Pasaulinė gynybos pramonė ir toliau yra didelė nacionalinės ekonomikos dalis daugeliui tautų visame pasaulyje. Anksčiau gynybos pramonės tyrimai ir plėtra leido sukurti daug naudingų, novatoriškų technologijų, įskaitant internetą ir GPS.
Šiais laikais gynybos technologija turi galimybę tapti dar novatoriškesnė naudojant „blockchain“ technologiją. Taigi, kokie yra didžiausi „blockchain“ tyrimų projektai gynybos pramonei iki šiol? Ir kaip „blockchain“ gali pakeisti karinių technologijų ateitį?
Tikimasi plačiai pritaikyti „Blockchain“ gynybos pramonėje
Pasak „Launchpad to Relevance: Aerospace & Gynybos technologijos vizija 2018 “, – naujausias tyrimas ataskaita paskelbė „Accenture“, šešios iš septynių (86 proc.) aviacijos ir gynybos kompanijos planuoja per trejus metus integruoti „blockchain“..
Nors ši pramonė praeityje buvo gana novatoriška, paskelbta keletas statistinių duomenų, kurie parodo, kokia pažangiausia pramonė planuoja būti ateityje. Pavyzdžiui, 97% aviacijos ir gynybos vadovų teigė norintys skaitmeniniu būdu išradinėti savo verslą ir pramonę.
Be to, iš 18 „Accenture“ apklaustų pramonės šakų aviacijos ir gynybos pramonė buvo įvertinta kaip trečia labiausiai priimanti potencialią „blockchain“ integraciją. Viena iš didžiausių gynybos pramonės priežasčių priimti „blockchain“ (kaip ir daugelis kitų pramonės šakų) yra geresnių duomenų poreikis.
Toliau pranešime sakoma: „Netikslūs, manipuliuojami ar šališki duomenys gali turėti toli siekiančių, neigiamų pasekmių, tokių kaip sugadintos verslo įžvalgos ir iškreipti sprendimai“.
Tai kelia didelę problemą, nes 80% tirtos pramonės įmonių vis labiau remiasi duomenimis, kad padėtų priimti geresnius sprendimus. „Blockchain“ valdomos technologijos teisingumas ir nekintamumas galėtų labai gerai išspręsti šią problemą.
Pagrindiniai pokyčiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį
Pastaraisiais metais matėme daug naujovių iš JAV gynybos pažangiųjų tyrimų projektų agentūros (DARPA). Pvz., Kai kurios didžiausios ankstyvosios robotikos technologijos naujovės buvo parodytos DARPA robotikos iššūkis.
Šios varžybos truko 33 mėnesius nuo 2012 iki 2015 m. Jose dalyvavo keletas geriausių pasaulio robotikos komandų, kurios sukūrė robotus, kurie dirbo atlikdami sudėtingas užduotis pavojingose, nualintose, žmonių sukurtose aplinkose..
Dabar mes pradedame matyti, kaip DARPA ir kitos gynybos agentūros siekia didinti „blockchain“ priėmimą. Pavyzdžiui, DARPA viduje dirba kurdama „blockchain“ pagrindu užšifruoti pranešimai paslauga, sukurta taip, kad būtų saugi ir neįveikiama užsienio atakoms.
JAV DoD taip pat dirba su įmonėmis, turinčiomis žinių apie „blockchain“ naujoves. 2017 m. Gegužės mėn. Indianos technologijų ir gamybos įmonės (ITAMCO) buvo paskirta 1 etapo dotacija (pakankamas finansavimas maždaug 10 mėnesių darbui).
Tai buvo iš JAV Gynybos departamento, siekiant sukurti „blockchain“ pagrindu veikiančios pranešimų programos kibernetinio saugumo architektūrą. Nors nėra naujienų, patvirtinančių, ar projektas gavo žalią šviesą 2-ajam etapui, šis patvirtinimas reikštų, kad ITAMCO bus suteikta daugiametė finansavimo sutartis, kad jos koncepcija būtų visiškai funkcionali..
