„Blockchain“ technologija ir internetiniai žaidimai: kylanti aukso kasykla
Pasaulis kiekvieną dieną atskleidžia naujus „blockchain“ technologijos naudojimo atvejus. Nors dauguma žmonių, išgirdę žodį „blockchain“, galvoja apie „Bitcoin“ ir finansus, ši technologija išplečia savo galimybes.
Jau galite žinoti, kad žemės ūkio verslas, energetikos kompanijos ir meno pasaulis integruoja „blockchain“ į savo veiklą. Bet prisijungia dar vienas nieko neįtariantis sektorius: internetiniai žaidimai. Daugybė kriptovaliutų projektų, taip sakant, renka savo valdiklius, o kai kurie iš didžiausių pramonės vardų prisideda prie jų palaikymo.
Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip „blockchain“ technologija patenka į virš 50 milijardų dolerių internetinių žaidimų rinka.
„Blockchain“ technologija palengvina „tikrąją“ virtualiųjų prekių nuosavybę
Šiuo metu virtualių prekių rinkoje paplitęs sukčiavimas. Dėl nepakankamo pasitikėjimo rinkoje atsiranda atskirtos, centralizuotos prekybos platformos, kurios dažnai ima per didelius mokesčius, kai keičiate savo turtą. Be to, staigus žaidimų platformos išjungimas gali sukelti sunkiai uždirbtų prekių staiga vertę.
„Wax“ ir „Enjin Coin“ yra du projektai, transformuojantys šias virtualių prekių nuosavybės teises, nors ir šiek tiek skirtingais būdais.
VAŠKAS, „Worldwide Asset eXchange“ reiškia decentralizuotą platformą, kuria galite kurti virtualias prekyvietes. „OPSkins“ komandos sukurta platforma naudoja WAX žetonus, kad galėtumėte prekiauti bet kokiu virtualiu turtu kriptovaliuta. Nors jie orientuojasi į internetinius žaidimus, jie teigia, kad platformoje galite pažymėti bet kokio tipo virtualų gėrį.
Enjin Moneta užima „blockchain“ nuosavybės teisę dar vieną žingsnį kurdamas ir valdydamas prekes tiesiai „Ethereum“ blokų grandinėje. Naudodamiesi platforma, žaidimų bendruomenės kuria valiutas, daiktus ir net atributus, kuriuos palaiko pagrindinė Enjin Coin. Projektas taip pat apima išmaniąją piniginę, kurioje galite prekiauti savo prekėmis skirtingose žaidimų platformose.
Žaidimų platformos mokėjimams naudoja „Blockchain“ technologiją
Kaip ir kitose pramonės šakose, tradicinės žaidimų mokėjimo sistemos paprastai yra lėtos, sudėtingos ir brangios. Jie taip pat gali sukelti klaidingai paskirstytą turto ekosistemą, nes tarpininkai ir stambūs pardavėjai iš tų neefektyvumų gauna didžiausią naudą..
Mokant kriptovaliuta, pirkimai programoje tampa be trinties, nes mikrofoniniai mokėjimai gali būti tiesiogiai perkelti iš žaidėjų į žaidimo kūrėją. Šiame sandoryje nebereikia tarpininko. „Blockchain“ technologijos saugumas ir nekintamumas yra pakankami, kad palengvintų tokio tipo nepatikimus mainus.
„Blockchain“ taip pat suteikia vertę žaidimų platinimui. Užuot skelbęsi centralizuotoje rinkoje, tokioje kaip „Apple App Store“, žaidimų kūrėjai gali tiesiogiai pasiekti vartotojus per decentralizuotą turgavietę. Dar kartą išvengdami centralizuoto tarpininko, kūrėjai moka tik dalį to, ką įprastai mokėtų už pardavimo mokesčius.
„GameCredits“ kuria būtent tokio tipo mokėjimų sistemą. Projektu siekiama tapti vienintele internetinių žaidimų pramonės mokėjimo sistema. Galite naudoti „GAME“, projekto kriptovaliutą, mokėti už žaidimus ir pirkti žaidimus. „GameCredits“ taip pat yra decentralizuota programų parduotuvė „GPlay“, kuri 90% pardavimo pajamų moka tiesiogiai žaidimo kūrėjui..
Kūrėjai kuria „Blockchain“ valdomus žaidimus
Galbūt jau žinote apie „CryptoKitties“ ir daugybę kitų kolekcinio stiliaus žaidimų „blockchain“. Tačiau „blockchain“ technologija naudojama ne tik mieliems, skaitmeniniams gyvūnams.
Decentraland yra „virtualios realybės platforma, kuriama„ Ethereum “blokų grandinės“. Iš esmės tai yra virtualus pasaulis, kurio dalį galite įsigyti. Jūs perkate žemę „Decentraland“ pasaulyje, o nuosavybės teisė įrašoma į „Ethereum“ tinklą. Jūs galite laisvai daryti viską, ką pasirinksite su savo žeme.
Laikui bėgant, kiekvienas žaidėjas remsis savo skaitmeniniu nekilnojamuoju turtu, sukurdamas visą virtualią visatą, apimančią verslą, paslaugas ir socialinę veiklą. Vienintelė riba yra platformos žaidėjų vaizduotė.
„Blockchain“ technologija žaidžia tikrąjį gyvenimą
Kai kurie projektai ištrina ribas tarp virtualios realybės ir tikrosios tikrovės. Ši tendencija prasidėjo išplėstinės realybės žaidimais, tokiais kaip „Pokemon Go“, ir tęsiasi per „blockchain“. Dėl kriptovaliutos be trinties galite gauti piniginį atlygį už realaus gyvenimo veiksmus, kuriuos galite praleisti virtualiose platformose.
Patirties taškai (XP) yra tik vienas tai įgyvendinantis projektas. Patirties taškai pradedami siūlyti paskatas internetinių žaidimų platformose, tačiau planuoja plėstis į realų pasaulį.
Štai kaip tai veikia: Uždirbdami tam tikras užduotis uždirbate XP – platformos gimtąjį žetoną, kurį galima išpirkti žaidimų elementams ir paslaugoms. Šios užduotys gali būti įvairios: nuo žaidimo laimėjimo (virtualaus) atrakinimo iki matematikos testo (fizinio) „A“ gavimo. Komandos misija yra sužadinti gyvenimą ir apdovanoti jus už kasdienę patirtį.
„Blockchain“ gerina „Esports“ lažybas
Kaip ir lošiant kazino, taip ir lažyboms yra naudinga „blockchain“ technologija. Technika sukuria nepatikimą, saugią ekosistemą, kurioje lažybos už mažą mokestį priklauso nuo centrinės šalies kontrolės. Tai atveria jurisdikcijas, kurios, be abejo, griežtai taiko lažybas į visiškai naują lošėjų rinką.
Žymiausias šios srities projektas yra „Mark Cuban“ remiamas startuolis, Unikrn. Projekte naudojama „Unikoin Gold“ kriptovaliuta kaip mainų priemonė esporto lažyboms platformoje. 2017 m. Spalio mėn. Pradiniame monetų aukcione (ICO) „Unikrn“ surinko ~ 31 mln. USD.
Paskutinės mintys
Kaip matote, „blockchain“ technologija veikia beveik visus internetinių žaidimų pasaulio aspektus. Tai žymi virtualias prekes, gerina lažybas ir mokėjimus bei skatina daugelio naujų žaidimų proveržius.
Vis dėlto tai tik pradžia. Tobulėjant „blockchain“ pramonei, internetiniai žaidimai vystysis kartu su ja, kad atneštų visiškai naują žaidimų naujovių rinkinį.