Nors „Binance“ buvo įkurta 2017 m., Tuo metu, kai kriptovaliutų keitimo erdvėje jau buvo įsteigtų bendrovių, „Binance“ greitai tapo pirmaujančia kriptovaliutų birža ir pranoko savo konkurenciją..

Yra daug veiksnių, turinčių įtakos prekybininkams renkantis biržą: likvidumas, nepastovumas, tam tikrų prekybos porų prieinamumas ir kt., taip pat būtina, kad mainai turėtų ryškų žiniasklaidos atstovų vaidmenį ir patikimą reputaciją.

Jei viena įmonė dominuoja rinkoje ir plečia savo galimybes visose pramonės šakose, tai gali sukurti pavojingą precedentą. Jei vienai įmonei pavyks monopolizuoti rinką, ji galės padiktuoti, kokias galimybes ji turi.

Tai gali sustabdyti sveiką pramonės plėtrą ir pakenkti galutinio produkto kokybei. Atsižvelgdami į tai, atsižvelgdami į „Binance“, pažiūrėkime, kaip platforma per daugelį metų sukūrė ir pritraukė naujus vartotojus, blokuodama bet kokią galimą konkurenciją ir kokią taktiką jie ten pasiekė.

Binanso istorija

„Binance“ įkūrė Changpengas Zhao, kuris pradėjo savo veiklą „blockchain“ srityje, dirbdamas „Blockchain.info“ kaip plėtros vadovas, tada kurį laiką praleido „OKCoin“ kaip vyriausiasis technologijų pareigūnas. Jo „Binance“ idėja buvo sukurti prekybos platformą, kuri būtų nepriklausoma nuo „fiat“ valiutų.

Glaudžiai bendradarbiaudamas su Bitcoin evangelistais, tokiais kaip Rogeris Veras ir Benas Reevesas, jis atrado, kad galėtų išvengti tam tikrų reguliavimo komplikacijų, susijusių su „fiat“ valiutų naudojimu mainų platformoje, jei jis visiškai atsisakytų „fiat“, nes tai padidina pinigų plovimo riziką..

„Binance ICO“ prasidėjo 2017 m. Liepos mėn. Augančioje pramonėje, o investuotojai laimingai investavo 15 mln. USD sumą. Vos per pirmuosius tris savo gyvavimo mėnesius bendrovė pranešė, kad dienos sandorių apimtis siekia 500 milijonų dolerių. Kiekvienam sandoriui taikomas 0,1% mokestis, Vien tik „Binance“ iki 2017 m. Spalio mėn. Sudarė apie 7,5 mln. USD komisinių.

Tinkamoje vietoje tinkamu laiku

Bendrovė negalėjo pasirinkti geresnio laiko patekti į rinką. 2017 m. „Bitcoin“ rinkos kapitalizacija padidėjo 15, o bendra šifravimo rinkos kapitalizacija išaugo nuo maždaug 17,5 mlrd. Iki 612 mlrd., Ty 3 400% šuolio.

Tuo metu „Bittrex“ buvo laikoma viena iš pirmaujančių „altcoin“ biržų, siūlant daugiau nei 190 kriptovaliutų ir kasdien sudarius apie 2,6 milijardo JAV dolerių operacijų apimtį, ir tai tapo trečia pagal dydį pagal apimtį. „CoinMarketCap“. Tačiau dėl didelio visuomenės susidomėjimo „Bittrex“ nesugebėjo susidoroti su didėjančiu srautu ir sulaukė daug kritikos dėl techninių problemų, prieš galiausiai sustabdydama registraciją platformoje naujiems vartotojams. Tuo metu „Binance“ jau siūlė daugiau nei 230 prekybos porų, o jos mokesčiai buvo gerokai mažesni nei „Bittrex“ 0,25 proc..

Taip sutapo, kad tais pačiais metais Kinija pradėjo kovoti su kriptografija ir daugelis Kinijos mainų patyrė arba buvo uždaryti. Likus savaitei iki draudimo paskelbimo, Zhao komanda perkėlė visus savo serverius iš žemyninės Kinijos į naują biurą Honkonge. Ši įvykių grandinė apsaugojo „Binance“ nuo Kinijos vyriausybės patikrinimo ir iki 2017 m. Pabaigos, vos per 6 mėnesius, ji tapo pirmaujančia altcoin birža..

