Terminas „debesų kompiuterija“ ir toliau daugelį mistifikuoja, nes atrodo, kad jo apibrėžimas kabo eteryje. Geros naujienos yra tai, kad tai nėra tokia didžiulė koncepcija, kaip jūs manote.

Tiesą sakant, debesų kompiuterija yra tik būdas organizuoti ir perduoti, dvi koncepcijas, kurias žmonės kovojo daugelį metų.

Pabandykime sušvelninti kai kuriuos nesusipratimus ir išskleisti debesų kompiuterijos tipus, sudarančius tipišką debesų kaminą. Greitai grįšime prie šios informacijos, tačiau kol kas žinokite, kad yra trys pagrindinės paslaugos, kurias teikia debesų kompiuterija.

Kiekvienas iš trijų sluoksnių palengvina prieš jį esantį ir sukrauna ant kito kaip vaiko žaislų kaladėlės. Šūsnio pagrindas yra infrastruktūra kaip paslauga (IaaS). Antrasis sluoksnis yra platforma kaip paslauga (PaaS), o viršuje yra programinė įranga kaip paslauga (SaaS).

Atkreipkite dėmesį, kad visi trys sluoksniai yra paslauga. Pirkdami debesų kompiuteriją, naudojatės ne produktu, o paslauga. Lygiai taip pat, kaip pasamdžius žoliapjovę vejai pjauti, po darbo vejapjovė jums nepriklauso.

Debesų kompiuterijos tipai

Paraštės užrašas: Jei esate taip toli ir galvojate sau: „Atsarginė kopija, kas yra debesų kompiuterija?Skirkite šiek tiek laiko ir pereikite prie mūsų debesų kompiuterijos aiškintojo. Vėliau jūs daug geriau jausite, kas yra debesų kompiuterija ir kaip jūs, tikėtina, jau naudojate ją kiekvieną dieną.

Nepaisant klišės, modernios magistralės ir sausumos transportas yra puikus panašus į debesų kompiuterijos tipus. Šią sistemą naudosime trijų sluoksnių pagrindų pavyzdžiu. Nešk su savimi, kai keliaujame informaciniu greitkeliu!

Pažvelkime į šiek tiek giliau ir ištirkime, kokie yra debesų kompiuterijos tipai ir kaip jie gražiai žaidžia tarpusavyje.

Debesų kompiuterijos tipai

Infrastruktūra kaip paslauga (IaaS)

Pirmiausia – infrastruktūra.

Lengva pamiršti, kad užkulisiuose veikia sudėtingas aparatūros tinklas, apibrėžiantis mūsų skaitmeninę patirtį. Iš esmės, mes, vartotojai, tikriausiai turime kelis įrenginius. Keletas aparatūros dalių, leidžiančių mūsų skaitmeninį gyvenimą.

Galbūt turite bent maršrutizatorių, nešiojamąjį kompiuterį ir išmanųjį telefoną. Šie prietaisai jūsų gyvenime užima fizinę erdvę. Maršrutizatorius rūsyje, nešiojamas kompiuteris ant stalo ir išmanusis telefonas kišenėje.

Realybė yra ta, kad bet kuriam iš šių prietaisų veikiant užkulisiuose yra dešimt kartų daugiau aparatūros. Serveriai, perdavimo bokštai, nesuskaičiuojamos mylių tinklo kabeliai, duomenų centrai ir palydovai yra tik keletas pavyzdžių.

Paprasčiau tariant, debesų kompiuterijos infrastruktūra yra panaši į mūsų kelius ir visa tai, kas palaiko sveiką motorinių transporto priemonių srautą. Tikrai gatvės, keliai ir greitkeliai yra svarbūs, tačiau tai tik infrastruktūros ledkalnio viršūnė. Taip pat yra gatvių ženklai ir žibintai, nudažytos linijos, organizaciniai protokolai, teisėsauga, gatvių žibintai, avarinės tarnybos, betono gamintojai ir begalė arų žemės..

