Šiame straipsnyje apžvelgiame „USI Tech“ kriptovaliutų suktybę. Nors vienas dalykas yra žinoti, kad projektas sukčiavo, dar svarbiau iš tikrųjų suprasti savybes, kad toks incidentas nenutiktų. Štai kaip įmonė sugebėjo tai ištraukti.
Kas tiksliai yra „USI Tech“?
„USI Tech“ („United Software Intelligence Technology“) yra įmonė, kuri teigė sukūrusi pirmąją pasaulyje automatizuotą Bitcoin (BTC) prekybos platformą. Nuo 2017 m. Gegužės mėn. „USI Tech“ pradėjo koncentruotis į BTC paketų pardavimą prekybininkams ir kalnakasiams, norintiems automatizuoti šią veiklą.
Iš pradžių daugelis žmonių pirko šį planą. Tačiau po kurio laiko jie pradėjo vis labiau įtarti, kad „USI Tech“ iš tikrųjų yra „Ponzi“ schema. Bet kaip kompanija pirmiausia ją ištraukė?
„USI Tech“ savininkai
Daugybė kriptovaliutų projektų svetainių pateikia daugybę svarbios informacijos apie steigėjus ir komandos narius. Tačiau daugelis taip pat to nedaro. „USI Tech“ atveju tai buvo tiesa. Projekto svetainėje nebuvo daug informacijos apie tai, kas yra „USI Tech“ savininkai. Be to, svetainėje nebuvo pateikta daug informacijos apie „USI Tech“ parduodamus produktus.
Mes žinome, kad Joao Severino ir Ralfas Goldas įkūrė projektą. Prieš pradedant „USI Tech“, Severino buvo uždraustas vykdyti finansinę veiklą Portugalijoje, nes jis dalyvavo kitoje sukčių kompanijoje „AMC Invest“. Dar blogiau, kad „Ralph Gold“ dalyvavo visose „Ponzi“ schemų įmonėse. Tai apėmė „AdsProfitReward“, „MX Fast Money“, Pasaulio vartotojų aljansą, „HourlyRevShare“, „AdsProfitWiz“, APR paspaudimus ir viršutinį žaidimą.
Bendrovė taip pat teigė įsikūrusi Dubajuje. Tačiau įmonė iš tikrųjų yra registruota Ras al Khaimah, dar vieno Jungtinių Arabų Emyratų miesto, gerai žinomo dėl savo ofšorinių verslo registravimo paslaugų.
Nuo 2018 m. Lapkričio mėn. „USI Tech“ pagrindinis puslapis yra tik paprastas prisijungimo puslapis.
Kaip „USI Tech“ teigė, kad vartotojai gali užsidirbti pinigų?
BTC paketai prasidėjo maždaug po 50 eurų. Kuo daugiau pakuočių nusipirkote, tuo didesnė grąža būtų neva. „USI Tech“ automatinė programinė įranga turėjo suteikti vartotojams galimybę gauti pasyvias pajamas. Kai kuriems žmonėms grąža (vidutiniškai vieno procento dienos išmoka per penkias dienas per savaitę) atrodė perspektyvi. Bendrovė taip pat teigė siūlanti stulbinamą 140 proc. Grąžą per 140 dienų paketą. Taip pat buvo nurodyta (be įrodymų), kad kai kurie žmonės jau gavo 150 procentų grąžą.
Žvelgiant į šiuos pažadus, akivaizdu, kad tai buvo per gerai, kad būtų tiesa. Tačiau, atsižvelgiant į 2017 m. Pabaigos bulių rinką ir naujų / trokštančių prekybininkų įvedimą, lengva suprasti, kaip kai kurie žmonės galėtų tai padaryti. Vis dėlto buvo ir kitų veiksnių, kurie rodo kenksmingą įmonės pobūdį. Pavyzdžiui, „USI Tech“ atvirai veikė kaip daugiapakopė tinklo rinkodaros kompanija, dėl kurios daugelis žmonių nuo pat pradžių ją vertino kaip piramidinę schemą..
„USI Tech“ nutraukė savo veiklą JAV ir Kanadoje 2018 m. Pradžioje.