Saugumo pažeidimas

Iki 2018 m. „Binance“ platformoje nuo 2 milijonų vartotojų tapo daugiau nei 10 milijonų vartotojų. Jo populiarumas sukėlė tam tikrų ginčų 2018 m. Vasario mėn., Kai kripto gynėjas ir „McAfee Associates“ įkūrėjas Johnas McAfee, priėjo prie išvados kad mainai buvo nulaužti dėl daugybės „Binance“ vartotojų pranešimų apie techninius sunkumus. Norėdami įrodyti, kad jis neteisus, bendrovė viešai paskelbta savo piniginės adresus, kad įrodytų, jog visos vartotojų lėšos yra saugios.

Prašau pateikti tik keletą klausimų: Apie numatomus prastovas paprastai iš anksto pranešama bendrovės vartotojų bazei. Netikėtas jūsų aspektas mane jaudina. Toliau pateikiami skirtingų žmonių ekrano vaizdai (galbūt nuotraukos perkeltos), rodantys nulaužimą. Ar galite pakomentuoti?

– Johnas McAfee (@officialmcafee) 2018 m. Vasario 8 d

Tačiau „McAfee“ neteigė, kad įsilaužėliai pavogė lėšų, tačiau nurodė, kad platforma buvo pažeista dėl saugumo pažeidimo, dėl kurio staiga paskelbta apie techninės priežiūros darbus.

Taip pat buvo tikrinami įmonės adresai, kuriais buvo pasidalinta. Į tyrimas išleido leidykla „Bellingcat“, šiems adresams buvo atlikta grupinė analizė, atskleidžianti ryšius su adresais, kuriuos naudodamas aukas naudojo JAV ir ES embargu įformintas teroristų grupuotė „Al-Qassam“. Šie gandai niekada nebuvo nagrinėjami. Tačiau po mėnesio „Binance“ bendradarbiavo su „blockchain“ analitikos bendrove „CipherTrace“, kad sustiprintų kovos su pinigų plovimu (AML) politiką..

Vėliau gegužę „Binance“ patyrė patvirtintą įsilaužėlių išpuolį, pavogusį 40 milijonų dolerių vertės „Bitcoin“. Pasak a pareiškimas išleido „Binance“, įsilaužėliai naudojosi sukčiavimo taktika, kad gautų prieigą prie vartotojo raktų API raktų ir kartu vykdytų išpūstus pirkimo ir pardavimo užsakymus. Biržos apsaugos sistema buvo atnaujinta ir atiduota 50 000 BNB buvo paskelbta tiems, kurie turėjo daugiau nei 1 BTC prekybos apimtį, stengdamiesi išlaikyti vartotojus platformoje. Tai, žinoma, nepadėjo užkariauti mažesnių prekybininkų. Įsilaužimas taip pat suabejojo, ar ankstesni „McAfee“ įtarimai buvo naudingi, ir tai iš tikrųjų buvo pirmasis „Binance“ saugumo pažeidimas.

Sąrašo mokestis arba „Ilgalaikis mokėjimas“?

2018 m. „Binance“ turėjo dar vieną ginčą. Greitai paaiškėjo, kad „Binance“ buvo pasirengusi sparčiai įtraukti naujas kriptovaliutas, siūlant beveik 400 prekybos porų.

Tų pačių metų rugpjūtį Christopheris Franko, „Blockchain“ platformos „Expanse“ įkūrėjas, atskleidė tviteryje kad „Binance“ pasiūlė įrašyti „Expanse“ (EXP) į 400 BTC. Kitas vartotojas, tariamai „Vertcoin“ savanoris, tvirtino kad „Binance“ paprašė 90 tūkst. Žinoma, Zhao apsigynė savo įmonės reputaciją, nurodydamas tariamą „Binance“ el. pašto adresą, iš kurio buvo pateiktas pasiūlymas įtraukti į sąrašą, kaip suklastotą el. laišką.

