Nors „Ethereum“ ir toliau kovoja dėl mastelio, o „EOS“ vis dar kyla pavojus dėl tariamo decentralizavimo trūkumo, IOST pasirodė 2018 m., Teigdama, kad ji turi raktą išspręsti abu dalykus, išlaikant saugumą. IOST dabar pradėjo savo pagrindinį tinklą. Mūsų IOST interviu su generaliniu direktoriumi ir įkūrėju Jimmy Zhongu yra visos naujausios naujienos po paleidimo.

Apibendrinimas – kas yra IOST?

IOST reiškia „Internet of Services“ ženklą. Pavadinimas atspindi projekto viziją. Ja siekiama įveikti trilemą, kuri kankina kitas blokų grandines, būtent mastelio mastą, saugumą ir decentralizavimą.

Tačiau tai nėra vieninteliai iššūkiai. „Blockchain“ vis dar kenčia nuo įvaikinimo kliūčių, nes daugelį jų vis dar sunku naudoti netechniniams žmonėms. IOST pripažįsta, kad paprastas naudojimas yra labai svarbus norint pasiekti įprastą įsisavinimą. Projektas yra techniškai sudėtingas po gaubtu, kaip paaiškina mūsų IOST vadovas. Tačiau sąsaja sukurta taip, kad būtų kuo patogesnė vartotojui.

IOST naudoja savo sutarimo metodą, vadinamą „patikimumo įrodymu“, ir smulkinančius mechanizmus, kad būtų galima greitai atlikti tūkstančius operacijų per sekundę. Tuo pačiu metu jis neriboja mazgų, dalyvaujančių blokų gamyboje, skaičiaus.

IOST svetainė išsamiai aprašomas įsipareigojimas laikytis decentralizavimo principų ir sukurti patikimą, visiems atvirą tinklą, paverčiant jį patraukliu blokų grandinės puristų projektu. Be to, projekto generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Jimmy Zhongas yra kažkokia perkūnija.

Sveikinamas iš Pekino, jis įkūrė technologijų startuolius Silicio slėnyje, Manhetene, Pekine ir dabar IOST, kuris įsikūręs Singapūre. Jis dar pardavė savo pirmąją įmonę už puikius 40 mln. Pernai ekonomistas rodė jį gabale apie kinų studentus, kurie po studijų užsienyje grįžta namo kurti startuolių.

Jimmy Zhong, IOST

IOST generalinis direktorius ir įkūrėjas Jimmy Zhongas

IOST interviu su Jimmy Zhong

IOST „Mainnet“ pradėjo veikti vasario 25 d. Ir nuo to laiko suprantame, kad jūs pasiekėte gana įspūdingų sandorių ir vartotojų skaičių pasiekimų. Ar galėtumėte pateikti daugiau informacijos?

Nuo tada, kai vasario 25 d. IOST pradėjo naudoti savo paruoštą programą, mes iš viso paleidome 12 DApps, sudarę daugiau nei 200 000 registruotų sąskaitų ir apdorodami daugiau nei 26 milijonus operacijų. Mes taip pat sugebėjome viršyti „Ethereum“ dienos operacijas 20 000 balandžio 6 d., Parodydami savo sugebėjimą užginčyti ir netgi viršyti kai kuriuos šiandien labiausiai nusistovėjusius protokolus. Tai puikiai parodo ateities IOST potencialą ir augimą, ir mes esame įsitikinę, kad šie skaičiai ir toliau didės ateinančiais mėnesiais.

Koks yra slaptas padažas, pritraukiantis tiek daug naujų vartotojų į platformą per šį pirmąjį mėnesį? Ar ką nors žinote apie savo vartotojus, pvz. ar jie yra iš tam tikros geografijos, ar yra skirti naudoti kokį nors konkretų „dapp“?

