Kaip „Blockchain“ gali pakeisti aukščiausios klasės meno pasaulį
Apskaičiuota, kad 2016 m. Pasaulio meno rinkos pardavimai siekė 45 mlrd. Didžioji dalis šių pardavimų buvo iš aukščiausios klasės meno pasaulio, kur meno kūrinių galima parduoti už milijonus dolerių. Esant tokiems dideliems statymams, aukščiausios klasės menas turi nemažą dalį sukčių ir blogų aktorių. Klastotės ir klastotės nėra neįprasti dalykai, todėl kartais tai yra tikras straipsnis. Be to, meno pirkimų finansavimas ir mokėjimas menininkams gali būti nepermatomas ir brangus procesas. „Blockchain“ revoliucija gali visa tai pakeisti aukščiausios klasės meno pasaulyje.
Kilmė & Klastotė
Viena pagrindinių sričių, kur „blockchain“ gali atlikti svarbų vaidmenį aukščiausios klasės meno pasaulyje, yra kilmė. Provence reiškia meno kūrinio nuosavybės istoriją. Tai nuosavybės pėdsakas, vedantis atgal į dailininką, kuris kūrinį kūrė iš pradžių.
Šiuo metu kilmė dažniausiai valdoma rankomis. Savininko pareiga yra išsaugoti įrašą, kam kūrinys priklausė prieš juos. Tam tikrų didelės vertės kūrinių kilmė pateikiama pagrindinėje galerijoje, muziejuje ar aukciono namuose. Tačiau nėra centrinės kilmės tikrinimo ir užtikrinimo sistemos.
„Blockchain“ meno pradžia galėtų sukurti tą vienintelį meno kūrinio istorijos tiesos šaltinį. Įdėjus įrašus į blokų grandinę, jie tampa nekintami ir decentralizuoti. Suklastotas pagal tokią sistemą negalėjo sukurti klaidingų įrašų „blockchain“.
Panašiai klastojimas tampa sunkesnis, kai laisvai prieinama informacija apie kitus tapytojo kūrinius. Pavyzdžiui, „blockchain“ gali turėti informacijos apie naudojamų dažų chemines savybes arba dailininko naudojamo drobės tipą. Klastotę nustatyti lengviau, tuo daugiau informacijos turite palyginti.
Skaitmeninis trūkumas & Aukščiausios klasės meno investicijos
„Blockchain“ keičia skaitmeninį meną, turėdamas galimybę kontroliuoti reprodukciją ir versijas. Didelis iššūkis skaitmeniniame mene yra tas, kad kiekvienas gali kopijuoti ir platinti skaitmeninį failą, kai tik turi prieigą prie jo. Naudodami „blockchain“ galite sukurti skaitmeninio meno versijas, kurios yra sertifikuotos kaip originalai. Tai sukuria aukščiausios klasės skaitmeninio meno rinką, kur jos dar nebuvo, nes dabar skaitmeninio meno gali būti nedaug.
Kita vertus, meno kūrinių patvirtinimas reiškia, kad meno kūrinio nuosavybė yra dalijama. Galite įsigyti meno kūrinį su draugu ir kiekvienam turėti po 50% kūrinio. Tai taikoma ir meno kūrinių akcijų pardavimui. Teoriškai galėtumėte turėti nedidelę „Mona Lisa“ dalį, jei Luvro muziejus nuspręstų parduoti akcijas.
Tai nėra trivialus įvykis, nes tai reiškia, kad meno muziejai gali finansuoti naujų meno kūrinių pirkimą aukcionuodami savo esamos kolekcijos akcijas. Šio požiūrio nauda yra didžiulė, nes meno muziejai šiuo metu moka dideles palūkanas už paskolas meno kūriniams įsigyti. Jei „blockchain“ leidžia investuoti į aukščiausio lygio meno kūrinius, tai gali būti didžiulė palaima muziejams visur.
Skaidri kainodara & Mokėjimo struktūra
Kitas „blockchain“ naudojimo aukščiausios klasės meno valdymui pranašumas yra išmaniosios sutartys, kurios kainodarą ir sąlygas daro skaidras. Šiuo metu aukščiausios klasės meno rinka yra neskaidri. Tai skirta viešai neatskleistam asmeniui. Todėl gali būti painu, kiek galerija, aukcionų namai ar brokeris gauna komisinius už meno kūrinio pardavimą. Ypač dėl naujo meno, menininkas gali negauti teisingos pajamų sumos.
Meno pirkimas naudojant pažangias sutartis galėtų išspręsti šias skaidrumo problemas ir padėti menininkams gauti atlyginimą. Tai taip pat gali reikšti, kad meno mylėtojų bendruomenė galėtų sutelkti išteklius, norėdami įsigyti meno kūrinį pagal pažangią sutartį, demokratizuodami patekimą į meno rinką.
Ar galerijos naudos „Blockchain“?
Tai yra didelis klausimas. Internetinės meno pardavimo platformos nurodė, kad jas domina „blockchain“. „Christie’s“ ir „Sotheby’s“ internetiniai meno pardavimai ketina pasiūlyti „blockchain“ technologinius sprendimus per ateinančius penkerius metus. Tačiau dauguma fizinių galerijų ir dalyvių teigia, kad jie neketina naudoti „blockchain“.
Tai gali skambėti atgrasiai, tačiau manau, kad „blockchain“ meno rinka smarkiai sumažintų galerijų ir parodos dalyvių pelną, nes meno kūrinius dabar galima rasti decentralizuotoje platformoje. Tikslinga, kad galerijos būtų suinteresuotos išlaikyti status quo. Beje, „blockchain“ meno rinka vis dar dažniausiai apsiriboja skaitmeniniu menu ir dar nepasiekė aukščiausios klasės meno pasaulio. Tas pasaulis gali būti toks izoliuotas, kad niekada nebus.
Geriausia „blockchain“ viltis aukščiausios klasės meno rinkoje yra ta, jei muziejai pradeda ją naudoti, norėdami patikrinti ir net parduoti savo aukščiausios klasės kūrinių akcijas. Laikui bėgant, jei pakankamai muziejų priims „blockchain“ meno valdymo platformą, galime pastebėti, kad „blockchain“ palaipsniui tampa aukščiausios klasės meno pasaulio standartu.