Išskirtinis interviu su „Qtum“ atstovu Patricku Dai: mastelio keitimas didelės spartos kripto ekosistemoje

Patrickas DaiNedaugelis verslininkų, jaunesnių nei 30 metų, gali pasakyti, kad jie pradėjo projektą, kurio visų laikų rinkos viršutinė riba siekia 7,3 mlrd. USD.

Susipažinkite su „Qtum“ įkūrėju Patricku Dai.

Patrickas Dai baigė Draperio universitetą, privatų pelno siekiantį universitetą ir verslumo paleidimo centrą Silicio slėnyje, kurį įkūrė Timas Draperis. Jis yra vadinamas „pirmuoju jų vienaragiu“, kuris yra privačios startuolių kompanijos startuolių lošimo ženklas, kurio vertė viršija 1 milijardą dolerių. Jis taip pat buvo įtrauktas į „Forbes 30“ iki 30 metų sąrašas Kinijoje.

Patrickas anksčiau dirbo „Alibaba“ ir prieš pradėdamas šuolį į „blockchain“ pasaulį siekė daktaro laipsnio Kinijos mokslų akademijoje..

„Qtum“ (tariama „Quantum“) sprogo ant kriptovaliutų peizažo ir sėkmingai ICO 2017 m. Kovo 12 d. Surinko 15,6 mln. USD. „Qtum“ žetonas buvo 0,30 USD dar 2017 m. Kovo mėn., Ir nereikia nė sakyti, kad jo pradinė vertė viršijo 330 kartų (šiuo metu sėdi 75 kartus). Mes gavome galimybę pasikalbėti su Patricku 2018 m. Draperio universitete „Blockchain Intensive“ apie viską, pradedant verslumu „blockchain“ pasaulyje, baigiant efektyvumo ir sąžiningumo subalansavimu..

Kaip jūs patekote į „blockchain“ pasaulį iš „Alibaba“?

[Alibaba] buvo labai geras mokėjimas, kai lyginate jį su kitais kūrėjais, bet vis tiek. Įstojau į pramonę 2012 m. Prieš pradėdamas dirbti „Alibaba“, dirbau daktaro laipsnyje. laipsnį Kinijos mokslo akademijoje. Tuo metu aš vis dar galvojau, ką turėčiau daryti? Tuo metu mes jau turėjome „Ethereum“ idėją, tačiau 2016 m. „Ethereum“ yra tik įprastas projektas. Kaina yra 2 USD arba 3 USD už visus metus. Tai vis dar nėra labai sėkmingas projektas.

Bet supratau, kad tai gali būti gera kryptis, derinant saugų ir paprastą „Bitcoin“ blokų grandinės tinklo dizainą su virtualiu sluoksniu, mes galime palaikyti modulio virtualią mašiną. Tai gera kryptis eiti, nes pagal šį dizainą turite daugiasluoksnę blokinę grandinę. Tai nėra vienas paprastas sluoksnis, tai yra daugiasluoksnė „blockchain“. Tai labai gera koncepcija.

Mano daktaro laipsnyje laipsnį, aš daug tyrinėjau telekomunikacijų ekosistemą. Jie jau turi sluoksnio dizainą. Sluoksnio dizainas yra labai keičiamas ir gali tikrai išspręsti kai kurias problemas. Šiuo metu „Ethereum“ tinkle, jei norite saugoti savo „Ethereum“ valiutą keliais parašais, neturite savosios pagalbos. Jums reikia programos ar išmaniosios sutarties, tokios kaip „Parity“ piniginė. Kodėl jie prarado pinigus ar buvo įšaldyti? Nes jie įdeda pinigus į pažangias sutartis, tačiau pažangiosios sutartys yra taikymo sluoksnis. Niekada negalima įdėti per daug pinigų į programos sluoksnį. Tai nėra taip saugu.

Kaip apskritai apibūdintumėte verslumą „blockchain“ erdvėje?

