Panašu, kad dirbtinio intelekto ir „blockchain“ santuoka bus ilgalaikė. Šiais metais į rinką įsiveržė „blockchain“ AI projektų potvynis, kuris įvairiomis naujoviškomis priemonėmis suartino abi technologijas..

Gali būti problematiška nustatyti aiškias visų šių naudojimo kategorijų kategorijas, jau nekalbant apie tai, kad reikia žengti koja kojon su kiekvienu projektu. Tačiau šiame straipsnyje bus nagrinėjamos kai kurios problemos, kurias AI ir „blockchain“ gali sujungti, kad išspręstų, ir apžvelgiami šiuo metu kuriamų „blockchain“ AI sprendimų pavyzdžiai.

Kodėl reikia sujungti „Blockchain“ ir AI?

Paprasčiau tariant, „blockchain“ gali būti dirbtinio intelekto technologijų įgalintojas. Dirbtinis intelektas sunaudoja didžiulį kiekį skaičiavimo galios ir patiria didelių išlaidų dirbdamas centralizuotuose serveriuose.

Dėl to centralizuotą intelektinį intelektą beveik kontroliavo tokios stambios kompanijos kaip „Google“ ar IBM, kurios turi biudžetą investuoti į technologijas. Decentralizavus skaičiavimo galią daugelyje tinklo mazgų, mažesniems startuoliams suteikiama galimybė kurti AI.

„Blockchain“ taip pat suteikia AI skaidrumo ir saugumo naudą. Mašininio mokymosi sprendimai ir rezultatai yra neskaidri, kai jie priimami centralizuotoje įmonėje. Jei dirbtinio intelekto mašina priims „blogą“ sprendimą ar veiksmą, žmonėms gali būti sunku juo vėl pasitikėti.

Dar blogiau, kad už prietaisą atsakinga įmonė gali bandyti manipuliuoti duomenimis kaip priedanga. „Blockchain“ gali saugiai ir skaidriai įrašyti AI sprendimus ir duomenis, naudojamus jiems valdyti. Šis skaidrumas padės sukurti pasitikėjimą dirbtinio intelekto mašinomis.

„Blockchain AI“ projektų klasifikacijos

Pažvelkime į keturias plačias „blockchain“ AI projektų klasifikacijas: decentralizuotas intelektas, prekyba, pokalbių robotai / pokalbiai ir prognozės. Klasifikacija nėra tikslusis mokslas ir yra daug kitų klasifikacijų. Tačiau šie keturi šiuo metu yra kuriami vertų projektų.

Decentralizuotos žvalgybos tarnybos

Šiame žaidime yra du išskirtiniai žaidėjai – „SingularityNET“ ir „DeepBrainChain“.

„SingularityNET“ yra decentralizuota dirbtinio intelekto rinka, leidžianti bet kokiam technologiniam startuoliui masiškai kurti ir gauti pajamų iš dirbtinio intelekto. Iš esmės tai sukuria būdą dirbtinio intelekto mašinoms susikalbėti, dalytis mašinų mokymosi procesu ir tobulėti.

Tokiu būdu sukaupus žvalgybos informaciją, įveikiamos mastelio problemos, su kuriomis dabar susiduria PG. Šiuo metu vienas dirbtinio intelekto robotas paprastai atlieka vieną užduotį, kuri neoptimizuoja mokymosi proceso skirtingose ​​mašinose.

Bendrovė yra Beno Goertzelio, kuris dalyvavo dirbtinio intelekto roboto „Sophia“ kūrime, idėja. „Sophia“ turėtų būti vienas iš pirmųjų „SingularityNET“ naudojimo atvejų. Robotė mokysis iš kitų prie tinklo prijungtų mašinų ir dalinsis savo mokymusi bei intelektu.

(Ar tai turėtų būti „mokymasis ir intelektas“? Mes tikrai turime nustatyti keletą teisingų dirbtinio intelekto robotų įvardžių!).

Jei dar nematėte Sofijos veiksmo, peržiūrėkite šį interviu CNBC:

„DeepBrainChain“ yra susijusi misija. Bendrovė kuria dirbtinio intelekto intelekto tinklą, kuris turi vieną aiškų tikslą – decentralizuoti dirbtiniam intelektui reikalingą apdorojimo galią. Decentralizavimas sumažina naujų žaidėjų, patenkančių į rinką, išlaidas iki 70 procentų.

„DeepBrainChain“ ir „SingularityNET“ neseniai paskelbė partnerystę, leidimas dalytis duomenimis tarp abiejų platformų, kad būtų galima išnaudoti visas decentralizuoto intelekto galimybes.

Patikėkite ar ne, taip pat galite sekti Sofiją „Instagram“.

„Sophia Robot Instagram“

Sophia turi savo (savo?) Savo „Instagram“ paskyrą

Dirbtinis intelektas ir prekyba

„Auton.io“ ir „AiX“ yra du „blockchain AI“ projektai, kuriais siekiama įsiveržti į prekybos erdvę, tačiau labai skirtingais būdais.

Auton.io yra decentralizuotas, dirbtiniu intelektu pagrįstas prekybos robotas, leidžiantis aukšto dažnio šifravimo prekeiviams nustatyti prekybos algoritmus. Dirbtinio intelekto programinė įranga stebi šifravimo rinkas ir automatiškai vykdo prekybą pagal vartotojo nustatytas sąlygas.