„USI Tech Update“: įvykių laiko juosta
- 2017 m. Spalis: „USI Tech“ pradeda „Tech Coin ICO“. „USI Tech“ vartotojai perduoda 11 500 BTC iš tų pačių mokėjimų, kuriuos jie gavo iš daugiklių paketų ir narių pirkimų.
- 2017 m. Gruodžio mėn .: „USI Tech“ gauna Teksaso valstijos vertybinių popierių valdybos nurodymą nutraukti ir atsisakyti.
- 2018 m. Sausio mėn .: JAV ir Kanados vartotojai nebegauna BTC išmokų.
- 2018 m. Kovo mėn .: „USI Tech“ paketų nebegalima įsigyti ar atlyginti.
- 2018 m. Kovo mėn .: SEC prašo narių dokumentų.
- 2018 m. Balandžio mėn .: Ispanijos finansų reguliavimo agentūra (Comisión Nacional del Mercado de Valores) įtraukia „USI Tech“ į savo įspėjamąjį sąrašą.
- 2018 m. Rugpjūtis: Naujosios Zelandijos finansų rinkų tarnyba įspėja, kad „USI Tech“ turi visas sukčiavimo ypatybes.
Kokių pamokų iš to galime pasimokyti?
Nepriklausomai nuo to, ar jūs praradote lėšų iš šios suktybės, ar nusprendėte likti nuošalyje nuo šio konkretaus, iš „USI Tech“ pasakojimo reikia atimti daug dalykų..
Pirma, lėšų siuntimas trečiajai šaliai, kuri garantuoja didelę grąžą, paprastai yra bloga idėja. Kaip aptarėme ankstesniame straipsnyje, „Twitter“ yra dar vienas akivaizdus sukčiavimas, panašus į šį. Kriptovaliutų rinka yra nepastovi, ir tikrai nėra jokių garantijų gauti pelną.
Antra, būtina ištirti projekto aplinkybes. „USI Tech“ savininkų atveju įrodymai negalėjo būti aiškesni. Daugelis narių jau buvo patyrę sukčiai dar prieš dirbdami „USI Tech“. Tai turėjo būti vienintelė raudona vėliava, reikalinga daugumai žmonių.
Trečia, neturėtumėte aklai pasitikėti sėkmės istorijomis apie tai, kaip žmonės uždirbo pinigus investuodami į tam tikrą kriptovaliutą, produktą ir pan. Bet kurioje piramidės schemoje ši istorija gali būti tiesiog melas.
„USI Tech“ turėjo visus klasikinius „Ponzi“ schemos ženklus.
„USI Tech“ vis tiek gali būti sukčiai
Nors internete yra pakankamai informacijos apie sukčiavimą iš įvairių šaltinių, „USI Tech“ savininkai ir komandos nariai vis tiek bando apgauti potencialius investuotojus. Pagal vieną „Facebook“ grupė skirti tik tam, kad šis projektas būtų vadinamas sukčiavimu, su projektu susiję žmonės dabar naudoja naują kalbą, kad išvengtų įkliuvimo.
Pavyzdžiui, nariams buvo liepta vengti tokių terminų kaip „kapitalo grąža“ ir „investicija“. Ateityje netgi gali būti, kad įmonė galėtų pakeisti savo pavadinimą, kad piramidės schema išliktų. Vis dėlto neleiskite šito apgauti, kad nepatektumėte į šį konkretų sukčiavimą ar panašų.
Be to, nuo 2018 m. Lapkričio mėn „USI Tech“ svetainė vis dar yra internete. Tačiau pagrindinis puslapis yra tik prisijungimo ekranas esamiems nariams. Taip pat nėra galimybės užsiregistruoti nauju nariu.
Išvada
Tikimės, kad dabar jūs turite visą informaciją, kurią turite žinoti apie „USI Tech“ ir didelės apimties įmonės kriptovaliutų suktybę. Kaip kriptovaliutų investuotojas, visada būtinai nuodugniai ištirkite ir priimkite pagrįstus sprendimus. Dar svarbiau tai, kad labai svarbu mokytis iš tokių atvejų. Turėdami šias žinias, turėtumėte ateityje apsisaugoti nuo panašių aferų.