Šios tautos įrodo, kad kriptovaliuta neturi reikšmės

Pastaraisiais metais kriptovaliuta tapo daug daugiau nei vien pomėgiu ar spekuliacine investicija. Tai tapo prinokusia pramone su galimybėmis. Nors Kinija vis dar yra pasaulinis kriptovaliutų kasybos lyderis, jų apribojimai šifravimui verčia kripto įmones ieškoti kur įsikurti kitur. Kiekviena šalis turi savo teisėtumo laipsnį kriptovaliutų kasybai ir prekybai, kai kurie netgi uždraudžia vieną ar abu.

Tačiau daugelis mažų šalių šoko ant „blockchain“ pramonės augimo kaip galimybės pritraukti kripto verslą prie savo sienų. Tokios šalys kaip Gruzija ir Malta save reklamuoja kaip kriptografijai palankias, todėl verslui lengviau veikti savo namuose, palyginti su kitomis šalimis, kuriose yra daugiau apribojimų. Žemiau išvardytos tik kelios mažesnės šalys, kripto erdvėje keliančios dideles bangas.

Gruzija, antra pagal aktyvumą kripto gavybos šalis pasaulyje

Gruzija yra Azijos ir Europos sankirtoje, ją sudaro mažiau nei 4 milijonai žmonių. Palyginimui, JAV Džordžijos valstijoje gyvena daugiau nei 10 milijonų žmonių ir tai dvigubai daugiau nei tos šalies, kuri turi savo vardą. Atsižvelgiant į santykinį dydį, Gruzijos pozicija kaip antroji pasaulyje kriptovaliutų kasyboje nėra nieko drovi intriguojanti.

Prie šio kasybos bumo prisidėjo pigi hidroelektrinė ir kriptografijai palankios taisyklės. Gruzijos ministras pirmininkas ir milijardierius Bidzina Ivanišvili taip pat finansavo šalies lėšas Bendro investavimo fondas, privataus kapitalo įmonė, teikianti būsimoms įmonėms finansinę paramą.

Didžiąją dalį kriptovaliutų kasybos veiklos Gruzijoje teikia JAV įsikūrusi technologijų bendrovė „Bitfury“. Daugybė mažesnių kasybos kompanijų ir atrinktų asmenų taip pat pradėjo savo kasybos operacijas. Net politinė partija Gruzijoje pradėjo rinkti lėšas kriptovaliutą kasdama per šalininkų kompiuterius.

Pasak NPR, kriptovaliutų kompanijos išpopuliarino kasybos procesą, paskatindamos vietinius gyventojus išeiti ir įsigyti savo kasybos įrenginių. Kadangi mėnesinės pajamos vidutiniškai siekia vos 400 USD per mėnesį, gruzinų vietiniai gyventojai mano, kad kasyba yra patrauklus naujas būdas padidinti savo pajamas. Šalies ekonomika iki šiol iš esmės neaugo, tačiau kriptovaliutų kasyba gyventojams vis tiek suteikė naują kelią į pajamų gavimą.

Malta, pirmaujanti šalis (teisėta) kriptovaliutų prekyba

Maltos salos valstybė yra mažytė (tiksliau dešimta mažesnė už Rodo salos dydį). Nepaisant savo ūgio, jis tapo prieglobsčiu daugeliui kriptovaliutų turgaviečių ir būtent ten vyksta didžioji dalis legalios pasaulyje kriptografinės prekybos. A „Bloomberg Technology“ straipsnis, „Morgan Stanley“ strategė Sheena Shah išsamiau paaiškina, kas yra teisėta prekyba.

“Daugelyje biržų gali būti vartotojų tam tikroje šalyje, tačiau dažnai tai nėra ta vieta, kur įmonė pasirinko teisėtai registruotis”, – sakoma Shah pranešime. „Dauguma kriptovaliutų prekybos apimtys vykdomos iš bendrovių, legaliai įsikūrusių Maltoje.“

Maltos žinomumas kriptovaliutų prekybos erdvėje kilo po to, kai „Binance“, viena didžiausių pasaulyje kriptografinių biržų, perkėlė savo būstinę į salų valstybę. Honkonge įkurta „Binance“ kovo mėnesį paskelbė apie šį žingsnį reaguodama į priešišką Kinijos reguliavimo aplinką. Maltos ministras pirmininkas pasveikino „Binance“ su tweetu, įskaitant kvietimą kitoms kriptografinėmis įmonėms prisijungti prie biržos..

Sveiki atvykę į #Malta &# 127474;&# 127481; @binance. Mes siekiame būti pasauliniai „blockchain“ pagrindu veikiančio verslo reguliavimo pavyzdžiai ir kokybės bei pasirinkimo jurisdikcija pasaulinės klasės „fintech“ įmonėms -JM @SilvioSchembri https://t.co/3qtAQjOpuQ

– Josephas Muscatas (@JosephMuscat_JM) 2018 m. Kovo 23 d

Maltos vyriausybė akivaizdžiai mato paskirstytos knygos technologijos vertę ir užtikrina, kad biržos savininkai turėtų teisinį tikrumą erdvėje, kurioje trūksta reguliavimo aiškumo..

Lichtenšteinas, kriptovaliutų startuolių vėjelis

Lichtenšteinas yra šeštoji pagal dydį šalis pasaulyje, joje yra tik viena ligoninė, joje gyvena daugiau įmonių nei piliečių. Vis dėlto naujoviška šalis jau tampa dar vienu svarbiu kripto žaidėju.

Lichtenšteino karūnos princas Aloisas užtikrino, kad kriptovaliutų verslininkai galėtų lengvai įsikurti ir steigti įmones. Norėdami sukurti kriptovaliutų įmonę, jums nereikia atidaryti banko sąskaitos, o visą procesą netgi galima atlikti naudojant „Ethereum“ ar „Bitcoin“ per aukščiausią šalies finansų įstaigą., Bankas „Frickas“.

Nors Lichtenšteinas yra Europos ekonominės erdvės narys, šalis nėra Europos Sąjungos dalis. Tai suteikia jos finansinėms paslaugoms pranašumą, nes gali atsisakyti daugumos ES taisyklių, susijusių su „blockchain“, tačiau vis tiek gali prekiauti visame žemyne..

Vainikinio princo Aloiso pastangos atnešti kriptovaliutų bendruomenę į Lichtenšteiną pasirodė esančios vaisingos. Šalies sostinėje Valdeze kas mėnesį vyksta „blockchain“ susitikimas, kuris pritraukia šimtus dalyvių, įskaitant vietos kriptografijos pradininkus ir daugybę kitų talentingų veikėjų iš visos kosmoso..

Išvada

Kiekvienas pasaulio kampelis turi savo požiūrį į „blockchain“ technologiją, o kriptovaliuta vis dar gana nauja jūsų paprasto vartotojo galvoje. Daugelis šalių, panašių į anksčiau išvardytas, skaitmeninę valiutą vertina kaip galimybę klestėti. Pavyzdžiui, mažas pajamas gaunančiose vietovėse, tokiose kaip Gruzija, kriptovaliuta suteikė tautoms galimybę teigiamai pakeisti savo ekonomiką. Kripto bendruomenei toliau augant, daugiau šalių kovos dėl savo pretenzijos, o iki šiol mes gaudavome pinigus mažiems vaikinams.