Pirma, tai prasideda nuo aistros. Įstojau į industriją ne dėl pinigų ar kitų dalykų, tik todėl, kad domiuosi šia pramone. Buvau studentas, labai anksti prisijungiau prie šios pramonės.

Pirmą kartą išgirdęs apie „Bitcoin“, jis buvo sukurtas kaip tinklas be leidimo, prie kurio gali prisijungti visi. Nemokamas tinklas. Man tai labai patrauklu nes neturiu gauti jokio leidimo nieko daryti tinkle. Aš galiu visiškai išnaudoti savo kūrybinį potencialą tinkle. Manau, kad tai gali būti naudinga žmonėms.

Antras dalykas yra laikas. Laikas yra labai svarbus. Ypač šioje pramonėje laikas visada keičiasi. Pas mus kriptografinė žiema. Pernai tai buvo labai populiarūs metai, todėl praėjusieji metai buvo labai tinkami projekto pradžiai. Sunku pasakyti, bet laikas yra labai svarbus.

Trečias dalykas – būkite kantrūs pramonėje. Tai labai ankstyva pramonė. Jums reikia ilgalaikio plano. Ne rytoj ar kitam mėnesiui, o dvejiems, penkeriems metams. Koks yra jūsų planas per penkerius metus pramonei? Ką jūs iš tikrųjų norite pasiūlyti? Ką iš tikrųjų norite prisidėti prie pramonės? Ar tik dėl kainos didėjimo? Tai susiję ne tik su kaina, bet ir su tuo, ką darote pramonei. Tai mūsų mintis.

„Qtum Trading“ duomenys

Mes orientuojamės į ilgalaikę vertę. Mes darome tai, ką kai kuriems žmonėms sunku suprasti. Niekam tai nerūpi. Kodėl kuriate naują virtualią mašiną? Kodėl kuriate decentralizuoto valdymo protokolą? Visa bendruomenė sako, kad jie norėjo didesnės kainos. Tai ilgalaikis, ne rytojui. Būkite pakankamai kantrūs ir susitelkite į ilgalaikę vertę. Galiausiai, jums bus atlyginta.

Tai buvo vienas iš jūsų mėgstamiausių projektų, integruotų į „QTUM“ blokų grandinę arba apskritai tik kriptografinėje erdvėje?

„QTUM blockchain“ rytoj turėsime pirmuosius gyvus „dApps“. „Bodhi“ yra prognozių rinka. Jie tikrai kuria projektą. Nėra taip, kad pramonėje yra daug dApps.

Bodhi

„Bodhi“: „Blockchain“ pagrindu sukurta prognozavimo rinka.

Daugelis „dApps“ yra nenaudingi „dApps“. Jie užgauna idėją, surenka pinigus ir tada nieko nedaro. Kartais jie nori ką nors padaryti, bet modelis neveikia. „Bodhi“ yra viena iš nedaugelio komandų, kurios turi šią koncepciją ir dirba su ja bei žada savo pažadą. Be to, prognozių rinka gali būti puiki integracija su „blockchain“ protokolu. Tai yra kažkas, kur jie sukūrė tikrą dėmesį.

Kitas projektas yra „Spacechain“. Tai labai geras projektas, nors šiuo metu jie susiduria su daugybe problemų. Kaina nėra tokia gera ir kiti dalykai, tačiau vis tiek turime galvoti ilgainiui. Iki „Spacechain“ niekas negalvojo apie „blockchain“ derinimą su kosmoso technologijomis ar kosmoso pramone. Jei jie gali įrodyti, kad modelis veikia, jie gali sukurti naują būdą finansuoti naujas technologijas viešajame kosmoso pramonės sektoriuje. Šiuo metu jūs turite ribotą vyriausybės dalyvavimą. Kosminės technologijos trunka ilgai. Jie turi labai gerą kūrėją Jeffą Garziką ir jis su komanda labai nori ką nors sukurti. Manau, kad tai taip pat reprezentuoja „blockchain“ dvasią. „Blockchain“ dvasia turi skirtis nuo pagrindinio pasaulio. Štai kodėl yra Bitcoin.

