„Zcash“ (ZEC) yra viena žinomiausių kriptografinių privatumo monetų. Naudojant tokius techninius pritaikymus kaip „zk-SNARKS“, ši kriptovaliuta nuolat išliko pokalbiuose, nes buvo viena iš labiausiai dominuojančių privatumo monetų rinkoje. Nuo 2016 m. Ji išlaikė 30 geriausių rinkos viršutinių ribų.

Šiame vadove paaiškinsime, kaip įsigyti „Zcash“ iš įvairių biržų, ir aptarsime „Zcash“ piniginės galimybes.

Geriausios biržos

Žvelgiant į ZEC prekybos apimties statistiką, įvairiose biržose yra šimtai prekybos porų pasirinkimo galimybių. „Coinbase Pro“, „Biance“, „Huobi“, „OKEx“, „HitBTC“ ir dar kelios palaiko „ZEC“ prekybą. Štai keli šių pagrindinių variantų privalumai ir trūkumai.

„Coinbase Pro“ (GDAX)

Privalumai: „Coinbase Pro“ (taip pat žinomas kaip GDAX) vartotojams siūlo daug mažesnius mokesčius nei „Coinbase.com“. Naujesniems prekybininkams gali prireikti daugiau laiko suprasti sąsają, tačiau tai nėra pernelyg kieta mokymosi kreivė. Svarbiausia, kad galite nusipirkti ir parduoti „Zcash“ su USDC stablecoin. Tada galite prekiauti USDC už USD. Iš esmės ZEC galite iškeisti į „fiat“ su minimaliais žingsniais. Be to, galite lengvai siųsti ir gauti indėlius naudodamiesi ACH, pavedimu ar net „Paypal“.

Trūkumai: Skirtingai nuo kitų kriptovaliutų (t. Y. BTC, ETH, ZRX) šioje biržoje, nuo 2018 m. Gruodžio 14 d. Vis dar nėra tiesioginių ZEC ir USD prekybos porų. GDAX gamintojų ir gavėjų 0,3 proc. Mokesčiai yra palyginti dideli, palyginti su kitomis biržomis..

„Coinbase pro“ prekybos sąsajos nuotrauka

„Coinbase Pro“ pateikia ZEC-USDC prekybos porą.

Binansas

Privalumai: Kadangi „Binance“ yra didžiausia pasaulyje kriptografijos ir kriptografijos birža pagal prekybos apimtį, prekyba ZEC yra paprasta ir ji turi gerą patirtį saugodama lėšas. „Binance“ taip pat turi programą mobiliesiems ir didelį visuomenės pasitikėjimą. Ši birža netrukus turės savo blokų grandinę ir decentralizuotą mainą. Prekybos mokesčiai yra palyginti maži – 0,1 proc.

Trūkumai: Kaip „crypto-to-crypto“ mainai, „Binance“ nesiūlo fiat indėlių, sandorių ar pinigų atsiėmimo.

Pagrindinė „Binance“ prekybos sąsaja

„Binance“ turi mažesnius ZEC prekybos mokesčius nei dauguma kitų geriausių biržų.

Huobi

Privalumai: „Huobi“ turi daug geresnes klientų palaikymo apžvalgas nei beveik visos kitos biržos. „Huobi“ taip pat teikia maržos prekybos variantą, ko daugelis jo konkurentų nesiūlo.

Trūkumai: „Huobi“ kūrėjo ir gavėjo mokesčiai yra 0,2 proc. Apskritai tai nėra per daug. Vis dėlto kitos biržos nustatė 0,1 proc. Ar mažesnį ZEC prekybos mokestį. Anksčiau biržai teko laikinai uždaryti ZEC prekybą. Pavyzdžiui, 2018 m. Birželio 25 d. Mainai tai padarė tikėdamiesi ZEC kietosios šakės.

„Huobi“ prekybos sąsaja

„Huobi“ turi vieną geriausių klientų palaikymo komandų iš visų geriausių biržų.

„OKEx“

Privalumai: Mokesčiai „OKEx“ yra žemesni nei dauguma geriausių biržų. Gamintojo mokesčiai svyruoja nuo 0,02 iki 0,15 proc. Takerio mokesčiai svyruoja nuo 0,05 iki 0,2 proc. „OKEx“ palaiko „fiat“ valiutas: USD ir CNY.

Trūkumai: Panašiai kaip Huobi, „OKEx“ turėjo sustabdyti prekybą per 2018 m. Birželio mėn. ZEC kietąją šakę. Pagal oficialus pranešimas, „Prašome NEGALIMA perkelti„ ZEC “į esamus„ OKEx “adresus„ Hard Fork “metu. Priešingu atveju indėlis žlugs ir lėšų nebus galima atsiimti “. Nors yra gerai turėti įspėjimą, gali būti, kad kai kurie vartotojai, kurie to neskaitė, galėjo tiesiog išsiųsti ZEC lėšas į bedugnę, kad niekada nebūtų susigrąžinti..

ZEC prekybos sąsaja

Žemų mokesčių ir „fiat“ prekybos derinys padaro „OKEx“ geriausia pretendente į ZEC prekybą.

