Tarp „blockchain“ ir kibernetinio saugumo yra daugybė praktinio naudojimo atvejų, ir atrodo, kad sutapimai tik didėja. Su naujomis technologijomis atsiranda daugiau galimybių įsilaužti ir kibernetinio saugumo grėsmėms. Kai vis daugiau įmonių ruošiasi šiuolaikiniams įsilaužimams ir bandymams dėl skaitmeninio turto prievartavimo, „blockchain“ ir kibernetinis saugumas yra aktuali tema..

„Blockchain“ ir kibernetinis saugumas

Kai tik kalbate apie „blockchain“, beveik visada įeinate į hipotetikos diskursą. Tai pasakytina apie vyriausybę ir komerciją, taip pat ir su kibernetiniu saugumu. Tačiau kibernetinis saugumas yra aktuali problema, kuri pasaulio ekonomikai kainuoja apytiksliai 450 milijardų dolerių metai.

Taigi, o ne spėlioti, kaip „blockchain“ galiausiai gali išspręsti šios problemiškos pramonės bėdas, kokias problemas ji dabar sprendžia? Kurios įmonės purvina rankas (taip sakant)?

„„ Blockchain “turi daug tikrų naudojimo atvejų“, – sako Nickas Bilogorskiy, kibernetinio saugumo strategas Kadagio tinklai, „Pavyzdžiui, decentralizuotas saugojimas, sukčiavimo ir duomenų vagystės prevencija, ir paskirstyta viešojo rakto infrastruktūra, skirta vartotojo ar įrenginio autentifikavimui.“

Daugelio veiksnių autentifikavimas

DDoS („Deliberate Denial of Service“) išpuoliai yra viena iš labiausiai paplitusių kibernetinio saugumo grėsmių šiandien pramonėje. Jie yra siaučiantys ir paplitę daugiausia dėl mūsų esamos domenų vardų sistemos. Kai duomenis laikome vienoje centralizuotoje vietoje, be galo lengviau įsilaužti. Naudojant decentralizuotą „blockchain“ struktūrą, paskirstant informaciją mazgams, sistemų bus praktiškai neįmanoma nulaužti.

„Vietoj to, kad visi vartotojų slaptažodžiai būtų laikomi vienoje duomenų bazėje vienos įmonės tinklo operacijų centre, kiekvienas asmuo turi savo privatųjį raktą“, – sako Nickas Spanosas, „Bitcoin Center NYC“. „Tokios kompanijos kaip„ Equifax “ir„ Wells Fargo “niekada daugiau nebetvarkys informacijos taip, kaip jos. Turėtumėte vienu metu nulaužti milijonus jų vartotojų – daug sunkiau. “

„Microsoft Blockchain Incentive“ apdovanojimo nugalėtojas, „blockchain“ saugos paleidimas ATMINKITE šiuo metu užkerta kelią kibernetinėms atakoms prieš dideles ir mažas įmones. Pašalindami vietą žmogaus klaidoms ir plačiai naudojamą paprastą vieno žingsnio slaptažodžių sistemą uždarome oportunistinių įsilaužėlių, ieškančių lengvai įtrūkančių slaptažodžių, langą.

Patikimas „REMME“ sprendimas yra pagrįstas decentralizuota knyga ir valdo bei autentifikuoja vartotojus ir įrenginius naudodamas daugiakomponentį autentifikavimą. Tai pašalina tikimybę patekti į lengviausią kibernetinių užpuolikų taikinį (silpni slaptažodžiai).

Bendrovė taip pat bendradarbiauja su keliomis „Bitcoin“ biržomis, kad padėtų išvengti sukčiavimo išpuoliai kaip „Bitfinex“ ataka, praradusi 60 milijonų dolerių (tuo metu 120 000 BTC). Jie užtikrina patvirtintos platformos, pagrįstos kriptografijos principais, saugumą ir patogų naudoti, vienu paspaudimu 2FA.

IoT saugumo gerinimas

Vienas iš kliūčių IoT augimo kelyje yra nuolatinė įrenginių saugumo grėsmė. Pagal tyrimus pateikė Gemalto, 96 proc. įmonių ir 90 proc. vartotojų mano, kad jų interneto prietaisai nėra saugūs ir kad turėtų būti galiojantis vyriausybės reglamentas. Atrodo, kad jų pagrindinis rūpestis yra tai, kad įsilaužėlis perims savo įrenginio kontrolę arba kad bus pavogti jų asmens duomenys.

