Stefanas George'as, sutikimas iš edcon.ioStefanas George’as yra „Ethnum“ pagrindu sukurtos Gibraltaro prognozavimo rinkos platformos „Gnosis“ įkūrėjas ir CTO. Gnosis yra antra pagal dydį prognozavimo rinkos platforma pagal rinkos viršutinę ribą, atsilikusi tik nuo „Augur“.

Iš Simono Singho „The Code Book“ įgijęs giminingumą kriptografijai, Stefanas suprato, kad vienas geriausių „blockchain“ naudojimo atvejų buvo prognozavimo rinkos. Iš pradžių jis nusprendė remtis „Bitcoin“. Tačiau po vieno pokalbio su „Ethereum“ įkūrėju Joe Lubinu komanda buvo įsitikinusi, kad pakeis.

Gnosis taip pat kuria decentralizuotą mainų centrą (DEX), Olandų kalba X, šalinti centralizuoto ir decentralizuoto mainų problemas. Pasinaudodamas aukciono stiliaus prekybos modeliu, „DutchX“ pašalina nesąžiningą kalnakasių, vadinamų „priekyje dirbančiais“, pranašumus ir įgalina sąžiningesnius kainų paieškos mechanizmus..

Stefanas buvo decentralizuotų mainų komisijos narys Sklandumo viršūnių susitikimas į kurią taip pat pateko „IDEX“, „Airswap“, „Ledger“ ir kitų įkūrėjai. Išgirdęs apie decentralizuotų mainų potencialą (ir trūkumus), jaučiausi priverstas sužinoti daugiau.

Taigi, prašome mėgautis šiuo pokalbiu, kuriame aptariamos DEX įvaikinimo kliūtys ir „Gnosis“ strategija šiems trūkumams pašalinti.

Šis interviu vyko „Fluidity Summit“ susitikime Brukline, NY. (Norėdami sužinoti daugiau apie decentralizuotus mainus, spustelėkite čia)

Ką jūs, vaikinai, veikiate „Gnosis“?

Mes pradėjome „Gnosis“ kurti prognozavimo rinkos sistemą ant „Ethereum“. Per pastaruosius aštuonis mėnesius taip pat pradėjome dirbti su decentralizuotomis mainų technologijomis. Priežastis yra ta, kad prognozavimo rinkos leidžia jums sukurti naujo tipo žetonus ir šie žetonai turi specifinę savybę. Kažkuriuo metu jie turėtų konkrečią vertę, ir tada ši vertė nebesikeičia. Mes naudojame terminą sąlyginiai mokėjimai. Tais žetonais galima veiksmingai prekiauti kur nors, ir šiuo metu nėra jokios infrastruktūros, kad tai būtų galima padaryti.

Taigi jūs taip pat kuriate DEX?

Taip, todėl mes taip pat dirbame su infrastruktūra, kuri leidžia efektyviai prekiauti numatymo rinkos žetonais. Pirmasis bandymas tai padaryti yra tai, ką jūs vadinate „Olandijos mainais“, kur decentralizuotam biržai taikome paketinių aukcionų modelį..

Kalbant apie prognozių rinkas, koks yra pagrindinis skirtumas tarp „Gnosis“ ir „Augur“?

Manau, kad prognozavimo rinkų elementas nėra esminė „Augur“ ar „Gnosis“ dalis. Tai gali nustebinti, bet iš esmės, mano nuomone, „Augur“ yra labiau panaši į draudimo bendrovę. „Augur“ dirba decentralizuotame „Oracle“, kuris turėtų būti naudojamas sprendžiant jų prognozavimo rinkas, tačiau šis „Oracle“ taip pat gali būti naudojamas visokiems kitiems tikslams. Kodėl tai draudimas? Kadangi pirmiausia eisime su centralizuotu „Oracle“, o centralizuotas „Oracle“ būtų naudojamas kaip atsarginė „Oracle“ tik tuo atveju, jei kažkas negerai.

Štai kodėl, mano nuomone, tokio tipo „Oracle“ naudojimas yra labiau panašus į draudimą tuo atveju, jei decentralizuotas informacijos tiekimas nepavyktų. Su „Gnosis“ tai visai ne mūsų reikalas. Mes nedirbame su „Oracle“ sprendimais. Džiaugiamės, jei „Augur“ pasiseka ir sukuria funkcionalų, veikiantį, decentralizuotą „Oracle“, kurį galima naudoti „Gnosis“ sistemoje ir „Augur“ prognozavimo rinkos sistemoje..