Kosminė grandinė

Daugelis žmonių iš pagrindinio pasaulio mano, kad Bitcoin yra keistas ir kitoks. Mums reikia kažko keisto pasaulyje. Mums reikia kažko panašaus į kosminę grandinę. Jie nori ką nors padaryti beprotišku būdu, tik norėdami pamatyti, ar tai veikia. Jei jie iš tikrųjų gali tai įgyvendinti, jie gali sutvarkyti daugybę išteklių pasaulyje ir dirbti kartu. Šiuo metu neįmanoma raketų komandoms iš Kinijos, iš Rusijos, iš JAV dirbti kartu.

Visi projektai buvo kariniai ir vyriausybiniai. Jei jie galėtų organizuotis pagal „Spacechain“ sistemą, visi galėtų prisidėti prie kosmoso technologijų atvirojo šaltinio. Jie gali bendradarbiauti, o „blockchain“ žetonus galima naudoti kuriant didelio masto tarptautinį bendradarbiavimą. Idėja yra labai šauni, tačiau jai reikia laiko, kad būtų galima ją patikrinti. Laikas pasakys.

Kaip apibūdintumėte infrastruktūros platformų evoliuciją ir kaip jūs, vaikinai, palygintumėte su kitomis platformomis, tokiomis kaip NEO? Ar tai daugiau konkurencija, ar tai yra bendradarbiavimas siekiant kartu plėtoti „blockchain“ idėją?

Manau, kad šiuo metu kiekvieną mėnesį turime keletą naujų platformų, bet pagrindinė „Qtum“ idėja yra ta, kad norite sukurti ką nors, remdamiesi brandinta ir visiškai patikrinta technologija. Šioje pramonėje turime tiek prototipų. Mes turime tiek daug perspektyvių projektų, kurie niekada neišleidžiami. Mūsų ekonomika yra tikrai kitokia, nes mes baigėme ICO 2017 m. Ir tais pačiais metais mes įkūrėme „Mainnet“. Dabar jau gyvena pusmetis ir viskas veikia, daugiausia.

Kalbant techniškai, tai jau dabar yra labai gera sėkmė. Manau, kad pagrindinė idėja yra ta, kad norite sukurti pagrindą dabartinėje ekosistemoje ir pagerinti dabartinę ekosistemą.

Mes kuriame labai geras naujoves. Mes kuriame „Qtum X86“. Tuo pačiu metu mes naudojame AVM ir „Ethereum Virtual Machine“, kuriame X86 ir žmonės gali naudoti daugumą programavimo kalbų, kad leistų jiems atlikti tokias išmaniąsias sutartis kaip C ++, Rust, Python. Jie gali tai atlikti programuodami ir naudodamiesi protingomis sutartimis.

Be to, kai palyginsite technines savybes, mes darome kažką labai šaunaus. Anksčiau „Satoshi“ leidinyje jis tik sukūrė „Bitcoin“, kad taptų „peer to peer eCash“ perdavimo sistema. Tai labai ribotas lankstumas. Tačiau QTUM vis tiek išlaikome ribotą „Bitcoin“ tinklo lankstumą kaip pagrindinį protokolą, tada sukuriame virtualųjį sluoksnį. Virtualus sluoksnis daro tinklą tikrai galingą. Virtualusis sluoksnis gali palaikyti daugybę virtualių mašinų.

„Qtum blockchain“ informacija

„Qtum blockchain“ informacija

Tokiu būdu mes pasinaudojame „Bitcoin“ dizainu ir per virtualųjį sluoksnį galime palaikyti dalį AVM lankstumo ir išmaniųjų sutarčių. Mes turime savo virtualią mašiną, be to, pats „Bitcoin“ tinklas gali apdoroti visas operacijas naudodamas „Bitcoin“ antspaudą.

