Menas yra žinoma sunki vieta pragyvenimui. Kiekvienam išgarsėjusiam menininkui tūkstančiai mažų menininkų egzistuoja santykinai nežinomybėje, dirba kitus darbus ar vos užsidirba pragyvenimui iš savo darbų. Kaip mažas menininkas, gali būti sunku užsisakyti parodas, pakabinti savo darbus galerijoje ar net parduoti meno kūrinius plačiajai visuomenei. Kol netapsi žinomas, negali imti didesnių kainų, o būti žinomam sunku.

„Blockchain“ meno rinka mažiesiems menininkams galėtų padėti lengviau susipažinti ir gauti atlyginimą. Taip yra todėl, kad decentralizuota rinka gali sujungti mažus menininkus tiesiogiai su vartotojais be vartų ir galerijų bei aukcionų namų tarpininkų. Be to, „blockchain“ menas galėtų atverti naujus finansavimo srautus mažiems menininkams ir ilgainiui padėti jiems kurti savo reputaciją. Nors „blockchain“ meno revoliucija dar tik formuojasi ir jokiu būdu nėra tikras dalykas, meno pasaulio perkėlimas į „blockchain“ būtų naujųjų kūrėjų palaima.

Daugiau ryšio

menininkas prie staloDecentralizavimas yra žaidimo su „blockchain“ pavadinimas. Tai reiškia, kad įprastus tarpininkus ir tarpininkus pakeičia paskirstytas pasitikėjimas „blockchain“ bendraamžių tinklu. Meno atveju tai reiškia, kad meno pasaulio institucijos, pavyzdžiui, galerijos ir aukcionų namai, gali matyti mažėjančią galią pereidamos prie „blockchain“.

Be to, jei pramonė eina link „blockchain“ meno kūrimo ir tikrinimo, daugelį iššūkių, susijusių su meno sandoriais ir autentiškumu, galima būtų spręsti internetu. Ateityje brangaus meno kūrinio įsigijimas ir turėjimas gali būti toks pat paprastas, kaip sudaryti išmanią sutartį, kad įsigytumėte meno kūrinį ir kartu pateikiamą skaitmeninį patikrinimą..

Mažiems menininkams tai reiškia, kad patekimo į rinką kliūtys dabar yra mažesnės nei bet kada. Sukurti meno kūrinį, patikrinti jo autentiškumą ir įtraukti jį į sąrašą internete gali būti paprasčiau nei bet kada. Protingos sutartys leistų menininkams tiesiogiai sudaryti sandorius su klientais ir gauti didesnę pelno dalį.

Taip pat didėja erdvė skaitmeniniam menui, kuris yra patikrintas ir užklijuotas „blockchain“. „Blockchain“ sukuria tai, kad skaitmeninio meno negalima kopijuoti ar piratuoti. Vartotojas gali nusipirkti originalų meno kūrinį arba ribotą kūrinio atspaudą tiesiai ant blokų grandinės, niekada nereikėdamas palikti savo naršyklės.

Nauji finansavimo modeliai

Naudodamas „blockchain“, menas gali atgauti ir savo gyvenimą. Tradiciniame meno modelyje daroma prielaida, kad menininkas sukurs meno kūrinį, o tada kolekcininkas jį pirks. Tačiau tokie nauji projektai kaip „Plantoid“ ir „ Derlius meta iššūkį tradiciniam meno finansavimo modeliui.

Plantoidai yra robotizuoti meno kūriniai, gyvenantys viešose erdvėse. Kai kas nors pakankamai žavisi plantoidu, kad priartėtų, pamatys lentelę, nurodančią, kad gali paaukoti projektui naudodamas „Bitcoin“. Dovanojus augalinis augalas įsižiebia arba reaguoja kaip nors kitaip. Kai kas nors paaukojo, jie pelno balsą „Plantoid“ projekte. Aukos finansuoja naujų plantoidų kūrimą, o aukotojai gali balsuoti, kaip jie turėtų atrodyti ir kokius menininkus jie turėtų samdyti, kad pastatytų naują plantoidą..

Tokiu būdu plantoidai pirmauja savarankiško meno srityje, kuri turi savo gyvenimą. Nesunku įsivaizduoti, kad dailininkas daro kažką panašaus, kur žiūrovai, besimėgaujantys menu viešojoje erdvėje, gali paaukoti projektui ir balsuoti dėl būsimų menininko paveikslų..

„Derlius“ yra dar vienas meno projektas, iš naujo įsivaizduojantis finansavimą. Tačiau „Harvest“ nesiremia aukomis. Tai vėjo turbina, kuri taip pat yra meno instaliacija. Turbina valdo „Zcash“ kasybos platformą, o kasybos pajamos skiriamos klimato tyrimams finansuoti.

Ši meno kryptis, kuri atsiperka ir moka už naują meną, auga. Tai įdomi idėja, turinti daug potencialo. Mažieji menininkai galėtų pasinaudoti šia tendencija, nes šie nauji modeliai teikia nuolatinius pinigų srautus, o ne vienkartinius mokėjimus.

Mažųjų menininkų reputacijos pastatas

grafitti dailininkasMeno pasaulyje reputacija yra viskas. Kaip mažam menininkui, jei jūsų darbai patinka didelei galerijai, muziejui ar kolekcininkui, tai gali būti didžiulė parduodant. „Blockchain“ suteikia tapatybę ir reputaciją nauju mastu. Menininkai galėjo stebėti, kas nusipirko jų kūrinius ir kur tie kūriniai keliavo ar eksponuojami per „blockchain“. Laikui bėgant, mažieji menininkai gali susikurti savo reputaciją ir įgyti žinomumą rinkoje.

Dinaminė kainodara

„Blockchain“ meno rinkos nauda ir trūkumas yra dinamiška kainodara. Tai galėtų padėti menininkams, jei jų darbai brangs, kai jų populiarumas didės. Tačiau daugelis kritikų nerimauja, kad atvira meno rinka gali sumažinti kainas. Rezultatas būtų didesnis kūrybiškumas.

Mažesnės meno kainos galėtų būti naudingos norint supažindinti vidutinius vartotojus su meno kolekcionavimo pasauliu. Nepaisant to, tai būtų kenksminga mažiesiems menininkams, kurie ir taip daug nepadaro iš savo užsiėmimų. Kuriant atvirą „blockchain“ pagrindu veikiančią meno rinką reikia atidžiai apsvarstyti menininko ir kūrybiškumo apsaugą bei vengti meno piginimo..

Išvada

„Blockchain“ gali būti naudinga mažiesiems menininkams, tačiau tikros „blockchain“ meno rinkos atsiradimas netrukus pasirodys. Nors mažoms turgavietėms patinka dada.nyc ir toliau pasirodys, nesitikėkite, kad galerijos ir kiti aukščiausios klasės meno bastionai eis ramiai. Galų gale, hibridinė sistema gali būti geriausia apsaugoti meną nuo prekių pakeitimo, tuo pačiu darant meną labiau prieinamą ir atveriant naujas meninių pastangų finansavimo galimybes..