Nesvarbu. Mums svarbu tai, kad „Augur“ ir „Gnosis“ sistemos sukuria naujo tipo prognozavimo rinkos rezultatų ženklus. Tais turi būti prekiaujama, todėl mes dirbame su decentralizuotu mainu, kuris yra specialiai pritaikytas pirkti ir parduoti tuos rezultatų ženklus. Tai kitas verslas. Sakyčiau, kad „Augur“ yra daugiau draudimo bendrovė, siūlanti decentralizuotą „Oracle“ sprendimą. „Gnosis“ yra decentralizuota mainų įmonė, siūlanti mainų technologijas, kurios gali palengvinti prekybą prognozavimo rinkos rezultatų žetonais.

Ką norėtumėte, kad žmonės suprastų apie decentralizuotus mainus?

Pirmiausia suprasti, kodėl jiems pasiseks arba kodėl jie pakeis centralizuotus mainus daugiausia dėl dviejų priežasčių. Vienas iš jų nėra globa ir galite leisti vartotojui visiškai kontroliuoti bet kokią prekybą. Kitas dalykas yra tai, kad centralizuoti mainai, jiems kyla problema, kad jie yra labai suvaržyti, ką jie gali išvardyti, ir decentralizuoti mainai, galite išvardyti bet kokius ženklus.

Jei pagalvotumėte apie „Ethereum“, beveik kiekvieną dieną prekiaujama naujais žetonais, tačiau vargu ar kuri nors centralizuota birža sugeba išvardyti kurį nors iš jų, nes jie turi atitikti visų rūšių reikalavimus. Jie turi viską patikrinti, o tai tiesiog neveikia kuriamų žetonų skaičiaus. Decentralizuotoje biržoje galite pridėti tuos žetonus ir jais prekiauti. Tai yra dvi didžiausios priežastys, kodėl decentralizuoti mainai imsis viršų. Tada taip pat svarbu suprasti decentralizuotus mainus, jie veiks šiek tiek kitaip nei centralizuoti mainai.

Pagrindinė to priežastis yra ta, kad jie turi tam tikrų laiko apribojimų „blockchain“, kurių nėra centralizuotose biržose. Centralizuotoje biržoje beveik nedelsdami vykdote sandorius. „Blockchain“ jūs, žinoma, turite užrakto laiką, kuris yra minimalus laikas, kurio jiems reikia norint išspręsti prekybą. Štai kodėl mes turime galvoti kitaip. Centralizuotiems mainams mes naudojame kažką panašaus į užsakymų knygas, apie kurias visi žino, bet jei blokų grandinei taikytumėte tą patį modelį, susidursite su daugeliu klausimų.

Daugiausia vienas iš jų yra vykdomas iš anksto, todėl yra galimybė, kad per tą laiką, kai išsiųsite užsakymą, kažkas kitas supras, kad jūs siunčiate užsakymą, o kaina gali pasikeisti per šį atsiskaitymo laiką ir kažkas gali pasinaudoti tai ir tiesiog pateikite kitą užsakymą prieš jam atsiskaitydami. Taigi, tai yra didelė problema, todėl turime turėti kitokio tipo modelį. Mes siūlome naudoti vadinamuosius paketinius aukcionus, kai per tam tikrą laiką sujungiate užsakymus, kurie gali būti per šį užrakto laiką, ir tada visus juos sumokėsite vienu metu už tą pačią kainą..

Taigi, niekam nėra galimybės bėgti iš priekio, nes net jei bandytumėte važiuoti į priekį, jūs vis tiek gautumėte tą pačią kainą kaip ir visi kiti.

Centralizuota ir decentralizuota, sutinkant su keepstock.net

Jūs, vaikinai, rinkote lėšas naudodami tą modelį, teisingai?

Teisingai. Mes naudojome paketinį aukcioną. Mūsų atveju mes vykome į Olandijos aukcioną. Taigi, žmonėms gali kilti klausimas, kodėl jūs naudojatės Olandijos aukcionu? Taip pat galite pasinaudoti bet kokių antrų kainų aukcionais. Paprasta priežastis, kodėl turėtumėte naudoti Olandijos aukcioną, yra paprasta. Tai kažkas paprasto įgyvendinti. Be to, visi dalyvaujantys asmenys nedelsiant įsipareigoja. Išmanioji sutartis niekada nekontroliuoja daugiau pinigų, nei reikia aukcionui užbaigti. Jei jums patinka „eBay“ tipo aukcionai, ne visi laimi. Visi kiti dalyvaujantys žmonės užrakina šiek tiek pinigų, kol baigsis aukcionas. Šio tipo aukciono modelyje to nėra, nes visi, siuntę pasiūlymą, yra nedelsiant įsipareigoję.

Tai kitoks modelis nei dauguma ten vykstančių mainų.

