„Blockchain“ aplinkos ateitis

„Blockchain“ aplinkos koncepcija ir toliau kelia kūrėjų vaizduotę visame pasaulyje. Kaip netrukus sužinosite, skaidrus ir nekintamas „blockchain“ technologijos pobūdis daro jį idealų atliekant daugybę aplinkos taupymo užduočių. Šiandien kūrėjai ketina integruoti „blockchain“ technologiją į įvairius tvarius projektus.

Išgelbėti planetą nėra lengva užduotis. Laimei, dabar egzistuoja technologijos, skirtos pasenusiai ir švaistingai praktikai transformuoti. Žemei labai reikia paramos. Remiantis naujausia ataskaita paskelbta Jungtinių Tautų aplinkos programos, žemės temperatūra ir toliau kyla nerimą keliančiu greičiu.

Nors tai gali būti džiugi žinia tiems, kurie šiuo metu yra šaltojo žiemos sezono viduryje, kylantis jūros lygis sukrėtė salas ir pakrančių miestus. „Yale“ paskelbtas tyrimas parodė, kad vandenynai nuo septintojo dešimtmečio pakilo iki šiol neregėtu lygiu. Toje pačioje ataskaitoje išsamiai aprašyta, kad vandenyno lygio padidėjimo greitis padvigubėjo nuo maždaug 0,06 colio per metus iki 0,14 colio per metus 1993 m..

Ši informacija kelia nerimą ne tik aplinkosaugininkams. Remiantis naujausiais duomenimis, tiek vyriausybės, tiek privatus verslas yra pasirengęs prisiimti 14 trln. USD žalos per metus tyrimas atliko JK nacionalinis okeanografijos centras (NOC).

Statybinė medžiaga (grandinės) geresnei planetai

Pripažindamas pokyčių poreikį, paskelbė Pasaulio ekonomikos forumas Statybinė medžiaga (grandinės) geresnei planetai. Šiame dokumente išdėstyti 65 esami ir atsirandantys „blockchain“ aplinkos projektai, kurie gali atsverti dabartinę planetos degradacijos būklę. Tyrimas nustato šešias pasaulines iššūkių sritis:

  1. Klimato kaita
  2. Biologinė įvairovė ir apsauga
  3. Sveiki vandenynai
  4. Vandens saugumas
  5. Švarus oras
  6. Orai ir atsparumas nelaimėms

Pasauliui bandant kovoti su aukščiau išvardintomis aplinkosaugos problemomis, susikūrė daugybė tarptautinių „blockchain“ klimato organizacijų. Šios grupės aktyviau žiūri į problemas, su kuriomis susiduria mūsų aplinka. Viena žinomiausių šiandien veikiančių „blockchain“ aplinkos grupių yra „Blockchain for Climate Foundation“.

„Blockchain for Climate Foundation“

„Blockchain for Climate Foundation“ siekia, kad „blockchain“ būtų Paryžiaus susitarimas. Paryžiaus susitarimas yra tarptautinė kenksmingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo strategija, paremta 195 pasirašiusių šalių.

Yra daugybė priežasčių, kodėl „blockchain“ strategija yra prasminga. Pirmiausia, Paryžiaus susitarimo perkėlimas į blokų grandinę leidžia šalims atvirai ir skaidriai stebėti pasaulines emisijas. Be to, žingsnis žymiai sumažina stebėjimo išlaidas. Šiuo metu grupė rengia turus, kuriuose reklamuojama tokio susijungimo nauda.

„Blockchain“ aplinkos programos jau juda

Laimei, „blockchain“ erdvė yra susijusi su naujovėmis ir tvarumu. Šiuo tikslu šiuo metu egzistuoja daugybė privačių ir vyriausybės vykdomų „blockchain“ aplinkos programų. Šios programos sujungia kripto kūrėjų sumanumą ir aplinkosaugininkų viltis. Čia yra pora labiausiai vertų dėmesio pavyzdžių:

Saulės plastikas: plastikinis bankas

„Solar Plastic“ platforma siekia paskatinti perdirbimo procesą. Plastiko atliekos kelia didžiulį rūpestį aplinkosaugininkams. Naujausia „Huffington Post“ istorija pavadinimu „Mūsų vandenynai skęsta plastmasėje“ pabrėžia problemas, kurias šie kūrėjai siekia palengvinti.

