Per pastaruosius metus pagrindinis pasaulis priėmė blokų grandinės ir kriptografinių operacijų idėją, net 2018 m. „blockchain“ metai. Tema peržengė paprastus žodžius ir atvėrė naujų idėjų bei naujovių. Vienas iš didžiausių žingsnių į priekį šiame pagrindiniame priėmime yra tai, kad žmonės supranta, kaip kriptografija gali reikšti ne tik prekybą kriptovaliuta.

Didžiąją dalį to lemia puikus darbas, atliktas „Ethereum“ 2018 m. Iš ten „blockchain“ pramonė pastebėjo naujo turto sprogimą, ir tai darydamas išsivystė kriptografinio turto pobūdis ir funkcija. Šiandien jie suskirstyti į keturias skirtingas kategorijas:

Tradicinė kriptovaliuta: Tradicinės kriptovaliutos galimybės siūlo decentralizuotą valiutą, kurioje tūkstančiai žmonių kasa ir saugo tinklą – be minios pardavimų, ICO ar oro srauto. Bitcoin yra faktinis to pavyzdys.

Žetonai ar spalvotos monetos: Žetonai / spalvotos monetos paprastai siejamos su tam tikra platinimo forma už kasybos ribų. Daugelis jų išleidžiami kitame „blockchain“ tinkle, pvz., „Ethereum“ ar „Waves“. Jie gali būti suskirstyti dar į kelis pogrupius, turint omenyje, kad jie yra susieti su išorine rinka, o jų vertės šaltinis yra keičiamas. Vis dėlto, kaip tai pasiekiama, gali skirtis; kai kuriais atvejais jis gali naudoti fizines prekes, tokias kaip nafta (Petro yra puikus pavyzdys) arba jis gali būti vertinamas nematerialiai (PAX prisijungė prie „USD Tether“ žetonų gretų).

Vienkartinio naudojimo žetonas: Taip pat žinomas kaip kuponai, ši dažnai pamiršta kriptografija yra įvairių skonių ir netgi gali būti jų pačių blokų grandinėje. Šių privalumų priežastis yra jų galimybė įrašyti duomenis, o tada dingsta iš rinkos. Tai ypač veiksminga bet kurioje rinkoje, kur labai svarbu keistis viena kryptimi, pavyzdžiui, kai muitinės ir pasienio patrulių komanda fiksuoja daiktų interneto įrenginių duomenis. Faktoidai yra hibridinis kripto ir žetono pavyzdys. Jie leidžia vartotojui rašyti duomenis į „Factom“ blokų grandinę ir tada jie nebėra rinkoje.

Nedegusis skaitmeninis turtas: Ne visi skaitmeniniai ištekliai yra keičiami, todėl realiai reikia tokio tipo operacijų. Nedegamasis skaitmeninis turtas yra unikalūs daiktai, ir jie gali turėti realų ryšį (pvz., Nekilnojamasis turtas, kur kiekvienas namas ar turto vienetas yra unikalus) arba skaitmeninis kolekcinis turinys. Pastarųjų pavyzdžiai yra „CryptoPunks“, kuris yra skirtas tik kolekcininkams, arba kolekciniais žaidimais, tokiais kaip „CryptoKitties“.

Kur žmonės gali laikyti savo žetonus?

Jei „blockchain“ pramonė ketina sukurti būdus, kaip per kriptovaliutą ir žetonus reprezentuoti tiek internetines, tiek neprisijungusias vertės formas, kitas klausimas yra šis: kur žmonės gali saugoti visą savo skaitmeninį turtą? Norint įdėti visą šią vertę, reikalinga saugi vieta. Atsakymas yra kripto pagrindu sukurtos piniginės, kurios per keletą metų buvo įveiktos ilgą kelią.

Piniginės tobulėjo, kad jose būtų galima laikyti daug įvairių žetonų. Saugojimas yra būtinas, tačiau naujausios naujovės taip pat suteikė galimybę naudotis decentralizuotais mainais. Tai sukuria „viskas viename“ įrankį, supaprastinantį bendrą procesą, kad piniginė galėtų veikti kaip visko šifravimo centras. Geras to pavyzdys yra „Waves“ klientas, kuris apima ne tik saugojimą; „Waves“ klientas taip pat leidžia kurti naujus žetonus ir prekiauti iš savo piniginės. Kita pavyzdžių pora yra „Vault“ ir Lumi. Jie buvo sukurti specialiai jūsų skaitmeniniams kolekcionuojamiems daiktams laikyti – dauguma jų yra ERC 721 turtas (standartas, naudojamas daugeliui kolekcionuojamų objektų, sukurtų „Ethereum“)..

Bendra gija per visą šį naują „blockchain“ turtą yra praktinis piniginės mechanizmo poreikis. Ypač unikalių žetonų ar skaitmeninių kolekcionuojamų objektų erdvėje, neturint virtualios laikymo vietos, procesas tampa sudėtingesnis ir sunkiau sekamas. Tokios kliūtys sulėtina bendrą platformos priėmimą, o tai veda į kitą tašką: pagrindinio priėmimo greitis viršija pačią platformą. Pagalbinių programų ir priedų kūrimas yra toks pat svarbus, nes jie supaprastina ir padidina vartotojo patirtį. Tai skirtumas tarp kompiuterio, kuris veikia techniškai, net jei jį valdo komandų eilutės sistema, nuo patogaus naudoti „MacBook“.

Piniginės naujovės ką tik pradėjo braižyti tai, kas įmanoma. Ateinančiais mėnesiais kelios piniginės pasiūlys naujas apsaugos funkcijas, kad būtų išplėsta apsauga, sukuriant gilesnį saugumo sluoksnį aplink jūsų slaptažodžius. Ką tai reiškia pasauliečiams? Dabar kripto piniginė gali prisijungti prie svetainių, MetaMask tai jau daro kai kuriose svetainėse. Tai ne tik supaprastina vartotojams reikalingus dalykus, bet ir sukuria naują skaitmeninės tapatybės formą. Prisijungdami prie savo piniginės, jūs taip patvirtinate save.

Tai atneša naują idėją į horizontą: vieningas ir saugi tapatybė. Kriptovaliuta gali valdyti operacijų procesą, tačiau variklis po gaubtu yra blokinė grandinė. Naudodama „blockchain“, nuolatinė, saugi ir skaidri duomenų bazė, palaikoma vienkrypčiu šifravimu, suteikia brangiausiems duomenims keičiamo dydžio apsaugą..

Nors skaitmeninės piniginės idėja gali atrodyti praktiška kriptografinių žetonų saugykla, norint pamatyti didesnį vaizdą reikia tik vieno žingsnio atgal: tikrai saugi skaitmeninė tapatybė ir neprisijungus.