„Blockchain“ meno projektai: technologiniai ar avangardiniai?
Menas tikriausiai nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą galvojant apie Bitcoin ir kitas kriptovaliutas. Tačiau „blockchain“ meno projektai buvo beveik tiek pat ilgi, kiek ir pats „blockchain“.
Šiame straipsnyje apžvelgsime šešis populiariausius „blockchain“ meno projektus ir tai, kaip jų menininkai savo darbuose naudoja „blockchain“ technologiją.
Skarabėjų eksperimentas
Skarabėjų eksperimentas yra decentralizuotas menininkų kolektyvas, orientuotas į kombinuotus meno kūrinius. 2014 m. Sukurta „SCARAB“ yra daugelio vartotojų asmenybė, kuri naudoja dirbtinio intelekto (PG) vaizdų apdorojimą ir iš vieno tūkstančio pateikimų sudaro vieną meno kūrinį. Norėdami prisidėti prie kolekcijos, tiesiog turite užsiregistruoti ir pateikti savo meno kūrinį čia. Už tai gausite „Scarab“ žetoną.
Šis ženklas suteikia jums narystę „Scarab“ bendruomenėje ir leidžia balsuoti už tai, kurie meno kūriniai yra įtraukti į bendrą kūrinį. Komanda naudojo sandorio šalį kurdama žetonus ir egzistuos tik 100 000 „Scarab“ žetonų. Be balsavimo, taip pat galite prekiauti „Scarab“ žetonais per „Counterparty DEX“. Šiuo metu jie prekiauja apie 13 USD žetonu, suteikdami projektui ~ 30 000 USD kainų etiketę su apyvartoje esančiais 2298 žetonais.
Pirmasis sujungtas meno kūrinys vis dar vykdomas, bet jūs galite pamatyti, kaip jis pasirodo čia.
Retos „Pepe“ prekybos kortelės
Vienas iš „odder blockchain“ meno projektų – „Rare Pepe“ prekybos kortelės taip pat naudoja „Counterparty“. Šios kortelės prasidėjo kaip „4chan“ memas, kai vartotojai fotografavo Pepe the Frog, hibridinio žmogaus / varlės animacinio filmo personažą. Vartotojai prie kiekvieno naujo paveikslėlio pridėtų autentiškumo vandens ženklą ir pavadintų jį „Rare Pepe“.
Retas Pepesas išpopuliarėjo, nes, atrodo, parodijavo beveik kiekvieną popkultūros ikoną Homeras Simpsonas Vincentui Van Goghui. Pepe netgi tapo šiek tiek kultine Donaldo Trumpo kampanijos ikona 2016 m. Prezidento rinkimuose.
Tai, kas prasidėjo kaip pokštas, dabar išaugo į visišką prekybos ekonomiką. Retomis „Pepe“ prekybos kortelėmis aktyviai prekiaujama per blokų grandinę ir jos kartais gali gauti kainas į šiaurę nuo 10 000 USD. Šią ekonomiką kurstanti valiuta yra Pepecash. Norėdami pritaikyti savo meno kūrinius, turite sumokėti „Pepecash“ mokestį Retas „Pepe“ katalogas ir dauguma menininkų „Pepecash“ priima tik už savo darbus.
„CryptoKitties“
2017 m. Gruodžio mėn, „CryptoKitties“ audra užvaldė „blockchain“ pasaulį, o projekto vykdytoja ką tik pakėlė 12 mln. USD finansavimas. Investuotojų sąraše yra tokie žymūs vardai kaip Andreessen Horowitz ir Union Square Ventures.
„CryptoKitties“ yra kolekcinės animacinės katės, kurias galite nusipirkti, parduoti ir veisti naudodami „Ethereum“. Jie vienu metu tapo tokie populiarūs, kad padidėjęs su jais bendraujančių žmonių naudojimas sukėlė didelių spūsčių „Ethereum“ tinkle. Spūstys kartais buvo pakankamai blogos, kad kai kurie projektai turėjo atidėti savo ICO.
Panašiai kaip „Rare Pepe“ kortelės, kiekviena „CryptoKitty“ yra unikali ir turi tam tikrą retumo lygį. Nors dauguma virtualių kačių paleidžia mažiau nei 25 USD, kai kurios iš retesnių kačių kainuoja tūkstančius. brangiausia katė platformoje buvo įsigyta už daugiau nei 100 000 USD.
