Davidas Knottas yra „OmiseGo“ mokslininkas, šiuo metu dirbantis su plazmos ir „OmiseGo“ decentralizuotais mainais. Monetų centro „Munair Simpson“ turėjo galimybę praėjusį mėnesį vykusiame „Eterijos viršūnių susitikime“ „Blockchain“ savaitės metu Niujorke – pakalbinti jį ir jo kolegą Kelviną Fichterį, kuris taip pat sutelkė dėmesį į plazmos tyrimus ir plėtrą. Mes norėjome užduoti Davidui keletą klausimų apie OMG DEX ir kitus dalykus, kurie vyksta „OmiseGo“.

Interviu

Munairas: Mes norime šiek tiek sužinoti apie jūsų kilmę. Kaip jūs pradėjote programuoti ir galiausiai prisijungėte prie „Omise“ komandos kaip mokslininkas?

Deividas: Apie kompiuterius pradėjau galvoti kitaip ir gana neseniai patekau į programavimo dalykus. Studijavau ekonomikos studijas koledže, bet tada supratau, kad kai programuoju medžiagą ir kuriu medžiagą, grįžtamojo ryšio ciklas buvo daug griežtesnis. Aš galėčiau ką nors pastatyti ir galėčiau pamatyti „oi, tai veikia“, arba jis neveikia iš karto, o tada pakartoti. Tai buvo nuostabu. Taigi aš pradėjau mokyti save programuoti. Aš nuėjau į kodų mokyklą, kai kuriems patiko „webdev“ dalykai, tada sužinojau apie „Ethereum“ ir jaudinausi. Kai pradėjau dirbti „Ethereum“, dirbau „Viper“, kuri yra pirmoji saugi išmaniųjų sutarčių programavimo kalba, ir dabar dirbu „OmiseGo“ plazmoje.

OMG komanda

OMG komanda

Munairas: Ar norėtumėte papasakoti šiek tiek daugiau apie plazmą ir ką darote su plazma?

Deividas: Aš esu plazmos tyrinėtojas. Baltasis popierius „Plasma“ buvo nuostabus, tačiau jis buvo labai platus ir neturėjo visos techninės informacijos, reikalingos nedelsiant įgyvendinti. Taigi, aš stengiuosi perimti viziją, tada ją patikslinti ir stumti į priekį, kad galėtume ją įgyvendinti ir naudoti „Plasma“ sistemą remiant decentralizuotus mainus, kuriuos kuriame.

Plazmos šoninės grandinės

Plazma ant Ethereum (iš plazmos baltojo popieriaus)

Munairas: Tai skamba labai įdomiai. Prisimenu jūsų pristatymą „Fluidity“. Mes daug kalbėjome apie tai, kaip plazma sugeba keisti mastelį. Mums, „CoinCentral“, mes labai įdomūs DEX ir norime sužinoti, kaip mastelis padės jums suteikti daugiau vertės, palyginti su kitomis biržomis. Visų pirma, mes norime žinoti, kada ketinote jį išleisti, ir tada, jei galite šiek tiek pakalbėti apie projekto rezultatus iki šiol?

Deividas: Aišku. Taigi, dabar, kai siunčiu kam nors vertę „Ethereum“, vis tiek turiu galvoti apie sandorio išlaidas. Tai žymiai geriau nei sakyti kredito kortelės mokestis, bet vis tiek ten yra mokestis. Tai nėra trinties. Per „Plasma“ galime gauti pakankamą pralaidumą, kad galėtume atlikti beribes operacijas, kai mokamas mokestis yra toks mažas, kad jam net nereikia galvoti ir visa tai galima nutraukti. Tai nuostabu, ypač žmonėms, turintiems palyginti mažas pinigų sumas ir vertę. Nepakankamiems asmenims šie be pertrūkių sandoriai tarp valstybių bus labai naudingi. Kalbant apie tai, kada mes iš tikrųjų išleisime dalykus, pesimistiškai, pirmoji „Plasma“ panaudojimo karta bus išleista šiais metais ketvirtąjį ketvirtį. Šiuo metu mes sutelkėme dėmesį į daugelį dalykų. Mes turime gamybos komandą Lenkijoje, kuri dirba su „blockchain“ dalimi, kad gautume Plazmos MVP specifikacija, kurią išleisime į gamybą. Tuomet, tiriant dalykus, mes iš esmės perkeliame tiek „Plasma MVP“ architektūros specifikacijų, tiek „Plasma Cash“ specifikacijų ribas..