3 etapo patvirtinimas suteiktų projektui galimybę pradėti realiai įgyvendinti ir komercializuoti savo decentralizuotą „blockchain“ pranešimų programą.
JAV ateities „Blockchain“ gynybos išlaidų perspektyvos
Nors kol kas neaišku, kiek pinigų, išteklių ir personalo bus skirta karinės gynybos „blockchain“ programų plėtrai, akivaizdu, kad bendra „blockchain“ priėmimo tendencija yra teigiama.
Pavyzdžiui, 2017 m. Gruodžio mėn. Prezidentas Donaldas Trumpas leido a 700 milijardų dolerių gynybos išlaidų sąskaita, kurios dalyje reikalaujama suteikti įgaliojimus atlikti mokslinį tyrimą dėl „blockchain“ pagrįstų kibernetinio saugumo programų.
Įstatymo projektą sudaro šis skyrius: „užsienio jėgų, ekstremistinių organizacijų ir nusikalstamų tinklų pastangų naudoti šias technologijas įvertinimas;… [ir] federalinės vyriausybės ir ypatingos svarbos infrastruktūros tinklų tokių technologijų naudojimo ar planuojamo naudojimo įvertinimas . “
„Global Outlook“: gynyba ir „Blockchain“
Keletas kitų tautų, be JAV, taip pat siekia perimti „blockchain“ technologijas gynybos programose. Pavyzdžiui, pranešė naujienų šaltiniai kad „Voentelecom“, telekomunikacijų bendrovė, teikianti ryšių ir integracijos paslaugas federalinėms vykdomosioms valdžios institucijoms ir Gynybos ministerijai Rusijoje, svarsto galimas „blockchain“ programas Rusijos kariuomenėje..
Panašiai a ataskaita paskelbtas 2016 m. kariniame žurnale, siūloma, kad Kinija taip pat turėtų naudoti „blockchain“, kad sugebėtų greitai paskirstyti lėšas ir apsaugoti neskelbtinus duomenis (t. y. personalo vietas ir ginklų gyvavimo ciklo būsenas)..
2018 m. Vis dar yra keletas gynybos leidiniai tokioje Kinijoje, kaip ši, teigiamai vertindama galimą „blockchain“ taikymą gynyboje.
Daugeliu atvejų atrodo, kad šiuo metu galimas „blockchain“ technologijos taikymas viso pasaulio kariuomenėse yra labiau gynybinio pobūdžio. Iš esmės atrodo, kad duomenų apsauga ir tikslumas yra gynybinių išlaidų darbotvarkių viršuje, kai kalbama apie „blockchain“ plėtrą.
Galimas ilgalaikis „Blockchain“ technologijos karinės gynybos tyrimų poveikis
Šiuo metu atrodo, kad „blockchain“ vaidins vis svarbesnį vaidmenį karinių programų ateityje. Nepaisant to, jei kariniai tyrimai ir plėtra galiausiai turės tiesioginės naudos gynybos reikmėms, plačioji visuomenė taip pat galėtų įžvelgti didelę naudą.
Kaip matėme kai kuriose ankstesnėse gynybos tyrimų ir plėtros programose, kariškių pasiekta technologinė pažanga neapsiriboja vien gynybos pramone. Kriptografijos pažanga galiausiai galėtų būti naudinga būsimo „Web 3.0“ saugumui, apsaugant vartotojų duomenis decentralizuotose socialinės žiniasklaidos platformose ir leidžiant užtikrinti didesnį kriptovaliutų mokėjimų saugumą..
Nors gali būti lengva galvoti, kad vyriausybės itin slaptai stebės tokių naujovių technologijas, istorija parodė, kad taip nėra visada. Pavyzdžiui, SHA-1 ir SHA-2, dvi svarbiausių kriptografinių maišos funkcijų duomenų saugumo istorijoje iš tikrųjų sukūrė JAV vyriausybė.
Taigi, blokų grandinės technologija naudinga ne tik gynybos pramonei. Tačiau atsiradus naujam „blockchain“ tyrimų laikui tarp didžiausių pasaulio karinių galių, mes taip pat galėtume suvokti saugesnių „blockchain“ privalumus ir viešojoje pusėje..