Tačiau „BlockStack“ pateikimas JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) atskleista ji sumokėjo 250 000 USD „Binance“, kad išvardytų savo STX žetoną. „Blockstack“ taip pat turėjo atlikti tris mokėjimus apie 250 000 USD, kad būtų padengtas papildomas trejų metų įtraukimo į sąrašą laikotarpis, kartu su papildomu rinkodaros mokesčiu. Iš viso jie mokėtų apie 1,1 mln. USD mokesčių, kuri tiesiogiai prieštarauja ankstesniems „Binance“ pareiškimams dėl jų įtraukimo į sąrašą mokesčių.

Vienu metu jie net pažadėjo paaukoti visus savo įsigytus sąrašo mokesčius labdarai. Įmonės atstovas spaudai atsakė kad gautas mokėjimas buvo rinkodaros mokestis, kuris buvo „Blockstack“ idėja: „Ilgalaikis mokėjimo mokestis yra„ Blockstack “pasiūlyta paskata„ Binance “išlaikyti biržoje išvardytą žetoną..

Tai yra naujas „Blockstack“ pasiūlytas mokėjimo mokestis “. Kadangi tai nėra laikoma įtraukimo į sąrašą mokesčiu, jis nebuvo paaukotas labdarai. Reaguodami į ginčus, šifravimo biržos atstovai keičiasi „OKEx“ ir „Kraken“ pakomentavo kad vertinimas įtraukiant į sąrašą turėtų būti susijęs su daugeliu procesų ir svarstymų ir kad jie už procesą neima jokių rinkliavų. Tuo pačiu metu „Binance DEX“ ima standartinį fiksuotą 1 000 BNB įtraukimo į sąrašą sąrašą mokestį, kuris yra būtinas siekiant užkirsti kelią žetonų, kurių ekonominis ir techninis perspektyvumas yra nedidelis arba iš viso nėra, teigiama Changpeng Zhao.

Ieškinys dėl areštuoto turto

Tai atvedė mus į 2020 m., Kuris prasidėjo dar viena diskusija. Buvęs „Binance“ darbuotojas Stevenas Reynoldas pateikė teismui ieškinį, prašydamas teismo priteisti jam ne mažiau kaip 337 500 USD kompensaciją..

Stevenas dalyvavo oficialiuose „Binance Telegram“ kanaluose, ypač „Binance Support“ (@binance_support), kur jis dirbo nuo 2017 m. Liepos iki gruodžio mėn. Kaip bendruomenės moderatorius. Neva aptariama „Telegram“ grupė buvo palikta Steveno kontrolėje. Tada „Binance“ komanda kreipėsi į jį, kad ištrintų grupę ir pašalintų iš jos visus įmonės paminėjimus. Reynoldsas įvykdė šį prašymą, teigia skundą.

Reynolds prieš Binance Holdings Ltd

Reynolds prieš Binance Holdings Ltd

„Binance“ atstovas teigė, kad Stevenas nesilaikė ir pasisavino grupę ir jos vartotojus dėl savo asmeninės naudos. Nors jie nesugebėjo apsaugoti grupės vartotojų, Binance’as užšaldė Steveno sąskaitą platformoje su visais savo turimais aktais, nustatydamas savo išėmimo limitą iki 0, taip neteisėtai areštuodamas savo turtą. Atstovas taip pat teigė, kad jie norėjo paduoti Reynoldsą į teismą, tačiau negalėjo jo surasti. Kol kas jokių naujienų apie šį skundą nebuvo, todėl laukiame teismo sprendimo.

Nepriklausoma duomenų agregacija

Šis nedidelis žagsėjimas nesutrukdė „Binance“ ir jos vadovui Changpengui Zhao toliau įsigyti „CoinMarketCap“, didžiausią šifravimo duomenų kaupiklį. Pirkimas buvo viešai paskelbtas kovo 31 d. Sumokėta suma nebuvo atskleista, tačiau buvo kalbama, kad ji siekia net 400 milijonų dolerių.

