Interneto augimas paskatino naujų žiniasklaidos priemonių ir nepriklausomų turinio kūrėjų bumą. Senosios žiniasklaidos institucijos praranda šios besikuriančios klasės galią, rinkos dalį ir auditoriją.

Tačiau šiam augimui gresia pavojus. Šie kūrėjai remiasi trečiųjų šalių platformomis, tokiomis kaip „Twitter“, „Youtube“ ir „Facebook“, norėdami transliuoti ir skleisti savo turinį. Neseniai matėme, kaip šios kompanijos įsitraukia į kūrėjus, kurie, jų manymu, yra nepriimtini.

Be to, kūrėjams gali būti sunku tiesiogiai gauti pajamų iš savo turinio šiose svetainėse. Yra labai nedaug būdų, kaip tiesiogiai siųsti pinigus į daugumą socialinės žiniasklaidos platformų.

Daugelis kūrėjų pajamas renka naudodamiesi tokiomis paslaugomis kaip „Patreon“, kurios leidžia auditorijai juos finansiškai paremti. Problema ta, kad šios įmonės taip pat gali uždaryti sąskaitas, jei jos to norėtų. Mes tai matėme atsitikti su keliais žymiais gamintojais neseniai.

Visa tai pabrėžia problemą, kurią turi kūrėjai, priklausomai nuo trečiųjų šalių transliavimo ir pajamų.

Laimei, kriptovaliutos ir „blockchain“ projektai gali apeiti šiuos apribojimus. Pažvelkime į keletą galimų sprendimų.

Patarimas Botai

Viena iš elementariausių programų, skirtų atlyginti turinio kūrėjams, yra „bot bot“. Tai programinė įranga, leidžianti siųsti skaitmeninę valiutą per tokią platformą kaip „Reddit“.

Yra daugybė patarimų, susijusių su visų rūšių kriptografiniais ištekliais. Bene populiariausias yra XRP robotas kurią galite naudoti norėdami siųsti XRP kitiems vartotojams ar turinio kūrėjams per „Reddit“, „Twitter“ ar „Discord“.

Su visais patarimų robotais turtą turite įsigyti kitur, tada perveskite jį į roboto adresą. Tačiau tai nėra taip paprasta, kaip spustelėti siųsti, nes jūs turite išmokti roboto komandas. Nors tai tikrai nėra sudėtinga, ji nepateikia tokios vientisos vartotojo sąsajos, kuri greičiausiai reikalinga masiniam pritaikymui.

Vis dėlto vienas robotas, pasižymėjęs patogesniu dizainu, yra Zulu Respublikos Lite.im už „Litecoin“ mokėjimus „Facebook“, „Telegram“ ir SMS žinutėse.

lite.im

Darbo su Lite.im pradžia

Deja, pagrindinis apribojimas visiems robotams yra tas, kad jie paprastai nėra sąveikūs.

Žaibo programos

„Bitcoin“ bendruomenę neseniai labai sujaudino Jacko Dorsey nurodymas, kad jis yra pasirengęs įgalinti „Lightning Network“ mokėjimus per „Twitter“. Kompanija Tipinas taip pat siekia integruoti „Bitcoin Lightning“ mokėjimus „Twitter“ per chromo plėtinį. Pradinė versija leis vartotojams patarti tik kitiems, kurie jau turi plėtinį. Sėkmė priklausys nuo to, ar pakankamai naudotojų priims šią technologiją, kol „Tippin“ ras būdą, kaip leisti naudotojams, kurie dar nėra laive.

tippin.me

„Tippin.me“ „Bitcoin“ žaibo sąsaja akimirksniu & Pigūs „Twitter“ mokėjimai

„Lightning“ tinklas puikiai tinka atlikti mažus mokėjimus dėl mažų mokesčių ir didelio greičio. Todėl minčių lyderiams ir „Twitter“ turinio kūrėjams tai gali būti lengvas ir nebrangus būdas užsidirbti iš savo nuomonės.

Be finansinio pelno, komentatoriai pasiūlė, kad pridėjus piniginių atlygių į „Twitter“ ekosistemą, komentarų ir analizės kokybė ir gylis gali padidėti..

Tačiau ši funkcija netaikoma tik „Bitcoin“. Bet kuris šifravimo turtas, turintis būtinas sąlygas, gali prisijungti prie „Lightning“ tinklo.

Tačiau vienas iš tokių apribojimų yra tas, kad, panašiai kaip ir robotai, šie žaibo plėtiniai apsiriboja konkrečiomis platformomis.

Kik ekosistema

Kik yra pagrindinė socialinės žiniasklaidos platforma, turinti milijonus vartotojų, daugiausia orientuota į pokalbių naudojimo atvejus, panašius į „Whatsapp“. Jų „Kin“ ženklas iš dalies skirtas kitiems žmonėms paminėti Kik ekosistemoje ir už jos ribų. Galite paskelbti turinį programoje ir gauti premiją naudodami žetoną.

Kinui turėtų būti naudinga, jei nereikėtų kurti vartotojų bendruomenės nuo nulio. Pasitelkiant jau sėkmingai veikiančią platformą su aktyviais vartotojais, jos pradinis greitis turėtų būti pakankamas, kad ją būtų galima priimti. Vis dėlto šiuo metu sunku pastebėti, kad jis tampa virusiniu, nes jis nesuderinamas su kitomis socialinės žiniasklaidos platformomis. Kol kas jos sėkmė gyvena ir miršta kartu su Kiku.

Steem: „Blockchain“ turinio sprendimas

Visa tai, kas išdėstyta pirmiau, yra sprendimai, kaip susieti ne kripto ir kripto pasaulį. Kitas būdas yra sukurti viską kriptografinėje ekosistemoje tikintis, kad vartotojai pereis į „blockchain“ pagrįstus socialinius tinklus. Garsiausias to atvejis yra „Steemit“ platforma ir jos gimtoji kriptovaliuta „Steem“.