Šią programinę įrangą galite naudoti prekyboje daugelyje esamų biržų, įskaitant „Kraken“ ir „Bittrex“. Bendrovė taip pat kuria savo gimtąją decentralizuotą biržą.

AiX siekia naudoti AI ir „blockchain“, kad pakeistų vieną iš tarpininkų vaidmenų sudėtingoje tradicinės prekybos arenoje – tarpininkių tarpininką (IDB). Šis vaidmuo suteikia informacijos apie finansų rinką, pvz., Sandorių tarp bankų, kuriuose nėra oficialių mainų, kainos ir likvidumo.

Žinoma, blokų grandinė geriausiai pašalina tarpininko poreikį. „AiX“ mano, kad mašininio mokymosi patirtis, susijusi su „blockchain“, gali pakeisti IDB vaidmenį. Bendrovės vertinimu, tai gali sumažinti komisinių mokesčius, kuriuos ima tradiciniai IDB, iki 50 proc., O tai nėra mažas pokytis rinkoje, kurią „AiX“ vertina daugiau nei 6,5 mlrd..

„Chatbot“ ir pokalbio AI

„Talla“ yra įmonė, teikianti dirbtiniu intelektu pagrįstus pokalbių robotus ir žinių bazes, skirtas naudoti pagrindinėse funkcijose, tokiose kaip IT. Bendrovė matė „blockchain“ potencialą atidaryti „juodąją dėžę“ dirbtinio intelekto srityje ir kuria „Botchain“.

„Chatbot“ pavyzdys

Jei kada nors naudojatės vienu iš šių iššokančiųjų pokalbių laukelių, kalbėjotės su „chatbot“.

Botchainas yra „Ethereum“ pagrindu sukurta platforma, leidžianti išgirsti robotais pagrįstus pokalbius. Decentralizavimas taip pat suteikia galimybę bendradarbiauti skirtingiems pokalbių robotams. Bendradarbiavimas padeda pagerinti pagrindinį „Talla“ žinių bazių pasiūlą, nes robotai gali dalytis žvalgyba, surinkta iš skirtingų sąveikų su žmonėmis.

Indorse yra dar vienas pavyzdys. Bendrovė kuria „blockchain“ platformą, kuria siekiama decentralizuoti įgūdžių ekonomiką. Pagalvokite apie „LinkedIn“, „blockchain“. Nariai gali padidinti savo reputacijos balus ir užsidirbti žetonų, pridėdami savo įgūdžius ir projektus bei patvirtindami kitų įgūdžius.

„Indorse“ numato, kad pokalbių robotai gali būti naudojami įgūdžiams patikrinti. Pavyzdžiui, „chatbot“ gali paprašyti, kad kažkas, turintis kūrėjo įgūdžių, pateiktų tam tikras kodo eilutes, kurios būtų taikomos tam tikru atveju. Mašininis mokymasis ir natūralios kalbos apdorojimas pagerins pokalbių robotų tikslumą, kad laikui bėgant būtų galima nustatyti įgūdžius.

Dirbtinis intelektas

Galiausiai, du „blockchain“ AI projektai, skirti generuoti krištolo kamuolio stiliaus prognozes ir prognozes, yra Endoras ir Senno. Šie du projektai turi tam tikrų skirtumų – „Senno“ yra sukurta naudojant NEO blokų grandinę, o „Endor“ turi savo grandinę. Tačiau abiejų vizija yra panaši – kad vartotojai galėtų užduoti bet kokį nuspėjamą klausimą ir gauti tikslų atsakymą, pagrįstą minios išmintimi.

Anksčiau minios išmintis (arba „socialinė fizika“ Endoro kalba) buvo prieinama tik didelėms įmonėms, tokioms kaip „Facebook“. Tokios įmonės turi prieigą prie daugybės vartotojų nuotaikos duomenų ir biudžeto, reikalingo apdorojimo galiai finansuoti.

Tačiau dirbtinio intelekto kompanijos planuoja išnaudoti kitą decentralizavimo elementą – duomenų paskirstymą – galios sugadinimą keliuose mazguose. Sujunkite tai su dirbtinio intelekto bruožais, tokiais kaip natūralus kalbos apdorojimas ir mašininis mokymasis, o sistemos gali apdoroti didžiulį kiekį vartotojo duomenų taip, kad sukurtų galingą prognozavimo variklį..

Futuristinė technika

Tai tik keli „blockchain“ AI projektų pavyzdžiai. Yra daug kitų naujų dalyvių, kurie taip pat naudoja šį naujų technologijų derinį savo idėjoms diegti. Sujungus „blockchain“ ir dirbtinį intelektą, sukuriama kažkas žymiai didesnė nei jo dalių suma.

Derinant dirbtinį intelektą su kitomis naujomis technologijomis, tokiomis kaip daiktų internetas, ateityje gali būti dar svarbesnių pokyčių. Šios konvergencijos yra labai svarbiausios futuristinės technologijos, todėl tai yra įdomus laikas net ir labiausiai atsitiktiniams stebėtojams.