Nors viso pasaulio nacionalinės vyriausybės nustatė reikšmingus kriptovaliutų reglamentus ir draudimus, labai nedaugelis reguliuotojų akcentavo švietimo kampanijas kaip būdą išmokyti naujus investuotojus apie galimą riziką investuojant į kriptografiją..
Taigi, kas moko apie šias rizikas? Iki šiol matėme ne pelno organizacijų įvairovę, teisinių žurnalų leidiniai, ir mokesčių paslaugos skelbti informaciją apie kriptovaliutos pirkimo riziką.
Pažvelkime į kai kurias dabartines edukacines kampanijas apie kriptovaliutos sandorių riziką ir kokias strategijas jie teikia žmonėms padėti sušvelninti riziką.
Honkongo oficialios pastangos
Kol kas Honkongas pirmauja siekdamas sukurti oficialią, vyriausybės vadovaujamą kriptovaliutų švietimo kampaniją. 2018 m. Sausio 29 d. Honkongo vyriausybės finansinių paslaugų ir iždo biuras (FSTB) bei Investuotojų švietimo centras (IEC) pradėjo švietimo kriptovaliuta kampaniją, į kurią įeina daugybė vaizdo įrašų, infografikų ir straipsnių. šioje svetainėje.
Straipsniai ir infografika svetainėje yra parašyti anglų kalba. Vaizdo įrašai gaminami kantoniečių kalba. Svetainėje pateikiami keli glausti kriptovaliutų ir ICO investicijų rizikos paaiškinimai. Taip pat paaiškinamos kitos „FinTech“ sąvokos, tokios kaip „P2P skolinimas“ ir „nuosavas kapitalo finansavimas“.
JAV kampanijos / ne pelno siekiančios organizacijos
Nors Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) ir „Commodity Futures Trading Commission“ (CFTC) surengė keletą susitikimų, kuriuose aptarė, kaip JAV vyriausybė ateityje valdys kriptovaliutą, šiuo metu nėra oficialių vyriausybės švietimo kampanijų apie kriptografijos riziką. Tačiau kelios organizacijos parengė mokomąją medžiagą.
Teisiniai leidiniai
2018 m. Sausio mėn. „New Jersey Law Journal“ išleido straipsnį apie tai, ką žmonės turėtų žinoti investuodami į kriptovaliutą. Šiame straipsnyje pateikiamas nešališkas, faktinis kai kurių ankstesnių „top cryptos“ įsilaužimų įvertinimas ir pateikiamos priežastys, kodėl kai kurios kriptos gali būti netinkami sandorio sprendimai. Tai taip pat paaiškina kai kuriuos pagrindinius skirtumus tarp geriausių kriptografų, tokių kaip BTC ir ETH.
Advokatūros grupės
Švietimo kampanijos iš „Super PAC“ mėgsta Kriptovaliutų aljansas taip pat populiarėja. Šis „Super PAC“ yra įsipareigojęs sukurti daugiau visuomenės supratimo apie kriptovaliutas ir „blockchain“ technologijas.
Kriptovaliutų aljansas taip pat siekia „priešintis įstatymams ir politiniams kandidatams, ketinantiems reguliuoti kriptovaliutas vartotojų privatumo sąskaita“. Pasak grupės interneto svetainės, dabar daugiau nei 20 žmonių yra pagrindiniai šios organizacijos nariai.
Universitetai / internetiniai kursai
Universitetai yra bene didžiausi švietėjiškų kampanijų apie kriptovaliutas dalyviai. Carnegie Mellon, Cornell, Duke, Masačusetso technologijos institutas ir Merilendo universitetas bei keli kiti pagrindiniai JAV universitetai papildė kriptovaliutų technologijos, ekonomikos, teisės ir kitų specifinių dalykų kursus.
Nors sunku tiksliai pasakyti, kaip vystysis „blockchain“ technologija ir kriptovaliutos rinkos tendencijos, profesoriai paprastai gali padėti studentams sukurti patikimus investavimo principus ir mokyti juos, kaip išlaikyti investicijas..
Be to, internetinės mokymosi platformos taip pat pradeda siūlyti daugiau kursų, susijusių su „blockchain“ ir kriptovaliuta. Pavyzdžiui, „Coursera“ siūlo Prinstono klasė įvairiausiomis temomis apie Bitcoin ir įvairias kitas kriptografijas.
„Kas toliau“ švietimo kampanijose?
Dabartinių švietimo kampanijų apie kriptovaliutos sandorių riziką dar nedaug. Nors universitetai greičiausiai išplės kursų pasiūlą apie „blockchain“ ir „cryptocurrency“, kiti gyventojų segmentai taip pat turi sužinoti daugiau apie tai, kaip priimti protingesnius sprendimus dėl kriptovaliutos sandorių..
Dažniausiai tiek HODLers, tiek dienos prekybininkai turi sužinoti apie riziką atlikdami savo tyrimus. Galbūt vienas iš svarbiausių būdų, kaip naujesni investuotojai geriau supranta galimą riziką, yra senų investavimo patarimų (t. Y. Bendrųjų principų, susijusių su investavimu į vertybinių popierių rinką), ir saviugdos, atliekant mokslinius tyrimus (t. saugojimo priemonės ir kt.)
Investuotojai turėtų prisiminti klasikinius patarimus, tokius kaip „neinvestuok daugiau, nei gali sau leisti prarasti“ arba „pirkti žemai, parduoti brangiai“. Tačiau jie taip pat turėtų ieškoti daugiau išteklių, kurie mokytų esminių „blockchain“ / „cryptocurrency“ technologijos koncepcijų.
Kai kriptovaliutų rinka ir toliau bręsta, o naujesni investuotojai pradeda domėtis rinka, oficialios švietimo kampanijos greičiausiai atliks svarbesnį vaidmenį mokant žmones investavimo principų ir technologijų koncepcijų. Kol kas naujesnių investuotojų švietimo skirtumas tebėra gana didelis.