„HitBTC“

Privalumai: „HitBTC“ yra patogesnis pradedantiesiems nei dauguma mainų. Jei norite nusipirkti daug ZEC, pašalinimo mokestis bus toks pats, neatsižvelgiant į tai, ar atsiimsite 1 ZEC, 100 ZEC ir pan..

Trūkumai: Nors biržoje yra daug altcoins, ne per daug turi tiesioginių prekybos porų su ZEC. „HitBTC“ lėšų atsiėmimo mokesčiai paprastai yra brangesni nei kitų biržų, jei atsiimate mažesnę ZEC sumą.

„HitBTC“ prekybos sąsaja

ZEC turi keletą prekybos porų pasirinkimo galimybių HitBTC. Tai apima BTC, ETH, USDT, EURS ir EOS.

Gausybė kitų biržų ir prekybos porų

Jei nenorite naudoti vienos iš aukščiau išvardytų parinkčių, neturite jaudintis. Yra daugybė kitų biržų, siūlančių ZEC prekybą.

Tiesą sakant, mažiau žinomos biržos, tokios kaip „Lbank“, „Bit-Z“, „Sistemkoin“ ir „BitOnBay“, nuolat užima aukštą vietą pagal ZEC prekybos apimtį. Tai paprastai reiškia, kad jų likvidumas yra didelis, o tai supaprastina prekybos procesą ir sutrumpina operacijų užbaigimo laiką.

Taip, greičiausiai pastebėsite, kad ETH ir BTC sudaro didžiąją dalį ZEC kriptografinių porų. Tačiau reikia apsvarstyti ir kitus pasirinkimus. Pavyzdžiui, „Cryptopia“ siūlo prekybą ZEC / DOGE. „Waves Platform“ siūlo ZEC / LTC, ZEC / DASH ir daug daugiau. Dvyniai teikia ZEC / BCH ir ZEC / LTC.

Be to, kai kurios biržos leidžia tiesiogiai prekiauti su „fiat“, o ne tik su USD ir EUR. Keletas pavyzdžių yra PLN, TRY, RUB ir UAH.

„Zcash“ piniginės parinktys

Jei svarstote galimybę įsigyti ZEC iš biržos, tikriausiai įdomu, kurios „Zcash“ piniginės galimybės egzistuoja.

Geros naujienos yra tai, kad „Zcash“ palaiko tiek „Trezor“, tiek „Nano“ – dvi geriausios kriptovaliutos aparatinės įrangos piniginės rinkoje.

„Jaxx“ palaiko ZEC darbalaukyje, mobiliajame ir žiniatinklyje. „Cryptonator“ ir „Freewallet“ yra tvirtos galimybės mobiliesiems ir internetiniams. Galiausiai „Zcash“ turi savo gimtąją darbalaukio piniginę, skirtą ZEC saugoti.

„Zcash Swing“ piniginė

„Zcash Swing Wallet“ yra gimtoji darbalaukio kliento piniginė, skirta „ZEC“ saugoti „Linux“.

Dažnai užduodami klausimai

Ar turiu nusipirkti visą „Zcash“ (ZEC) vienetą?

Ne, to nereikia. Kaip ir „Bitcoin“, „Zcash“ dalijamasi iki aštuonių dešimtųjų tikslumu.

Jei perku „Zcash“ biržoje, sandoris yra tikrai privatus?

Tai priklauso nuo mainų. Pavyzdžiui, kai kurie mainai reikalauja, kad kiekvienas vartotojas pirmiausia užpildytų KYC dokumentus. Kiti mainai neturi šio reikalavimo. Darant prielaidą, kad nėra KYC, „Zcash“ komanda pasakė, kad norint pasiekti visišką privatumą naudojant keitimąsi reikia TOR ir VPN derinio, kad būtų galima sutrukdyti vartotojo IP adresą. Su „Zcash“ ir kitomis privatumo monetomis privatumas vis dar yra santykinis terminas.

Kaip „Zcash“ palyginti su kitomis privatumo monetomis?

„Zcash“ istoriškai buvo antroji ar trečioji reitinguojama privatumo moneta pagal rinkos viršutinę ribą. „Monero“ (XMR) ir „Dash“ (DASH) taip pat yra geriausi variantai.

Kalbant apie privatumą, kiekviena iš šių monetų naudoja skirtingas technologijas panašiems tikslams pasiekti. „Zcash“ turi galimybę paviešinti operacijas ir sąskaitas „t“ adresais arba privačias su „z“ adresais. Monero visada lieka privatus. Tuo tarpu sąskaitas visada galima peržiūrėti naudojant „Dash“; tačiau sandoriai sutrinka naudojant technologiją, vadinamą „CoinJoin“.

Nuo 2018 m. Gruodžio mėn. Galimų operacijų skaičius per sekundę yra toks: „Monero“ (1700), „Dash“ (10) ir „Zcash“ (6).

grafika, rodanti kelis ZEC operacijų tipus

Naudodamiesi ZEC, vartotojai turi galimybę sandorius paversti viešais ar privačiais.