Praleiskite pakankamai laiko šifravimo bendruomenėje ir pamatysite diskusijas dėl darbo įrodymo (PoW) ir akcijų paketo įrodymo (PoS). „PoW“ gerbėjai tvirtins, kad tai yra operacijų sistema, kurią Satoshi Nakamoto turėjo galvoje dėl kriptovaliutų. Kita vertus, tie, kurie palaiko „PoS“, tvirtins, kad kasyba yra pasenusi, neefektyvi ir nesaugi, palyginti su statymais.

Taigi jums gali kilti klausimas, koks skirtumas, ar vienas iš tikrųjų yra geresnis už kitą, ir kodėl jis yra geresnis? Kaip ir dauguma dalykų čia, „Coin Central“, mes nesame tam, kad galėtume jums pateikti savo nepageidaujamų nuomonių, tačiau mes norime pateikti jums objektyvios informacijos, kuri gali padėti jums patiems nustatyti, kuris įrodymas geriausiai įrodė savo vertę.

Darbo įrodymas

Kai 2009-aisiais Satoshi Nakamoto sukūrė „Bitcoin“, jis sumanė valiutą, kuri remtųsi nepatikima ir paskirstyta konsensuso sistema. Tai leistų „Bitcoin“ decentralizuoti tiek technologine, tiek finansine prasme. Pavyzdžiui, kai jūs operuojate pinigus per patikimą sistemą, trečioji šalis (manau, bankai, kredito / debeto kortelės, „PayPal“) tvarko šias operacijas debeto ir kredito atžvilgiu. Jei Markas atsiųs Sally 100 USD, įstaiga nurašys Marko sąskaitą 100 USD ir įskaitys Sally 100 USD. Visus pinigus tvarko trečioji šalis ir jos viduje, todėl nė viena iš operuotų lėšų nepriklauso nei Markui, nei Sally, kol jie nebus pašalinti iš sistemos.

Bitcoin skiriasi nuo tradicinių finansinių centrų tuo, kad yra nepasitikintis. Tai nereiškia, kad savo pinigais negalite pasitikėti „Bitcoin“ ir „blockchain“. Tiesą sakant, viskas yra priešingai. Nepatikimas „Bitcoin“ pobūdis leidžia keistis bendraamžiais nereikalaujant trečiosios šalies tarpininko.

Tradiciniai tarpininkai keičiami kalnakasiais, ir šie kalnakasiai dirba „Bitcoin“ turėtojų vardu, norėdami įsitikinti, kad operacija sėkmingai apdorojama. Siekdami įsitikinti, kad šios operacijos yra patvirtintos, kalnakasiai skiria kompiuterio apdorojimo galią kiekvienos operacijos metu išspręsti užšifruotus algoritmus. Tai turime omenyje turėdami darbo įrodymą.

Pagal „Proof of Work“ sistemą kalnakasiai varžosi norėdami patikrinti, ar visi sandoriai kandidatų bloke (šiuo metu statomas blokas) yra teisėti. Norėdami tai padaryti, jie turi išspręsti užšifruotus galvosūkius, kurie patikrina operuotų monetų vientisumą. Pirmasis minininkas, išsprendęs šiuos galvosūkius, gauna operuotos valiutos sumą, dar vadinamą blokiniu atlygiu. Kai problema bus išspręsta, operacijos sukuria bloką, kuris yra saugomas kaip viešoji knyga blokų grandinėje, o kalnakasys paskelbia viso tinklo sprendimą.

Kaip matote, „PoW“ diktuoja konkurencija ir skaičiavimo rezultatas. Įsivaizduokite tarptautines matematikos varžybas, kuriose konkurentams (kalnakasiams) pateikiamas anksčiau neišspręstas įrodymas (blokas). Kas pirmą kartą išsprendžia šį įrodymą, apdovanojamas prizu (atlygis už bloką), o išspręstas įrodymas paskelbiamas internete, kad visi galėtų pamatyti (blokas sukuriamas blokų grandinėje).

Dalies įrodymas

Dalies įrodymas visiškai skiriasi nuo darbo įrodymo. Užuot kūrę blokus per darbo rezultatus, bloko kūrėjas nustatomas pagal jų dalį arba dalį valiuta.