OMG gairės

OMG gairės

Munairas: „Plasma Cash“ skamba labai įdomiai. Ar tai bus pagrindas, kaip veiks „OmiseGo DEX“, ar tai tik šiek tiek įdomu tyrinėti?

Deividas: Taigi, dabar labai įdomu. Pažanga daroma, tačiau plazmos MVP buvo šiek tiek ilgiau. Šiuo metu mes sutelkėme dėmesį į tai, kad plėstume tiek dalykus, tiek tyrimus, tačiau į gamybą mes įtraukiame „Plasma MVP“ architektūrą. Tada mes stebėsime, ką daro mokslinė pusė Plazminiai pinigai ir tikriausiai turėsime tam tikrą pervedimą, kur gausime kai kuriuos daiktus iš „Plasma Cash“, kai jis vyks.

Munairas: Naudodami „OmiseGo DEX“, jūs, vaikinai, planuojate naudoti „Ethereum“, kad gautumėte vertę galutiniam vartotojui, ar tai teisinga?

Deividas: OMG tinklas bus nukreiptas į „Ethereum“. OMG tinklas, net jei kiekvienas sandoris nebus transliuojamas „Ethereum“, su didesniuoju „Ethereum“ tinklu pasidalins daugybe saugumo ypatybių. Iš esmės sulauksime daug vertės ir saugumo, kurį turi „Ethereum“, turėdamas tiek finansinio kapitalo.

Munairas: Panašu, kad, galvojant apie bendrą „OmiseGo“ projektą, DEX daugiau ar mažiau palengvina sandorius Pietryčių Azijos rinkoje, kur žmonės gali būti Tailande ir jiems reikia mainų vertės su žmonėmis, kurie galbūt yra Vietname. Ar tai daugiau ar mažiau varomoji „DEX“ jėga ir kaip ji turėtų pridėtinę vertę? Ar tai DEX, kur žmonės, norintys ką nors padaryti, pavyzdžiui, tipinė prekyba pavedimų knygomis, gali naudoti OMG Plasma DEX dideliems sandoriams atlikti? Kaip, pavyzdžiui, „Radar Relay“ vaikinai ar kiti relės, naudojančios 0x protokolą?

Deividas: Aišku, mes norime padėti nepakankamai atstovaujamiems, nepasiturintiems žmonėms ir tai tikrai yra tikslas, bet mes galvojame apie visą pasaulį. Mes įsikūrę Pietryčių Azijoje, tačiau OMG tinklas bus globalus ir mes eisime po visko.

„OmiseGo Building Blocks“

„OmiseGo Building Blocks“

Munairas: Viena iš decentralizuotų mainų problemų yra iš anksto vykdoma. Ar pagalvojote apie tai ir kokios yra jūsų idėjos, kaip tai įveikti?

Deividas: Taip, priekinis bėgimas yra didelė problema. Tikriausiai pradėsime naudodami įsipareigojimų atskleidimo schemą su paketinių užsakymų atitikimo apdorojimu. Įsipareigojimas-atskleisti yra tai, kad žmonės įsipareigoja vykdyti užsakymą prieš jį atskleisdami, kad kas nors nematytų tikrojo užsakymo turinio, kad galėtų jį vykdyti. Tada mes galime paketinį užsakymą ir tai daro, tai atima greičio žaidimą, kad per tam tikrą laikotarpį kiekvienas galėtų pateikti užsakymą ir tada jie bus apdorojami kartu ateityje.

Munairas: Tai panašu į tai, ką „Gnosis“ vaikinai darė su savo mainais.

Deividas: Taip, jie vykdo grupinius olandų aukcionus. Taip, mes kalbamės su jais apie įvairias idėjas, kaip spręsti priekyje veikiančią ir tiesiog bendrą DEX architektūrą.

Munairas: Taigi, atrodo, kad jūs ir komanda labai bendradarbiaujate. Jūs turite „Vitalik“ kaip vieną iš savo patarėjų. Jūs turite ryšių su tiek daug žmonių, kurie daro didelius žingsnius pramonėje. Ar esate pasirengęs bendradarbiauti su tokiais vaikinais kaip „Gnosis“ ir galbūt kitais žmonėmis mainų erdvėje, kad būtų galima atlikti kuo geresnius decentralizuotus mainus?