Tai labai skiriasi, nes tai, ką matote mūsų ekonominiame modelyje, yra vienas sandoris per kartą. Yra monetų, kurias kiekvieną kartą galiu perduoti jums. Tačiau jei kalbate apie „Bitcoin“ operacijas, „Bitcoin“ atveju vienas įvestis gali turėti šimtą išėjimų. Galite šimtą operacijų transliuoti lygiagrečiai tinkle.

Be to, jis be pilietybės. „Ethereum“ dabar visa valstybinė saugykla yra 400 gigabaitų. Visas „Bitcoin“ tinklo blokų grandinė yra 200 gigabaitų. Jis auga greičiau nei „Bitcoin“ tinklas. Tai reiškia, kad vieną dieną ji vėl taps labiau centralizuota.

Šioje pramonėje mes visada susiduriame su efektyvumo ir sąžiningumo pusiausvyros problema. Veiksmingumas decentralizuojant. Centralizuota yra efektyvesnė, bet turėtume savęs paklausti, ar efektyvumas iš tikrųjų yra tai, ko mes norime, nes jei tikrai norime efektyvumo, turėtume naudotis banko paslaugomis. Visos banko paslaugos apdoroja daugiau operacijų.

Kodėl mums reikia kriptovaliutos? Tai yra pagrindinė idėja. Daugelis projektų nesupranta kompromiso. Jie sako, kad per sekundę gali apdoroti 10 000 operacijų. Taigi, jūs sakote jei per sekundę galite apdoroti 10 000 operacijų, tada jūsų konkurentas nėra „Bitcoin“ ar koks kitas „blockchain“ projektas. Jūsų konkurentas yra „Visa“ arba „Mastercard“ arba „Alipay“ arba „WeChat“. Tada jums nepavyks, nes jie gali apdoroti 100 000 operacijų per sekundę.

Manau, kad pati originaliausia „Bitcoin“ tinklo idėja pirmiausia yra „peer to peer“ tinklas. Jei asmeniškai tai nėra „peer to peer“ tinklas, manau, kad tai praranda tikrąją „blockchain“ prasmę. Tai nukreipia į privilegijuotą tinklą, kuriame kažkas turi daugiau teisių nei jūs. Jūs negalite būti bendraamžiai, nesate lygūs tinkle. „Bitcoin“ tinklas yra lygus. Jei tapsiu visišku mazgu, galėtumėte būti visi kiti, bendraamžiai.

„Qtum“ mazgų sąrašas

„Qtum“ mazgų sąrašas.

JAV vis dar turite supermazgius. Jūs vis dar turite 21 didįjį mazgą apdoroti visas operacijas. Koks skirtumas, kai 21 serveris apdoroja visas operacijas? Nėra didelio skirtumo. Didelis skirtumas yra tas, kad turite žetoną žmonių spekuliacijoms. Koks kitas skirtumas? Jei noriu didesnio efektyvumo, man labiau patinka „Google Cloud“. Tai didesnis efektyvumas. Vykdau savo paraišką. Man nereikia kito patikrinimo. Kodėl turime sukurti kitą centralizuotą platformą?

Pagrindinis dėmesys skiriamas jūsų pagrindinei vertės platformai, o ne efektyvumui. Tai yra tas decentralizuotas komponentas, kurio neturi daug centralizuotų vietų.

Tikrai, jums reikia kompromiso, nes dėl didesnio efektyvumo turite paaukoti decentralizaciją. Taip ir veikia. Mes turime BŽŪP teoriją ir informatikos teoriją apie visus paskirstytus tinklus. Tuo pačiu metu negalima pasiekti efektyvumo decentralizuotame tinkle. Jums reikia kompromiso.

Kokie bus tolesni „Qtum“ komandos žingsniai?