„CryptoKitties“ populiarumas paskatino daugybę papildomų įmonių, tokių kaip „Etherbots“, „CryptoPuppies“ ir netgi „CryptoCelebrities“..
Bitcoin paminklas (Kranj, Slovėnija)
Nors „Blockchain“ tiesiogiai nenaudojamas, „Bitcoin“ paminklas eismo žiede Kranj mieste, Slovėnijoje, yra puikus technologijos poveikio visuomenei pavyzdys. Paminklas, finansuojamas „Bitstamp“ ir „3fs“, yra pirmasis viešasis paminklas, skirtas „Bitcoin“.
Šaltinis: REUTERS / Borutas Zivulovičius
Krandžio piliečiai, pasirinkę Bitcoin, tapo kūrinio tema per diskusiją miesto „Facebook“ puslapyje. Slovėnija nuolat buvo viena iš atviresnės šalys link „blockchain“ technologijos, todėl piliečiai, balsuojantys už kažką „Bitcoin“ pagrindu, nieko nestebina.
Slovėnijos pareigūnai bendradarbiauja su keliais „blockchain“ verslais, kad padėtų šviesti šalies piliečius apie technologijos vertę. Be to, regiono įmonės taip pat įkūrė „Blockchain Alliance CEE“, kad palengvintų bendravimą ir pagerintų kriptovaliutos reputaciją. Kranj vyriausybė nori, kad paminklas atspindėtų miesto perspektyvų požiūrį į naujas technologijas.
„Maecenas“ decentralizuota dailės galerija
Mecenas yra „pirmoji atvira„ blockchain “platforma, kuri demokratizuoja prieigą prie dailės“. Su „Maecenas“ kiekvienas gali tapti meno investuotoju.
Tik už 2% mokestį galėsite investuoti į bet kurį galerijos kūrinį. Tai žymiai mažiau nei 20 proc., Kuriuos dažnai ima meno aukcionų rengėjai. Kadangi nereikia pirkti viso kūrinio, išvengsite šimtų tūkstančių dolerių, kad paremtumėte populiariausius kūrinius.
Kita vertus, kolekcininkai ir galerijos gali lengvai ir pigiai parduoti savo meno kūrinių dalis investuotojams. Tai leidžia jiems išsisukti nuo didelių paskolų perkant naujus kūrinius savo kolekcijoms.
Platformos blokų grandinė registruoja visas operacijas naudodama savo ART žetonus. Jei naudojate ART žetonus ar kitas kriptovaliutas, nėra minimalios sumos, kurią turite investuoti. Tačiau naudojant „fiat“, jūsų investavimui reikalingas minimalus 5000 USD mokestis ir 50 000 USD reikalingas pradinis indėlis.
Anime moneta (ANI netrukus taps ANIM)
„Anime Coin“ yra platforma, skirta kurti, laikyti ir prekiauti skaitmeniniais anime meno kūriniais „blockchain“. Projekto tikslas – padėti pagerinti nuosavybės kilmę naudojant skaitmeninius kūrinius. Kurdami kūrinį nustatote, kiek kopijų norite išplatinti. Šis numeris ir vardo metaduomenys saugomi tiesiogiai su vaizdo byla.
Sukūrę savo anime, galite jį parduoti už ANIM žetonus decentralizuotoje ANIM biržoje. Panašiai kaip „Bitcoin“, ANIM didžiausia pasiūla yra 21 mln. Platformoje taip pat yra masternodai, galintys sukurti „Waifu Assets“. Šie ištekliai yra vienetiniai ir susieti su konkrečiais anime simboliais. Vienam simboliui priklauso tik vienas „Waifu“ turtas.
Kas ateina toliau?
„Blockchain“ poveikis meno rinkai yra akivaizdus. Šiandien kolekciniai daiktai ir decentralizuotos galerijos yra svarbiausi bilietų projektai, tačiau tai gali lengvai pasikeisti rytoj. Kaip ir meno pramonė bei populiarūs stiliai per visą istoriją nesuskaičiuojamą kiekį kartų keitėsi, taip pat privalės vystytis ir „blockchain“ meno projektai.
Niekas nežino, kas bus toliau šioje greitai besikeičiančioje pramonėje. Tačiau vienas dalykas yra tikras: kūrybininkai ir toliau naudos „blockchain“, kad toliau formuotų savo meninius kūrinius.