Teisingai. Šiuo metu manau, kad dėl patogumo ar dėl to, kad nereikia mokyti vartotojų, dauguma mainų tiesiog pakartoja užsakymų knygos modelį decentralizuotose biržose, kuri turi visus tuos trūkumus. Jis turi „front-run“ trūkumą ir turi problemą, kad jei yra mažo likvidumo žetonų, yra „bid-ask“ skirtumas, nes vargu ar kas jais prekiauja. Mes sakome: gerai, sukaupkime likvidumą laikui bėgant ir tada viską išparduokime vienu metu. Tokiu būdu mes neturime „bid-ask“ skirtumo.

Aukciono stiliaus mainai, „DutchX“, sutinkant su blog.gnosis.pm

Kodėl žmonės nenaudoja decentralizuotų mainų? Kokios yra įvaikinimo kliūtys?

Visų pirma, manau, kad naudojimas yra kur kas labiau palyginamas su centralizuotais mainais. Turite susikurti savo piniginę ir savo viešojo ir privataus raktų porą. Turite padaryti atsarginę savo privataus rakto atsarginę kopiją, tada turite atsiimti lėšas iš centralizuoto mainų ir turite suprasti, kaip veikia vartotojo sąsaja, ir visus šiuos keistus decentralizuotų programų reikalavimus, kai dažniausiai turite atlikti kelias operacijas. kad iš tikrųjų palengvintų prekybą. Manau, kad paprastam vartotojui šios sąvokos yra dviprasmiškos.

Manau, kad dauguma piniginių, taip pat decentralizuoti mainai yra skirti išsilavinusiems „Ethereum“ vartotojams, kurie supranta GAS sąvoką, supranta, kas yra privataus rakto sąvoka ir kas supranta, kokia yra „Ethereum“ apsaugos sąvoka. Tai yra daugybė kliūčių, kurias vartotojas turi įveikti norėdamas dalyvauti. Pirmieji, tarkime, vienas milijonas „Ethereum“ vartotojų, jiems tai gali pavykti, tačiau jei norite nukreipti kitus 50 milijonų vartotojų, tada negalime tikėtis, kad jie supras visus apribojimus. Taigi, mes turime panaikinti šią spragą. Turime sutrukdyti vartotojui viską, kas susiję su „Ethereum“.

Vartotojo patirtis turi būti individuali, kaip jie naudojasi centralizuotais mainais. Tada jie turi naudos, kad vis dar kontroliuoja savo pinigus. Jie nepraranda savo pinigų ir mainai negali būti pažeisti. Tikimės, kad laikui bėgant jūs taip pat galėsite turėti daug daugiau likvidumo ir pamatyti sąžiningesnes kainas, palyginti su biržomis, kuriose labai nedaug prekybininkų turi pranašumų prieš įprastus prekybininkus išgauti vertę visų kitų prekybos sąskaita. Taigi, kaip ir pirmieji bėgikai, aukšto dažnio prekybininkai ir visi, kurie užsiima arbitražo prekyba.

Kas turi atsitikti, kad vartotojai galėtų masiškai įsivaikinti? Kokie yra tolesni veiksmai? Kaip šios problemos bus išspręstos?

Tikimės, kad per šiuos metus pamatysime visų tų problemų sprendimus, pirmąsias jų pakartojimus. Kalbant apie privataus rakto valdymą, turėtų būti siekiama, kad nebūtų privataus rakto valdymo. Tai galite sukurti taip, kad vietoj to, kad tiesiogiai bendraujate su „Ethereum“ tinklu naudodamiesi privačiu raktu, jūs iš esmės bendraujate su tarpinio serverio sutartimi, išmaniąja sutartimi, kuri gyvena „Ethereum“..

Didelis to pranašumas yra tas, kad jei visada sąveikaujate naudodamiesi išmaniąja sutartimi, į išmaniąją sutartį galite sukurti atkūrimo režimą, kuris leidžia pakeisti vieną įrenginį, kuriame yra privatus raktas, jei pamestumėte šį įrenginį. Taigi, jei pametate telefoną, pinigai nėra prarasti, net jei neturite tam atsarginės kopijos. Yra atkūrimo režimas, leidžiantis tam tikromis sąlygomis pakeisti įrenginį. Tai skirta naudoti problemai. Kita problema yra mastelis. Šiuo metu „Ethereum“ neleidžia kurti konkurencingų mainų, bent jau tiesiogiai ne pačiame „Ethereum“, nes ribotas operacijų skaičius ir išlaidos yra didelės. Turime sukurti tai, kas vadinama antrojo sluoksnio sprendimais. Ethereum tinkle sukurti sprendimai, kurie naudojasi Ethereum kaip saugumo sluoksniu.