Šiuo metu mes vis dar orientuojamės į labai technines naujoves, tokias kaip X83. Mes tai išleisime po mėnesio ar dviejų. Mes paruošėme prototipą, todėl žmonės gali programuoti daugeliu programavimo kalbų. Šiuo metu tai yra mūsų pagrindinis dėmesys. Antrasis dėmesys vis dar skiriamas techninėms naujovėms, pavyzdžiui, „Qtum“ kuriame įmonės versiją.

Mes kalbame apie efektyvumą, todėl pakalbėkime apie įmonės versiją. Efektyvumas kartais yra naudingas įmonės naudojimo atvejui arba kai kuriems centralizuoto naudojimo atvejams. Tai gerai, nes operacijai apdoroti vis dar reikia „WeChat Pay“. „PayPal“ kiekvieną dieną apdoroja mano operacijas. Tai naudinga. Nesakau, kad jie neturi nieko naudingo. Tačiau čia esančiai bendruomenei reikia sąžiningumo.

Teisingumas yra svarbesnis, decentralizacija yra svarbesnė bendruomenei, o ne efektyvumas. Tada žaidimų pramonei, skaitmeniniam turiniui tai centralizuotas verslo modelis. Jiems reikalingas efektyvus sprendimas, kaip apdoroti jų sandorius.

Tai yra priežastis, kodėl „Qtum“ kuria dar vieną „Qtum“ versiją, vadinamą „Qtum Enterprise Version“, mes beveik baigėme visą dizainą. Šiuo metu atliekame programavimą. Šioje versijoje palaikysime labai efektyvų operacijų apdorojimą. Gal galite apdoroti 1 000–2 000 operacijų „Enterprise“ versijoje. Bet tikrai tai labai centralizuota. Galbūt turėsite tik 12 mazgų operacijoms apdoroti. Tai yra du dalykai, prie kurių mes dirbame.

Trečias dalykas – mes palaikome žaidimų pramonės „dApps“ ir jie dirba skaitmeninio turinio pramonėje. Manau, kad daugelis ICO koncepcijų neveikia, daugelis „dApps“ iš tikrųjų neveikia, nes „dApps“ tiesiog naudoja „blockchain“ kaip žetoną. Nieko daugiau.

Kaip ženklą, jie renka pinigus, nieko daugiau. Bet kaip pilną „blockchain“ norite pakelti „blockchain“ į kitą lygį. Turime galvoti, kuri pramonė gali pritraukti dar dešimt milijonų žmonių į „blockchain“ pramonę.

Populiariausia pramonė yra žaidimų pramonė, turinti visą skaitmeninį turinį. Jie turi daug vartotojų ir tai jau tinka su „blockchain“, nes jis jau suskaitmenintas.

„Qtum“ pagrindinis puslapis

„Qtum“ pagrindinis puslapis su komanda.

Daugelis žmonių daro blokų grandinę su finansų pramone ir tiekimo grandine. Visos kitos realaus pasaulio pramonės šakos yra labai sunkios, nes sunku pateikti duomenis apie „blockchain“. Turite pasitikėti tarnyba ar tarpininku, kad įrašytumėte duomenis iš realaus pasaulio ir įdėtumėte juos į „blockchain“.

Tada „blockchain“ siūlo išmaniąsias sutartis, tačiau jums reikia dar kartą išversti „blockchain“ rezultatus į realų pasaulį. Tai labai įtraukta. „Bitcoin“ tinklas taip greitai išaugo, nes jis tikrai neįtraukia žmonių, jis susijęs su programavimu. Jis gali augti greičiau.

Jei įtrauksite daugiau žmonių, tai bus lėčiau. Manau, kad pirmasis naujos „blockchain“ bangos proveržio taškas atsiras iš žaidimų ar skaitmeninio turinio pramonės.