Didysis Ramiojo vandenyno šiukšlių pleistras per „Sputnik International“

Didysis Ramiojo vandenyno šiukšlių pleistras per „Sputnik International“

Koncepcija Plastikinis bankas yra paprasta. Dalyviams už plastikų perdirbimą mokama kriptovaliuta. Platforma už plastiko atliekas moka žmonėms šiek tiek didesnę nei rinkos normą. Ši strategija palaiko mūsų vandenynų švarą ir suteikia energijos perdirbimo pastangas visame pasaulyje.

Elektronų platforma

Elektronas platforma sujungia „blockchain“ technologijos saugumą su šiuolaikinių skaitmeninių elektros skaitiklių aukštųjų technologijų funkcijomis. Šis projektas palengvina perėjimą prie išmaniųjų tinklų sistemų, kurios automatiškai nustato efektyviausią energijos paskirstymo strategiją.

Ši JK įsikūrusi energijos paskirstymo platforma turi galimybę keisti iki 53 milijonų metrų ir daugiau nei 60 skirtingų elektros tiekėjų. Projekto komanda siekia sumažinti šiuo metu vykdomą centralizaciją šalies energetikos sektoriuje. Platforma leidžia decentralizuotai spręsti energijos gamybos problemas.

Bruklino mikrogridas

Bruklino mikrogridas projektas sujungia daug novatoriškų technologijų ir sukuria komunalinį energetikos tinklą. Platforma yra unikali tuo, kad energetikos įmonė vis dar atsakinga už infrastruktūros išlaikymą. Dalyviai keičiasi nepanaudota energija.

Šiuo metu projekte yra pastatas Brukline, NY, įrengtas su saulės baterijomis. Šių plokščių gaminama energija paskirstoma visiems mikrotinklo dalyviams. Kiekvienas dalyvis gauna paskirtą elektros energijos kiekį. Nariai, norėdami gauti pelną, gali parduoti savo nepanaudotą galią kitiems mikrotinklo nariams.

„SolarCoin“

„SolarCoin“ koncepcija yra panaši į Brooklyn Microgrid koncepciją tuo, kad saulės energija yra gaminama ir perparduodama. Tačiau „SolarCoin“ projekte koncepcija yra labiau individualizuota. Vartotojai per blokų grandinę parduoda nepanaudotą elektros energiją, kurią sukuria privačios saulės baterijos.

Pagal šią strategiją namo savininkas perka saulės kolektorių sistemą. Kai sistema bus integruota į „SolarCoin“ tinklą, vartotojai gali pradėti pardavinėti energiją, kurios nenaudoja namuose. Prie platformos galima prisijungti nemokamai, o nariai gali pasirinkti mokėti fiat valiuta arba Bitcoin.

„ElectriCCHain“

„ElectiCChain“ platforma teikia realaus laiko pasaulinį saulės energijos gamybos stebėjimą. Sistema veikia kartu su „SolarCoin“ tinklu. Projektas apima daugiau kaip septynių milijonų pasaulinių saulės įrenginių duomenis. Šie duomenys padeda tolesniems moksliniams tyrimams apie tvarią energiją.

„ElectriCChain“ visus surinktus tiesioginius saulės energijos gamybos ir naudojimo duomenis paskelbia vienoje blokų grandinėje. Ši strategija suteikia tyrėjams daugybę vertingos informacijos lengvai prieinamoje vietoje.

Šviesesnė ateitis: „Blockchain“ aplinka

Sunku pasakyti, ar „Bitcoin“ išradėjas Satoshi Nakamoto įsivaizdavo, kaip „blockchain“ technologija pakeis tai, kaip mes valdome savo gyvenimą. Kūrėjams toliau tiriant „blockchain“ technologijos pranašumus, mus supančiam pasauliui labai reikia sprendimų. Dabar atrodo, kad „blockchain“ technologija turi raktus į geresnę ateitį visiems.