Lenktynės būti geriausiu decentralizuoto saugojimo sprendimu
„Blockchain“ technologija yra susijusi su decentralizacija. Pirmiausia tai buvo finansinės sistemos ir mokėjimai. Toliau pasirodė decentralizuotos programos ir programos, galinčios veikti „blockchain“. Dabar dar viena siena atsidaro decentralizavus failų saugojimą. Decentralizuota saugojimo vieta greitai tapo perpildyta lenktynėmis, o Storj, Sia, Filecoin ir MaidSAFE visi konkuruoja dėl rinkos dalies.
Decentralizuoto saugojimo idėja leidžia paprastiems žmonėms išsinuomoti nepanaudotą vietą standžiajame diske „peer-to-peer“ tinkle. Skirtingos platformos, kurias aptarsime šiame straipsnyje, šią užduotį atlieka šiek tiek skirtingais būdais. Nepaisant požiūrio, duomenys yra klestinti pramonė, o ateitis atrodo perspektyvi kiekvienam projektui, galinčiam tobulinti decentralizuotą failų saugojimą.
Decentralizuoto saugojimo pagrindai
Decentralizuota saugykla veikia dalijantis failą per „peer-to-peer“ tinklą.
Pirma, įkėlėjas užšifruoja failą, o tas asmuo pasilieka raktą šifravimui atrakinti. Tada failas suskaidomas į daug mažesnių dalių. Kiekvienas iš šių mažų užšifruotų elementų kopijuojamas, kad būtų užtikrintas perteklinis pajėgumas. Galiausiai, failų skeveldros siunčiamos į įvairius kompiuterius „peer-to-peer“ tinkle.
Tiems asmenims, kurie talpina failus, yra tik nedidelis failo turinys ir jis yra užšifruotas. Tai reiškia, kad pagrindiniai kompiuteriai negali gauti informacijos iš failo. Tai taip pat reiškia, kad pradėti ataką prieš prieglobos mazgą būtų beprasmiška.
Norėdami atkurti failą, pradinis įkėlėjas naudoja privatųjį raktą kartu su „blockchain“ priglobta maišos lentele, kad surastų visas pirminio failo šukes ir paprašytų tinklo rekonstruoti failą. Kai mazgai atsiunčia įvairias šukes, failas bus atstatytas. Tada įkėlėjas naudoja originalų šifravimo raktą, kad iššifruotų failą naudojimui.
Sandėliavimo poreikis
Debesų saugojimo rinka yra didžiulė. Tačiau šiuo metu erdvėje dominuoja pagrindiniai žaidėjai, tokie kaip „Amazon“ ir „Google“.
Rinkos tyrimų grupės skaičiuoja, kad debesų saugyklų rinka gali išaugti 74,94 mlrd iki 2021 m 92,49 mlrd iki 2022 m. Jei decentralizuotas saugojimas gali užimti net nedidelę šios rinkos dalį, tai yra didelė pramonė.
Štai kodėl lenktynės dėl geriausio decentralizuoto saugojimo sprendimo yra tokios konkurencingos.
Storj
Storj neabejotinai yra decentralizuoto sandėliavimo rinkos lyderis. Tai taip pat vienas iš seniausių projektų kosmose. Iki šiol „Storj“ gali pasigirti 20 000 vartotojų (įkėlėjų) ir 19 000 ūkininkų (saugyklos teikėjų) bendrija..
Projekto kodas yra atviro kodo, todėl kiekvienas gali įdiegti „Storj“ egzempliorių. „Storj Labs“, privati „Storj“ įmonė, jau sukūrė įspūdingą tinklą. Vartotojai moka už prieigą prie to tinklo.
„Storj“ architektūra vadovaujasi anksčiau aprašytu standartiniu skaidymo, šifravimo ir spiečių modeliu, kad padalintų ir perkompiliuotų failus.
Vartotojo patirtis
Didelis Storj diferenciatorius (išskyrus tai, kad jis yra dominuojanti jėga rinkoje) yra vartotojo patirtis. „Storj“ leidžia lengvai ir intuityviai prisiregistruoti, priglobti failus ar valdyti mazgą. Jis skirtas masinei rinkai pritaikyti, o dizainas aiškiai veikia.
