Blokų grandinės ir kriptovaliutos iš pradžių buvo sukurtos siekiant pašalinti centrinių valdžios institucijų poreikį. Tačiau centralizuotos biržos (CEX), tokios kaip „Coinbase“, prieštarauja šiai vertei ir grąžina kontrolę į panašių į bankus veikiančių bendrovių rankas..
Be to, per pastaruosius ketverius metus įsilaužėliai pasisekė su milijardais dolerių vertės kriptovaliuta, sėkmingai taikydami į tokius pramonės lyderius kaip „Bitfinex“, „Poloniex“ ir „Bitstamp“. Daugelyje šių prekybos platformų vartotojai kartais laukia mėnesių, kol patikrins savo sąskaitas, kad galėtų pradėti prekiauti.
Nereikia nė sakyti, kad CEX turi didelių problemų ir riziką. Tarp grėsmių saugumui, didelių mokesčių, gresiančių geografinių nuostatų, galinčių jas uždaryti, ir kitų veiksnių akivaizdu, kad tokie mainai siūlo subproduktą. Kripto bendruomenės akyse decentralizuoti mainai (DEX) yra atsakymas į daugelį jų kolegų trūkumų..
Kas tiksliai yra DEX, & Kuo jis skiriasi nuo CEX?
Yra daugybė skirtingų decentralizuotų mainų tipų, tačiau paprastas būdas paaiškinti DEX yra platforma, palengvinanti kriptovaliutos prekybą peer-to-peer (P2P) iš vienos piniginės (kuri suteikia galimybę valdyti raktus) į kitą. Užuot suteikę lėšų CEX, jūs suteikiate jas sąlyginio deponavimo paslaugai, pavyzdžiui, išmaniajai sutarčiai (naudojama „Ethereum blockchain“), kuri vykdo operaciją..
Iš esmės DEX pašalina trečiosios šalies poreikį. Privalumai apima „Pažink savo klientą“ (KYC) patikrinimo proceso praleidimą, vengimą išimti iš prekybos / prekybos limitus ir didelius mokesčius bei sušvelninti riziką, kad kažkas įsilaužė į biržą ir pavogė tavo žetonus.
CEX sistemos, tokios kaip „Coinbase“, reikalauja, kad pasitikėtumėte vienu subjektu, kad apsaugotumėte savo lėšas / informaciją ir tinkamai vykdytumėte sandorius. Turėdami IOU stiliaus sistemą, jūs kada nors kontroliuosite savo lėšas tik tada, kai jas atsiimsite į privačią piniginę.
Naudodamiesi DEX, jūs visada valdote savo asmeninius raktus, taigi ir monetas. Kadangi CEX nesuteikia jums asmeninių raktų, jūs iš esmės pasikliaujate jos darbuotojų ištikimybe, kad tinkamai valdytumėte savo lėšas.
Mt. Goxas yra klasikinis pavyzdys. Įsilaužėliai ir lėšų pasisavinimas privertė investuotojus prarasti daugiau nei 450 milijonų dolerių. Vartotojai prarado investicijas, o generalinis direktorius pateko į kalėjimą.
Be to, dėl pavienių centralizuotų sistemų gedimų vartotojams kyla pavojus, kad jie negalės pasiekti savo sąskaitų, todėl jie laukia, kol bus išspręsta problema. Kadangi DEX naudoja decentralizuotą sistemą, nėra vieno gedimo taško ir operacijos gali ir toliau vykti sklandžiai įvykių, tokių kaip stichinės nelaimės ar techninės priežiūros atnaujinimai, atveju..
Akivaizdu, kad DEX lenkia savo centralizuotus kolegas. Taigi, kas yra judintojai ir purtytojai, keičiantys mūsų prekybos kriptovaliuta būdą? Pažvelkime į kelias įmones, kurios paverčia DEX realybe.
„AirSwap“
Brooklyne įsikūręs startuolis „AirSwap“ yra decentralizuota P2P prekybos platforma, kurioje pagrindinė dviejų žmonių grandinės sąveika vyksta privačiai. Vykdydami „Ethereum“ blokų grandinę, visi (nepaisant geografinės padėties) gali naudoti prekybos platformą ir atsiskaityti už operacijas grandinėje.
„Airswap“ yra unikalus tuo, kad jame nenaudojama užsakymų knyga. Vietoj to, ji naudoja sistemą, vadinamą „ketinimu prekiauti“. Vengdama užsakymų knygos sistemos, kurioje pirkimo ir pardavimo pavedimai rodomi visiems vartotojams, „AirSwap“ pašalina rinkos manipuliavimo praktiką. Galų gale prekyba tampa sąžiningesnė ir ypač palanki rinkos formuotojams.