„Ethereum“ platformos saugumas gali būti panaudotas ant antrojo sluoksnio protokolų, kad būtų lengviau atlikti didesnes operacijas. Viena ypač įdomi technologija vadinama „Plasma“, kuri yra šoninės grandinės technologija, kai vartotojas turi tas pačias saugumo garantijas, kaip ir „Ethereum“, ir vienintelis dalykas, kuris gali atsitikti, yra tai, kad „Plasma“ grandinėje organizuota institucija daro ką nors kenksmingo, tačiau tokiu atveju , visi vis tiek gali atgauti pinigus. Privalumas yra tas, kad nebesuvaržoma, kiek sandorių gali palengvinti „Ethereum“. 1 000, 2 000, 10 000 operacijų per sekundę.

Jei visi šie dalykai įvyks ir kliūtys patekti į šalį, kada decentralizuoti mainai pasieks tradicinius finansus? Kada decentralizacija pasieks Volstrytą?

Manau, kad pirmasis tikslas yra pakeisti centralizuotas kriptografines biržas. Tikimės, kad tai nutiks kitais metais, dvejus metus, o gal trejus metus. Manau, kai jie bus įsteigti, o žmonės supras, kad šie modeliai veikia, kad jie gali pranokti centralizuotus mainus, organizacijos nutols nuo centralizuotų mainų. Tuo metu tikriausiai bus išleidžiama vis daugiau apsaugos žetonų. Jomis taip pat galima prekiauti tose platformose. Manau, kad tuo metu yra tikimybė, kad jau galime aplenkti ir esamas vertybinių popierių biržas. Manau, kad tai užtruks apie penkerius – dešimt metų.

Darau prielaidą, kad dauguma turto čia bus pažymėta per ateinančius trejus ar daugiau metų, tai bus labai sąveikaujant su decentralizuotu biržų judėjimu, nes dabar tai ne tik akcijos, obligacijos ir kt. Tai yra jų simbolizuoti avatarai, jei norite, ženklinami pagrindinio turto reprezentacijos. Aš įsivaizduoju, kad ši tendencija tik paskatins decentralizuotus mainus.

Kas yra tai, ką girdite pramonėje, nesvarbu, ar tai yra decentralizuoti mainus, ar apskritai „blockchain“, tai, ką girdite visą laiką, su kuriuo visiškai nesutinkate arba yra visiškai neteisinga?

Į ką visada reikia žiūrėti rimtai – tai saugumo modeliai. Saugumo modeliai, reiškiantys klausimą „pagal kokias prielaidas veikia mainai ar decentralizuotas taikymas, kokia yra rizika ir kaip ji mažinama?“ Daugelis protokolų ar programų kūrėjų daro daug prielaidų ir dažniausiai jų nepalaiko patikimais saugos modeliais. Jei svarstote galimybę paremti projektą, kuriame yra daug prielaidų, bet nėra saugumo modelio, geriau jų tiesiogiai paklauskite ir stumkite į tą pusę, kad iš tikrųjų praleistumėte tam daugiau laiko, nes kitaip jis tikriausiai neveiks. Jaučiu, kad daugumai žmonių tai tikrai nerūpi. Jūs tikrai turite įsigilinti į detales, kad įsitikintumėte, jog tai veikia.

Aš visiškai sutinku. Niekas nenori kito Mt. Gox. Kokios yra įdomios „blockchain“ koncepcijos ir naujovės, kurias liudijate Berlyne?

Yra gyva „blockchain“ bendruomenė. Kalbant apie pagrindinius kūrėjus, Berlyne tikriausiai yra didžiausias tankis. Čia yra „Parity“ komanda, taip pat „Cosmos“ komanda, „Raiden“ komanda ir „TrueBit“ komanda. Taigi visi šie „blockchain“ mastelio sprendimai kuriami daugiausia Vokietijoje. Tai labai žavu, ir aš manau, kad visi jie iš tikrųjų turi gana didelį potencialą. Jie taip pat dirbo kartu.

Manau, kad žmonėms būtina suprasti, jog nėra vieno vienintelio mastelio sprendimo, tačiau kiekvienais metais mastelio sprendimas turi konkretų naudojimo atvejį. Plazminiai mainai turi reikšmingą pranašumą, nes žmonės gali bet kada lengvai prisijungti ir išeiti iš šios grandinės. Tai puikiai tinka decentralizuotiems mainams. „TrueBit“ puikiai tinka skaičiavimams ne grandinėje. Visa tai yra labai įdomu. Jie visi tinka savo reikmėms ir, tikiuosi, dauguma jų bus sukurti Berlyne. Mes padedame įsitikinti, kad jie taip pat tinka decentralizuotai plėtrai.

Ačiū už jūsų laiką, Stefanai.