„Blockchain“ technologija nuėjo ilgą kelią nuo ankstyvųjų „Bitcoin“ tamsių interneto operacijų dienų. Dabar mes turime konkrečių blokų grandinių, skirtų beveik kiekvienam tikslui ir pramonei, o kai kurie ryškiausi pasaulio novatoriai žengia į šią sritį. Su visomis šiomis naujovėmis mes vis dar nematėme, kad kriptovaliuta užima svarbų vaidmenį kasdieniame daugumos žmonių gyvenime.
Priežastis? Blogas tinkamumas. „Blockchain“ technologija suteikia neprilygstamą saugumo ir lėšų nuosavybės lygį. Bet kadangi erdvė vis dar yra salotų laikais, tai dažniausiai kainuoja lengvai naudojami produktai. Daugumai žmonių tas kompromisas nėra vertas.
Pažvelkime į kai kurias didžiausias naudojimo problemas, su kuriomis šiuo metu susiduria pramonė, ir kaip mes galime jas išspręsti.
Raktai, sėklos ir dar daugiau raktų
Yra daug sudėtingų stygų turite laikyti, kad kriptovaliuta būtų saugi ir patikima. Jūs turite:
- viešieji raktai gauti lėšų ir ieškoti likučių,
- privatūs raktai – gauti lėšų ir atlikti operacijas, ir
- atkūrimo sėklos kaip atsarginės kopijos forma.
Dažnai jums reikia privataus rakto arba atkūrimo pradžios, kad galėtumėte pasiekti savo piniginę. Jei esate įpratęs naudoti tradicinį internetinės bankininkystės naudotojo vardo ir slaptažodžio formatą, šie nauji kriterijai gali būti bauginantys.
„Lisk“ slaptafrazę sudaro 12 atsitiktinių žodžių. Ne lengviausia prisiminti.
Tarsi neužtektų prisiminti, daugelis monetų taip pat turi savo pinigines su unikaliu raktų ir sėklų rinkiniu. Taigi, jei manėte, kad 3 frazes saugoti sunku, gerai, tarkime, kad tai nėra lengviau.
Vienas raktas jiems valdyti visus
Norėdami išspręsti šią problemą, įmonės taiko keletą skirtingų būdų:
Kai kurios aparatinės piniginės, tokios kaip „Ledger Nano S“, leidžia įvesti PIN kodą, kad galėtumėte pasiekti savo kriptovaliutą. Tai nepadeda, jei pametate fizinę piniginę ar pamiršote smeigtuką. Norėdami atgauti prieigą, vis tiek turite įvesti 24 žodžių atkūrimo sėklą. Žingsnis teisinga linkme, bet vis tiek problemiškas.
Naudodamiesi „Edge“ pinigine, jūs ne tik prisijungiate naudodami standartinį vartotojo vardą ir slaptažodį, bet ir galite sukurti atsarginę savo paskyros kopiją naudodami tą pačią informaciją. Taip pat galėsite prisijungti naudodami PIN kodą arba „touch ID“ mobiliajame telefone.
Tai gali atrodyti patogu, tačiau kelia pavojų saugumui. Vartotojų vardus ir slaptažodžius yra labai lengva atspėti. Pakartotinis prisijungimo duomenų naudojimas iš kitos paskyros reiškia, kad a duomenų pažeidimas vienoje jūsų lėšos gali dingti kitoje.
Balansuojant saugumą su paprastumu, visada yra duoti ir paimti. Tačiau tam tikro saugumo paaukojimas per trumpą laiką gali būti būtina blogybė, kad gyventojai gautų pakankamai intuityvų produktą, kad būtų verta rinktis..
„Ar aš išsiunčiau tą teisę?“
Jei kada nors bandėte atlikti kriptovaliutos operaciją, žinote, kad tai yra procesas, dažnai perpildytas nerimo, kai laukiate, kol jūsų pinigai bus laisvi. Kai kiekviena operacija visam laikui įrašoma į nekintamą blokų grandinę, net mažos klaidos gali būti žalingos.