Kai kūdikis stebi ir Medicininiai prietaisai yra užkrėsti kenkėjiškomis programomis, o pagrindiniai automobilių gamintojai praranda savo transporto priemonių kontrolę, suprantamas visuomenės susirūpinimas. Mintis prarasti automobilio ar kvėpavimo takų įrangos kontrolę iš tikrųjų sukelia paniką. Bet ir čia „blockchain“ pradeda rodyti tam tikrus rezultatus.

IBM turi ilgą inovacijų istoriją. Taigi nenuostabu, kad jie vadovauja mokesčiams, kai kalbama apie „blockchain“ technologijas. „IBM Watson IoT“ platforma leidžia daiktų interneto įrenginiams perduoti duomenis į „blockchain“ knygas. Tada šie duomenys įtraukiami į bendras operacijas ir įrašus, kurie yra atsparūs klastojimui ir patvirtinami naudojant saugias, išmaniąsias sutartis.

Australijos telekomunikacijų gigantas Telstra taip pat mato sėkmę naudojant „blockchain“, kad apsaugotų savo „išmaniųjų namų“ DI daiktų ekosistemas, patikrindami žmonių tapatybę per saugomus biometrinius autentifikavimo duomenis. Be to, IOTA taip pat rodo pažadą išplėsti IoT naudojant „Tangle“ technologiją.

Talentų spragos užpildymas

Galbūt pagalvojote, kad kompiuterių inžinierių yra daugiau nei pakankamai. Tačiau paaiškėja, kad kibernetinio saugumo srityje yra gana talentų trūkumas.

Nedarbas pramonėje svyruoja apie nulį. Tai reiškia, kad atsiradus naujoms pozicijoms, jas užpildyti yra labai sunku. Ir iki 2020 m. Kylantys nauji technologijos iššūkiai (o kartu ir didesnės kibernetinės grėsmės) – „Frost“ & Salivanas bent jau prognozuoja 1,8 mln laisvos pozicijos kibernetinio saugumo pramonėje.

Bendrovėms patinka „PolySwarm“, decentralizuota antivirusinė rinka, skatinkite viso pasaulio techninius specialistus prisidėti prie kovos su elektroniniais nusikaltimais. Tai ne tik suteikia galimybę ryškiems talentams sužibėti, nepaisant jų vietos, išsilavinimo ar istorijos, bet ir padeda greičiau aptikti elektroninius nusikaltimus.

Gyvenimo laikas (kiek laiko virusas snaudžia sistemos viduje prieš suaktyvindamas) yra viena iš rimčiausių grėsmių šiandien, ty greitis yra svarbiausia. Kai buvęs „McAfee Antivirus CIO“ vadovas Markas Tonnesenas yra „PolySwarm“ komandos patarėjas, kibernetinių nusikaltėlių sustabdymas ir užpuolimų prevencija tampa realybe..

Ne visi sutaria

Žinoma, diskusijos apie „blockchain“ ir kibernetinį saugumą bei jų, kaip technologijos, tinkamumą kyla ir visoje kibernetinio saugumo pramonėje. Nepaisant didėjančio naudojimo atvejų skaičiaus ir „blockchain“ impulsų rinkimo, ne visi sutaria dėl jo galimybių.

Generalinis direktorius „Gunner“ technologija Cody Swann sako: „Mus užplūdo verslininkų užklausos dėl„ blockchain “programų. Deja, nė vienas iš šių produktų nepateko į alfa blokų grandinėje. Kodėl? Nes daugeliu atvejų „blockchain“ yra prastesnis pasirinkimas nei daugumai technologijų “.

„Worldpay“ Visuotinės kibernetinės gynybos viceprezidentas ir vadovas & Saugumo strategija, Peteris Tranas, taip pat iki šiol yra mažiau sužavėtas „blockchain“ technologijomis. Jis mano, kad dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis turi viršenybę kovojant su elektroniniais nusikaltimais. Be to, esamos infrastruktūros pertvarkymas gali būti ne ekonominė realybė.

Čia iššūkis bus padaryti „blockchain“ ir kibernetinio saugumo technologijas lengvesnes, efektyvesnes ir pigesnes naudoti. Tačiau malonu žinoti, kad „blockchain“ jau išsprendžia daugelį mūsų problemų ir gali eiti tik iš čia.