Mokėjimo modelis taip pat yra „pay-as-you-go“ įkėlėjams, ir jie gali mokėti USD. Tai palengvina įlaipinimą ir palengvina sandorio supratimą.
Tačiau vartotojo patirties kontrolė kainuoja tam tikra centralizacija. „Storj Labs“ kontroliuoja prieigą prie savo tinklo. Tinklas yra labiau decentralizuotas ir saugesnis nei centralizuotos alternatyvos. Storj taip pat nemato nė vieno jūsų failo. Tačiau jūs turite patikėti, kad „Storj“ portalas naudojasi tinklu.
STORJ žetonas & Ateities planai
Storj nepalaiko kasybos. Vietoj to, jos ūkininkams atliekamas dokumentų auditas. Jei ūkininkas gali įrodyti, kad jų kompiuteris yra prisijungęs ir turi nurodyto failo kopiją, jis gaus išmokėjimą. Šie auditai užtikrina, kad failai iš tikrųjų egzistuoja tinkle. Jie taip pat gauna atlygį ūkininkams.
Išmokos pateikiamos kaip STORJ žetonai. STORJ yra ERC-20 žetonas. Tiesą sakant, visa „Storj“ ekosistema yra „Ethereum“ blokų grandinės dApp. „Storj“ neturi savo „blockchain“.
Artimiausiu metu Storj planuoja sutelkti dėmesį į mastelio sprendimus. Jie taip pat tikisi išspręsti bendro naudojimo failais problemą, kad vartotojai galėtų bendrinti / atšaukti prieigą prie failų realiuoju laiku.
„Storj“ turi keletą partnerysčių, kad galėtų išbandyti ir išplėsti savo pasiekiamumą. Pažymėtina, kad jie neseniai bendradarbiavo su „FileZilla“, pagrindine FTP teikėja. Per pastaruosius šešis 2017 m. „Storj“ saugomų duomenų kiekis kiekvieną mėnesį augo 50 proc. Šiuo metu „Storj“ tinkle talpina daugiau nei 30 petabaitų duomenų.
Sia
„Sia“ yra didžiausia „Storj“ konkurentė, turinti perspektyvų produktą, išleistą į gamybą. Jis veikia panašiai kaip Storj. Konkrečiai, „Sia“ padalija failus į trisdešimt segmentų, turėdami pakankamai perteklių, kad jie galėtų sėkmingai atkurti failą tik su dešimčia iš trisdešimties segmentų. Protokolas taip pat šifruoja failus panašiai kaip Storj.
Priešingai nei Storj, Sia turi savo blokų grandinę. Šis patentuotas „blockchain“ palaiko išmaniąsias sutartis, kurias „Sia“ naudoja tvarkydama ir siunčiant failus. Išsiųsta „Sia“ taip pat įgyvendina panašius saugojimo įrodymus, kad galėtų patikrinti savo mazgų failų priežiūrą.
Siacoinas (SC)
Sia nepalaiko tokių fiat mokėjimų kaip Storj. Vietoj to, įkėlėjai ir mazgai moka ir gauna atlyginimą „Siacoin“. Sia taip pat reikalingi kalnakasiai, kurie palaikytų jos blokų grandinę, o tie kalnakasiai taip pat apdovanojami Siacoin. „Siacoin“ yra keli kasybos baseinai, iš kurių pirmasis ir didžiausias SiaMining.
Augimas & Ateitis
Per 2017 m. „Sia“ išaugo iš 75 pagrindinių kompiuterių ir 500 TB saugyklos iki 1 000 kompiuterių ir 3,3 PB laisvos vietos. Tai spartus augimo tempas. Tačiau jis vis dar nedidelis, palyginti su 20 000 Storj šeimininkų. „Storj“ taip pat naudoja daugiau nei 3,5 PB – daugiau nei visas „Sia“ tinklo dydis.
Filecoin
„Filecoin“ yra įdomus varžovas šiose lenktynėse, nes dar neprasidėjo. Vis dėlto daugelis numato, kad tai bus pagrindinis kosmoso žaidėjas nuo pat pirmos dienos.