Sukurtas kaip šiandien labiausiai pritaikytas programoms, IOST skirtas kasdieniams vartotojams, naudodamas žaidimų, pramogų ir finansų DApps rinkinį, su kuriuo vartotojai gali lengvai bendrauti. Šios vientisos patirties pagrindas yra mūsų unikalus patikimumo sutarimo mechanizmas (PoB), leidžiantis tinklui palaikyti didelį pralaidumą ir palaikyti DApps, užtikrinant iki 8000 operacijų per sekundę mastelį, išlaikant reikšmingą decentralizaciją ir saugumą. Manome, kad tai yra raktas į „blockchain“ ekosistemos, tinkančios įprastam įsisavinimui, kūrimą, ir mūsų sėkminga pradžia tai liudija.

Žinoma, vartotojai yra svarbūs, tačiau klesti „blockchain“ ekosistema taip pat turi pritraukti kūrėjus. Kaip IOST dirba pritraukdamas ir ugdydamas kūrėjų talentus?

IOST nuolat stengiasi pritraukti pačius geriausius kūrėjus, kad augtų ekosistema, teikdama paramą bendruomenei ir skatindama juos prisidėti prie tinklo. Ypač „IOST Partner“ programa ir „Bounty Developer“ programa apdovanoja ir skatina kūrėjus ir komandas aktyviai dalyvauti kuriant kokybiškus DApps IOST tinkle. Mes taip pat palaikome DApps augimą platformoje vykdydami inkubacinius projektus, tokius kaip „Theseus“, skirtus „blockchain“ technologijos vokeliui stumti ir kvalifikuotiems kūrėjams atverti kelią kurti tinkle. Per tokias programas mes siekiame paremti ir įkvėpti daugiau kūrėjų, savo ruožtu skatindami IOST „blockchain“ kūrėjų bendruomenės augimą..

IOST taip pat neseniai užmezgė partnerystę su dronų kompanija „Ehang“. Ar galėtumėte papasakoti daugiau apie partnerystę ir tai, ką kiekviena šalis teikia kitai?

Partnerystė su „Ehang“ yra naujo Kinijos civilinės aviacijos administracijos (CAAC) įdomaus aviacijos ir kosmoso projekto dalis, siekiant išbandyti skaitmeninių parašų ir „blockchain“ naudą skrydžio operacinės sistemos duomenims. Ehangas gali pasikliauti saugiu ir patikimu duomenų valdymu, pateiktu per IOST platformą, ir gauti tikslius kiekvieno skrydžio duomenis bei analizę.

Tai žymi svarbiausią IOST etapą ir patvirtina mūsų technologijas aptarnaujant įsitvirtinusius B2B įmonių projektus, naudojant praktiškus tikrojo naudojimo atvejus. Tokios partnerystės yra tolesnio bendradarbiavimo su vyriausybėmis ir įmonėmis katalizatorius kuriant kolektyvinę ateitį, kur „blockchain“ yra labiau prieinama ir apčiuopiama visuomenei.

IOST tinklaraštis neseniai paskelbė oficialų pranešimą apie „slapto ginklo“ OASIS paleidimą. Kas yra OASIS ir kodėl tai yra slaptas IOST ginklas.

OASIS sujungs „blockchain“ su platesniais vartotojais, sumažindamas dabartines kliūtis prieigai prie DApp, užtikrindamas, kad vartotojai, kurie nesupranta piniginių ir „blockchain“ technologijos, galėtų aktyviai dalyvauti IOST ekosistemoje. Tai daroma suteikiant galimybę atleisti nuo sąskaitų registravimo ir privačių raktų laikymo, panaikinant išteklių sunaudojimą, sudarant sąžiningas, skaidrias ir nevaldomas operacijas, leidžiant patikrinti žaidimo sąžiningumą ir palengvinant lengvą ir sklandų DApp perdavimą. Ateinančiais mėnesiais bus paskelbta daugiau, todėl stebėkite!

Tradicinė „blockchain“ trilema yra mastelio didinimas, saugumas ir decentralizavimas. Kai kurios blokinės grandinės, pvz., EOS, atrodo, kad decentralizavimo elementui teikiamas mažesnis prioritetas, o IOST, atrodo, išsprendė šią trilemą. Kiek mazgų šiuo metu veikia IOST tinkle? Jūsų nuomone, decentralizavimas yra svarbus visose „blockchain“ trilemos diskusijose?