Anksčiau bendrovė bandė konkuruoti su CMC, paleidusi savo duomenų kaupiklį Informacija apie „Binance“. Tačiau jis nesulaukė tiek vartotojų, kiek labiausiai nurodytas kainų sekimo šaltinis kriptografijos pramonėje. Todėl CZ pradėjo derybas su CMC įkūrėju Brandonu Chezu, kuris buvo baigtas iki šiol atlikus didžiausią „Binance“ pirkinį. Tuo metu Zhao leido suprasti kad nauja nuosavybė nepakenks „CoinMarketCap“ nepriklausomumui: „„ Binance “neturi jokios įtakos„ CoinMarketCap “reitingams. „CoinMarketCap“ yra įsipareigojusi teikti tiksliausius, savalaikius ir kokybiškiausius kriptovaliutų duomenis pramonėje, tuo pačiu pasinaudodama „Binance“ patirtimi, ištekliais ir mastu “.

Tačiau viskas greitai pasikeitė taikant „CoinMarketCap“ reitingavimo metodus. reikšmingiausias atnaujinimas prieš pirkimą buvo CMC likvidumo metrika. Jis buvo nustatytas kaip tikslesnis reitingas šifravimo biržoms, kurios vengė skaičiuoti pagal galimą išpūstą kiekį. Nuo to momento, kai ši funkcija buvo įdiegta, „HitBTC“ įsitvirtino reitingo viršuje su pirmaujančia likvidumu pramonėje, tačiau po pirkimo prarado vietą kartu su daugeliu kitų lyderių. Binansas, be abejo, parodė spartų skaičių.

Oficialus pasakojimas apie metrinį pokytį buvo tas, kad sumažinusi pinigines vertes ir įvedusi naują skalę nuo 0 iki 1 000, suvestinė svetainė sugebėjo supaprastinti duomenis vartotojams. Tačiau niekada nebuvo paaiškinta, kodėl biržų pozicijos pasikeitė taip drastiškai.

Kitas svarbus atnaujinimas buvo naujos „Žiniatinklio srauto faktoriaus“ metrikos įvedimas. Apie tai buvo paskelbta gegužės 31 d tinklaraščio straipsnis pateikė „CoinMarketCap“. Šiuo metu „Binance“ tvirtai sėdi reitingo viršuje, surinkdamas 1000 balų iš 1000 galimų. Bendri balai taip pat užėmė „Binance“ vietą # 1 vietoje bendrame biržos reitinge..

Pagrįsta kritika kilo, kai visuomenė prisiminė ankstesnius „CoinMarketCap“ vyriausiosios strategijos pareigūnės Carylyne Chan, kuri dabar yra laikinoji jos generalinė direktorė, pareiškimus. Anksčiau ji kritikavo šią metriką sakydama: „Matėme, kaip kiti žmonės daro tokius dalykus, kaip jūs sakėte, interneto srautas yra būdas [patikrinti, ar mainai yra teisėti], tačiau žmonės prekiauja naudodami API raktus, todėl interneto srautas nėra geras rodiklis. “ Vis dėlto ji tikina, kad „CoinMarketCap“ yra nepriklausomas subjektas ir jo nevaldo naujojo savininko interesai. „Mes neatnaujiname algoritmų ar reitingų, kad atitiktų kieno nors dienotvarkę, tai visiškai prieštarauja„ CoinMarketCap “istorijai ir vertei“, – sakė ji..

Rinkis išmintingai

Šis gilus pasinėrimas į trumpą „Binance“ istoriją atrodo labai įprastas keliems įprastiems kriptovaliutų pramonės siūlams. Kai kurios įmonės vardija ekonomikos augimo. Nors tai nėra „Binance“ kaltinimas kaip toks, pirmiau pateikti tyrimai rodo keletą reikšmingų įvykių, kuriuos verta suprasti.

Didžiąją „Binance“ augimo dalį galima priskirti nuostabiai viešųjų ryšių komandai ir balsingam generaliniam direktoriui, kuris laiko savo vardą antraštėse. Tačiau atrodo, kad reputacijos lūkesčiai neatitinka tradicinio finansų pasaulio ir kriptovaliutos. Dienos pabaigoje pasitikėjimas kriptovaliutų keitimu, kuris greičiausiai yra centralizuotas, kaip yra „Binance“ atveju, reputacija turėtų vaidinti svarbų veiksnį, į kurį verta atsižvelgti..