Iš dalies taip yra dėl paleidimo komandos. „Filecoin“ yra „Protocol Labs“ projektas. Jie sėkmingai įdiegė kitus tinkle esančius saugojimo ir skaičiavimo projektus, visų pirma IPFS. „Filecoin“ taip pat turi didžiulį pagrindą. Viena vertus, už projekto yra Silicio slėnio rizikos kapitalas, įskaitant Andreesseną Horowitzą ir Kamalą Ravikantą. Kita vertus, „Filecoin“ išleido vieną iš sėkmingiausių ICO, sukaupusi 205 mln. JAV dolerių..
Platformos architektūra
„Filecoin“ baltojoje knygoje aprašomas dvigubas požiūris į platformos architektūrą, kuriame naudojami dviejų tipų tinklo mazgai.
Pirmieji yra saugojimo mazgai, tokie kaip Sia ir Storj. Tačiau panašu, kad „Filecoin“ linksta prie didesnių žaidėjų, turintiems didelę sumą specialios saugyklos.
Antrojo tipo mazgai yra paieškos mazgai. Idealiu atveju šie mazgai yra centriniame taške, apsupti daugybės saugojimo mazgų. Jiems taip pat reikalinga didelės spartos, mažos delsos interneto prieiga, kad būtų galima kuo efektyviau nuskaityti ir perduoti failų šukes..
Valdydamas mazgą, „Filecoin“ dirba pagal jums patikėtų failo šukių nuolatinio replikavimo įrodymo modelį. Sukūrus atleidimą uždirbami „Filecoin“ žetonai. „Filecoin“ taip pat lenkia žaidimą infrastruktūros srityje. Kadangi „Filecoin“ yra tos pačios įmonės, kuri sukūrė IPFS, programa jau turi įmontuotą protokolą, reikalingą atleisti ir ištrinti..
Prekyvietė
Kita diferenciacija yra ta, kad „Filecoin“ siūlo rinką duomenims saugoti. Nors „Storj“ ir „Sia“ yra nustatę kainodaros modelius, „Filecoin“ skatina prašymus ir teikia pasiūlymus keistis duomenimis. Šeimininkai gali nurodyti, už kokią kainą jie nori siūlyti saugyklą, o įkėlėjai gali pasirinkti, ar priimti šią kainą.
Ateitis
Aplink „Filecoin“ yra daug ažiotažo, tačiau tikrovė yra tai, kad jie dar nepaleisti. Dar reikia išsiaiškinti, ar ažiotažas yra pagrįstas.
„MaidSafe“
„MaidSafe“ kol kas yra mažesnė šios srities konkurentė. Jie taip pat nėra griežtai failų saugojimo sprendimas. Jie taip pat turi ambicijų patekti į decentralizuoto skaičiavimo sritį. Šios plačios ambicijos paverčia juos įdomiu projektu, kuris, jei pavyks, gali turėti milžinišką potencialą. Tačiau trūkumas yra tai, kad pagrindinės vizijos reiškia, kad artimiausiu metu mažiau dėmesio skiriama perspektyviam vienos problemos sprendimui nustatyti ir diferencijuoti.
Jų architektūra yra susijusi su skaičiavimo išteklių, ne tik saugyklos, teikimu. Pavyzdžiui, jei jūsų kompiuteryje yra daug apdorojimo galios, galite tai išsinuomoti „MaidSafe“. Pralaidumas arba nuoseklus, patikimas ryšys taip pat yra vertingi skaičiavimo ištekliai, kuriais galite prekiauti „MaidSafe“.
„MaidSafe“ taip pat leis naudotis tinklu anonimiškai. Tai suteikia papildomą privatumą jūsų failų saugykloje, kai jis derinamas su visiško šifravimu ir dalyta saugykla.
Projektas vis dar yra alfa plėtros etape. Jis dar neturi visų savo funkcijų. Tačiau jie daro pažangą vystymosi srityje, per pastaruosius kelis mėnesius prisijungė prie „Alfa 2“.
Išvada
Decentralizuoto saugojimo ateitis yra įdomi. Tai gali būti greitesnė, pigesnė ir saugesnė saugykla, kad ją būtų galima plačiai pritaikyti. Nors konkurencija šioje erdvėje yra nuožmi, ji galiausiai bus naudinga gautoms technologijoms. Visos šios komandos stengiasi tobulinti ir diferencijuoti savo sprendimus. Jei greitis, kaina ir mastelis pagerės, galite pastebėti, kad šios įmonės ne taip tolimoje ateityje eis su „Amazon“ ir „Google“..