Ar matei Steem pritaikyti savo išmaniosios medijos žetonus daugeliui kitų projektų, tokių kaip „D.Tube“, ir visam skaitmeniniam turiniui? Galite beveik paimti visą „Steem“ blokų grandinę ir protokolą bei išskaidyti dar vieną dalyką ir „Steem“ protokolą paleisti „Instagram“ arba „Steem“ protokolą, veikiantį …

Tai gera idėja. Kitas iššūkis pramonei yra tai, kad tai vis dar ribota pramonė. Vis dar yra keletas spragų nuo „blockchain“ iki pagrindinės srovės. Praėjusiais metais, daugiausia dėl ICO, kiekvieno ICO iš skirtingų pramonės šakų, jie pritraukia kai kuriuos klientus iš šios pramonės ir tai yra priežastis, kodėl visų kriptovaliutų kaina kyla, tačiau ji nesitęs amžinai. Žmonės pradės suprasti, kad kai kurie ženklai yra nenaudingi.

Kai kurie iš jų yra tik didžiulė manipuliacija, arba kai kurie žetonai nepavyks. Prireiks šiek tiek laiko, kol žmonės mokysis. Tačiau po to, kai žmonės supras, jie vėl pagalvos, kokia yra tikroji „blockchain“ vertė. Kokia tikroji Bitcoin, Ethereum, QTUM vertė? Ar mums reikia decentralizacijos? Ar mums reikės efektyvumo? Ar mums tiesiog reikės dar vienos didelės spekuliacijos?

Žmonėms tiesiog reikia daugiau naudojimo atvejų. Jiems reikia daugiau duomenų taškų. Daugumos žmonių nuomonė yra nuo 2017 m. Rugsėjo iki 2018 m. Balandžio. Jie neturi jokių duomenų taškų, nemato nieko kito. Kuo daugiau laiko praeina, tuo daugiau projektų jie mato veikiančius ir kuo daugiau žmonių yra kaip hey, aš uždirbau 10 000 USD, tik rašydamas straipsnius „Steam“. Oho, „blockchain“ iš tikrųjų gali padaryti ką nors beprotiško.

„Enterprise“ versiją mes dirbame. Trečias dalykas, prie kurio dirbame, yra tai, kad vis dar turime idėją. Norime išleisti išmaniųjų sutarčių parduotuvę. Tai tarsi „Apple Store“. Mes negalime patys kurti visų programų, tačiau galime pasiūlyti įrankius, leidžiančius trečiosios šalies kūrėjams, tokiems kaip „Apple Store“, pasiūlyti visas sistemas, kad galėtumėte kurti programas savo parduotuvei..

Norime pasiūlyti savo išmaniųjų sutarčių parduotuvei sukurti turgavietę, kad žmonės galėtų parduoti savo išmaniųjų sutarčių šablonus. Jie gali parduoti savo išmaniųjų sutarčių programas. Kaip ir visas programas perkate iš „Apple Store“. Tokiu būdu žmonės tikrai gali tai naudoti.

Tai dar viena idėja, prie kurios vis dar dirbame. Techniškai mes sutelkėme dėmesį į šias tris idėjas. „X86“, įmonė ir išmaniųjų sutarčių parduotuvė. Kitas dalykas, prie kurio vis dar dirbame, yra švietimo pusė. Mes dirbame su daugeliu universitetų Kinijoje, Estijoje, JAV. Universitetuose atidarome „blockchain“ kursus. Pirmasis kursas vyks Singapūre po dviejų savaičių.

Atidarome dviejų dienų kursą, kuriame mokome studentus programuoti „blockchain“ ir „QTUM“. Mes turime dar vieną kursą TTU Estijoje ir jau atidarėme šį kursą Kinijoje keliuose universitetuose. Manau, kad jauniesiems kūrėjams vis dar reikia labai gero išsilavinimo, kad galėtume pritraukti juos į savo ekosistemą. Taigi, tai dar vienas akcentas, išsilavinimas yra svarbus. Ilgalaikė vertė.

Ačiū, Patrickui, „Qtum“ komandai ir Draperio universiteto komandai!

Norėdami sužinoti daugiau apie Qtum komandos pagrindą ir funkcionalumą, peržiūrėkite mūsų QTUM vadovą Baltas popierius, ir QTUM svetainė.