Deividas: Be abejo. Mums visa tai susiję su bendradarbiavimu ir vertybėmis. Žinoma, mes kuriame produktą ir norime, kad šis produktas būtų parduotas, tačiau džiaugiamės galėdami bendradarbiauti kurdami geresnę ekosistemą ir skatindami viziją, kaip pasaulį paversti geresniu. Ši vizija yra labai stipri blokų grandinėje ir ypač „Ethereum“ bendruomenėje.

Munairas: Deividai, tu šiandien atsivedei kolegą. Ar norite pristatyti savo kolegą?

Tai Kelvinas. Jis yra plazmos tyrinėtojas.

Munairas: Papasakok šiek tiek apie save ir savo komandą bei tai, ką darai kaip tyrinėtojas?

Kelvinas: Su „OmiseGo“ esu beveik nuo šių metų pradžios. Aš iš esmės praleidau visą laiką bandydamas galvoti apie naujus dalykus, kuriuos galime padaryti su plazma, arba ieškau konkrečių dalykų, kurių noriu iš plazmos, ir bandau juos sukurti.

Munairas: Jūs, vaikinai, esate du žmonės iš „Plasma“ komandos, taip pat ieškantys „DEXes“, skirtų „OmiseGo“. Kiek tiksliai yra komanda?

Kelvinas: Tyrimų grupėje turime tris žmones, tada turime įgyvendinimo grupę. Tada taip pat yra keletas kitų komandų, kurios nėra „OmiseGo“, kurios dirba su plazma, su kuria dirbame kartu. Tai daugybė žmonių iš viso pasaulio. Net nežinau, kiek žmonių šiuo metu.

Deividas: Kalbant apie mokslinius dalykus, iš tikrųjų kalbama apie keitimąsi informacija. Net jei žmonės nedirba tiesiogiai su „OmiseGo“, tiek daug skirtingų žmonių verčia plazmą į priekį. Manau, kad tai naudinga mums, kaip ir visiems kitiems, kurie domisi plazma kaip antrojo sluoksnio mastelio sprendimu.

Dešimtmečio tikslas

Dešimtmečio tikslas

Munairas: Didžiausia decentralizuotų mainų problema yra likvidumas. Galite pereiti prie DEX ir visa tai gali būti sukurta, tačiau nėra likvidumo. Ką jūs, „OmiseGo“, darote, kad įsitikintumėte, jog paleidus DEX pakaks likvidumo ir turėsite tikrai padorų mainą?

Deividas: Mes labai žinome tą rūpestį ir daug apie tai galvojame. Mes darome keletą dalykų. Viena yra tai, kad šiuo metu mes pradedame centralizuotą mainų centrą, kuris iš esmės bus prijungtas prie decentralizuotų atsiskaitymų be laisvės atėmimo vietų mainų, taigi tai padės padidinti likvidumą. Mes taip pat sutelkėme dėmesį į integravimo į OMG tinklą įrankių kūrimą ir pokalbius su skirtingomis centralizuotomis ir decentralizuotomis biržomis, kurios galbūt norės prisijungti prie OMG tinklo. Tada mes iš esmės pasidalytume likvidumu.

Munairas: Ar galėtumėte įvardyti kurį nors iš šių centralizuotų mainų, su kuriais galbūt norėsite bendradarbiauti?

Deividas: Aš esu plazmos tyrinėtojas, todėl man tai skamba per daug dalykiškai.

Munairas: Ar dar ką nors norite pridėti, jūs, vaikinai?

Kelvinas: Tu gali tai padaryti. Ateikite padėti. Tai nėra taip sunku, kaip atrodo. Jei norėtumėte tai padaryti, mes visada pasirengę padėti jums įlipti ir sužinoti daugiau apie plazmą. Jei norite atlikti plazmos tyrimus, paspauskite mus.

Deividas: Dabar yra mastelio sprendimų. Neišsigąskite. Perskaitykite dokumentus, peržiūrėkite kodą, eikite į „GitHub“, kad pamatytumėte, apie ką galvojo minčių lyderiai, apie ką galvoja [antrojo sluoksnio mastelis], tada tiesiog sulaužykite šūdą ir patys įgyvendinkite šią medžiagą.

Ačiū, Deividai ir „OmiseGo“ komanda

Mes tikimės puikių dalykų. Norėdami sužinoti daugiau apie „OmiseGo“ viziją, peržiūrėkite jų oficialus vadovas, Baltas popierius, ir planas.