Kažkur tarp „Facebook“ ir „Reddit“ patirties „Steemit“ leidžia vartotojams skelbti turinį ir savo ruožtu apdovanoti kitus vartotojus už jų turinį „Steemit“.

Pagrindinis „Steemit“ iššūkis yra tai, kad jis priklauso nuo vartotojų, persikeliančių iš vyraujančių socialinių tinklų svetainių į „Steemit“. „Steemit“ funkcijos ir vartotojo sąsaja yra ne tik primityvesni, bet ir be arbatpinigių aspekto, šiuo metu vartotojai mažai skatinami migruoti. Todėl ji stengiasi įveikti tinklo efektus, kuriuos „Facebook“ ir „Twitter“ jau panaudojo.

BAT ir „Brave“ naršyklė

Naršyklė „Brave“ yra interneto naršyklė, palaikanti „Brave’s Basic Attention Token“ (BAT). Pripažinimo ženklas skirtas apdovanoti vartotojus už skelbimų peržiūras ir turinio kūrėjų patarimus.

BAT, kaip ir daugelio šių kitų pasiūlymų, bėda yra ta, kad šiuo metu jį galima naudoti tik „Brave“. Jo sėkmė priklauso nuo to, ar pakankamai vartotojų bus pašalinta iš „Chrome“ ir kitų naršyklių.

Svetainių ir naršyklių sąveika bus pagrindinis veiksnys kuriant tikrai įtakingą sistemą.

Sąveika per „ReddID“

„Reddcoin“ projektas bando išspręsti šią sąveikos problemą „ReddID“ programinė įranga. Šiuo metu beta versijoje „ReddID“ leidžia vartotojams įsigyti ir kurti vartotojo vardus, kurie atitinka jų pačių „Reddcoin“ privatųjį raktą. Tada jie gali susieti šį vartotojo vardą su savo socialinės žiniasklaidos profiliais ir patarti kitiems „Reddcoin“ vartotojams tiesiogiai iš skirtingų socialinės žiniasklaidos svetainių.

Beta versija šiuo metu palaiko „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“ ir „Reddit“ visose „Chrome“ ir „Firefox“ naršyklėse.

Vartotojui atsisiuntus plėtinį, sukūrus vartotojo vardą ir susiejus savo profilius, prie kiekvieno įrašo kiekvienoje socialinės žiniasklaidos svetainėje rodomas paprastas „ReddID“ patarimo mygtukas. Darant prielaidą, kad turinio kūrėjas kitame gale taip pat turi plėtinį, galite išsiųsti patarimą tiesiog spustelėdami mygtuką, pasirinkdami sumą ir spustelėdami siųsti. ReddID siekia, kad ilgieji adresai būtų nukopijuoti ir įklijuoti paprastais vartotojo vardais, kad arbatpinigiai būtų kuo paprastesni ir be streso..

reddid vartotojo vardą

Vartotojai perka „ReddID“ vartotojo vardą plėtinyje naudodami „Reddcoin“

Skirtingai nuo „Steemit“, kuris susieja „fiat“ vertes su patarimais, „ReddID“ kūrėjai tikisi, kad vartotojai, nurodydami „Reddcoin“ patarimus, galės smagiau ir mažiau atlikti operacijas..

Iššūkiai į priekį

Norint tikrai pakilti ir įgyti pakankamą tinklo efektą, reikės patarti vartotojams, kurie neturi plėtinio. Kūrėjų komanda šiuo metu kuria pilną versiją, kuri praneša vartotojams ir turinio kūrėjams, kad jie gavo patarimą su instrukcijomis, kaip pareikšti teises į monetas. Be to, veikia „Safari“, „IOS“ ir „Android“, taip pat kitų socialinės žiniasklaidos svetainių, tokių kaip „Instagram“, integracijos..

Pagrindinė „ReddID“ nauda yra platformos ir naršyklės agnosticizmas. Skirtingai nuo daugumos kitų sprendimų, teoriškai galite naudoti bet kuriame įrenginyje, svetainėje ir naršyklėje. Šis plotis gali tinkamai nustatyti „ReddID“ kaip de facto programinę įrangą, skirtą arbatpinigiams ir turinio kūrėjams internete.

Nors visa tai skamba labai perspektyviai, programinės įrangos mastelio keitimas pasirodė esąs labai sudėtingas. Be to, kadangi kiekvienas patarimas yra grandinės sandoris, skirtingai nei „Lightning Network“ sprendimai, „Reddcoin“ blokų grandinės pralaidumas greičiausiai nustatys „ReddID“ talpos ribą. Nors, jei komanda gali išspręsti šias kliūtis, „ReddID“ gali būti labai patogus ir vertingas sprendimas kovojantiems turinio kūrėjams.

„Fiat Dilemma“

Tačiau kol kas nei viena iš šių sąrankų neišsprendė, yra tiltas tarp kriptografijos ir „fiat“. Didžioji dauguma turinio kūrėjų gyvena ir naudoja „fiat“ valiutą. Kol kuri nors iš šių sistemų nesuteikia galimybės apsikeisti kriptovaliuta ir „fiat“, sunku pamatyti, kaip turinio kūrėjai masiškai tolsta nuo senų sistemų.

Vis dėlto tai yra labiau reguliavimo, o ne techninis klausimas dėl tokių įstatymų, kaip KYC ir AML. Laimei, kai kurios iš šių sistemų dirba spręsdamos šią problemą.

Be abejo, laiko klausimas, kada turinio kūrėjai įsisavins kriptovaliutas ir jų išlaisvinimą.