Kadangi „AirSwap“ veikia „Ethereum“ blokų grandinėje, „ERK20“ žetonai (kurie labiau tinka P2P operacijoms, nes visi naudoja tą patį perdavimo protokolą) gali būti prekiaujami „gamintojo“ ir „gavėjo“. Gamintojas „rodyklėje“ parodo, kuriais žetonais jie nori prekiauti, o gavėjas užpildo užsakymą. Naudodamasis „orakulu“, kuris API naudoja kainoms kaupti, gamintojas ir gavėjas gali derėtis dėl teisingos kainos.
Vienintelis reikalavimas, kad indeksuotojas paskelbtų apie prekybą, yra tas, kad gamintojas privalo turėti „AirSwap“ žetonus (AST), kurie suteikia tokenui jo vertę. Be AST žetonų pirkimo ketinimų prekiauti ir dujų kainoms mokėti nereikia.
„Kyber“ tinklas
Kaip ir „AirSwap“, „Kyber Network“ vadovaujasi „Ethereum“ pagrindu veikiančiu protokolu ir pašalina užsakymų knygas. Skirtingai nuo „AirSwap“, jis siūlo greitą likvidumą panaudodamas kelis rezervus. „Kyber“ tinklo vartotojai, užuot vedę privačias derybas dėl P2P, iš anksto žino perskaičiavimo kursą ir tada nusprendžia, ar nori tęsti prekybą..
Ji taip pat siūlo mokėjimo API, iš kurių prekybininkai gali priimti bet kurį ERC20 žetoną ir automatiškai konvertuoti jį pasirinkta kriptovaliuta. Taigi, jei prekybininkas parduoda marškinėlius ir nori gauti ETH, tačiau klientas nori sumokėti „Tronix“ (TRX), prekybininkas gaus ETH, klientui įsigijus marškinėlius su „TRX“.
Kadangi biržoje nėra jokių mokesčių, išskyrus dujų kainą, „Kyber“ tinklas ir „atsargos įnašai“ (dažniausiai rinkos formuotojai) gali gauti pelną iš plisti. Trečiųjų šalių rezervus valdo „atsargų valdytojai“, kurie gali nustatyti savo palaikomų žetonų porų kainą.
„Kyber“ sutartis leidžia kiekvienam sandoriui naudoti geriausią visų rezervų normą. Siekiant užtikrinti, kad atsargų valdytojai nepasinaudotų pranašumais, taikydami klaidingus valiutų kursus, yra naudojami grandinės ir grandinės mechanizmai, skirti aptikti abejotiną veiklą ir sustabdyti nesąžiningus sandorius.
Norėdami gauti pelno iš platinimo platformoje, atsargos įnašai turi įsigyti „Kyber Network Crystal“ (KNC). Nedidelė KNC suma iš kiekvieno sandorio pašalinama iš autoriaus atsargų ir siunčiama į „Kyber Network“ platformą. Padengus veiklos išlaidas, likęs surinktas KNC sudeginamas, o tai padidina KNC vertę.
Ateityje komanda planuoja pristatyti pažangias finansines priemones, tokias kaip pasirinkimo sandoriai ir išankstiniai sandoriai. Jie taip pat planuoja įgyvendinti kryžminę prekybą, leidžiančią keistis dviejų skirtingų blokų grandinių (pvz., Bitkoino ir eterio) kriptovaliutomis nereikalaujant trečiosios šalies.
0x
Įkurta 2016 m., „0x“ naudoja atvirojo kodo, be leidimų protokolą, kuris suteikia architektūrą DEX kūrimui naudojant išmaniąsias sutartis. Iš esmės, tai leidžia visiems valdyti DEX, savybę, kurios, jos įkūrėjų manymu, reikia ateityje masinio ženklinimo ir dabartinio DEX.
Kaip ir „AirSwap“, 0x eina iš grandinės, kai suderina sandorius, ir eina grandine ERC20 sandorių atsiskaitymams. Skirtingai nuo „AirSwap“, 0x naudoja užsakymų knygą, o ne indeksatorių. Kaip veikia jo protokolas, atrodo, kad „0x“ yra labiau pritaikytas greitesniems užsakymams / mažesniems sandoriams, o „AirSwap“ labiau pritaikytas rinkos formuotojams.