Visi šie kelio komponentai sudaro minimalius sudėtingesnių sistemų ir programų kūrimo reikalavimus. Panašiai kaip šie reikalingi komponentai, debesų kompiuterijos „IaaS“ suteikia pagrindinius poreikius platformoms ir paslaugoms, kurių daugėja.

Tipiškas „IaaS“ teikėjas, pvz., „Amazon AWS“ ar „Microsoft Azure“, išnuomos ir parduos vartotojams savo infrastruktūros debesies paslaugas. Iš ten vartotojai gali eksperimentuoti ir kurti masto aparatinės įrangos sprendimus, kuriuose gausu debesų kompiuterijos pranašumų.

Platforma kaip paslauga (PaaS)

Dabar, kai aparatinė įranga yra, kitas debesų kompiuterijos tipas yra platformos kaip paslaugos (PaaS) sluoksnis. Čia viskas tampa šiek tiek neapčiuopiamesnė, ir mes pradedame matyti ryšį tarp reikalingos infrastruktūros ir norimų programų.

Šis tiltas, platformos sluoksnis, yra tas, kur infrastruktūra sujungiama su kūrėjų įrankiais ir programuotojo aplinka.

Kalbant apie mūsų kelio pavyzdį, „PaaS“ yra debesų kompiuterija, o teisės aktai – greitkeliu. Įstatymai ir taisyklės, kaip galime remtis savo keliais ir jais naudotis, nėra skirtingi nuo protokolų ir programavimo kalbų, sudarančių platformos debesų paslaugas.

Tuščia kelio dalis gali būti mums reikalinga infrastruktūra, tačiau įstatymai ir normos leidžia keliams iš siauro naudojimo atvejo virsti bendruoju gėriu.

Tuščias serveris taip pat gali būti reikalinga infrastruktūra, tačiau be protokolų ir programuotojo kalbų serveris neturės jokių programų, kurias būtų galima paleisti.

Platforma kaip paslauga yra tas sluoksnis, kuris klientams suteikia tiek infrastruktūrą, tiek kūrėjų įrankių rinkinius, kurių jiems reikia, kad sukurtų keičiamo dydžio programinę įrangą ir programas.

Šiuo metu linijos tarp „IaaS“ ir „PaaS“ yra vis labiau neryškios, nes daugiau „IaaS“ kompanijų siūlo pilnos komplektacijos platformos sprendimus. To pavyzdys yra „Amazon“ AWS paslaugos, kurios siūlo visą debesų kompiuterijos šūsnį visuose trijuose sluoksniuose. Tiekėjai, tokie kaip „Amazon AWS“, sujungia „IaaS“, „PaaS“ ir „SaaS“ ekosistemas, kad vartotojai galėtų efektyviai pritaikyti savo poreikius.

Programinė įranga kaip paslauga (SaaS)

Turbūt labiausiai atpažįstamas debesų kompiuterijos tipų sluoksnis – „SaaS“ yra ta vieta, kur kuriamos ir vartotojams pateikiamos programos ir programinė įranga.

Pradedant „Netflix“ ir baigiant „Google“ dokumentais, programinė įranga kaip paslauga paprastai reiškia debesų programas, kurios tiesiogiai liečia mūsų gyvenimą. Pagrindinė „SaaS“ programos ypatybė yra ta, kad liūto dalis skaičiavimo darbų atliekama nuotoliniu būdu. Kitaip tariant, jūsų kompiuteryje nebūtinai saugoma, vykdoma ar valdoma jūsų naudojama programa.

Lengva „SaaS“ programos iliustracija yra teksto apdorojimo programinės įrangos raida. Prieš dešimtmetį į kiekvieną kompiuterį buvo atsisiųstos ir įdiegtos tokios teksto apdorojimo programos kaip „Microsoft Word“. Pavyzdžiui, biurui, turinčiam dešimt kompiuterių, kiekvienai mašinai reikės įdiegti dešimt atskirų „Microsoft Word“ kopijų, kad būtų galima naudoti programinę įrangą.

