Labdaros organizacijoms tai gana sunku. Tarsi nebūtų buvę pakankamai sunku įtikinti atsitiktinius nepažįstamus žmones įsikišti į piniginę dėl filantropinių darbų, ne pelno organizacijos turi varžytis ir tarpusavyje. Jie nuolat susiduria su donorų nuovargiu, apatija, ekonomikos nuosmukiais ir kritika dėl savo išlaidų pasirinkimo. Taigi, priimant bitino aukas, tai gali būti dar viena sveikintina labdaros organizacijų, kurios stengiasi išlikti ant vandens, srautas.
Bet kaip tai veikia?
Būti išgirstam sausakimšoje erdvėje
Dauguma padorių žmonių tiki auką svarbioms reikmėms, bent jau kartais. 61 procentas britų paaukojo, pavyzdžiui, 2016 m., o 2015-ieji buvo dosniausi metai, kada nors buvę Jungtinėse Valstijose. 4 milijardai dolerių. Tačiau šis finansavimas toli gražu nėra vienodai paskirstytas.
Yra 1,5 mln. Ne pelno registruota vien JAV, o tai reiškia, kad labdaros organizacijos veikia perpildytoje erdvėje. Jie taip pat labai jautrūs makroaplinkos veiksniams, ypač politiniams, socialiniams ir ekonominiams.
Kadangi 2016 m. JAV pasikeitė politinė padėtis, pasikeitė ir būdas, kuriuo aukotojai dovanoja savo pinigus. Tai atspindi didžiulį socialinį ir ekonominį skirtumą visame pasaulyje. Turtingieji (labdaros organizacijos) vis turtėja, o vargšai (labdaros) skursta.
Įdomu tai, kad dabartinei administracijai nepritariančios labdaros organizacijos, pavyzdžiui, „Planuota tėvystė“, mato didžiulį lėšų antplūdį. ACLU (Amerikos piliečių laisvių sąjunga) per tris mėnesius po rinkimų dienos taip pat gavo beveik 80 mln. USD aukų internetu. Tai daugiau nei 60 procentų visų labdaros organizacijų išlaidų per visus 2016 metus!
Tačiau nors didesnių labdaros organizacijų, atrodo, daugėja, kiti bejėgiškai stebi, kaip jų aukos mažėja. Tam nebepadės ir pastarasis biudžeto mažinimas.
Mažos labdaros organizacijos stengiasi pritraukti aukotojų
Labdaros organizacijos, remiančios mažiau žinomas priežastis, ir pradedančios labdaros organizacijos stengiasi gauti finansavimą. Jie nuo pat pradžių yra patekę į „catch-22“ situaciją. Skeptiškai vertinantys tūkstantmečiai per daug rinkodaros išlaidų laiko blogu dalyku. Vis dėlto, jei jie neišleidžia kūrybiškų būdų atkreipti dėmesį, jie donorams lieka nematomi.
Kad būtų dar blogiau, startuolių labdaros organizacijos turi tai ypač grubiai. Praeina septyneri metai, kol jie gali būti įvertinti „Charity Navigator“, kuris ilgaamžiškumą naudoja kaip pagrindinį stabilumo žymeklį.
Mažosios labdaros organizacijos taip pat stengiasi įgyti vietos visuomenės aukščiausio lygio žmonėms. Amerikiečiai linkę galvoti apie savo labdaros organizacijas arba aukoti vardams, kuriuos mato skelbimų lentose ar televizijoje. Tiesą sakant, tiesiog 4,2 proc visų dovanų 2015 m. buvo skirta tarptautinėms reikmėms, kur doleris galėjo padaryti žymiai didesnę įtaką nei JAV.
Šiame sudėtingame kontekste labdaros organizacijoms, ypač mažesnėms, reikia kuo daugiau būdų kreiptis į aukotojus.