Pagal šią sistemą klastotojai („PoS“ atitikmuo kalnakasiui) pasirenkami kurti blokus, atsižvelgiant į jų dalį valiuta ir to akcijų amžių „blockchain“ tinkle. Tarkime, kad turite 500 000 QTUM. Visų pirma leiskite man hipotetiškai pasveikinti jus su jūsų riebiais kaminais. Grįžtant prie pavyzdžio, pagal „Proof of Stake“ sistemą greičiausiai sukursite kandidatų bloką nei tas, kuris turi 100 000 QTUM. Jei norite, kad 500 000 QTUM tuo pačiu adresu laikytumėte metus, labiau tikėtina, kad sugeneruosite kitą bloką, nei tas, kuris taip pat turi 500 000 QTUM, bet kuris jį laiko tinklo adresu. pusė metų.

Norėdami pateikti dar vieną analogiją, įsivaizduokite, ar jūsų šansai laimėti loterijoje padidėjo pagal: a) kiek pinigų į ją įdėjote ir b) kiek laiko pirkote bilietus. Uždirbdami mėgstamą „PoS“ valiutą, neuždirbsite milijonų dolerių, tačiau, be savo investicijų prieaugio, galite uždirbti puikių pasyvių pajamų.

Svarbu pažymėti, kad norint pasirinkti akcijų paketą, jis turi būti laikomas monetos tinklo adresu. Taigi, jei laikėte QTUM, kaip nurodyta aukščiau pateiktame pavyzdyje, turėsite jį laikyti pagrindinėje QTUM piniginėje. PoS sistemoje taip pat nėra blokinių atlygių. Matydami, kad nėra į darbą orientuotos paskatos konkuruoti su kitais kalnakasiais, klastotojams skiriami tik sandorio mokesčiai.

Taip pat yra didelis skirtumas tarp deleguoto akcijų paketo įrodymo ir įprasto akcijų paketo įrodymo, tačiau tai yra kitas straipsnis kitą dieną.

„PoW“ monetos:

–Bitcoin

–Ethereum

–Litecoin

–Monero

„PoW / PoS“ hibridai:

– brūkšnys

-Stratis

–Share

–Pivx

„PoS“ monetos:

–Kardanas

-OmiseGo

–QTUM

-Uždegimas

Pagrindiniai skirtumai ir išsinešimai

„PoW“ šalininkai jums pasakys, kad tai leidžia kriptografijai efektyviau veikti kaip valiutai. Jų teigimu, „PoS“ modelis skatina vartotojus ilgesniam laikui montuoti monetas, todėl jie tampa neaktyvūs.

Tačiau „PoS“ gerbėjai gins bendrą savo sistemos pranašumą. Pradedantiesiems tai išsprendžia energijos vartojimo problemą, kurią sukūrė „Bitcoin“. Kai prie Bitcoin tinklo pridedama daugiau operacijų ir vartotojų, augimui prisitaikyti reikės daugiau skaičiavimo galios. Kuo daugiau skaičiavimo galios pridedama prie tinklo, tuo labiau sunkėja hashratas. Sunkiau kyla darbo, kurį kompiuteris turi sugeneruoti, kad generuotų blokus, kiekis, o dėl šios padidėjusios galios suvartojama daugiau energijos. „Bitcoin“ augimas ir kasybos sunkumai yra eksponentiškai susieti su energijos suvartojimu, o kritikai tai vertina kaip neišsprendžiamą problemą pagal „PoW“ modelį. Tai yra priežastis, kurią vartoja tik „Bitcoin“ tinklas daugiau energijos nei 159 šalys.

„Stake“ įrodymas taip pat ginasi nuo 51% „blockchain“ atakų. Kaip matėme neseniai vykusiame „Bitcoin Cash“ ir „Bitcoin“ pilietiniame kare, neproporcinga kasybos galia gali de facto paskatinti „blockchain“ tinklo centralizaciją. Norėdamas kontroliuoti didžiąją „PoS“ blokų grandinės dalį, patvirtintojui turėtų priklausyti 51% ar daugiau tos kriptografijos bendros atsargos. Taigi, kad kas nors, pavyzdžiui, užpultų „Cardano“ blokų grandinę, turėtų tai padaryti už 609 286 157 643 JAV dolerius. Mes nematome, kad tai vyksta.

Tiek „PoS“, tiek „PoW“ turi savo nuosmukių ir nuosmukių, ir mums bus malonu pamatyti, kaip rinka reaguoja į monetas, kuriose naudojama bet kuri sistema arba abiejų hibridas. Vis dėlto paskutinis dalykas, kurį reikia nepamiršti „PoW“, yra tas, kad kai bus nukaldintos ir išplatintos visos valiutos monetos, nebeliks blokinių atlygių. Tai gali paskatinti „PoW“ monetas atnaujinti į „PoS“ modelį, tačiau parodys tik laikas.