Daugelis antrosios kartos „blockchain“ protokolų palankiai vertina vien tik mastelio keitimą, todėl kontrolę palieka nedaug supernodų ir leidžia jiems diktuoti ekosistemos ateitį. Tačiau decentralizacija ir saugumas yra tokie pat svarbūs kaip ir mastelio didinimas. IOST „PoB“ sutarimo mechanizmas yra skirtas išlaikyti visus tris.

Savo tinkle turime daugiau nei 200 mazgų, kiekvienas dalyvaujantis blokų gamyboje kiekvieną dieną. 17 iš šių mazgų sudaro blokų gamybos komitetą, kuris apdoroja operacijas kiekviename etape, tada sukasi tarp kitų mazgų kas 10 minučių, kad gautų blokus ir gautų atlygį. Pagal šį mechanizmą kiekvieną dieną komitetui gali būti pasirinkta šimtai skirtingų mazgų. Tai suteikia tam tikrą decentralizacijos ir saugumo laipsnį, kuris šiandien yra daug didesnis nei kitų antrosios kartos viešųjų blokų.

Turite įspūdingą atnaujinimą kaip įmonės įkūrėjas, dalyvavęs dar penkiose įmonėse iki IOST. Pagal jūsų patirtį, jei turėtumėte pasirinkti vieną veiksnį, kuris išskiria sėkmingą paleidimą nuo nesėkmingo, kas tai būtų?

Stipri, talentinga komanda yra diferencijuojantis veiksnys, skiriantis sėkmingą verslą nuo mažiau sėkmingo. Santykinai besiformuojančioje pramonėje, tokioje kaip „blockchain“, techninė kompetencija ir patyrusios vadovų komandos yra pagrindinės užtikrinant ilgalaikį projektų ir verslo augimą.

Neseniai „Twitter“ paskelbėte savo įsitikinimą, kad „technologijos yra beprasmės be įsisavinimo“. Kaip manote, kokia yra didžiausia „blockchain“ priėmimo kliūtis šiuo metu? Kas turi atsitikti, kad tai įveiktų?

Didžiausia kliūtis pagrindiniam pritaikymui šiuo metu yra technologijos ir su ja susijusių DApps tinkamumas naudoti. Turėdami daug techninių žinių, reikalingų sąveikai su technologijomis ir suprasti „blockchain“ naudojimą per pinigines, mainus ir išmaniąsias sutartis, vartotojai dažnai gali būti priblokšti ir sulaikyti nuo „blockchain“ platformų priėmimo..

„Blockchains“, kūrėjai ir bendruomenės turi sugriauti ir pašalinti šias kliūtis, sukurdami daugiau prasmingų DApps, galinčių paprastais ir prieinamais būdais pristatyti vartotojams „blockchain“ ir „cryptocurrency“. Vienas iš to pavyzdžių yra „Bermi“ – socialinis tinklas, apdovanojantis vartotojus už virusinių vaizdo įrašų žiūrėjimą ir sąveiką su jais internete. Tai leidžia vartotojams užsidirbti kriptovaliutas jiems įprastu būdu, kartu suteikiant galimybę sužinoti apie išmaniąsias sutartis.

Mūsų būsima funkcija „OASIS“ taip pat sujungs „blockchain“ su platesniais vartotojais, sumažindama dabartines „DApp“ prieigos kliūtis, užtikrindama, kad vartotojai, kurie nesupranta piniginių ir „blockchain“ technologijos, galėtų aktyviai dalyvauti IOST ekosistemoje..

Kas toliau IOST? Ko galime tikėtis iš likusių 2019 m?

Šiuo metu mūsų prioritetas yra eksponentiškai auginti IOST ekosistemą, pritraukiant geriausius kūrėjus, mainus, įmones. Vykdydami šias partnerystes siekiame remtis ankstyva sėkme ir bendradarbiauti su savo partneriais, kad plačiajai visuomenei pristatytume daugiau realių „blockchain“ naudojimo atvejų, galų gale kurdami ateitį, kurioje technologija yra prieinama ir apčiuopiama visiems. Sekite naujienas, kai siekiame šio tikslo!

Ačiū už jūsų laiką, Jimmy!