„Bitcoin“ aukų priėmimas
Aukos internetu tampa vis populiaresni, ypač tarp tūkstantmečių. Visos labdaros organizacijos turėtų suvokti, kad vienas pagrindinių būdų pritraukti daugiau aukotojų yra kuo lengvesnė auka. Šiandienos donorui tai reiškia, kad jiems leidžiama duoti dovaną internetu ir sutinkama su kuo daugiau mokėjimo būdų.
Remiantis „WorldPay“ tyrimu, visame pasaulyje populiarėja alternatyvūs mokėjimo metodai (APM). Iš tikrųjų iki 2021 m, daugiau nei pusė visų mokėjimų internetu bus atliekama naudojant APM. Taigi net jei jūsų aukos yra nustatytos internete, jei jūsų labdaros organizacija priima tik mokėjimus kreditinėmis kortelėmis, jūs pralaimite potencialiems aukotojams.
Tas pats pasakytina ir apie Bitcoin aukų priėmimą. Tai gali suteikti labai reikalingą impulsą jauniems startuoliams kreiptis į šiuolaikinį tūkstantmečio donorą. Juk bitkoinų manija neturi būti susijusi tik su individualia finansine nauda.
Per pastaruosius porą metų, daugiau labdaros organizacijų buvo priimti bitkoinai, įskaitant didelius vardus, tokius kaip „Gelbėkit vaikus“ ir „Raudonąjį kryžių“. Nepaisant valiutų svyravimų, Bitcoin teikimas auga. Labdaros organizacijoms, priimančioms bitkoinų aukas, lengviau, nei gali pagalvoti.
Labdaros organizacijai sukūrus savo internetinę piniginę, jie gali lengvai priimti aukas bitkoinams ir iškeisti jas į fiat valiutą. Daugelis internetinių piniginių taip pat siūlo nulinius apdorojimo mokesčius, o tai reiškia, kad 100 proc. Aukos skiriama tinkamam tikslui.
Aukotojams gera žinia yra ta, kad bitkoinų aukos yra išskaičiuojamos iš mokesčių. Labdaros organizacijos gali venkite mokesčių kapitalo prieaugio.
Yra įvairių sutelktinio finansavimo platformų, tokių kaip bitgive ir bitopas kad donorams būtų lengviau duoti bitino, o labdaros organizacijoms – jį priimti.
Ką labdaros organizacijos turėtų žinoti prieš priimdamos Bitcoin
Taigi, tai skamba kaip abiem pusėms naudinga situacija. Bet ar taip? Prieš pradėdami raginti visus savo aukotojus duoti jums skaitmeninių pinigų, pirmiausia turėtumėte žinoti keletą dalykų.
Žinok mokesčių klausimus
Fishelis Freundas yra a labdaros veikla specialistas Kanadoje. Jis sako: „Aš matau„ Bitcoin “aukos iššūkį ne kaip klausimą dėl jo priėmimo, nei dėl mokesčių išskaičiavimo. Mano nuomone, tai pagal Kanados įstatymus (CRA) laikoma dovanų natūra rūšimi, kur jums reikia įvertinti, kad galėtumėte išskaityti mokesčius. “
Paulas Avinėlis, ne pelno siekiantis valdymo konsultantas Didžiausią dėmesį skirdamas „tech for good“ ir specialistas kriptofilantropijos tema sako: „Labdaros organizacijos turėtų žinoti, kad IRS bitkoinus priskiria nuosavybei, todėl donorų ir gavėjų organizacijų mokesčių ataskaitos tampa šiek tiek sudėtingesnės“.
Natūralios aukos apdorojimas:
Bitcoin yra vertinamas kaip nuosavybė arba dovanojimas natūra. Tai iš esmės yra bet kokia auka, kuri nėra auka grynaisiais ir gali apimti raštinės reikmenis ir baldus ar sudėtingesnį turtą, pvz., Nekilnojamąjį turtą ar akcijas ir obligacijas. Todėl labdaros organizacijos turi ją apdoroti kaip tokią.
