kurie degimo įrodymai įgyvendina monetas iš Bitcoin tiekimo visiems laikams. Jei šie tinklai sugenda, paskirto Bitcoin niekada nepavyks atkurti.

„Burn kaip ypatybė“

Nors jie nėra visiškai įgyvendinami taikant bendro sutarimo metodus, yra ir kitų kriptografinių programų, kurios naudoja deginimą kaip funkciją daugeliui kitų privalumų.

Sandorių mokesčiai

Tinklai taip pat degina monetas, kad sumokėtų už sandorio mokesčius. Keletas tinklų šiuo metu naudoja šią taktiką, įskaitant tokius kaip „Ripple“, „Binance“ ir „Request Network“. „Binance“ skatina vartotojus laikyti savo BNB žetonus, kad sumažintų sandorių mokesčius kriptovaliutos biržoje..

Jie taip pat kas ketvirtį degina žetonus, siekdami iš viso tiekti 100 milijonų monetų. Iš pradžių BNB apyvartoje buvo dvigubai didesnis skaičius. Nereikia nė sakyti, kad tai, kad jie turi veikiantį naudingumo ženklą ir mažėjančią pinigų atsargą, jų žetono paklausą pavertė gana tvirta. BNB yra vienas iš nedaugelio žetonų, kuris nuo sąrašo viršijo Bitcoin.

„Ripple“ ir „Request Network“ atveju procesas yra kitoks. Kiekvieną kartą, kai vartotojas atlieka pavedimą, jis moka operacijos mokesčius, o tinklas sudegina nedidelę sumą iš šio mokesčio. Vėlgi, tai sumažina bendrą tos monetos pasiūlą. Palyginkite tai su „Bitcoin“, kur kalnakasiai ima mokesčius. Pagal šį scenarijų vertė paskleidžiama visiems tinklo vartotojams pagal gautą defliaciją.

Prašyti tinklo įrašymo istorijos

Prašyti tinklo įrašymo istorijos

Neparduotos ICO monetos

Daugelis naujų kriptovaliutų projektų turi iš anksto nustatytą pasiūlą. Kai kurie projektai įsipareigoja investuotojams nuspręsti, kad visos neparduotos monetos turėtų būti sudegintos. Tai yra nedidelės, bet vertos pastangos grąžinti vertę savo idėjos rėmėjams.

Pajuskite apdegimą

Nudegimo įrodymas yra naujas sutarimo metodas, apibūdinantis įdomius kriptovaliutos erdvės raidos būdus. Iš esmės tai leidžia naujoms monetoms paleisti esamus įtvirtintus tinklus, pvz., „Bitcoin“, kad gautų jau pasiektą naudą. Deja, įsisavinimas buvo gana žemas.

Kaip matėme iš pirmiau pateikto sandorio šalies pavyzdžio, iš apyvartos buvo išimta apie 2100 bitkoinų, kad būtų galima sukurti XCP žetonus. Atrodo, kad tai nėra labai tvarus ilgalaikis modelis. Teorija, kad tai užtikrins tinklo dalyvių įsipareigojimą, yra gana didelis lošimas. Tai iš tikrųjų neatsižvelgia į prasmingo tinklo sukūrimą ir paskatinimą žmones jį priimti. Joks Bitcoin kiekis negali garantuoti sėkmės.

Tai taip pat turi neigiamą poveikį pašalinant Bitcoin iš viso tiekimo. Tai tikriausiai padidins Bitcoin kainą, kuri gali būti naudinga investuotojams per trumpą laiką. Galutinis tikslas vis dėlto yra tai, kad žmonės kaip mainų priemonę, o ne tik vertės saugyklą, naudotų kažką panašaus į „Bitcoin“. Žinoma, dar yra laiko įrodyti degimo įrodymą, tačiau kol kas atrodo, kad naudojimasis monetų deginimu kaip funkcija gali būti naudingesnis nei tik kaip priemonė sutarimui pasiekti.