Kiekviena mašina, įdiegta naudojant „Microsoft Word“, yra suvereni. Asmeniniai nustatymai, failai ir nebaigti darbai buvo izoliuoti nuo jūsų vietinio kompiuterio. Failų perkėlimas į kitą mašiną reiškė jų perkėlimą rankiniu būdu.

Pereinant prie dabarties, „SaaS“ debesies paslauga „Google Docs“ pašalina šias kliūtis, nes galiausiai yra viena programos kopija, bendrinama visose mašinose. Biure, kuriame yra dešimt kompiuterių, programinė įranga nėra įdiegta jokioje vietoje esančioje mašinoje. Vietoj to, kiekvienas kompiuteris pasiekia „Google“ dokumentus per internetą ir paprastai per žiniatinklio naršyklę.

Asmeniniai nustatymai, failai ir nebaigti darbai yra saugomi nuotoliniu būdu, toli nuo jūsų kompiuterio. Tai be galo palengvina tokias veiklas kaip judėjimas tarp mašinų ir failų bendrinimas. Jau nekalbant apie begalę galvos skausmų, kurių išvengiama naudojant vieningą versiją (jei čia nejaučiate skausmo, greičiausiai niekada neturėjote atnaujinti keliolikos veikiančių kompiuterių operacinės sistemos … ir mums įdomu, kodėl korporacijos taip lėtai atnaujinamos ).

Siurbkite pertraukėles, kur greitkelio metafora?

Pakartosime. Pirma, mes turime savo infrastruktūrą kelių, ženklų ir reikalingų fizinių komponentų pavidalu, kad galėtume pasirūpinti aparatine įranga, kuri maitina debesų kompiuteriją. Antra, yra taisyklės ir įstatymai, kurie gali suteikti mums galimybę kurti infrastruktūrą. Debesyje šis antrasis sluoksnis yra platformos sluoksnis, kuriame protokolai ir programavimo aplinkos kartu su debesų infrastruktūra.

Galiausiai turime programas arba tai, kaip mes, vartotojai, pagaliau galime naudoti debesų paslaugas. Greitkeliuose ir keliuose tai yra visi kiti komponentai, kurie naudojasi greitkelių infrastruktūra ir platformomis. Sunkvežimių kompanijos, „Ford Motors“, „Uber“ ir „Meals-on-Wheels“ yra programos, kurių beveik neįmanoma įgyvendinti be dviejų ankstesnių sluoksnių.

Kaip ir automobiliai, laivybos kompanijos ir įvairios paslaugos, naudojančios mūsų bendruosius kelius, „SaaS“ yra galutinis sluoksnis, kuriame kūrėjai keičia ir tiekia produktus bei paslaugas vartotojams. Be ankstesnių „IaaS“ ir „PaaS“, „SaaS“ nebūtų vartojimo produktas, ir mes vis tiek būtume įstrigę vienos programinės įrangos / vienos mašinos paradigmoje.

Debesų kompiuterijos tipų kaupimas

Grįžti į kaminą. Kaip minėta, kiekvienas debesų kompiuterijos tipas yra debesų kamino sluoksnis. „SaaS“ yra kamino viršuje ir yra pats lankstiausias ir į vartotoją nukreiptas sluoksnis. Žemiau yra PaaS sluoksnis ir vėliau IaaS sluoksnis.

Kiekvieną kamino sluoksnį įgalina ankstesnis. Pvz., Be infrastruktūros sluoksnio PaaS debesų aplinkoje būtų neįtikėtina ir tikrai ne debesų skleidimo pranašumų šalininkė.

Galiausiai paprasčiausia suprasti debesų kompiuterijos rūšis kaip keičiamą jūsų kompiuterijos poreikių perkėlimą. Serveriai pagal poreikį, keičiamo dydžio kūrėjų platformos ir nuotolinės programos.