Reikia laikytis kelių dokumentų tvarkymo būdų, įskaitant padėkos laiško su pareiškimu „Mainais už šią auką prekės ar paslaugos negavo“ išleidimą. Be to, aukai neturėtų būti priskirta jokia vertė, nes tai yra aukotojo našta.
Jei ketinate priimti aukas bitkoinams, prasminga pirmiausia pasikalbėti su savo regiono labdaros organizacijos specialistu, kad įsitikintumėte, jog jūsų įrašai tvarkingi..
Nepastovumas
Bitcoin nepastovumas yra pagrindinė kliūtis plačiam jo pritaikymui, o labdaros organizacijos turi nepamiršti šio veiksnio.
Avinėlis pataria: „Labdaros organizacijos turi žinoti, kad, nors sukurti ir naudoti įrankį, skirtą priimti Bitcoin aukas savo svetainėje, yra gana paprasta, konversija iš bitkoino į dolerį yra sudėtingesnė. Kai kuriais atvejais perskaičiavimas iš bitkoinų į dolerius įvyksta ne iš karto, o esant nepastoviai kriptovaliutų rinkai, kuri pastebi, kad bitkoinų ir dolerių vertinimai greitai auga ir krinta, galutinė auka gali būti verta mažiau nei iš pradžių.
Hamza Amiras, kriptovaliutų paleidimo generalinis direktorius Blurbiz „Cypro Hedge Fund“ valdytojas pataria: „Bitcoin garsėja kainų svyravimais. Atsižvelgiant į tai, labdaros organizacija „Bull“ rinkoje turėtų pereiti tik į „fiat“, kad gautų didžiausią investicijų grąžą. Jei jie turi kantrybės išlaikyti daugiau nei 3 metus, tada jiems gali būti atlyginama labai gražiai “.
Tačiau avinėlis mums primena, kad tai gali būti pavojinga strategija, „rizikuojant apsispręsti laikytis bitkoino ir jo nedelsiant neperskaičiuoti į dolerius“, – perspėja jis..
Saugumas
Verta prisiminti, kad „Bitcoin“ piniginės nebūtinai yra saugios. Nors bitkoinas turi nekintamumo vardą, jį saugančios piniginės toli gražu nėra (iš tikrųjų apie įsilaužimo išpuolius girdime beveik kasdien). Taigi labdaros organizacijos turėtų suprasti, kad saugumas yra būtinas, kad jų aukos būtų saugios.
Hamza sako: „Įsilaužimai kriptovaliutų pasaulyje yra labai tikri. Kad būtumėte saugūs, įsigykite kietą piniginę kriptovaliutoms, tokioms kaip nano knyga [Ledger Nano S], ir perkelkite visus bitkoinus į ją ir padėkite į seifą. Įsitikinkite, kad laikote slaptažodį ir saugiai. “
„Takeaway“
Jei jūsų labdaros organizacija galvoja apie Bitcoin aukų priėmimą, tai gali būti labai gera idėja. Pažangių varžybų aplinkoje, kur donorai yra paveikti daugybės spaudimų, o labdaros organizacijos kovoja su dantimis ir nagais dėl lėšų, visokių aukų priėmimas yra prasmingas jūsų tikslui..
Tačiau atminkite, kad jei kažkas atrodo per lengva, tai tikriausiai todėl, kad taip yra. Priimti Bitcoin aukas nėra be problemų. Kalbėkite su atitikties specialistu. Įsitikinkite, kad jei einate į HODL, suprantate, kad taip gali būti – ir kad pinigų konvertavimas gali užtrukti ilgiau nei manote.
Ir paskutinis dalykas – įsitikinkite, kad jūsų bitkoinai yra saugūs. Tai gana žemo gyvenimo nusikaltėlis, kuris vogtų pinigus iš labdaros. Tačiau nepalengvinkite jų to padaryti.