„Ar teisingai įvedžiau paskirties adresą? Ar siunčiu tinkamo tipo kriptovaliutą? Kodėl mano sandoris įšaldomas po dviejų patvirtinimų? “ Nerimą keliantys klausimai kaupiasi ir toliau.
Kad šis procesas būtų reikšmingai priimtas, šį procesą reikia tobulinti. Jūsų įprastas kasdienis Džo nenori trigubai patikrinti, ar teisingai įvedė „1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa“, kad tik išsiųstų porą satoshis draugui. Palyginkite tai su tokia programa kaip „Venmo“, kur jums reikia tik vartotojo vardo, kad galėtumėte siųsti pinigus, ir jūs iš tikrųjų pradėsite suprasti, kaip sunkiai gali įvykti kriptovaliutų operacijos..
Klaidų skirtumo mažinimas
Kai kurie didelio masto projektai jau sprendžia šias problemas. „Ethereum“ turi pasiūlymą dėl ERC223 žetonų pakeisti ERC20 kaip tinklo standartą. Šis pasiūlymas neleis jums prarasti lėšų, jei bandysite jas perduoti ne išmaniajai ERC223 sutarčiai, išspręsdami kelių milijonų dolerių užrakintų lėšų klausimą.
Kiti kriptovaliutų projektai siekia susieti viešuosius adresus su patogesne informacija, tokia kaip el. Paštas, vartotojo vardas ar telefono numeris.. Banano moneta, šiek tiek rimtas „Nano“ bendruomenės bėgimas, sieja viešus raktus su animaciniais filmukais „MonKeys“.
Tačiau dar kartą tai turi savo išlaidų. Atsitiktinės viešojo rakto raidės ir skaičiai suteikia anonimiškumo sluoksnį, kuris išnyksta, kai prijungiate jį prie asmeninės informacijos.
„Tech-Inspired User Experience“ (UX)
Dauguma kompiuterių programuotojų iš prigimties nėra dizaineriai, ir tai rodo. Nors pagrindinė technologija yra svarbi „blockchain“ produkto dalis – vizualaus patrauklumo nebuvimas praranda daug vartotojų nuo pradžios. Kaip ir daugeliui puikių vartotojams skirtų technologinių produktų, taip ir vartotojo patirtis turi būti svarbiausia.
Daugelis didelės vertės „blockchain“ projektų turi blogai veikiančius nukreipimo puslapius ir pinigines, kurios atrodo panašios į komandinę eilutę. Tai puikiai tinka išmanantiems technologijas. Jei jie netobulins šių sąsajų, kad būtų bent jau lygiaverčiai tradicinėms platformoms, jie nebuvo nufilmuoti, kai jie bus priimti už šios grupės ribų.
Net decentralizuotoms programoms („Dapps“) su tvirtu dizainu vis dar kyla problemų. Daugeliui jų reikia, kad galėtumėte naudotis trečiosios šalies pinigine, pvz., „MetaMask“, kad galėtumėte naudotis jų paslaugomis. „MetaMask“ yra puikus produktas. Bet niekas už kriptografinio burbulo nesiruošia jį atsisiųsti ir perduoti eterį naudoti net ir geriausiai suprojektuotą „dapp“.
Laikas gydo visas žaizdų naudojimo problemas
Keletas teigiamų naujienų. Praėjusiais metais pradėjus naudoti „blockchain“ technologiją, komandos pagaliau pradeda kurti savo dizaino žaidimą. Monetų stebėjimas ir Auguras neseniai atnaujino savo išvaizdą ir jausmus, o IOTA tik pristatė naują ir daug intuityvesnį, piniginė.
„Blockchain“ erdvė yra šviežia, ją sukūrė būrys technologų – ne dizainerių. Vis dėlto tai tik laiko klausimas, kol didelis naudingumas įsitvirtins jau ir taip revoliucinėje technologijoje.