Be to, „0x“ leidžia bet kam (greičiausiai būti kūrėjui) būti persiuntėju. Relay’as viešai ar privačiai priima užsakymų knygas rungtynių sudarytojams ir vartotojams (vadinamiems transliacijos užsakymais) ne tinkle, skatinamas imant mokesčius 0x gimtąja valiuta (ZRX) už jų paslaugas. Tie, kurie turi „ZRX“, taip pat gali balsuoti dėl „0x“ valdymo, o tai dar labiau padidina „ZRX“ ženklo vertę.
„Point-to-Point“ užsakymai leidžia gamintojams generuoti ir išsiųsti užsakymus konkrečiam vartotojui per bet kokią komunikacijos priemonę, pvz., El. Paštą ar „Facebook Messenger“. Gavėjas gauna užsakymą ir tada nusprendžia, ar nori jį kriptografiškai pasirašyti (užpildyti), ar ne. Saugumas garantuojamas, nes užsakymą priimti leidžiama tik nurodytam adresui.
Metodo „taškas į tašką“ naudojimas leidžia gamintojams ir (arba) vartotojams apeiti transliuotojų užsakymuose nurodytus perdavimo mokesčius. Šiuo metu „0x“ komanda turi produktą, vadinamą 0x OTC, P2P DEX, kuriame ERC20 žetonais galima prekiauti be relerio..
Bangos
Didelis „Waves DEX“ pardavimo taškas yra tas, kad jis leidžia vartotojams ne tik prekiauti kriptovaliutomis, bet ir siūlo vartus, kaip išsigryninti ir įnešti tokias valiutas kaip JAV doleris, euras ir Turkijos lira. Kaip žino dauguma kripto prekeivių, yra nedaug biržų, siūlančių vartotojams įeiti ir išeiti iš „fiat“, kaip tai leidžia „Coinbase“ ir „Gemini“. Vis dėlto šie CEX turi didelius mokesčius už pelningas paslaugas. „Waves“ siūlo mažą kainą, fiksuotą 0,003 WAVES mokestį už operaciją, neatsižvelgiant į jų dydį.
Kaip ir „AirSwap“, taip ir „Waves“ apsaugo vartotojus nuo pirmumo, slėpdamas užsakymus. Naudojant „atitikmenų“ mazgus, užsakymai suporuojami grandinėje centralizuotame serveryje ir tada vykdomi blokų grandinėje, kad būtų užtikrintas papildomas saugumo ir sąžiningumo sluoksnis..
Norite gauti pasyvias pajamas? Bangos gali padėti užsidirbti palūkanų kasybos būdu. Pasak jų svetainės, „Bangos naudoja„ Proof-of-Stake “algoritmą, kuriame jums priklausančios (arba jums išnuomotos) BANGOS atspindi jūsų kasybos galią. Kuo daugiau turite, tuo didesnė tikimybė apdoroti kitą bloką ir gauti atlygį už operaciją “.
Tačiau šiai funkcijai reikia mažiausiai 1 000 bangų. Kitas būdas užsidirbti pasyvių pajamų su mažesnėmis lėšomis yra panaudoti jų protokolą „Leased Proof-of Stake (LPoS)“, kuris leidžia vartotojams išsinuomoti bet kokią WAVES sumą mazgui..
Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – „Waves DEX“ leidžia jums sukurti savo pasirinktinį prieigos raktą ir tada prekiauti juo prekybos poroje su bet kuriuo kitu „Waves“ žetonu. Anot jų svetainės, nereikia jokių techninių įgūdžių, kad vartotojas galėtų sukurti tinkintą prieigos raktą per minutę.
Garbės paminėjimai:
- EtherDelta
- Ateities „OmiseGo DEX“
- Ateities „Binance DEX“
Išvada
Kalbant apie DEX „UX“ dizainą, jų, palyginti su CEX, dar laukia daugybė darbų. Be to, CEX kenkia DEX sugebėjimams priimti fiat valiutą, klientų aptarnavimą ir apskritai didelį likvidumą.
Tačiau sąskaitos tikrinimo laukimo laiko ar indėlių / pinigų išėmimo apribojimų nebuvimas, vartotojo anonimiškumas, maži mokesčiai, struktūra be sienų, patobulintas saugumas ir 24/7 veikimo laikas yra tik keli iš ilgo DEX privalumų sąrašo.
Atsižvelgiant į naujausią „blockchain“ technologiją ir ypač į „DEX“, reikėtų atsižvelgti į didžiulius pasiekimus šioje srityje. Turėdami tai, ką jie ketina pasiekti, bankai ir tarpininkai gali būti praeityje. Atminkite, kad DEX yra nebaigtas darbas, o ateitis link decentralizuotos ekonomikos vyksta.